05.04.2008 - SSK Čelákovice - Aprílová férovka


Srazy, akce, závody či srandamače příznivců GLOCKu, případně oficiální závody.

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » pon 07.4.2008, 12:54

Na té 4ce jsem byl já jako pomocník a Míru i ostatní jsem na dodržení krytí jasně upozornil.(nešlo to odstřílet z jednoho místa,střelec se musel postupně odkrývat)A jestli to jel na nejlepší čas,tak ho měl(10 sekund)ale se špatným krytím.Rozhodčí to posoudil správně a Ivan Zimmel to měl i natočený.tak nevim proč se pak rozčiloval...Kdybych to byl já,tak držim hubu a jdu střílet dál.

Příspěvky: 160

Registrován: pon 24.4.2006, 10:55

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Čelákovice, Praha-východ

Příspěvek od MISSFAST! » pon 07.4.2008, 13:43

Zdravím všechny zúčastněné i nezúčastněné na Férovce.
Za pořadatele především děkuji všem, že nejen přijeli, ale taky ve zdraví odjeli.
Dále se ještě jednou omlouvám za politováníhodné zdržení z důvodu nespolupráce softwaru. (Viníka jsme již odhalili výše, takže teď ho už nechám v klidu spát).

Jako jeden z pachatelů organizace závodu a spoluautor situací taky s velkým uspokojením sleduji, že "diskuse nad letošní Férovkou se pěkně rozběhla a připomínky neberou konce" :-)
Jinými slovy - z minima dosavadních reakcí a téměř žádné kritické soudím, že se nám snad závod podařilo zorganizovat na slušné úrovni. Situace byly doufám smysluplné, logicky řešitelné a držící se pevně duchu LOS.
Jak jsem zaslechl z davu, ty "férové sviňárničky" sice leckoho překvapily, ale spíše ve smyslu, že se má ještě dosti co učit.
Za velice pozitivní považuji také to, že věci, které loni ještě vyvolaly bouřlivé diskuse, letos - a naprosto ku prospěchu věci - prošly bez povšimnutí. Mám na mysli třeba loňské brblání nad zapnutou bundou či rozdělování do squadů podle startovních čísel.
Samozřejmě ne vše bylo stoprocentní, rozhodně je co zlepšovat a poučit se pro příště, takže děkuji i Jasikovi za fundovaný příspěvek, alespoň si to nemusím sepisovat sám.

Dovolím si však také z pozice pořadatele vyslovit pár jiných názorů.

Především bych rád zmínil, že nám poněkud zkomplikovali organizaci závodu střelci, kteří se sice předem přihlásili, ale pak bez omluvy nepřijeli.
Velmi bychom ocenili, aby se ti, jichž se to letos týkalo i všichni ostatní do budoucna podobné neserióznosti vyvarovali. A když už se to přihodí, včasná omluvná SMS či mail skoro nic nestojí.

Stejně tak došlo k několika zbytečným nedorozumněním během závodu záměnou vyhodnocovacích lístků (scoresheet) a vneslo to chaos do vyhodnocování. Samozřejmě nejvyšší autorita na stanovisti - rozhodčí - by to měl ohlídat, ale stejně tak závodník při podpisu. To bychom pak mohli místo scoresheetů dávát podpisovat dlužní úpisy a to by teprve byl byznys.

Pokud se týká rozhodčích, jejich přístupu a kvality. V situaci, kdy se (nejen na našich závodech) LOS potýká s problémem nedostatku kvalitních rozhodčích či při jejich dostatku s jejich přetížením a nemožností se kvalitně zúčastnit závodu, byl výkon našich rozhodčích jistě nadprůměrný.
Řešení problému je známé - oddělit rozhodčí od závodníků. Cesta k němu také - peníze. Ono totiž není zas až takový problém vybudovat tým rozhodčích na podstatně vyšší úrovni, než teď, ale bude to něco stát.

Jednoduchý příklad pro standardní závod o 5 situacích:
10 rozhodčích= 5x2, 3 střídači + 2 admin síly, celkem 10 osob
Stavba závodu cca 6 hodin práce, v den závodu cca 10 hodin práce, (teoretickou a materiální přípravu v to nepočítaje)
Násobíme a hned máme 16000,- za odpracovaných 160 hodin za 100 hrubého na hodinu. Po zdanění srážkovou daní si tak každý pořadatel přijde na 1360 Kč čistého za dva dny, (což odpovídá závratným 13600 čistého měsíčně).
A vůbec nemluvím o nákladech na školení rozhodčích, fixních nákladech na vybavení, cestovném, ubytování, stravném apod.
Kdo z vás je to ochoten za ty peníze dělat? A kdo to z vás je to ochoten zaplatit ve startovném? :-))))))))))))))))

A nakonec si nechávám už jen malou a úsměvnou připomínku. Přestože na závodech LOSu není žádné situace, kde by podle legendy nešlo o život, přece jen je to spíš sport než boj na život a na smrt se soupeři a rozhodčím :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 22

Registrován: úte 05.6.2007, 12:51

Příspěvek od Stickman » pon 07.4.2008, 14:13

Ahoj všichni,
nerad přispívám do internetových diskuzí, ale udělám zase výjimku a rád bych se k posledním příspěvkům vyjádřil... koneckonců jsem tu už i zmiňovanej..

To že s ohledem na "rýpaly" bude potřeba psát popisy na situacích do posledního pohybu..... proboha jen to ne! Podle mě, cesta vede úplně opačným směrem. Já osobně jsem pro to, aby rozhodčí a pořadatel vůbec do způsobu řešení situace střelcem nezasahoval. Situace je postavená a řešte si ji v rámci pravidel a možností situace. Když záměr tvůrce bude, aby se střílelo např. pouze z prava, tak terče zleva nebudou vidět, natáhne se tam třeba mlíko, bude to neprůstřelná zástěna a je to.... Ale aby rozhodčí na situaci na briefingu nařizoval jak se to má střílet je hloupost!

Dokonce jsem už vznesl před nějakou dobou dotaz na Tomáše Trávníčka, jestli by se nemohl zasadit o to, aby byli pravidla LOSu nadřazený nařízením rozhodčích. Aby mi rozhodčí na situaci nemohl říct, že se se nesmím krýt střelbou za pohybu (Brno) a nebo ze nesmím střílet na terč, který se mi při bočním krytí odkrývá jako první ale na ten druhej (Slaný). Jsou prostě nějaký pravidla a takhle z toho je guláš.....(a v obou případech nebyl problém s bezpečností, což by moh být jediný důvod omezení....)

Co se rozhodčích týká a jejich střídání na situaci.... to opravdu ideální není, i když chápu obtížnou situaci. Každopádně to, že nám briefing na jedný situaci dávaj jedny rozhodčí a pak to pískaj druhý rozhodčí (moje a Mirkova situace na 4ce), to je vážně na hovno. To byl v podstatě i předmět dohadů ohledně krytí. Byl nám totiž předvedenej výrazně benevolentnější způsob krytí, než jste to pískali Michale vy. To, že váš způsob pískání (náročnější a nekompromisní) považuju za lepší jsme si na místě řekli osobně...

Co se týká střelby za pohybu na 4ce a hnidopichů.... to kryti za pohybu napadlo mě, Míra se jenom zeptal rozhodčího ještě před briefingem, zda to je dovolené.... ale to je opět z důvodu, že rozhodčí opravdu kolikrát zbytečně řeší to co by podle mě řešit vůbec neměli - omezují postup řešení i když to třeba jiným způsobem pravidla umožňují. A když potom mají písknout to co by měli, viz vystrčení zbraňe za zástěnu - což je zakázaný v pravidlech a bylo to zdůrazněný i v popisu situace, tak to neudělají se slovy..."ano, zbraň vyčuhovala přes, ale jenom trochu... " Tak kde to jsme? Kolik je trochu a kolik už je moc? Opět 4 ka a první sada rozhodčích.....

Jinak posílat lidi na IPSC z důvodu toho, že LOS má určitý "mouchy"... to je blbost. To samý hláška zkuste si to. Já věřím, že to není lehký a všem kdo se na organizování podílej vážně děkuju. Ale když se na to CMK podíváš konstruktivně, tak na tý čtvrtý situaci vyšlo od spousty lidí dost podnětů, který myslím můžou LOS zase o kus posunout dál. Ale pokud je pošleš na IPSC, tak asi není o čem debatit... a skutečně to skončí tak, že na LOSu moc kvalitních střelců nebude a všichni budou jak ovce řešit situaci stejně jak to začal první závodník nebo řekl rozhodčí....

PS odpor k nucení určitého typu oblečení.... Nikdo tě přeci nenutí nosit dvojdílný plavky.... nebo jiný nesmysly. Ale pokuď se LOS snaží o určitou realitu, tak na závodech může být vyžadováno zapnuté svrchní oblečení.... myslím, že by mělo být jedno, jestli je bunda nebo mikina taková nebo maková.... jde asi opravdu o to, zda zapnutá nebo ne. A protože v reálu skutečně často člověk zapnutej svrchní oděv nosí (a jsou to pak při závodě i jednotný podmínky pro všechny) tak by závodník měl být schopen se s tím vyrovnat...

Ivan
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pon 07.4.2008, 14:39

Stickman: Jsem jeden z té první dvojice, co pískala situaci č. 4 - to už Ti asi došlo ;-)
Dovol mi tedy vyjádřit se jen v pár bodech ke tvému příspěvku:
- na breefingu pro rozhodčí nám bylo řečeno, že v okně nesmí (!!) ven vyčuhovat celá zbraň i s rukou, a tak jsme na nějaké centimetry nebrali ohled (krytí nebylo povinné, takže jsme hlídali pouze to, zda má střelec v okně pouze kousek hlavně a závěru nebo i kus ruky, za což jsme 99% střelců penalizovali - 0.01% byla ta paní co střílela revolverem a na kterou se odkazuješ, která dostala 4 penalizace místo 5, které možná měla dostal). To, že druhá parta (Kuguaři) nastolila poté, že nesmí být "za oknem" ani kousek zbraně je věc druhá, a doplatil na to i můj kolega rozhodčí. Tady je rozdíl v tom, zda trénujeme doslovně "obrannou" střelbu, protože oni vychází ze striktních pravidel obranné střelby a nebo zda je to stále "jen" závod.
V tuto chvíli ale souhlasím s tím, že je problém v nejednoznačném hodnocení a proto se přikláním k tomu, aby situaci pískala celý závod shodná parta a jen se nějak prostřídala, případně aby proběhlo nové školení rozhodčích, kde by byla nastavena jasná pravidla.
- ke krytí pohybem - Ano, asi by bylo fajn mít minimální popis situace a nechal závodníka ať si to řeší jak chce, ale už vidím pak ty dohady o tom, co ještě bylo podle pravidel a co už ne, kde jsi byl krytý střelbou za pohybu a kde jsi se nehýbal, takže jsi se nekryl.. atd..atd.. Myslím, že konkrétní popis situace a to, že rozhodčí (hlavní rozhodčí a ředitel závodu) mají právo stanovit přesnou proceduru jak by měl střelec situaci řešit je z důvodu objektivity hodnocení a předejití dohadům - všichni to řeší stejně a rozhoduje jen jejich střelecké umění, obratnost, rychlost.. Takže pokud bylo řečeno, že se situace má řešit krytím zprava a nesmí se přebíhat na druhou stranu, je to podle mne dost jednoznačné. Přešlapová čára tam být nemohla, protože bylo nutné se krýt pod neterčem a čára by nepokryla úhly všech terčů, které v situaci byly.

Rychlomyš: Nevím, jesti to mám brát jako pochvalu nebo výtku :wink:
Není všechno jen o prachách. Rozhodčím stačí neplatit startovné a dostat dlabanec a Ti, co to stavějí, s těma si to domluv 8-) :lol:
Naposledy upravil(a) Jasik dne pon 07.4.2008, 15:44, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » pon 07.4.2008, 15:15

Nevim,ale když bude startovné 50kč,tak pískat nebudu a tu klobásu za 30kč si koupim.
Jinak s tebou souhlasim.rozhodčí by se neměli točit,ale předpokládám,že když nový rozhodčí dá briefing.kde řekne jak se bude řešit okno a dveře.Tak snad není takový problém se toho držet.(je už zbytečný říkat,ale tamten to hodnotil jinak...)Mám dojem,že jsem to všem neustále říkal a na střelcích i předváděl...
Nedělá mi problém i střelce před ostatními i za správný postup pochválit.nebo zmrdat. :twisted:

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » pon 07.4.2008, 15:23

Nejsem z nejpovolanějších ale nedá mi abych také nepřidal komentář.
Cituji z pravidel:
bod 4 ...Dále platí zásada, že střelec řeší terče od bližšího ke vzdálenějšímu anebo v pořadí, ve kterém se mu odkrývají, pokud není stanoveno jinak. Pokud závodník řeší nejprve terč více skrytý za barierou a odkryje se proti nevyřešenému terči, dostane penalizaci za nekrytí.
Tak co zde řešíme?
bod 23.
Protesty ohledně hodnocení zásahů na každém stanovišti řeší na místě rozhodčí.
Na protest proti hodnotě zásahů nemá nárok závodník, který se osobně nezúčastní při hodnocení terčů ač k tomu byl rozhodčím výslovně vyzván. Protesty ohledně počítání výsledků se musí podat nejpozději patnáct minut po vyhlášení výsledků a řeší je hlavní rozhodčí. Na pozdější protesty není brán zřetel.
Rozhodčí rozhodl o procedurální chybě, slovo rozhodčího je konečné. Zdržovat ostatní zbytečnými hádkami je přinejmenším dost sobecké a osobně jsem neviděl nikoho jiného takto se hádat. Vyvolává to mezi střelci zbytečné polemiky o samotné podstatě LOSu. Něco takového bych, být Vámi, nedopustil. Nechat si pokazit zábavu, soutěž i trénink, čímž LOS pro nás "obyčejné" lidi určitě je profesionálem, by bylo přinejmenším nerozumné. Stále je zde spousta lidí, které to ještě pořád baví a pro ně je LOS především určen.
Tímto děkuji všem, kteří se na LOSech aktivně podílejí za jejich práci a obětavost a rád bych jim vyjádřil obdiv nad tím, že si nenechají zkazit chuť do této činnosti podobnými případy.
[sarkasmus] Navrhuji do pravidel zadat změnu pro příslušníky PČR (např. hodnocení mimo ofic. pořadí) či automaticky přímo do pravidel implementovat jméno pana Zapletala jako automatického vítěze, abychom zbytečně po každém LOSu neřešili spory o procedury či pravidla.[/sarkasmus]
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 112

Registrován: sob 14.10.2006, 3:47

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Praha

Příspěvek od Sharkshooter » pon 07.4.2008, 15:25

adis: Já jsem Tě zatím viděl jenom mrdat...

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » pon 07.4.2008, 15:34

Já dostal od Adise pochvalu právě na 4. 8-) Něco ve smyslu "tady jde vidět kdo jezdí vyhrávat a kdo si to přijel užít" Já jsem byl ten, kdo si to užíval 8-)
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 112

Registrován: sob 14.10.2006, 3:47

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Praha

Příspěvek od Sharkshooter » pon 07.4.2008, 15:40

Tohle "mentorství" se mi právě na Kuguarech moc nezamlouvá. Všiml jsem si už, že oni se cítí tak nějak NAD a osobují si právo trestat a chválit...

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » pon 07.4.2008, 15:56

Každý, kdo má více zkušeností než já je oprávněn mě hodnotit. Nejednou jsem dostal pucunk právě od Adise. Beru to jako hodnocení mého řešení v konkrétní situaci. Nemyslím si, že je na tom něco špatného. Jak pokárání tak pochvala je za něco. Střílející si může sám promyslet za co a následně korigovat své chování, může to pro něj být ponaučení. Když to všichni odstřílejí beze slova a pak si přečtou pořadí, je jim to k prdu. Teď mluvím o nás, "začátečnících". LOS má být nejen soutěž ale i zdroj zkušeností. Já osobně komentáře k mým "výkonům" vítám ať už jsou jakékoliv.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 07.4.2008, 16:01

Sharkshooter píše:adis: Já jsem Tě zatím viděl jenom mrdat...
No vidis to, jini za to v peepshow jeste plati *40**64* *3*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 112

Registrován: sob 14.10.2006, 3:47

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Praha

Příspěvek od Sharkshooter » pon 07.4.2008, 16:10

A my za to neplatíme?!

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » pon 07.4.2008, 17:19

Sharkshooter píše:Tohle "mentorství" se mi právě na Kuguarech moc nezamlouvá. Všiml jsem si už, že oni se cítí tak nějak NAD a osobují si právo trestat a chválit...
Tohle "mentorství" jak píšeš nepoužívám kvůli tomu,že bych snad byl NAD,ale příjde mi,že když příde squad a já některý postup zhodnotím jako špatný,nebo dobrý,tak dost střelců se tomu bude snažit vyhnout a budou to řešit lépe.Vycházim z toho,že ne každý může projít kurzy OS.a kde jinde než na závodě LEXu by se tyto informace měl dozvědět.Jestli tě tím nudím tak sorry,ale já to budu dělat dál.Michal Adam
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pon 07.4.2008, 17:57

Konečně jsem se po měsících vykopal na závody a musím říct, že jsem spokojen. Hezký to tam měli, klobásy dobrý, slunce svítilo, zima nebyla (úplně hrozná) a jak to tady čtu, počet a intenzita negativních reakcí je hluboce podprůměrná. Hádám, že se to povedlo.
Jenom mi zase někdo připsal několik minut k mému vynikajícímu celkovému času - ale co, apríl je apríl!!! *62* *62* *62*

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » pon 07.4.2008, 18:04

...ty minuty jsi měl za to, že sis nenechal zkontrolovat trencle *47*
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 07.4.2008, 18:10

Missfast - svadet na me opakovane chybu SW uz ztraci svuj vtipny puvab a ja se opravdu zacinam bat, ze to nekdo vezme vazne, i kdyz realita je takova, ze chyba vznikla davno pred tim, nez jsem se k tomu dostal ja a mezi ostatnima chybama tuhle neodhalil...

Stickman - my si asi nerozumime. Myslim, ze tu nenajdes vetsiho odpurce "povinnosti dodrzeni procedury jakkoli nad ramec pravidel", nez jsem ja. Sam jsem vyletel malem z kuze prave pri podobny situaci v Dobroutove, kde bylo vynucene procedurou dany kryti proti jednomu terci zleva, druhymu zdola a tretimu zprava.
ALE, ve vyjimecnych pripadech, kdy to ma jasnou logiku a zduvodneni (zachovani bezpecnosti a technickeho zarizeni na strelnici a pripadne i proto, ze v realu bych se skutecne zachoval "nejak" presto, ze pravidla LOSu mi dovoluji se zachovat i jinak) se to da pochopit - pokud na tech vyjimkach neni postavenej celej zavod.
Situace c.4 byla podle me o tom. Proste vynuceny kryti za prekazkou prave proto, ze v realu by clovek taky nenabehl do dveri, za nimiz stojej 3 grazlove s pistolema. Jasne, pravidla nezakazujou chodit po strelnici a koukat na ostatni squady, ale ptat se PRED vlastnim breefingem je predcasny. Ver mi, ze kdybyste pockali na breefing, kde by se jasne reklo, ze za kryti je tu povazovano pouze kryti za barierou, nebylo co resit. Nicmene - ano - uznavam tady, ze to mohlo byt napsano, ze to mohlo byt dotazeno vic do detailu uz na papiru... Ale jak jsem psal - zkus si ten zavod nekdy vymyslet, postavit a usporadat - uvidis, ze to neni tak jednoduchy a ta diskuze ze strany zavodnika pak nebude tak primocare kriticka k tomu, jak je cela ta stage na ho*no.
A kdyz uz jsme u toho - pravidla LOS uznavaji 3 druhy kryti. Nejen barieru a pohyb, ale i snizeni siluety (zakleknuti) - coz by v tomto pripade stacilo kleknout si doprostred dveri a strilet - v realu samozrejme taky nesmysl. Proto procedura nebo breefing muze nejakym zpusobem jeste omezit pravidla... Ale opakuji - ver mi, ze jsem naprosto zasadne proti tomu, aby tyhle moznosti bylo zneuzivano, ale jsem pro, aby v minimalni mozny mire to bylo vyuzivano.

Co se tyce posilani lidi na IPSC. Precti si znova co jsem napsal. "Kdo chce 100% jednoznacnost, at jede na IPSC", nikde tam neni "at uz vubec nejezdi na LOS", ja nevyhanim lidi na IPSC, ja jen rikam, ze pravidla LOSu nemuzou ze svy podstaty bejt 100% jednoznacny v kryti, jak preslapovka, tak posouzeni rozhodciho ma svoje pro a proti. Preslapovka je proti duchu obranky, posouzeni na rozhodcim je subjektivni.

Proto jsem i rikal - kdo chce kritizovat rozhodci a poradatele, at si to nejdriv zkusi sam.
Ono existuje spousta stagi, kde nebyl jediny problem, ale koho z nas by to bavilo jezdit a strilet porad jedny a ty samy situace. A kdyz se vymejslej novy, vznikaj novy problemy, ktery se ve velky mire poradatelum dari resit jeste davno pred zavodem, takze zavodnici prijedou k perfektni jednoznacny stagi, ale nekdy se to proste nepovede a vznikonou dohady... A zavodnici pak videj jen ty dohady na jedny jediny ne presne vyreseny stagi a ne tech 10 uz vyresenejch problemu.

Ja 100x muzu pochopit Mirovu a jak jsi priznal i Tvoji snahu o co "nej" reseni v ramci pravidel - nejen, ze to chapu, sam podobnou snahu taky vyvijim (od toho je LOS sport a ne jen setkani pratel) a kolikrat si myslim svy o zpusobu postaveni situace a uz nekolikrat jsem malem rozkousal scoresheet misto abych jej podepsal, jelikoz prave kvuli umele vymysleny procedure jsem prisel k nejaky penalizaci, ale zkus ty podobne pochopit poradatele, aby LOS krome sportu zustal i tim pratelskym setkanim. Na muj vkus se tam tasituace vyhrotila zbytecne moc. Stacilo se smirit s tim, ze kryti je nejak dano a dal to neresit.

Co se tyce pozdeji udelenych procedur - k tem se nevyjadrim, nebyl jsem u nich a ani to video jsem nevidel.

Mimochodem - na nedelni BZ na IPSC v Necichach jsem se dozvedel hezky podanou jednu zasadni vec: "Rozhodci na situaci je vas kamarad, nikoliv souper. Je tam proto, aby vam pomohl poradil, vysvetlil, zmeril cas a nakonec rekl, co jste udelali spatne - proste vas bezpecne provedl situaci"
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pon 07.4.2008, 18:16

HV píše:...ty minuty jsi měl za to, že sis nenechal zkontrolovat trencle *47*
Nechal, zeptej se uopice! :wink:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 07.4.2008, 18:28

Jinak - co se tyce rozhodcich, stridani apod...

Missfast tu krasne spocital, ze by s rozpoctem 16.000 na mzdy rozhodcim sel udelat zavod. No - k tomu pripocitejme najem strelnice, spotrebovane terce, ktery se samy na strelnici neprivezou, takze je musi nekdo odnekud privezt, nekdo tomu venuje cas uz davno pred tim, vymysli situace, eviduje strelce apod... Nebojim se k tem 16.000 pripocist dalsich 5.000 Kc. Jsme na 21.000.
Do Celakovic prijelo asi 70 lidi a startovny bylo 250. Prostym nasobenim = 17.500 Kc - a to to byl nejdrazsi zavod LOS, co jsem zazil.
To jsme jaksi 3.500 v minusu !!! Takze to lidi delali urcite za min, nez za 100/hod.
A sorry - ani za dvojnasobny penize bych to uz nedelal pro penize, ale proste pro radost. A kdyz se mi tu radost snazi nekdo za kazdou cenu zkazit pristupem, jsem nas*anej.

Ja osobne jsem na tomhle zavode piskat nechtel, nakonec ani nepiskal, uzil jsem si to, ze nemusim celej den tvrdnout na jedny stagi a pak si rychle probehnout zavod a tim si ho zku*vit, takze ja na*ranej nejsem. Ale docela bych ted rozumnel minimalne 2 lidem, kteri by po sobote zahodili prukazky rozhodcich s tim, ze tohle zrovna oni zapotrebi nemaj... A kdyz se povede kazdy zavod 2 rozhodci odrovnat, jsme na nejlepsi ceste od pristiho roku strilet tak leda treninkove.

Do tretice navrhuju - kdo kritizuje, necht usporada zavod sam - krom toho, co jsem jiz psal, tak se nam treba snad rozrostou rady rozhodcich a lidi, ochotnych pomoct, treba se rozsiri i pocet strelnic a bude to mit jen a jen pozitivni efekt.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » pon 07.4.2008, 21:14

cmk: počítáš hezky, ale malinko nepřesně. Ne všichni střílející jsou platící (padno to tu už v jednom příspěvku), takže ten součet není vůbec pravdivý. Nechci tu příliš vyvolávat vášně nad ekonomikou závodu, protože smyslem je střelbu podporovat a ne na ni vydělávat, ale i po zkušenostech z loňska, mi nepřipadá, že by si rozhodčí nic nezasloužili. Nebyli jsme první závod, kde bylo startovné 250 a myslím, že za tuto cenu bylo nabídnuto více než dost.
Stickman: souhlasím, to je přesně logika LOSu, máš situaci, nejnutnější omezení, střílej si, jak chceš. Ale nemůžu se v tom vrtat, vymýšlet něco extra a chtít získat nějaké výhody. Proto se situace nezkouší. Situace 4 byla složitá pro stavitele, rozhodčí i střelce, proto šouravámyš vše vysvětlovala před závodem. A krýt střelbou se tam nešlo, pozice terčů a neterčů to neumožňovala. Byla spousta takových, kteří sebou bacili na "mrtvolu" a stříleli vleže. Jejich nekrofilní sklony nekomentuji, že Stando. :lol: :lol:
Závod sice není realita, ale ve skutečnosti by jsi také nevlezl nekrytý do dveří. To si už reshoot nedáš.
Sharkshooter: už zase splín? :wink: Měl jsi přijet, viděl by jsi na vlastní oči.
Každý má jiný způsob vysvětlování. Poslední skupina na 5 by Ti mohla vyprávět, tak až na dva jsem na všechny vrčel za špatný postup při ukládání zbraně a několik nebezpečných přebíjení. :?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 07.4.2008, 22:29

Cofee - ke me se dostalo ze rozhodci platili, ale dostali neco zpet... Ale to je koneckoncu jedno - ja to (myslim vcelku viditelne) psal jako zastani se poradatelu a rozhodcich, ze zavod neni zadny velky rito a ze na nem poradatel zrovna 2x nevydela (zcela zretelne jsem uvedl, ze pokud by platil vsem 100 Kc/hod, ze je jeste v minusu), tudiz ani nemuze nejak extra zaplatit rozhodci, tudiz nikdo nemuze chtit, aby 100% rozhodcich na 100% oddrelo 100% zavodu - nekteri meli hold i jine plany, tak odjeli driv...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Srazy, akce, závody“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz