10.07.2010 - Opařany - MON LOS


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od cmk » pon 12.7.2010, 23:33

Jo jo, stejne jako vloni... Na pistolovem zavodu se seslo 9 z 10ti nejlepsich v Poharu.

Oparany hold lakaj.
Skoda, ze tam letos nelze udelat MCR. Westernaci tam maj v ten termin nejakej velkej zavod :-(((
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 22

Registrován: sob 19.1.2008, 0:14

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od shane.xr » úte 13.7.2010, 0:05

Jo závod to byl "prímovej" i když pro organizátory a rozhodčí to byla dost dřina. Byla tam pěkná konkurence, a to je dobře. Ale přeci jen bych měl kritickou připomínku. Opět, jako už po několikáté, došlo k chaosu u rozdělení rozhodčích na stage. Já přivezl tým rozhodčích v počtu 3 lidí, jak mám ve zvyku, dostali jsme stage a na začátku nám byla přidělena ještě Martina. Nic proti ní, ale potom ke konci, když jsem šel střílet, všiml jsem si, že kousek od nás píská Jasik s Milošem ve dvou a i jinde byli než dva rozhodčí, takže si myslím, že pomoc měla přijít jinam. Pokud si nebudu myslet, že vedení závodu nám Vopici přidělilo z důvodu nedůvěry v naše schopnosti odpískat stage, tak to byl nedostatek v organizaci a s tím jsem se nesetkal poprvé. Tady, řekl bych jazykem fotbalového trenéra, máme ještě rezervy. Ale to je na diskuzi Tomáše a užšího vedení LOSu o stanovení a upevnění některých funkcí s určitými úkoly a odpovědností a pravomocemi, aby každý se staral o své úkoly a nekecala do všeho hromada lidí. Při takových akcích a vzrůstajícím počtu závodníků už je potřeba skončit se "sousedkým strejcovstvím" a nastolit určitý řád. To je můj názor a rozvedu ho, ale ne na veřejném foru. Rád jsem vás tam všechny potkal. Franta Voldřich

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od JK-stengan » úte 13.7.2010, 9:56

Tak předem bych rád všem velice moc poděkoval za jakoukoliv pomoc při tomto masakru s názvem MON-LOS.
Všem krom Klozlíka se omlouvám za to že jsem byl dosti nepříjemnej, ale ten pračůrák nejen že přišel o dvě hodiny později k odjezdu, ale kámen byl to že jeho ROČNÍ příprava MON-LOSu spočívala ve stažení z google 12 textů o druhé světové a to hodil před nás v pátek při stavění tudíž jsme s CMK četli text a snažili se vymyslet narychlo situace a celé propozice závodu, které potom spíše připomínali IDPA než LOS i když své kouzlo to také mělo.

když bych někdy měl tohu s panem Klozlíkem ještě něco někdy připravovat či organizovat přosím o okamžité nakopnutí abych si připoměl, že jsem se zařekl že tomuto pánovi již své schopnosti propůjčovat nehodlám.

Jínak se všem rozhodčím a pomocníkům omlouvám za cetering, ale Klozlík nic jiného dělat nemohl a jak je vidět i toto dokurvil a já fakt nestíhal ještě hlídat jestli se uráčí přijít a zeptat se jestli někdo něco nepotřebuje.

Jínak rozdělení rozhodčích a pomocníků jsem nechal čistě na lidech a to že se Opinka rozhodla pomocti zrovna tobě Františku bych tu nerad polemizoval třeba pro tebe má Opinka skrytou slabost :-)
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od opice » úte 13.7.2010, 10:46

JK-stengan píše:Jínak rozdělení rozhodčích a pomocníků jsem nechal čistě na lidech a to že se Opinka rozhodla pomocti zrovna tobě Františku bych tu nerad polemizoval třeba pro tebe má Opinka skrytou slabost :-)
Co to kecáš, ty umrdanče? :mrgreen:
Jako já jsem tam ráno přijela a hned jsem se ptala u registrace, jak to je rozdělený a na jakou Stage mám jít pomáhat a bylo mi od dvou lidí řečeno, že mám jít na jedničku, takže
to s nějakym výběrem nemělo pranic společnýho.

Co se týče samotnýho závodu, situace dobrý, ale jako celej den tam na tu jedničku svítilo slunce, takže fakt děs, takže jsem(jsme) očekávala(li) alespoň dostatečnej přísun tekutin, když už nic jinýho.
Za celou dobu mi ten kokot Klozík přinesl jedno Cappy a dvě Fanty. Když jsme si šli s malym Fandou někdy v půl druhý odstřílet s úpalem ty Stage a pak jsme se vrátili, Klozík nám řekl, že tam žádný pití nemáme, protože když to naposledy obcházel, tak jsme tam nebyi, takže nevěděl, jestli pití budeme chtít - dobrej vtip :angry:
Když jsem mu řekla, že jo, přišel za čtvrt hodiny znova a znova se mě zeptal, jestli chci pití, že si to už nepamatuje, tak jsem tam na něj zařvala tak, že to muselo bejt slyšet až do Prahy.
O tom, že po odpískání všech už na nás samozřejmě v kantýně nezbylo žádný jídlo,
to se ani nebudu rozčilovat, ale jako s tim pitim, to mě teda dostalo.
Nevim, proč si nemohl vzít do ruky plnou bednu toho pití a prostě to rozdávat a ne tam chodit s poloprázdnou rozdávat pití "na objednávku"....

Co se týče výsledku, to jako kapitola taky sama o sobě, když jsme si to s Fandou V. šli odstřílet, byly prázdný Stage, takže jsme se ani nemohli kouknout, jak to střílí někdo před náma, takže jako fakt super. Do situace jsme nemohli, přestože nebyly tajný, takže na píču jako 3 báby na jedný Stage, to se mi nestalo nikdy.

Jako já pomocnou ruku podám, ale blbce ze sebe už dělat nebudu.
Aby mě někdo šoupnul na jedničku - kdo o tom rozhodl???
Pak tady ještě velkej Fanda psal, jako že nás tam bylo moc...
Vim, že to neni žádná brigáda s nějakym výdělkem, ale aby tam pak na člověka nezbylo žádný jídlo, o pití si musel pomalu posílat písemnou žádost a nevrátil se mu pak ani projetej benzín(ten se mi vrátil když přimhouřim oči tak z třetiny)...to jako ne.

Pořád se říká, jak nejsou lidi, ale pak se najednou zjištuje, že tam jich bylo moc a tam tolik...Když se kdykoliv zeptá Klárka s Petrem Chocho, jestli můžou pomoct, tak se jim dostane osobně odpovědi, že maj lidí dost a když Petr psal TraTomovi mail, že by rád s něčim pomohl - a Petr by zapáleně cokoliv přivezl, odvezl, ....prostě by se tam klidně přetrhl, tak mu na to prej TraTom ani neodpověděl na ten mail, tak to je vrchol.

Takže já jsem se zařekla, že s pomáhánim končim, protože to je akorát na úkor výsledku
a pak ještě nic z toho a pak se ještě někdo diví, co jsem dělala na jedničce?
Na to už fakt nemám nervy
Naposledy upravil(a) opice dne úte 13.7.2010, 15:29, celkem upraveno 1 x.
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od admix » úte 13.7.2010, 11:13

Jojo, TraTom ma s odpovidanim na maily problem :D
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od cmk » úte 13.7.2010, 12:08

Opi - certis se az prilis.

Ano, problem s prisunem tekutin byl. Byl to prvni zavod v takhle extremnim vedru na takhle velky strelnici a hold se ukazuje, ze na funkci roznasece to chtelo jmenovat nekoho na "full-time". A nekoho, kdo to vic zvladne. Aspon vime pro priste.

Co se tyce odmeny:
Odmena pro rozhodci byla:
0 startovne (tedy 350)
200 pro pomocniky (300 pro RO, Vam to Franta rozdelil)
250 jidlo a piti (ja vim, ne kazdy to stihl prjist, propit, viz vyse)
Celkem: 800/900 Kc. Prace realne byla od 10:00 do 18:00.
Pro zajimavost - staveci meli odmenu 500 Kc za praci na tomtez slunicku od 2 do 8.
Vim, ze to neni zadny rito a pokud by po me nekdo chtel, abych to delal pro penize, tak to za 100 na hodinu nedelam. Vsichni to delame proto, ze nas to bavi.
Ale rict, ze to ani nezaplatilo benzin, to zase neni uplne koser.

Presto opakuju, ze si Vazim vsech (a dekuji), kdo to v tech podminkach vydrzeli. Bylo to opravdu narocny.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od Jasik » úte 13.7.2010, 12:11

vopice, franta atd... No jo, ona ta organizace trochu ze začátku vázla. Já jsem si myslel, že budu pískat s Marcelem a HVčkem, abychom se během dne v pohodě vystřídali, ale bylo mi řečeno, že ne, že mám jít na jinou situaci. Tak jsem se přidal k Milošovi na dvojku. O sluníčku, o jídle, které nezbylo atd jsem už psal a jak vidím, dopadlo nás tak více. Asi na nás musel být "hezký" pohled - na klátící se, unavené rozhodčí, kteří se v pět odpoledne snaží na situacích nahnat jiné rozhodčí ochotné jim to ještě písknout, aby si aspoň ten závod odstříleli, když už ho odpískali jiným 100 lidem..
Pokud jde o pitný režim, já měl flašku pití z domova, pak se u nás stavil Tratom a pak ještě Klozík s papírem bral objednávky..
Ale spíš než o pití jsem už v odpoledních hodinách měl zájem o vystřídání, čehož se nám bohužel nedostalo a bylo stále jen odpovídáno stylem "někdo přijde a vystřídá vás".
Takže ano, sice bylo hlášeno přes 25 lidí jako rozhodčí a pomocníci, ale nějak se to na těch 8 situacích + výpočetní středisko, špatně podělilo.
Tímto chci poděkovat střelcům, kteří byli ochotni nám pomáhat s lepením a stavěním popperů. Nebýt toho, možná by tam pro pár lidí musela přijet sanitka... :onfire:

P.S. Myslím, že většina z nás nedělá rozhodčí atd. kvůli odměně a volnému startovnému , ale proto, aby tomuhle "sportu" pomohli a aby to mělo alespoň nějakou úroveň a nebylo to jen "pouťové" střílení.
Naposledy upravil(a) Jasik dne úte 13.7.2010, 13:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od opice » úte 13.7.2010, 12:23

CMK: tak to je snad každýmu jasný, že se to nedělá pro prachy.
Jako kdybych to dělala pro prachy, tak to asi ne, žejo, za 200,- se tam srát v tom vedru celej den, pak podělat výsledek - to jako ještě abychom platili startovný.
Když si zaplatim startovný, tak si můžu vesele chodit ve sqadu, bejt v pohodě, ve stínu, obhlídnout, jak to ostatní řešej....
A 250,-Kč na kantýnu? Během závodu jsem měla 3 ty půllitrový pitíčka a po úklidu jsem si šla ještě pro dvě. To je vše.

Znova opakuju, kvůli tomu jsem to nedělala, chtěla jsem pomoct prostě z důvodu přiložení ruky k dílu, atd., ale pak bych si jako vyprošovala, aby se pak řešilo, co jsem jako dělala na jedničce, že nás tam bylo dost.
Takže se znova ptám, kdo rozhodl o tom, že budu na tý jedničce?
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od cmk » úte 13.7.2010, 12:36

opice píše:za 200,- se tam srát
Ehm, tohle je ten rozpor - nebylo to za 200, ale za 800 :-)

Ale jinak Te chapu, i za tech 800 se tam srat celej den na slunicku a pak si to sam zkurvit, to verim, ze nasere. O tom to hold bohuzel je.

Muj navrh pro pristi Oparany - zacit hlavni zavod v 11:00. V 8:00 by se sesly rozhodci a ti by si to strelili v prematchi.

Co se tyce rozhodnuti ze budes na 1ce - kdo ti to rekl, ten to rozhodl :-) Otazkou je, jestli v tu chvili vedel, kolik se Vas tam sejde. Problem byl jako obvykle v tom, ze asi 6 lidi, co bylo psanejch, jako ze budou piskat neprijelo, misto nich se nabidlo jinych 6 lidi a cely se to prekopavalo. Takze v tom realne nemohl byt uplne poradek.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od adis » úte 13.7.2010, 15:22

Myslím,že se nemusíš tak rozčilovat Martino.kdo tě poslal na jedničku je teď už asi jedno.
já byl na 8čce ve dvou lidech a taky to šlo.to,že na některý situaci bylo víc lidí bylo asi z důvodu více terčů atd.To,že pískání se podepíše na výsledku rozhodčího,který píská celý den a pak jde střílet je jistě pravda,ale ti co to podstupují to dělají s vědomím,že když oni pískat nebudou,tak kdo to bude dělat??
proto jsem pro řešení co psal CMK.
rozhodčí přijedou v 8,odbouchaj si to a v 10-10,30 začne samotný závod.
1-rozhodčí budou mít odstříleno
2-celou situaci bude posuzovat jeden rozhodčí
3-vlastní závod zkončí dřív bez průtahů

ALE to je jen doporučení,těžko pořadatele do toho tlačit,leda,že by se to dalo do pravidel pohárových závodů.jako jeden z bodů pro uznání pohárového závodu

ps.já to maso měl,ale sežral mi ho Korečák :D a když jsem odpoledne přišel ke kantýně,tak tam bylo vyžráno.příště to stopnu a dojdu se najíst..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od opice » úte 13.7.2010, 15:57

adis: však já už se nerozčiluju :-)
každej si stěžuje až na půdu, plnou pusu řečí, ale sem to napsat
už odvahu nemá a pak to vypadá, že si stěžuju jen já :)
Takže si to přijedu příště na pohodu odstřílet a je to :)
Jinak jak jsi psal, kdo by to teda jinej dělal, já vim o třech lidech,
který už pomoc nabízeli, ale byli odmítnuti, tak to je pak těžký.
Ale říkám, já už radši budu mlčet :mrgreen:
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od provarenec » úte 13.7.2010, 17:31

Já sem nechtěl psát vůbec nic, ale když to čtu, tak mi to prostě nedá. Mám jeden dotaz: On jako Klozík dělal svačináře? Nám pití nosil Tratom. Klozík u nás byl jen jednou, čuměl, fotil, ale nic nedones :lol:

Na mě maso taky nezbylo, ale v tom vedru mi ani tolik nechybělo.

Byla to dost velká akce a myslím si, že se fakt povedla. Dost rozhodčích dorazilo "minutu" před závodem a teprv zjišťovali kde a jak budou pískat. Tohle určitě přispívá k rannímu chaosu a takhle to prostě nejde přátelé. Taky souhlasím s Frantou V. , že do některých věcí kecá až moc lidí.

Opi: Martino to už ani lepší nebude. Výsledky jsou vždycky nanic, když pískáš. Naviíc lidi ti nadávaj, hádaj se s tebou, jídlo ti sežerou... to je holt úděl rozhodčího LOSu :) Já jsem si teďka říkal, jak je super, že jsem za Ivošem jen o 10% po tom všem... Chce to jinej - pozitivní přístup. Nemá cenu honit výsledky, na to si za měsíc nikdo nevzpomene. Lidi si ale budou pamatovat, jaká s tebou byla tenkrát na těch závodech sranda :wink:
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od opice » úte 13.7.2010, 18:28

Hmm, tak je mi po tom Fandově proslovu trošku stydno :-)
Možná jsem to(určitě) trochu přestřelila :-)
Klozík je kokot, přes to nejdu, ale jinak jsem asi měla volit nějaký jiný
a ne tak tvrdý slova, takže se tímto omlouvám :wink:
Proč mě ten kluk vždycky o všem přesvědčí a donutí mě
se chytnout za nos, když něco pokonim? :)
No tak já teda ještě někdy pomáhat budu, mnooo :mrgreen:
Ale fakt bych byla taky pro, abychom si to vždycky odstříleli předem...
Fanda: dík, parťáku :wink: už máme další obrázky bouchaček? :-)
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ

Příspěvky: 22

Registrován: sob 19.1.2008, 0:14

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od shane.xr » úte 13.7.2010, 18:33

Hele, Martino, nerozčiluj se. Nám jsi vůbec nevadila, naopak, lepší jsme se vystřídali a všichni víme, žes k nám nešla jen tak. Měl jsem tu připomínku jako ilustrační proto, že vím, že v přidělování rozhodčích na stages je skoro vždy dost chaos a prostě to byl k jiným stages nepoměr. Ale jsou i jiné rezervy, chce to však skutečně vyříkat si v užším kruhu, ne na veřejnosti. Takže to není nic proti Tobě. No a k těm výsledkům, zkusilas někdy trénovat :lol: (žert, nebuď :evil: ) F.V.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od opice » úte 13.7.2010, 18:45

Franto, jako já jsem sušila ještě ráno před závodem :-)
Když to srovnám s výsledkem z předchozího závodu teď ve Vražkově, tak tam jsem byla
o sto procent lepší, to je nebe - dudy.
A nebuď drzej :mrgreen:
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od cmk » úte 13.7.2010, 18:57

Franta nezklamal, nezbyva nez podepsat.

Snad jen "ze do toho keca moc lidi" je relativni. V jednom se to zaridit a zorganizovat neda.
Ale nebojte, zmeny se chystaji :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 298

Registrován: pon 08.8.2005, 19:13

Zbraň: Glock

Bydliště: Praha x

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od Ptak » úte 13.7.2010, 20:04

Myslím si, že by bylo vhodné takto velké závody opravdu řešit více "po vojensku". Velitel závodu by měl mít organizační schopnosti a umět "zavelet". Myslím, že lidi jako Sten, Adis, Shane (ti mě teď rychle napadli, ale jistě jich je více, aby seněkdo neurazil :mad: ) toto umí. Dále by se měli už před závodem nominovat klíčoví lidé jako statistik a hlavní rozhodčí na každé stage. Ti by si za stage zodpovídali včetně uspořádání terčů, zástěn, procedur ap. (tím nemyslím, že budou stavět, ale že si stage projdou a podle potřeby před závodem upraví). Tím se odbourá alibismus typu: "nám to tak postavili/řekli ap.". K těmto zkušeným rozhodčím by se doplnili pomahači v počtu 1-2. Někteří jako Shane si přivezou celou stage partu, ale většinou se to musí poskládat. No a konečně je opravdu nutné dohlídnout na prostřídání rozhodčích, aby si mohli také střelit. Nápad udělat ráno závod rozhodčích je možná lepší řešení, ale má také svá negativa. No a určitě je nutné mít zajištěnou rozvážku nápojů a jídla. Musíme si holt uvědomit, že sladké roky začátků a roztomilých improvizací jsou pryč. Teď, kdy na závody přijíždí pravidleně 80 až 130 střelců, máme jen 2 možnosti: buď LOS chcípne na amatérismus a totální znechucení těch několika málo schopných a ochotných organizátorů a rozhodčích (a následně na odliv znechucených závodníků) nebo se začne v dobrém slova smyslu profesionalizovat. Je to na nás. :?:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od provarenec » úte 13.7.2010, 20:15

CMK: Ano relativní. Tentokrát to v podstatě nebylo... Nebudu to tu nějak rozpatlávat, dáme řeč někdy osobně.

Opí: Marťo nestyď se, já tě chtěl jen rozveselit :wink: Na druhou stranu tě ale i chápu. Člověk od těch závodů chce víc než se tam jen vyšťavit... Ale zase, pamatuješ, jak nás nechal Propleťák v Žalanech na holičkách? Chodili jsme po střelnici, na situacích nikdo, zkoumali jsme jak to asi bude a pískali jsme si to navzájem... :D No na to se přece nedá do smrti zapomenout :wink: :lol:


Upřímně říkám, že jsem coby rozhodčí LOSu výrazně pookřál, když přestal jezdit kluk z plakátu. Proti jeho dusnu a řevu za (právem) udělené procedůry je čelákovický slejvák nebo to sobotní horko jako kafíčko. Kdo mě tam pak k večeru viděl v mikině dosvědčí, že mě na konci závodu byla vlastně zima :lol: :lol:
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od opice » úte 13.7.2010, 21:12

To je pravda, to můžu dosvědčit :-)
A když jsem mu tu mikinu chtěla sundat, že je vedro,
tak mě ohnul přes koleno a dal mi nejmíň desetkrát na zadek :mrgreen:

Fando, na tu naší Stage budu vzpomínat i na smrtelný posteli,
jakej jsme byli team :-)
a kdybych na to při skleróze zapomněla, tak mi to připomeň,
jestli teda ještě platí, že umřeme spolu :-)
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od Albert » úte 13.7.2010, 22:22

Tak to tady tak pročítam a nedá mi než pridat pár nápadů. Né že bych snad oplýval nějakou vrozenou genialitou, nebo snad sežral Šalamounovo hovno ale přesto mi to nedá, páč už jeden můj nápad byl částečně uveden do praxe (e-mailem předregistrovaní 50kč sleva).
Takže napad č1.
Ohledně nápojů pro rozhodčí na stage. V současných vedrech ale i chladnějších měsících vždy příjde vhod chlazené nebo naopak teplé pití. Na situacích by mělo být pro obsluhující personál (rozhodčí, zapisovač apod.) připravena taková ta modrá termotaška, kufřík, přenosná lednička, nebo jak se těmto věcem říká (?) bohatě zásobena nápoji, v chladnějším počasí termoska s kávou/čajem... Jasný!? Už vás slyším kdo to zaplatí, kdo se s tím bude tahat v autě apod.
Řešení je že buď to zafinancuje LEX nebo se stane zvykem že pořádající střelnice bude již tak vybavena, nebo opět v rámci dobrovolnosti to zapůjčí soutěžící.
Např. v propozicích soutěže bude uvedeno: "kdo zapůjčí termotašku bude mu v případě zásahu BÁBA nebo MISS tento odpuštěn :mrgreen:
Odpadnou tímto stížnosti typu že klucí na stege jedna měly pořád co pít ale na nás v zádu se dostalo jen jednou dvakrát... Prostě Ti oranžovo/žlutí vestičkáři budou mít stále pití k dispozici v nějaké té škatuli přímo na stage.

Nápad č2.
Vím že je vždy problém sehnat dostatečný počet fundovaných rozhodčích a když se to konečně povede tak nakonec 1, 2 nebo 3 nedorazí. Přesto si dovolím opět radit.
Na každé stage min. 3 rozhodčí ! S čehož min. 2 delegovaní (fundovaní s praxí a pravomocemi). Třetí stačí jako zapisovač.
Okamžitě po začátku se vždy jeden s party rozhodčích zamíchá do následujícího squadu, podívá se na dva až tři střelce jak to tam chodí a střelí si to taky. Pak půjde na další stagesku atd. atd.. Jakmile má všechny situace hotové jde další s party a po něm samozřejmě ten třetí. Teoreticky by tak měly mít všichni rozhodčí odstříleno cca do půlky závodu (?).

Nápad č3.
Zalepování, stavění poprů !!!
Bývá zvykem že chlapci obsluhující stage poprosí soutěžící/střelce o pomoc při zalepování a stavění poprů. Někteří střelci tak skutečně v rámci slušného chování i tak učiní.
TAK TADY SOUDRUZI NE :twisted: ! Všechno špatně zpátky na stromy :lol: ! Toto po mém soudu by se mělo stát ať už psaným či nepsaným pravidlem !!
Představoval bych si to asi takto: Povel rozhodčího po dokončení situace. Jestli že jsi dostřílel, zbraň vybij, prázdnou ukaž.... "vidím"... rána jistoty, do pouzdra A MAZEJ PŘIPRAVIT SITUACI PRO DALŠÍHO STŘELCE :mrgreen:
Tady je třeba podotknout že je vždy potřeba mít u každého terče připraven dostatečný počet záslepek aby se pořád neběhalo tam a zpátky jak se občas stává. Již při Breefinku by měl být každý squad o tomto poučen.

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz