04.08.2007 - Čelákovice - 19. kolo LOS (LKOS a LEX)


Srazy, akce, závody či srandamače příznivců GLOCKu, případně oficiální závody.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 298

Registrován: pon 08.8.2005, 19:13

Zbraň: Glock

Bydliště: Praha x

Příspěvek od Ptak » ned 05.8.2007, 18:41

Souhlasím s ADISem. Některé situace by se klidně mohly objevit na MČRLOS. Ono by vůbec bylo dobré na MČR dát pár nejlepších situací ze závodů tohoto ročníku.

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » ned 05.8.2007, 19:40

Ptak:

Kolik si jich schválně pamatuješ ty ze závodů tohoto roku??

Když máš neomluveno min.pěti závodů posobě :lol: :lol: :lol:

sten 8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » ned 05.8.2007, 20:41

Treba ty co jsi vymyslel tenkrát ty, tak by tam klidně mohli bejt všechny.

Ale souhlasím s ptákem. Na MČR by mohlo bejt 12 nejlepších situací.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 298

Registrován: pon 08.8.2005, 19:13

Zbraň: Glock

Bydliště: Praha x

Příspěvek od Ptak » ned 05.8.2007, 21:50

No z toho včerejšího jsem jich pár ve své sklerotické hlavě zatím udržel :D Ale jinak máš pravdu. Dost jsem to v poslední době flákal.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 06.8.2007, 7:31

Hlavne zadnou bombu na MCR !!! :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » pon 06.8.2007, 11:43

12situací?? :lol: :lol:

vám dvoum se to kecá, když jeden zaponěl kde střelnice je a druhej nestaví :twisted:

víš kolik to dá práce to všechno připravit a potom ještě poslouchat keci střelců jak je to na pí..

ale ne zas tak hrozní to není, ale mistrák s největší pravěpodobností bude mít situací 7. Jen záleží na to kolik se sejde dobrovolníků na pískání a pomoc při závodech to je vždy kámen úrazu.Pak jde dělat téměř cokoliv.

sten 8-)

Příspěvky: 160

Registrován: pon 24.4.2006, 10:55

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Čelákovice, Praha-východ

Příspěvek od MISSFAST! » pon 06.8.2007, 13:03

Dlouhé komentáře k závodu samotnému si vcelku odpustím, protože:
- pořadatel přípravu rozhodně neodflákl
- situace byly zajímavé a smysluplné
- organizace byla v porovnání s ostatními závody přinejmenším průměrná (to jest velmi dobrá!!!)
- počasí špičkové a kantýna úžasná
- a nemusím pět ódy na svou domácí střelnici :-)
Jinými slovy - povedený závod.


Zaznamenal jsem ovšem bohužel určité negativní jevy, které při hodnocení tohoto jednotlivého závodu nevypadají významně, ale bohužel se do LOSu plíživě vtírají závod od závodu a stávají se pomalu nepříjemným standardem.

Za prvé...
... je to časté měnění již připravené a postavené situace nebo postupu řešení "na přání střelců" těsně před závodem. Tak dochází mnohdy k nesmyslným úpravám a ztrátě "ducha" situace (viz např. změna střelby za pohybu mezi pneumatikami na č. 1. ve Vražkově na přesun s batohem a střelbu z krytu - aby se to lépe střílelo???) Myslím, že pořadatel by měl stavbě situací věnovat dostatečné úsilí a pozornost, aby vymyslel situaci odpovídající duchu LOS a také si ji obhájil. Jinak se LOS řítí po hlavě do propasti populismu.

S prvním souvisí druhý problém...
Vytrácí se mi ze závodů onen "DUCH" obranné střelby. Stále více se objevují situace jak vystřižené z IPSC, které se liší snad jen tím, že na začátku tasím z jakéhosi "pseudoskrytého" nošení. A nejde mi o to odlišit se od IPSC či IDPA za každou cenu, ale tlačit závodníka opravdu hodně blízko k realitě, o čemž by snad LOS měl být...

Za třetí...
...je to velmi negativní trend mnohdy výrazné rozdílnosti v rozhodování na stejné stagi, kde se v průběhu závodu vystřídají rozhodčí. Stalo se zřejmě ve Vražkově na "běhu s batohem", kde se změnou rozhodčího hodnocení údajně změnilo úplně, stalo se v Čelákovicích, kde tam, kde měly pršet penalizace, padala jakási slovní varování... To závody znehodnocuje a přibližuje LOS situaci, kdy, jak se občas proslýchá o jiných soutěžích, někdo má holt Alfy i mimo terč :-) (Zatím je to zaplaťpámbu jen náznak!)

Za čtvrté...
Bohužel jsem si také všiml, a nejsem zdaleka sám, že se objevily dříve nevídané diskuse o správnosti naměřených časů v závodech.
Diskuse se točily zejména kolem tajné ve Vražkově, nošení kanystru v Lípě (kde ´konkrétně se někteří silně podivovali nad časem jistého střelce, který šel situaci evidentně pomalu a nakonec měl čistý čas "rychlíků") a také kolem hvězdného času kohosi kolem 5 sec. na č. 3 v Čelákovicích.
Nemá to souvislost s tím, že někteří rozhodčí začali používat jiné, než zavedené "kanárkové" timery a nastaly jisté problémy technické, s ovládáním či jinou citlivostí přístroje?
Co pár "zkušebních" měření?
Bylo by nanejvýš nepříjemné např. na MČR čelit protestům, kdy se na videu ze situace naměří třeba o 5 sec jiný čas než je oficiálně na výsledkové listině.

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » pon 06.8.2007, 13:53

Ahoj Romane,nevím jestli je to myšleno o závodech v čelákovicích,ale budu reagovat:1 V pátek jsem přijel do čelákovic v 15.00 byl tam Stengan a Pavel. :!: Nevím čí to byly závody ale jejich určitě ne.Klub co to pořádal tam neposlal vůbec nikoho....Potom dorazil Tomáš,Franta a Honza.situace byly již vytisknutý tak se začalo stavět,samozřejmě nějaký korekce byly,ale nemyslím,že na úkor LOSu(1.po celou dobu rozsvěcování,ruka na boku,2.tasení za latí,3.blízký terč,4.zásobník na zemi kde si ho střelec vzal,5za latí už nestřílet na bližší pap.terče.)VŠECHNO to bylo z důvodu bezpečnosti.Ještě v sobotu jsem to prošel s jednotlivými rozhodčími a zdůraznil jednotlivé věci.
2)to,že se to podobá IPSC?asi jo,co bychom si nalhávaly.vždy půjde o čas a zásahy.To aby to byla realita,tak si zajeď do bagdádu :D.To lze dělat na kurzech,ale těžko na závodech.
3)to,že pískají lidé co nejsou školeními rozhodčími mi taky vadí,ale já nejsem ředitel.Ale po poslední rozmluvě s Tomášem,bude nové školení rozhodčích-ale on to nikdo nechce dělat!!No uvidíme kdo se zúčastní.Nevím,jestli je to myšleno na mě a Zapletala,kterému jsem udělil napomenutí za tasení kdy byl jednou nohou ještě za linií,ale jistě jsem dle mého názoru nepostupoval až moc mírně.Ohledně hodnocení terčů,je to snad jen vtip,protože to by jsme se opravdu poslaly do prdele.
4)používání timeru je trochu problém.Těžko říct Tomášovi ať koupí 5 timerů,ale souhlasím s tebou,že ten střelec měl znova střílet(3 opravdu za 5sekund nejde.,ani mě ne :D )
Ale jak jsem psal,mě se tento závod moc líbil a za Tomáše děkuji všem co pomáhali.Michal Adam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » pon 06.8.2007, 14:12

MISSFAST: co se tyce pneumatik ve Vrazkove, tak tam se zakazalo pri behu strilet kvuli bezpecnosti, uz vidim jak nekdo kouka na nohy a miri kdovikam nebo kouka na terce pada a reflexivne zatne prst a nekam strili... myslim ze bylo dobre ze to omezili.

Co se tyce zavodu obecne... trosku skoda, ze neni vic tajnych situaci, tim se LOS hodne odlisoval od IPSC. S tim ze tajnou by pri brifingu mel projit nejaky rozhodci, aby vsichni meli stejne podminky (slyseli pocet vystrelu a intervaly).
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 06.8.2007, 15:04

MissFast - obecne mas samozrejme pravdu a ja u vetsiny tech veci, ktere konkretne popisujes nebyl, takze neodpovim nijak konkretne, ale:

ad 1 - rozhodci si muzou vymyslet jak chteji, vychytavat vsechno, nakonec prijede nekdo, kdo stejne rekne neco, cim naprosto vyvrati veskere predpoklady o tom, na co by se asi tak lidi mohli ptat a s cim mit problem, pokud to, co rekne dava smysl, pak nevidim duvod, proc to neupresnit nebo trochu nedodelat, pokud to smysl nedava, nezbyva, nez to dotycnemu vysvetlit - ale hrube se branit "takhle jsme to vymysleli a jinak a lip to proste nejde a nebude", to by sice nebylo populisticky, ale rozhodne by to nebylo popularni.

ad 2 - ty discipliny budou mit stale spolecne to, ze se beha mezi terci, strili se 2 rany na terc a 1 na popper (minimalne), na rozdil od IPSC na 3 z 5 stagi bylo vyzadovano kryti a jasny takticky postup, na jedny se zacinalo ze tmy a na jedny se pozadovalo udelani "neceho" - vytukani kodu - kdyz bychom sli ad absurdum - vsechno bylo nerealne :-) Ale vsechno melo k realite nejak blizko a vsechno bylo v ducho LOS a pravidel LOS...

ad 3 - jo jo, to se da zobecnit :-) nejen jedna stage 2 ruzni rozhodci, ale obecne - zavod v ruznych castech republiky, tady jde o to, ze lidi, co jsou ochotni to delat je malo, proskolenych jen cast - jak ty lidi dokopes? Vsichni to delaj zadara ve svym volnu :-(

ad 4 - zkusebni mereni je dobrej napad - me se tech necelych 6 sekund taky nezdalo, na druhou stranu - prej tam fakt bylo 14 ran a rozhodci to nekolikrat zkoumali dost potrobne - splity sedely, vsechno - takze to nakonec mozna fakt vyresil takhle rychle - jeste nez dobehl za prekazku, skoda, ze neni video - k bodu 3 - az bude vic rozhodcich, nebudu muset piskatnebo psat, budu moct tocit a pochybnosti se budou dat potvrdit nebo vyvratit.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 06.8.2007, 15:08

adis píše:V pátek jsem přijel do čelákovic v 15.00 byl tam Stengan a Pavel. :!: Nevím čí to byly závody ale jejich určitě ne.Klub co to pořádal tam neposlal vůbec nikoho....Potom dorazil Tomáš,Franta a Honza.
Z toho si nic nedelej - ja ani v KL od mistnich pomoci se stavenim nechtel, ale nedostalo se mi ani kantyny, tak se to resilo nakupem surovin den predem v 8 vecer a predanim surovin rano holkam, ktery stejne jako ja vubec netusily, co kde najdou (varic, lzicky, hrnicky...) :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 160

Registrován: pon 24.4.2006, 10:55

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Čelákovice, Praha-východ

Příspěvek od MISSFAST! » pon 06.8.2007, 15:16

Je mi jasné, že LOS je v současné době jediná funkční masová podoba sportovní obranné střelby v ČR a zasluhuje podporu. Je mi také ale jasné, že v této podobě má své limity a tím nejvýznamnějším z nich je právě ona LIDOVOST. Ta sice na jedné straně přináší velkou účast na závodech a rozmanitost pojetí, ale na straně druhé logicky do LOSu vnáší jistý chaos, ubírá na úrovni a kvalitě. To se týká, jak dodržování pravidel a držení se "duchu" LOS, tak i úrovně organizátorů rozhodčích.

Každý, kdo si zkusil udělat nějaký závod mi jistě dá za pravdu, že připravit závod, řídit ho na místě, pískat situace a ještě vyhrát je idea z říše snů. Také je obecně známou skutečností, že nejlepší pořadatalé, organizátoři, rozhodčí i závodníci jsou až na výjimky titíž lidé.

Jak jsem psal výše, není to reakce na tento konkrétní závod, který se jako celek dost povedl, ale na zprávy a pocit z několika posledních závodů.
Berte to spíš jako námět k zamyšlení. Nikoho nepeskuju, nemyslím si, že mám jedinou pravdu, nikoho nejmenuju...
Nicméně považuju za důležité to zmínit a byl bych rád, kdyby se podobné, podle mého názoru negativní, jevy podařilo držet pod kontrolou, protože by to jinak LOSu obecně dost uškodilo.

Příspěvky: 160

Registrován: pon 24.4.2006, 10:55

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Čelákovice, Praha-východ

Příspěvek od MISSFAST! » pon 06.8.2007, 15:44

scout:
Asi to každý vidíme trošku jinak.
Já (i s maximálním důrazem na bezpečnost) naopak docela reálně vidím, že ledaskdo už pod nohy moc koukat nepotřebuje, nemíří bůhvíkam, ale na terč, nikam nepadá a ještě se v tom pohybu dokáže přenést přes "les" pneumatik bez problému i s batohem a docela se do toho terče i pěkně trefit.
Proto považuju za trochu chybné pod pláštíkem boje za bezpečnost neukázat tuto cestu, jak konkrétně tuto situaci situaci řešit způsobem, který je mnohem logičtější a efektivnější než to střílet jaksi "na etapy", včetně běhu nekrytého střelce "pod palbou do bezpečí".
Taky si myslím, že se tím zároveň i těm méně zkušeným upírá šance "dívat se na ruce" těm lepším a přiučit se tomu, co ještě neumějí.

Nebo ti přijde správné brojit třeba proti disciplíně obsahující střelbu slabou rukou (po zranění), protože ti méně zkušení to prostě neumí a mohli by s tím mít problém? Co kdyby se jim namísto toho raději dala šance to zkusit, pohnojit to, ale zároveň taky vidět, že to jde a jak se to dělá?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » pon 06.8.2007, 15:58

Ano, kazdy to vidime jinak. Ja vnimam les pneumatik v ceste strilejiciho cloveka jako potencionalne nebezpecnou situaci a jsem rad, ze bylo zabraneno tomu, aby se o to nekdo pokousel. Proti strileni levou rukou nic nemam, to mi nepripada tolik nebezpecne.
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » pon 06.8.2007, 18:11

Ono je to ještě trochu jinak. Musím říci upřímně, že spoustu připomínek si nechávám pro sebe, protože byste mě měli za šťouru, ale bohužel dobrý a perfektní závod se liší v dotažení. O Vražkově jsem krátce mluvil s Tratomem a pravdu má i Roman, že pokud to dělá několik jedinců, tak se úroveň hlídá špatně. U situace 1 ve Vražkově stačilo místo jedné pneumatiky 4, tím by se střelec donutil ke změně směru běhu a někteří by stačili i "bezpečně" střílet. Problémem spíše začíná být, že se na začátku střelcům předepíše postup, jak to mají střílet. Střílení přes šablonu, i když může být jen jediný správný postup, není dobré. Nenutíme střelce přemýšlet, jen bezduše provádět určené. A to dobré není. Stanovení podmínek pro střelbu je dostačující. Možná by bylo zajímavé povinné pořadí střelců, které by se vzalo např. z poháru (tj. pevné startovní čísla) a na každé situaci by si je rozhodčí seřadil. Tím by ti méně zkušení měli možnost odkoukat a přiučit se.
Dnes už dost, pokračování příště. :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pon 06.8.2007, 18:23

Připojuji se k odpůrcům pohybu u pneumatik. To bylo vážně o hubu.
Musím ale trochu souhlasit s výzvou "zpátky ke kořenům." Třeba situace č. 3 v Čelákovicích byla pěkná a zajímavá, ale - viděl jsem, jak se jeden střelec na dotaz snažil přiblížit druhému, jak vypadá IPSC level 1 a namísto dlouhých řečí pouze pravil, "no... to je vlastně tohle!" a mávnul rukou směrem k terčům. Neříkám, že není od věci jednou za čas dát delší stage, ale... :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » pon 06.8.2007, 18:44

Já souhlasím s každým v něčem. Nebudu ale každého rozsáhle komentovat, protože by to stejně nikdo nečet. Jsem určitě pro školení rozhodčích. Na minulém jsem nebyl, neměl jsem dostatek zkušeností. Teď bych i jel a někdy třeba pomoh pískat.

Na tom školení by se měly mimo jiné "standartizovat" náhledy na řešení situací. Musím podotknout, že ve většině se rozhoduje správně v duchu LOS s přihlédnutím k praxi. Jako příklad uvedu to, že občas volím místo střelbu z krytu střelbu za pohybu nebo přesněji - krytí palbou. (zvláště pak pokud se běží naproti protivníkovi.)

Alespoň já jsem si své řešení vždy obhájil i když to popis situace přímo nespecifikoval. Konkrétně je třeba pochválit Romana, Stengana, Honzu a Michala, naopak lehké rozčarování jsem cítil v Dobroutově, když jsem byl nucen běžet 10m k nepříteli a nesmět se krýt palbou.

A stálo by za zvážení těchto pár principů dát do pravidel, aby jsme někam nepřijeli na závody a někdo vás nutil dělat evidentní nesmysly.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » pon 06.8.2007, 20:08

TAK JÁ PŘIDÁM TROŠKU VODY NA OHÍNEK


Když jsme v zimě po dohodě s Tratomem pořádali vzájemné dopnění informací pro rozhodčí zejména Brno a okolí - Moraváky, tak jediný kdo se toho účastnil bylo pár "slovy" DVA učastníci a jednalo se o lidi co to dávno nemají zapotřebí, ale chtěli si ujasnit kdo co jak a proč píská, tak aby se nastavila společné hodnocení a nedocházelo k rozdílnému hodnocení v Praze a okolí a na druhé straně v Brně a okolí.

Myslím si že školení rozhodčích by mělo být vždy po nějaké úpravě pravidel LOSu nebo jedenkrát za rok a měl by otom být záznam s nějakou průkazkou, ten či onen je na listině rozhodčích a může pískat pro patřičný rok závody LOSu.

A dostáváme se k problému číslo 1-1000000000000

Kdo to bude platit.

kdo to bude školit.

Jak zajistíte že ten kdo byl na školení opravdu bude pískat.

Zhotovit nekompromisní tabulku -páteř co má být na závodech LOSu atd..
tak aby se neoběvovali nešvary že není BZ či vybíjecí místo atd....

Vymyslet jednotné hodnocení a program pro společné užívání - zajistit na to proškolení.

Sjednotit terče použivané na závodech LOSu a plochy zásahy, tak aby se večně neřešilo co je to za terč a co se vlastně střílí atd..


No osobně si myslím že je na čase si sednout po MČR možná ještě před a začít se oto zajímat.

Tím bych rád poprosil veškeré lidi působící v oblasti závodu LOSu, aby se zvolil termím a začalo se jednat.

sten 8-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 06.8.2007, 20:20

No, chtelo by to konecne napsat ten "vyklad pravidel" a to nejen vyklad toho psaneho pro zavodniky, ale i vyklad "toho nepsaneho" pro poradatele a rozhodci... Tim nepsanym myslim:
- nedavat neterce za terce (nebo aspon ne tak, aby z toho byla mirenka ve smyslu "abych nahodou netrefil neterc")
- co vse udelat mesic, 14 dni, tyden, den pred zavodem
- co vse udelat od rana do vecera v den zavodu
- jak stavet stage
- jak nutit lidi neco v ramci situace delat - tzn. ne rict "bude se to strilet takhle" (ve vyjimecnych pripadech z duvodu bezpecnosti nebo nerozstrileni strelnice to asi lze), ale proste rict "tady je stage, res takticky dle uvazeni" a donutit ty lidi to delat nejak tim, jak se ta stage postavi a jaky se da brefing.
...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » pon 06.8.2007, 21:42

OK - Jeníku jsi pro debatu před MČR nebo až po??

osobně si myslím že by tam neměli chybět:

Tratom,dědek-Standa,kočičí bába Ludmila,Kuguáři,Dádák, R.Jareš,kluci z Brna,Jardax,CMK,jasik,Ptak,František a lidé co se pohybují kolem pořádání LOSu na teré jsem zapoměl.

Zpět na „Srazy, akce, závody“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz