09.08.2008 - Čelákovice LOS - 2. kolo MON


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

09.08.2008 - Čelákovice LOS - 2. kolo MON

Příspěvek od Jasik » pát 25.7.2008, 10:31

Memoriál Obrany Národa, závod druhý – „Tři králové kontra Gestapo“

Pořadatel: Sdružení LEX
Datum a místo: Sobota 9.8. na střelnici SSK Čelákovice, okres Praha - východ
Účast: Všichni střelci s platným zbrojním průkazem.
Registrace předem je možná na adrese vanulda@tiscali.cz nebo na telefonu 606 822 824.
Doklady: průkaz totožnosti, zbrojní průkaz, průkaz zbraně.
Začátek registrace: 9:00, střílí se od 10:00 hodin.
8:00 – 9:30 proběhne prematch rozhodčích.
Startovné: 250,-Kč za osobu, 150,- členové LEX

Doprovodný program: Prezentace terénních čtyřkolek firmou Jorneyman Europe s.r.o. a Seznámení s problematikou nožů a jejich používání v podání odborníků F. Mikyny a P. Klozíka.

Kapacita závodu: cca 50 střelců (aby se to stihlo do 15:00), pokud přijde více lidí, pak to není problém, jen se posune konec závodu.

Situace: 5 situací na základě historických událostí, v každé situaci max. 6 terčů, minimálně 60 ran

Terče, neterče: terče klasické LOS, stylizované do podoby příslušníků Freikorps, wehrmachtu, luftwaffe, apod. nebo ozbrojené říšské moci, samozřejmě bez nacistických symbolů
neterče budou zpravidla označeny jako civilisté, četníci, vojáci či příslušníci stráže obrany státu

Ředitel soutěže: Tomáš Trávníček

Hlavní rozhodčí: Stanislav Gibson

Rozhodčí: budou jmenování zástupcem LEXu

Výsledky: do 15 minut po dostřílení jednotlivých částí soutěže

Protesty: řeší se ihned bez vložného u hlavního rozhodčího, jeho rozhodnutí je definitivní

Ceny:nejúspěšnější střelci v jednotlivých divizích a kategoriích hlavního závodu obdrží diplom

Zbraně: veškeré, které lze skrytě nosit pro potřebu osobní ochrany a které vyhovují pravidlům Lidové obranné střelby.

Kategorie: pistole, revolver, záložní pistole, záložní revolver
Kategorie bude vyhlášena, pokud se v ní sejdou alespoň 3 střelci.

Střelivo: pouze povolené podle zbrojního zákona, zakázáno průbojné a svítící.
Na střelnici v Čelákovicích je přísně zakázáno používat průbojné střelivo. Při zjištění jeho používání bude viník okamžitě diskvalifikován a je povinen nahradit všechny škody jím způsobené !
Rovněž platí zákaz používat zbraně s výkonem .357Magnum a vyšším. Zbraně v této ráži se mohou zúčastnit závodu, ale s použitím slabšího střeliva.

Vybavení: pouzdro na zbraň, které splňuje podmínku skrytého a bezpečného nošení zbraně. Musí zakrývat lučík zbraně. Vyloučena jsou vodorovná podpažní a zádová pouzdra a sportovní pouzdra. Minimálně dva zásobníky, u revolverů pomůcka pro rychlé přebití nebo pouzdro na náboje.

Oblečení: Běžné, jak kdo nosí. Nebráníme se ani dobovému oblečení, ovšem v tom případě opět ponechte doma různé relikvie připomínající nacistickou éru.

Bezpečnost: vstup na střelnici s vybitou zbraní. Vybíjení a nabíjení zbraně při příchodu na střelnici a při odchodu pouze mimo prostor střelnice při dodržení bezpečného zacházení se zbraní.
Pohyb na střelnici pouze s vybitou zbraní a spuštěným kohoutem. Nabíjení zbraně na střelnici pouze na palebné čáře výhradně na povel rozhodčího. Manipulace s vybitou zbraní pouze ve vyznačených bezpečných zónách – zde přísný zákaz s jakoukoli manipulací střeliva.
Při jakémkoli porušení bezpečnosti jsou rozhodčí, správce střelnice a jím pověřené osoby, ředitel soutěže a jím pověřené osoby oprávněni neukázněného účastníka okamžitě vyloučit ze soutěže bez náhrady startovného případně jej vykázat ze střelnice.

Občerstvení: zajištěno pořadatelem na střelnici v množství pro cca 50 lidí.

Závodníci startují na vlastní nebezpečí a jsou odpovědni za jimi způsobenou škodu a újmu. Ochranné brýle jsou povinné v celém areálu střelnice pro každého návštěvníka!

Poloha střelnice:
http://www.mapy.cz/search.py?&sz=1&lo=5 ... 81897&zi=4

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » pát 25.7.2008, 11:59

Mám dotaz. Budou zase obsahovat stage střelbu jednou rukou? Bohužel je to nějak poslední dobou v módě, takže by mě to docela zajímalo. :roll:
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » pát 25.7.2008, 12:55

To jako jestli má smysl to trénovat, jo? :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: pon 21.4.2008, 16:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Ml.Boleslav

Příspěvek od mitsu » pát 25.7.2008, 15:47

Výborně, jdu se registrovat :-) a jedna ruka nevadí :)
Cena za hříchy je smrt, ale stejný honorář od vás bude požadovat i ctnost.

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » pát 25.7.2008, 16:39

Tom:

ikdyž nejsem autorem, tak na mě vyšla ta krásná úloha stavět a realizovat vlastně skoro jako vždy, takže ti mohu prozradit trénuj vše i to co tě doposud nenapadlo.

Doporučuji přečíst si knihu Tři králové "Mašín,kap.Morávek atd..." a pak budeš vědet nejen kus historie za co lidé umírali, ale také co tě může potkat na závodech MON-LOS.

sten.

P.S. nezapoměn si předem vybít záložku a vzít si sebou techničák od miláčka. aby jsi vůbec mohl pomýšlet na soutěžení :lol: :lol: :lol:
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 68

Registrován: ned 27.8.2006, 15:51

Bydliště: Středočech

Příspěvek od kukurap » pát 25.7.2008, 19:00

Docela by mě zajímalo za co umřeli ti, které Mašíni zavraždili?
Sorry za OT.
STI Lawman,HK USP Match,Ruger KGP161,S&W 340MP
Uživatelský avatar

Příspěvky: 168

Registrován: sob 26.5.2007, 17:54

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha

Příspěvek od chocholo » pát 25.7.2008, 19:27

kukurap píše:Docela by mě zajímalo za co umřeli ti, které Mašíni zavraždili?
Sorry za OT.
Mašín tříkrálový != Mašín bratr
G 17, CZUB 858T, M M88, JW-15/ZKM452, A HW 38, N 1911A1, CZ 92, CZUB S 61S, N CQ-A |
Mí kamarádi provozují: Zážitkové střelby Půjčovna zbraní Střelecké kurzy

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » pát 25.7.2008, 20:25

Lukáš + Sten: Neptám se proto abych věděl co trénovat, ale proto jestli tam mám vůbec jet. Protože jestli tam zas má bejt nějaká Vaše poslední dobou oblíbená jednoruční střelba, tak Vám tady soudruzi otevřeně říkám, že se na to rači vyprdnu. :wink:
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » pát 25.7.2008, 21:50

Myslím,že střelba jednoruč by měla na závodě být.klidně i slabou rukou,jen bych se vyhnul omezené kapacitě nábojů,jako byla s.4 v Tišnově.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 25.7.2008, 21:55

kukurap píše:Docela by mě zajímalo za co umřeli ti, které Mašíni zavraždili?
Sorry za OT.

Píšeš správně OT - je tu jiné vlákno řešící tento problém - pokud někdo máte touhu reagovat, prosím - reagujte tam - tady se budeme držet závodu.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » pát 25.7.2008, 22:23

adis: nemám nic proti střelbě jednou rukou, souhlasím, že by měla občas na závodech být, ale NÉÉÉÉ na každym a nejlépe několikrát. Kurňa já si tam chci jít zastřílet aby mě to bavilo, a né abych tam dělal cvičení ve stylu EPP. :?
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 26.7.2008, 0:07

Ja bych se obecne vic vyhejbal ruznym vecem... Pochopim, ze je na zavode 1x strelba jednou rukou, ze je tam 1x PT za popperem, ze je tam 1 stage, kde je potreba trochu vic koukat, atd... Ale jsem proti, aby to bylo na zavodech vsechno najednou - nejlepe nekolikrat a pokud mozno vice podobnych "vychytavek" najednou.
LOS se ve sve snaze "nebyt oblecene IPSC" uchyluje k zrychlene ztizene rychlomirence - to podle me neni dobre...

Nicmene - verim, ze tenhle MON-LOS bude pohodovej, jak ma byt...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » sob 26.7.2008, 7:14

Tom :

neslíbím ti nic, ale v rámci spokojenosti se budu mravnit a bude od všeho něco.

P.S.

Pánové vaše znalost historie je docela žalostná!!

kap. Václav Morávek ,podp.Josef Balabán, Josef Mašín starší = otec tě dvou známích !! ,telegrafista- Fery Peltán

pár odkazů:
http://tv-revue.cz/scripts/detail.php?id=22367
http://www.druhasvetovavalka.nazory.cz/1900.htm

sten..
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 26.7.2008, 12:42

Jo jo - ja jsem vul... Reagoval jsem na Kukuru a nedal to do souvislosti :-) (ze jde o neco jinyho)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » sob 26.7.2008, 14:37

Tom: Já si myslím, že střelba jednoruč jednoznačně patří do LOS.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » ned 27.7.2008, 15:49

@provarenec: To řikáš jenom proto, že ti to jde :lol:
Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » pon 28.7.2008, 9:14

Osobně jednoruké stage vítám, ale taky bych je nemusel mít všude. Jen tak jedna za závod. Když se k tomu přidá nějaké to omezení počtu nábojů na dalších situacích, celý závod je pak takový spíše technický než praktický. To co udělal Michal Adam, to byla paráda. 8 situací a promíchané tak akorát. Ale je jasné, že se stejně nedokáže vyhovět všem. Tak bych byl pro, aby se to kombinovalo závod od závodu a vyvážení mezi technikou a rychlostí se prostřídalo. Zatím jsem vyloženě nebyl zklamán na žádnem z LOSu. Děláte to parádně a pochvala Vám, kteří to oddřete, rozhodně náleží právem.

Lukáš Koukal: To vypadá jako bys naznačoval, že tobě to nejde
:wink:
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek od opice » úte 29.7.2008, 8:18

HV: tak teď jsi vedle jak ta jedle :) . Lukáš, že by přiznal nebo jen naznačil, že mu něco nejde?? To je asi taková pravděpodobnost, že opí prodá všechny kvéry :lol: . Lukáš si chtěl jen do Fandy rejpnout, prudílek jeden :lol:

Jinak na závod se moc moc těšim a vy se těště na moje nový tričko s opí a pištolí, který jsem dostala k svátku od Margit. To budete zírat 8-)
Jo a budou buchtyyyyyyyy 8-)
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » úte 29.7.2008, 10:06

Týýýýývole buchty... No tak to tam jedu :lol: :lol:
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

Příspěvky: 3

Registrován: pon 07.7.2008, 22:35

Bydliště: Praha, Most

Příspěvek od peetee » úte 29.7.2008, 22:52

Trochu se myslím zapomnělo zmínit ten zajímavý výbušný terč, který se na nás chystá. Jsem zvědav, z jaké vzdálenosti se bude řešit (Tom samozřejmě jednou rukou :lol:)
CZ 75 SP01 Shadow, Beretta 686e Sporting, Benelli Supernova, Mosin Nagant 1891/30

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz