04.09.2011 - Žalany - MČR LOS


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 04.09.2011 - Žalany - MČR LOS

Příspěvek od HV » pon 05.9.2011, 13:11

Situace byly myslím protest free, což bylo hodně důležité. Osobně se mi to líbilo moc. K plechovkám se stavím pozitivně. Alespoň jsem zjistil, že mi to jde kousek doleva, budu muset provést korekci hledí :)
Díky sponzorům, ceny byly velice pěkné a v množství, které potěšilo většinu soutěžících.
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 04.09.2011 - Žalany - MČR LOS

Příspěvek od cmk » pon 05.9.2011, 14:56

Tak na poctvrte odpovidam - vzdy mi do toho neco vlezlo a vzdy se mi nejak podarilo Mozillu zavrit driv, nez jsem odpoved odeslal...

Nejprve vsechna podekovani, ktera nejsou formalni, jak se to tak dela, ze kdyz nekdo neco, ze se mu napise dekovacka... Je to mysleno fakt uprimne....

a) 3x dekovacka do Teplic (za poskytnuti vyborne strelnice, za poskytnuti schopnych lidi, za vymysleni vybornych situaci). Efektivita pri staveni nebyla 100%, ale to byla spis moje vina, ze jsem predem lip nenaplanoval logistiku staveni. Presto jsme tam dreli spolecne 2 party od rana do odpoledne a pak sli strilet prematch

b) dekovacka vsem, kteri pomohli organizovat (piskani, staveni, lepeni, psani, ... proste vsechno)

c) dekovacka strelcum - plnili pokyn "neuhnat se, ale zbytecne nezdrzovat" - casovy plan pak vysel s asi 10ti minutovou toleranci uplne presne (za to jeste i dik rozhocim)

d) dekovacka sponzorum - LEX, DSTI, MPi, Gun movies production, Bohemia Air Soft a samozrejme klub MujGlock.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Co se tyce samotneho zavodu - vypadalo to jednoduse, ale bylo to nekdy svinsky zradny. Resp. svinarny tam nebyly, ale vypadalo to mnohem jednodusejc, nez jaky to doopravdy bylo. A na to jsem dojel jako strelec. 5 z 8 situaci jsem skutecne posral. Pritom vim, ze v Zalanech se vzdycky vyplati jet pomalejc na jistotu. Stacilo 8x86.5% a bylo to na vitezstvi. Ale jit mentalne nepripravenej (v danou chvili to diky unave hranicilo s docasnou mentalni zaostalosti) na takovejhle zavod - to se muselo projevit. Navic - kamkoli jsem prisel, tak prave bud dostrilel posledni strelec, nebo tam nikdo nebyl, nebo se zrovna delal briefing situace. Ale bez prdele skutecne na vsech 8 stagich jsem nikdy nevidel nikoho prede mnou strilet. V podstate jsem na tom byl asi tak, jako bych sel 8x prvni ve squadu - a co si budeme povidat - mirna nevyhoda to je, protoze od tech prede mnou odkoukam, co delaji za chyby, na co si dat bacha. Vyhnul bych se spouste problemu. Nicmene si dovolim tvrdit, ze muj vcerejsi vysledek je ukazkou toho, jak moc jsou nebo nejsou poradatele zvyhodneni.
Ale co se da delat. Jednou jsem se na to dal, tak s tim neseknu jen proto, abych si nahodou neposral vysledek.
Jen pro priste vim, ze MCR pristi rok bude V NEDELI, v SOBOTU se bude jenom stavet nebo strilet prematch a v patek si vezmu dovolenou pro pripravu (ne, ze to budu delat po vecerech celej tejden, jako ted). Protoze ted jsem to mel tak, ze uz od pondelka jsem se nezastavil. Pres den prace, vecer rodina a priprava na MCR.
Obzvlaste od ctvrtka: (pisu odjezdy z domova a prijezdy domu):
CTVRTEK: 8:00 - 22:00 + doma jeste priprava na staveni
PATEK: 8:00 - 22:30 + do jedny do rana uprava propozic a priprava papiru na druhej den
SOBOTA: 6:30 - 21:30 + do pulnoci uprava pistolovych propozic a priprava na druhy den
NEDELE: 6:30 - 20:30 + vecer doformatovani a spojeni tabulek a uprava stranek
Doma me opravdu meli radi :-)
Naposledy upravil(a) cmk dne úte 06.9.2011, 9:48, celkem upraveno 1 x.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 04.09.2011 - Žalany - MČR LOS

Příspěvek od HV » pon 05.9.2011, 15:01

Nejen doma tě mají rádi Jeníku ;) :inlove:
...zbraně, mám zbraně

PaF

Příspěvky: 272

Registrován: pát 18.4.2008, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BRNO

Re: 04.09.2011 - Žalany - MČR LOS

Příspěvek od PaF » pon 05.9.2011, 21:37

Diky, zavod byl super. Stage s plechovkami byla ptakovina, ale byla to jen jedna takova stage, a navic zafungovala jako psychicka zatez, coz k obrance patri :D Kdybych si nevsugeroval predem, ze to bude s dvoupalcovym revolverem pruser, asi bych to dal lip. Kdyz jsem pak ale videl, co to delalo za problem 5" zbranim :lol:

Jinak na to ze jsem mel korzet (zlamany trn obratle), mi skutecnost, ze mi vitez utekl jen o necela 4%, udelala radost. Byl totiz fakt dobrej. :)
PaF

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 04.09.2011 - Žalany - MČR LOS

Příspěvek od HV » úte 06.9.2011, 9:36

cmk: Abys v tom nebyl sám tak jsem taky analyzoval :mrgreen:
Kdybych cca druhým výstřelem ten den vypáleným nestrhnul a netrefil bábu na jedničce, mohl jsem být o 0,18% před Jurou a tudíž 1. místo v pistolce. :mrgreen:
Ale kdyby chyby ;) ...i když mě tak napadá, že tu stage mi pískal Jura, jestli on tam něco nezašvindloval *40*
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 04.09.2011 - Žalany - MČR LOS

Příspěvek od cmk » úte 06.9.2011, 12:03

Jojo, KDYBYch neudelal zbytecne chyby, mel bych cca. 90% na viteze (coz odpovida tomu, na co jsem si tak myslel)... Ale na kdyby se nehraje, podelal jsem, co jsem mohl a tak mam asi nejmin procent z MCR za celou dobu, co LOS strilim.
Asi to musime postavit na vetsi mnozstvi pohybu priste - pres svejch 140kg mi behaci stage sedej :-)

Ale mam tu jinou vec - spise akademickou.
Nasleduji 2 fotky. Jeden nejmenovany strelec vytocil telefon, vzal pistoli, stoupnul si, ze bude strilet, pripadal si moc blizko zasteny, udelal krok dozadu a strilel.
Prvni polohu, ve ktere jeste nestrilel, mate nahore, druhou polohu, ve ktere strilel mate dole (ta prvni je tam proto, aby bylo videt, kam az sahala preslapovka).

Akademicky dotaz zni - je to nebo to neni preslap?
Obrázek
Obrázek
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: 04.09.2011 - Žalany - MČR LOS

Příspěvek od nettik » úte 06.9.2011, 12:29

cmk: také se připojuji k poděkování, tobě držím palce příště, i když čím horší ty, tím lepší já při srovnání s tebou 8-)

akademický dotaz - já bych řekl že to přešlap není, ale soudím tak pouze na základě vysvětlení od rozhodčích na situaci 2, kde jsme to dost probírali a bylo nám názorně předvedeno co je a co není. A tohle je podle tohoto vysvětlení asi OK.
Předpokládám že pata je uvnitř vym.prostoru a na zemi, tudíž špičkou se opírá, nebo spíše stojí na přešlapovce, ale nedotýká se na druhé straně země...pokud jde o přešlap boční. Myslíš boční ?

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: 04.09.2011 - Žalany - MČR LOS

Příspěvek od Steiner » úte 06.9.2011, 12:44

Honzo, pokud nebylo v briefingu řečeno co je přešlap = noha na laťce je přešlap / noha za laťkou je přešlap - tak to nerozhodneš.

A za mně jen jednu poznámku - toho kdo pokládá na LOSu na zem přešlapovky bych pověsil za koule do průvanu. Je to jako když jsme na základce malovali na asfaltovej chodník křídou panáka a pak ho skákali. Tak si připadám na některých LOSech. Když vidím střelce kterej běží stage a místo toho aby koukal do situace a po terčích tak čučí do země a sleduje jak položit nohu aby nepřešlápl a pak z krytu předvádí akrobatický figury a nakrucuje se jak epileptik v křeči ... tak bych brečel. Sice se tím jakoby "zjednoduší" práce rozhodčích při rozhodování o krytí/nekrytí, ale naprosto se tím degraduje smysl obranné střelby.

Konkrétně zrovna na situaci ze které jsou ty fotografie: za prvním krytem dva terče v různých úhlech, pak přeběhnutí k druhému krytu (opět s přešlapovkou) a tři terče v různých úhlech. Správný postup by měl být z krytu postupně vykrajovat prostor a řešit terče jak se postupně odkrývají (pak bys musel mít na prvním krytu 2 přešlapovky a na druhým krytu 3 přešlapovky směřující od hrany krytu na střed řešeného terče) - místo toho ale (tak jak byly postavený stage) nutíte střelce zaujmout nesmyslnou pozici a provádět tam akrobacii kolem krytu, nebo jak to nazvat. Na IPSC možná dobrý, na obranku nahovno. Podobný s přešlapovkama to bylo i na stage 1, pokud si uvědomuju, zvlášť když si střelec vylosoval modrou barvu a střílel první terč.

Ale aby to nevypadalo že si jenom stěžuju, byl to skvělej závod, dobře sem se bavil, uznání a díky pořadatelům a všem kdo se na organizaci MČR podíleli. 8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: 04.09.2011 - Žalany - MČR LOS

Příspěvek od kuba » úte 06.9.2011, 12:50

zas pokud tam das preslapovku tak se zmensi efekt rozdilne posuzovani jednotlivych situaci rozhodcimi.. za co ti na jednom daj proceduru na druhym ne, takze pak kdo jde prvni a nevi co mu dovolej je na tom bytej, takhle to maj vsichni stejny a je to bez debat.. jen ji chce umistit trosku lip aby clovek nemusel delat akrobata na posledni stage.. nebo pri briefingu rict ze preslapovka plati na prvni terc a pak nasleduje "vykrajovani"..
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 77

Registrován: pon 14.2.2011, 15:53

Zbraň: Bubák

Bydliště: Čelákovice, Čekanice, Leiko, Avim...

Re: 04.09.2011 - Žalany - MČR LOS

Příspěvek od vlasten » úte 06.9.2011, 13:37

Za mě to přešlap není. Nohu má na prknu. Pravda je, že pokud jsem na stagi, kde takovéto prkno je, tak vždy při briefingu názorně ukazuji toto je přešlap, toto ne a pokud se noha nedotkne země za přešlapovkou, tak to uznávám.
Na té fotce má podle mě špičku opřenou o prkno a patu "vevnitř".

Otázka co by bylo, kdyby šel ještě o kus dál. Tam už prkno není, ale podle mě, když není další - kolmá přešlapovka, tak ji teoreticky můžeš protáhnout donekonečna. Jinak by se muselo říct, že střelec nesmí za konec prkna. A pak by to asi bylo na rozhodčím.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 04.09.2011 - Žalany - MČR LOS

Příspěvek od cmk » úte 06.9.2011, 13:45

Jako obvykle se tlucou 2 veci a jde o to zvolit mensi zlo.

a) preslapovka pomerne jednoznacne dokaze pomoct rozhodcimu byl/nebyl preslap (kdyz je dostatecne dlouha a jasna), ale tezko se s ni resej takovy veci, jako 2 terce pod ruznymi uhly

b) bez preslapovky je hodnoceni vzdy subjektivni a neni proti tomu odvolani a pak chodej nasrany strelci, kteri jsou presvedceny, ze se kryli s tim, ze jim rozhodci rekl, ze jedna noha byla o kousek jinde, nez by si predstavoval, naproti tomu lze bez hadek rict "proste budete vykrajovat"

A je na staviteli situace, aby zhodnotil, jak s tim nalozi - pripadne na poradateli, jakyho rozhodciho kam vybere, aby mel jakous takous jistotu, ze rozhodci na stagi to bude umet jak posoudit, tak vysvetlit a prosadit.

Jinak na ty situace byly 3+3 terce.

Co se tyce tech fotek...
Pravidla rikaji, ze preslapovky vyznacuji polohu, kde se strelec pohybuje (kdyz to tak ctu, je to trochu nestastna formulace - pri hodne blbym vykladu uz bych za ni nesmel pokracovat dopredu)... Neni psano ktery kraj preslapovky, jestli se na ni muze stoupat apod... Obecne to plati tak, ze vnejsi cast preslapovky je hranice, za kterou noha dal nesmi (coz je nejbenevolentnejsi pripad) - a prave z tech fotek neni zrejme, sla-li spicka toho strelce pres (za) preslapovku nebo ne.

Kazdopadne - pro jistotu dame do pravidel, co je hrana preslapovky a kam az se smi zajit, jam ne.
Pravidla umoznuji "zmenu hodnoceni kryti". Pokud tedy KAZDEMU reknes, ze noha ZA preslapovkou, ale ne na zemi NENI preslap, pak OK, ale musi to vedet vsichni a neni to proti pravidlum. Pokud ale nereknes nic, pak pokud je noha (bota) za vnejsi hranou preslapovky, pak to preslap je.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: 04.09.2011 - Žalany - MČR LOS

Příspěvek od Jasik » úte 06.9.2011, 14:11

Ohledně fotek - myslím, že na všech situacích (minimálně na 1, na téhle a ještě u Patejla) bylo řečeno a rozhodčím ukázáno co ještě není a co už je přešlap. Dotek boty na liště přešlap nebyl, dotek jakékoliv části boty země za latí již přešlap měl být. Takže v tomto případě myslím, že nebyl. Já si na jednotce také cíleně šlápl na lať, abych věděl, že dál už nemůžu a musím se prostě na 2 terče vyklonit.

P.S.: CMK, už si viděl video od Lukáše? By mě zajímal názor na řešení situace č.7 , kde se sedělo na židli, pak do kleku, řešit blízké terče a pak vzdálené papíry a poppery. Nám bylo rozhodčím řečeno, že první řešíš vždy ten nejbližší terč podle strany na kterou se otáčíš, takže v případě otočení za levou rukou to měl být pravý blízký papír. Sám sem se na něj vracel, protože jsem se při otočení a zakleknutí s tasením a natažením zbraně také již vytočil na ten levý papír. Dle výsledků nebyla udělena penalizace. Jak to stříleli ostatní?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 04.09.2011 - Žalany - MČR LOS

Příspěvek od cmk » úte 06.9.2011, 14:36

Me na 7ce bylo receno: "Pokud pujdes na tuhle stranu, musis prvni resit tenhle terc", ale jiz NEBYLO receno: "pokud pujdes na druhou stranu musis prvni resit ten druhy terc".
Nevim. Trochu asi zapusobila lidova rozhodcovska tvorivost, pac vymysleny to bylo "nejdriv predni, potom zadni - bez ohledu na strany". Neresil jsem to - pokud to tak meli vsichni, je to relativne OK, i kdyz tu lidovou tvorivost vidim opravdu nerad.

Kazdopadne - jsem rad, ze jste mi potvrdili, ze vyklad pravidla s preslapovkama neni jednoznacny a radsi ta pravidla upravime.
Ja si myslim, ze kdyz neco ohranicuje prostor, tak cokoli kouka z toho ven, tak bez ohledu na to, jestli se to neco dotyka zeme nebo ne, tak to proste JE MIMO PROSTOR a hotovo.
Paklize to nekdo piska jinak, proc by ne - ale je dulezity to RICT.
Napr. na 1ce to melo logiku - tam se na kluzkym povrchu zavodnik pohyboval do strany a hrozilo doklouznuti na preslapovku - takze slapat tam po nekom, jestli byl 1cm tam nebo tam nemelo vyznam.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 04.09.2011 - Žalany - MČR LOS

Příspěvek od HV » stř 07.9.2011, 9:14

cmk: tahle diskuze patří asi jinam - pravidla LOS. Když už jsi to ale nakousnul, proč vymýšlíš vymyšlené? Proč se neřídit tím, co v IPSC velice dobře funguje? Když je přešlapovka lať a můžeš jí cítit když si na ni šlápneš, proč toho nevyužít? Je to přešlapovka nucená, v reálu bys instinktivně "uhýbal". Tato přešlapovka pouze pomáhá rozhodčímu v exaktním posouzení zda se již jedná o přešlap. Pokud nechceš aby soutěžící přešlapovku cítili, dej na zem barvu/mlíko atp.
Proč dělat něco, co bude pouze odlišovat pravidla jednotlivých odvětví dynamické střelby? To dej rovnou rozhodčím pravomoc rozhodovat a přešlapovky zruš. Budeme pak hodnotit krytí s hádkami a soutěžící budou odcházet znechuceni.
Co se hodnocení týče, soutěžící si nešlápl na zem za latí a tudíž se o přešlap nejedná.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: 04.09.2011 - Žalany - MČR LOS

Příspěvek od coffee » stř 07.9.2011, 12:00

HV,je chyba porovnávat přešlapovky IPSC a LOSu. V IPSC je to nejzašší hranice na kterou můžeš šlápnout, ale tělo může trčet za ní = akrobacie. V LOSu je přešlapovka linie, za kterou se má vyskytovat pouze dovolená část těla = ruka - zbraň - kus hlavy s okem :wink: . Obě disciplíny vycházejí z jiných základů. Je výhodné se poučit u IPSC s bezpečností, která je maximální, ale jiná pravidla nejsou v duchu LOSu, takže opatrně.
Čímž neříkám, že mám přešlapovky rád, protože skutečně nutí střelce čučet pod nohy místo do situace. Na víc je to překážka, o kterou lze zakopnout.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 04.09.2011 - Žalany - MČR LOS

Příspěvek od cmk » stř 07.9.2011, 12:05

To jo, ale ja pak kazdej zavod, kde je bocni kryt a neni preslapovka resim, ze nekdo (leckdy i nadprumerne zkusenej strelec) ma pocit, ze ho ho rozhodci zariznul a pisknul mu nekryti a jinym, kteri byli udajne kryti daleko hur to nekryti nepisknul.
Nechci a nebudu jmenovat, abych nevytvarel dusno mezi strelci a rozhodcimi.
Kazdopadne tomuhle dokaze dobre definovana preslapovka zabranit.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 04.09.2011 - Žalany - MČR LOS

Příspěvek od HV » stř 07.9.2011, 12:11

Coffee: Ano, ale pokud tedy přešlapovka je ta pomyslná hranice, proč bazírovat na centimetrech právě u nohy když rozhodčí může hodnotit výklon? Zrovna tak jako může v IPSC tělo trčet za přešlapovkou, může naopak někdo přešlápnout ale má nohy do X a tělo je krásně skryto s rozšířením základny pro stabilitu. Bota zase takový velký cíl není. Proč tedy hodnotit nášlap na přešlapovku, když z pohledu bezpečnosti je to jistě přínosné právě proto, že soutěžící nemusí čučet na přešlapovku ale cítí ji nohou.

cmk: Tohle ani přešlapovkou nevyřešíš protože pak řešíš jen přešlap nikoliv krytí. "Akrobat" ti řekne, že nepřešlápl ale bude trčet za bariéru.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: 04.09.2011 - Žalany - MČR LOS

Příspěvek od coffee » stř 07.9.2011, 12:24

HV: asi jsem se špatně vyjádřil. U LOSu mají jít napřed ruce a až pak nohy. Jestli je to naopak, bývá to zpravidla špatně. U IPSc je snaha ztížit polohu střelci, u LOSu naučit se krýt.
Bez přešlapovek je výrazně složitější situace rozhodčích při hodnocení (souhlasím Honzo), ale také výrazně vyšší nároky na střelce. Nekryje mne lajna na zemi, ale kryt přede mou.

cmk: s názorem střelců na vlastní krytí se střetávat budeš vždy, vzpomeň si na video za Slaného.

Možná ale bude při registraci kromě zbraní kontrolovat tvar nohou. :lol:
Hlásím se dobrovolně na kontrolu střelkyň. :oops:

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 04.09.2011 - Žalany - MČR LOS

Příspěvek od HV » stř 07.9.2011, 12:27

Z výše uvedeného vyplývá, že konflikty při hodnocení krytí mohou nastat vždy. Je tedy jedno zda bude definice přešlapu stejná jako v IPSC či nějaká nová. Nová definice ovšem může snížit bezpečnost (zakopnutí, snížení pozornosti střelce).
...jak tak koukám do stávajících pravidel, nikde nevidím specifikaci přešlapu. Takže ano. Souhlasím, že by pravidla měla obsahovat specifikaci přešlapu. Přimlouvám se za to, aby to bylo pokud možno stejné jako v IPSC, samozřejmě formulace upravit pro LOS
Z pravidel IPSC:
"Závodníkovi, jenž se strelbe dotýká jakoukoli cástí tela zeme za prešlapovou cárou, bude udelena 1 procedurální penalizace za každý takovýto prípad. Jestliže však závodník porušením cáry získal na jakémkoli terci ci tercích významnou soutežní výhodu, muže mu být namísto toho udelena 1 procedurální penalizace za každý výstrel na daný terc ci terce pri porušení této cáry. Penalizace se neudeluje, jestliže závodník pri prešlapu cáry nevystrelí."
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 04.09.2011 - Žalany - MČR LOS

Příspěvek od cmk » stř 07.9.2011, 13:08

Kontrola nohou - to uz se dostavame k zajimavym praktikam - to ti rad prenecham.
Kdyz uz, tak ja bych proveroval ruzna mista, kam lze skryt zbran :-)
No.. fuj...
Ne - vazne...

Dobra dana preslapovka dokaze zarucit i skryti celyho tela - jen se nesmi pouzit nekde, kde je mezi tercema uhel vetsi nez 20stupnu.

Je to proste o rozumu stavece situace.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz