03.08.2014 - Velka Bíteš - KURZ, TEAM DRILL, NOČNÍ DRILL


Termíny akcí k DRILLY.cz a obecná diskuse k nim

Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: 03.08.2014 - Velka Bíteš - KURZ, TEAM DRILL, NOČNÍ DRILL

Příspěvek od AREYOU » úte 29.7.2014, 22:19

OK napsal si ..."kdy něco vyřeším např. 6 z 8, chci třeba takticky přebít, jenže se to vyvrbí jinak, tak to taktické prostě nedokončím" tak to chápu jakože si vzal ze sumky zásobník a chceš takticky přebít takže máš přiložený zásobník na zásobník najednou se něco vyvrbí tak poloprázdnej jen vypustíš ten ti padá pod nohy rozumím tomu dobře? Nebo jak si to myslel, že přiložený plný zásobník nestihneš takticky přebít tak ho hodíš pryč od sebe?
A nebo pokud už si stihl vyměnit zásobníky a v ruce máš ten poloprázdnej tak nechápu, proč ho házet na zem já po taktickém přebití zbran ihned navádím na nepřítele jednou rukou takže klidně hned můžu střílet i když v druhé mám ještě zásobník....nerozumí ti?!
Řešíme tu nesmysl já si myslím, že zahodit zásobník ve kterém je střelivo je hloupost pokud si někdo myslí opak okay klidně to tak dělejte mě je to fuk, ale u nás na drilech za to dostanete procku, protože to dle nás tří co to vyhodnocujeme je hloupost...nebo to snad někdo učí někde na kurzu...nebo radí někde, pokud ano rád se poučím, kde, kdo?
Naposledy upravil(a) AREYOU dne úte 29.7.2014, 22:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: 03.08.2014 - Velka Bíteš - KURZ, TEAM DRILL, NOČNÍ DRILL

Příspěvek od Starosta » úte 29.7.2014, 22:42

AREYOU píše:Starosta
do krytu ses v té dané situaci schovával až si vyřešil terče takže si tam měl dost času proto tam mělo být to taktické, ale pokud tě to zajímá a máš k tomu co říct DRILLY.CZ jsou i pro tebe kurzante :) rádi tě uvidíme.
PS pokud si s Radkem v kontaktu tak mu řekni, že mi furt ještě neposlal ten certifikát, že jsem tam u něj byl...slíbil, že to do týdne pošle a už to je víc jak rok a půl a furt nic :-)
V tom pripade by i me prislo logicke spis takticke prebiti. Jen jsem uvadel situaci, kdy bych na nej prdel i za prekazkou.

Ano, zajima me to a zda se, ze mam co rict - a dik za pozvani, i kdyz nevim, co jsi myslel tim kurzantem - asi ze bez DRILLu nejsem hotovej operator? :-D

Na Radka je kontakt na webu, o certifikatu, "o ktere prece nejde", se kdyz tak dohodni spis s nim ;-)
Dejme tomu pred rokem a pul minus dva tydny :lol:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: 03.08.2014 - Velka Bíteš - KURZ, TEAM DRILL, NOČNÍ DRILL

Příspěvek od AREYOU » úte 29.7.2014, 22:46

Kurzanten jsem myslel to, že si tam tehdy u Radka byl se mnou jestli se nepletu? O papír mě nejde jen mě tak napadlo, že by to po mě někdo mohl chtít, aby pak někdo netvrdil, že jsem DVD kurzant :-).
JJ mělo tam být taktické, ale Julek holt přebil alá nevím prostě zásobák s municí hodil na zem.....je tak Julek bavíme se o tomto?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: 03.08.2014 - Velka Bíteš - KURZ, TEAM DRILL, NOČNÍ DRILL

Příspěvek od Starosta » stř 30.7.2014, 0:10

Myslis 12.4. tohoto roku na pusce?

Rok a pul zpatky si fakt nevybavuju, ale je mozny, ze jsme spolu nakousli EOTech nebo neco jineho na kose ted na tom poslednim...

Nevim, tehdy jsem Te neznal ani podle videa na YT, tak to byl mozna nekdo jiny uplne.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: čtv 06.6.2013, 22:43

Zbraň: G26

Bydliště: Brno

Re: 03.08.2014 - Velka Bíteš - KURZ, TEAM DRILL, NOČNÍ DRILL

Příspěvek od SEIKEL » stř 30.7.2014, 6:33

Starosta, Ty jsi byl v dubnu u Radka na pusce?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 164

Registrován: čtv 18.7.2013, 23:10

Zbraň: GLOCK 19C

Re: 03.08.2014 - Velka Bíteš - KURZ, TEAM DRILL, NOČNÍ DRILL

Příspěvek od Julek » stř 30.7.2014, 10:50

Mno já si z toho mého zahazování zásobníku dělal spiš legraci, nechtěl jsem tu rozpoutat takovou diskuzi 8-)

Protože jsem neslyšel "závada" jak se mi všichni smáli :) tak jsem to zahodil jako večerníček leták :)

To ovšem neznamená že to nebudu v sobotu opakovat :D, moc se tam těším vy taktický kluci ušatí :)

Je mi jasný že to berete hrozně seriózně, protože jste profesionálové, ježiši já vám polezu asi na nervy :D
Něco o mě www.danyi.cz

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 03.08.2014 - Velka Bíteš - KURZ, TEAM DRILL, NOČNÍ DRILL

Příspěvek od cmk » stř 30.7.2014, 12:02

AREYOU píše:cipis
No je vidět, žes u toho nebyl tak nemáš informace co bys potřeboval. To taktické přebití se dělalo v krytu tedy v bezpečí. Vyhodit zásobník kde mám ještě náboje, proč? Tak to dostřílím do prázdna a pak vynuceně přebiji nebo přejdu na záložku (podle situace) to co říkáš ty je nějaký zlozvyk z IPSC, to mi nedává smysl!
Ja bych rad, aby tento citovany prispevek zustal tak, jak je... Celou dobu se diskuze nesla zcela ciste vecne o tom, co je kdy vhodne - az tady doslo k dehonestaci celeho sportovniho odvetvi...
Takze - v IPSC to neni zlozvyk, nybrz naprosta samozrejmost dana situaci. A kupodivu - i kdybys v realu potreboval vyresit nejakej barak, kde vis, ze se ti tam ty lidi budou sypat jeden po druhym a ty mas dost zasobniku na prebijeni, tak si taky prebijes netakticky pri prechodu mezi dverma... Proc? Protoze az budes sahat pro treti zasobnik, bylo by docela blby vzit si ten skoro prazdnej...

Takze bych se drzel zpet debaty, jestli zasobnik odhazovat/volne poustet/schovavat - kde, kdy a proc... A dojdeme nakonec k tomu, ze vzdycky je lepsi neco jineho :-) Jen tu kazda strana bude jednostranne uvadet ty svoje pribehy a priklady, proc je to ci ono lepsi...

Napr. i Zero zasobniky z kratke pousti na zem nebo pri taktickem prebijeni nejdriv ulozi zasobnik ze zbrane do sumky a pak vynda druhej a da ho do zbrane, nebo pri zmene pozice nekontroluje zbran... Cimz nerikam, ze je to jedine dobre. Tim rikam, ze dogma jedineho spravneho postupu neexistuje. A cim driv to pochopime, tim min hadek tu bude :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: 03.08.2014 - Velka Bíteš - KURZ, TEAM DRILL, NOČNÍ DRILL

Příspěvek od AREYOU » stř 30.7.2014, 17:46

cmk
ty sis to zase vyložil po svém řekl bych záměrně, abys mohl prudit co? IPSC je sport kde jde o zásahy a čas tam nějaké přebíjení alá taktika postrádá smysl o nějaké dehonestaci celého IPSC nemůže být ani řeč byl to slovní obrat "zlozvyk z IPSC".
Společně jsme se na MG srazu bavili o taktickém přebíjení (které si dělal dle nás blbě po svém) kde jsme to rozebírali a tys sám uznal, že ten systém zásobník o zasobník je lepší, protože nemáš na tak dlouho zbraň jen s jedním nábojem v komoře, sám si to uznal, tak co to tady zase hraješ za divadlo?
Hele je mi to fakt u prdele klidně si přebíjejte jak chcete já Vám jen říkám, že na drilech je za to procka, protože nám to připadne jako blbost z důvodů co jsem již řekl a napsal. jestli to tak jak píšeš dělá Zero hod jsem videa já jsem od něj všechno neviděl tak se nechci hádat co a jak dělá Zero.

Starosta
Byl to kurz na krátkou a byl to level 3 boj na extrémě krátkou vzdálenost....ale možná si myslím, že si to ty a přitom jsi někdo jinej :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: 03.08.2014 - Velka Bíteš - KURZ, TEAM DRILL, NOČNÍ DRILL

Příspěvek od Starosta » stř 30.7.2014, 23:09

Tak to uz fakt nevim, tech kurzu jsem v prubehu casu opakoval vic. Kdyz tak SZ...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 03.08.2014 - Velka Bíteš - KURZ, TEAM DRILL, NOČNÍ DRILL

Příspěvek od cmk » čtv 31.7.2014, 22:22

RU - ano, rekl jsem, ze vyhoda toho prebijeni "nejdriv pro plnej" je, ze prazdna zbran je kratsi dobu... A taky jsem rekl, ze me se to lip dela opacne...

Zero a poradi zasobniku:
https://www.youtube.com/watch?v=krBwIsF ... hnAiK_sLQ1

Zero a kontrola zbrane:
https://www.youtube.com/watch?v=fNfFwwX ... 1&index=12

Zero a vypousteni zasobniku:
https://www.youtube.com/watch?v=FXSXEk2 ... xqxL_fdYkw

Vzhledem k tomu, co jsem napsal (a v jake souvislosti) a z cehos ty vykousl 2 vety jsem doufal, ze nebude treba Te presvedcovat takhle lozene...

Stale rikam: "Cimz nerikam, ze je to jedine dobre. Tim rikam, ze dogma jedineho spravneho postupu neexistuje. A cim driv to pochopime, tim min hadek tu bude".
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: 03.08.2014 - Velka Bíteš - KURZ, TEAM DRILL, NOČNÍ DRILL

Příspěvek od john.hawk » pát 01.8.2014, 9:38

Já se musím vložit..Přebíjení taktické je dáno tak nějak standartně a smysluplně..
viz Travis zde :
https://www.youtube.com/watch?v=DAXeCu-uWvY
Proč to asi nedělá v daném případě více způsoby ? protože by to postrádalo smysl, speed reload je uplně něco jiného, na jinou situaci tak proč to dělat pomalu ??
Mít jednu včelu v komoře na 1,5 sec místo 3-4 je prostě rozdíl, který se může hodit zvláště když člověk utíká..to je přece každému bojovníkovi jasné.. :wink: :crazy:
Ohledně Zera : nevím jak a co, není tam vidět, třeba si jen testuje nové pouzdra na zásobníky a zapojil to do drillu..
Za nesmysluplné přebíjení je na drillech procka.. budeme tam mít pohyblivý terč tak kdo ho nešutne do 2 sec, tak bude virtuálně mrtvej.. :twisted:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 03.08.2014 - Velka Bíteš - KURZ, TEAM DRILL, NOČNÍ DRILL

Příspěvek od cmk » pát 01.8.2014, 9:53

:-) jasny, asi to tak bude - zrovna testoval pouzdro a opacnym postupem prebijeni by to neotestoval, tak si na to vzal rovnou kamose a v ramci toho natocili video o tymove spolupraci při utoku na 1 terc... Ze me to nenapadlo hned...

Ja si vzdycky myslel, ze takticke prebijeni se dela ve chvili "relativního" bezpeci (za krytem apod...).
Ve chvili, kdy budu nucen utikat a prebijet (nejak nevim kdy, nosim 1 zasobnik, proto je to vec, kterou pro sebe povazuju za hodne druhotnou, proto si zrovna touhle věci neminim kazit sportovni navyky, které vyuzivam 30x do roka), tak zasobnik pujde patrne na zem...
Ale jsme u tehoz - zcela jiste na to najdes 5 prikladu, kdy by byla lepsi tvoje varianta a ja ti na to najdu 5 prikladu, kdy je to uplne jedno.

A pritom je to zase jen o tom, co komu a proc vyhovuje.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: 03.08.2014 - Velka Bíteš - KURZ, TEAM DRILL, NOČNÍ DRILL

Příspěvek od john.hawk » pát 01.8.2014, 15:57

no právě..když valím za kryt, zjistím že je to jen kus sádroše, frčím dál a jsem v procesu přebíjecím..takže makám a přebíjím a běžím..třeba v nějakém pološeru, jinak bych ten sádroš poznal už z dálky, prostě přebíjet za běhu je další skill, kterej je dobrý umět..a mít naladíno..přijde mi to takové nesportovní takové do služby prostě do Boje.. :wink:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 03.08.2014 - Velka Bíteš - KURZ, TEAM DRILL, NOČNÍ DRILL

Příspěvek od cmk » pát 01.8.2014, 16:27

Tak az se bude od zapadu blizit Wermacht a od vychodu Ruda armada, z jihovychodu turban-army a z jihu Kalach-baby-army tak ja prijdu :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: 03.08.2014 - Velka Bíteš - KURZ, TEAM DRILL, NOČNÍ DRILL

Příspěvek od AREYOU » pát 01.8.2014, 19:30

cmk
díky za videa, no mě se na to nekouká dobře prostě mi ty věci tam chybí a ten zásobník pod nohy :? . Tak u nás by ZERO za to přebíjení dostal procku, zbytek bylo mimo hodnotící graf...kontrolu zbraně nedělal, ale nedoběhl nikam s prázdnou nebo se závadou a zásobník pod nohy my neprocedurujeme jen si myslíme, že to není zrovna moc chytré.

A až bude všude jen mír a láska tak my zrušíme drilly a začnem chodit na LOS :-).

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 03.08.2014 - Velka Bíteš - KURZ, TEAM DRILL, NOČNÍ DRILL

Příspěvek od cmk » pát 01.8.2014, 21:55

Az bude vsude mir a laska, tak budeme popijet nebessky sampus a koukat na ty pitomce dole, jak se hadaj o volovinach :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: čtv 06.6.2013, 22:43

Zbraň: G26

Bydliště: Brno

Re: 03.08.2014 - Velka Bíteš - KURZ, TEAM DRILL, NOČNÍ DRILL

Příspěvek od SEIKEL » sob 02.8.2014, 18:10

Dekuji Julkovi za to ze prijel, za podany vykon a za to ze je muj kamarad! Byla radost Te zase potkat kamarade. A super spoluprace ve dvojici. Diky.

Vstup do dveri a vlacek uz jsem jel s Richardem. A na nocni strelby budes priste, pane. Tak zatim.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 164

Registrován: čtv 18.7.2013, 23:10

Zbraň: GLOCK 19C

Re: 03.08.2014 - Velka Bíteš - KURZ, TEAM DRILL, NOČNÍ DRILL

Příspěvek od Julek » sob 02.8.2014, 19:58

Bylo to Super! Moc díky, příště přespím, uvidíme se v Praze :)!
Něco o mě www.danyi.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: 03.08.2014 - Velka Bíteš - KURZ, TEAM DRILL, NOČNÍ DRILL

Příspěvek od maja » sob 02.8.2014, 20:33

Taky musím ještě jednou pochválit :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: 03.08.2014 - Velka Bíteš - KURZ, TEAM DRILL, NOČNÍ DRILL

Příspěvek od AREYOU » ned 03.8.2014, 19:03

Ahoj,

děkujeme všem za pochvalu a na oplátku jedno super videjko https://www.youtube.com/watch?v=TyhkwwqmQss díky všem za účast a zase někdy na viděnou!

Zpět na „DRILLY.cz“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz