10.07.2010 - Opařany - MON LOS


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od cityshark » úte 13.7.2010, 23:11

Ja bych se ani nebal prenest vic odpovednosti na squad jako takovy. Tady byly squady naprosto fixni, kdo nebyl na "papire" nestrilel, coz je good a da se toho vyuzit.
Pak neni problem aby se reklo, ze novy squad si ma sveho RO obcerstvit nebo donest zaslepky pokud potrebujou, terce nebo buhvico jim chybi. Pripadne proste strelec 1 strili, strelec 2 se pripravuje, 3+4+5 lepi... Otazka samozrejme, jestli RO nebude mit husi kuzi z toho, ze mu na stage vbehne 2x tolik lidi byt se stage zalepi v polovicnim case.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od cmk » stř 14.7.2010, 7:20

Cekam, kdy se panove dostanete az do stavu: "zavodniku prijed, postav si to, odstrilej, odpiskej a uklid." :-)
Ne, jsou veci, ktere po zavodnicich chtit nesmime, o ktere muzeme pozadat a ktere musime vynutit. Ale lepeni, staveni popperu a obcerstveni rozhodcich nelze vynutit.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od admix » stř 14.7.2010, 9:37

Nelze vynutit, ale lze pozadat - rek bych ze v kazdym squadu se min. dva ochotni najdou ...
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od provarenec » stř 14.7.2010, 9:42

Albert píše: "vidím"... rána jistoty, do pouzdra A MAZEJ PŘIPRAVIT SITUACI PRO DALŠÍHO STŘELCE :mrgreen:
Tady je třeba podotknout že je vždy potřeba mít u každého terče připraven dostatečný počet záslepek aby se pořád neběhalo tam a zpátky jak se občas stává. Již při Breefinku by měl být každý squad o tomto poučen.

Tohle v praxi nepůjde. Málo střelců po dostřílení začne samo od sebe lepit a zvedat popry. Tak 85% jen čumí a motá se po střelišti, přestože jdou střílet až ke konci squadu a slyšeli to už několikrát (postav poppery, a tyhle dva terče zalep...). Rozhodčí si je musí koučovat sami. Většina z nich navíc ty zálepky od terčů nosí zase zpátky ke stolku. Pokud by tohle bylo jen na střelci, závod se natáhne na dvojnásobek.

V tomhle je nejlepší Miloš Kysela, kterej pomáhá u všech střelců svého squadu, lepí, staví... Jeho squad je pak taky bezkonkurenčně nejrychlejc odstřílenej.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od cityshark » stř 14.7.2010, 10:30

CMK - i stav "pozadat" je podle me lepsi nez stav "odmitnout".

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od cmk » stř 14.7.2010, 11:27

To jo. Ale rano pri registraci se pomoc odmitala proto, ze uz fakt lidi bylo hodne.
Oni dokonce byli i od hlavniho organizatora (reditele) pomerne slusne rozdeleni a zorganizovani.

Ze to pak nekdo nezvladl, za to samozrejme nemuzou rozhodci, kteri to odnesli, zodpovedny za to je formalne reditel, ale uznej, ze tohle realne reditel uz taky nemuze ohlidat, jestli mu "svacinar" chodi dostatecne rychle (zvlaste kdyz tu odezvu o pomalem svacinari nema)... A zvlaste, kdyz (opakuju!!!) se jednalo o prvni, takhle velky zavod, daleko od kantyny, v takovymhle extremnim pocasi !
Jo jo, ted jsme vsichni generalove a vime, jak to udelat priste.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od cityshark » stř 14.7.2010, 12:04

Jeeezis, ja nechci generalovat a radit nebo rikat, ze bych to udelal lip... Jen rikam, ze bych se nebal angazovat strelce, pokud to uznate za vhodne samozrejme.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 298

Registrován: pon 08.8.2005, 19:13

Zbraň: Glock

Bydliště: Praha x

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od Ptak » stř 14.7.2010, 15:52

Se zapojením střelců bych moc nepočítal. Někteří pomůžou vždy, protože jsou už takoví (a díky jim), ale není jich mnoho. Stavět na tom ale organizaci závodu je blbost. Nejrychlejší a na závodech IPSC vyzkoušená metoda je dostatek pomocníku na situaci (často to bývají i děti, které si rády vydělají pár korun). Těm se to vysvětlí ráno jednou a jede se. Pokud máš angažovat střelce a každému vysvětlit co má dělat, kde jsou záslepky, že má lepit až po zaznamenání výsledků ap.., tak to je taky někdy na bednu :x

Příspěvky: 22

Registrován: sob 19.1.2008, 0:14

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od shane.xr » stř 14.7.2010, 17:43

Já se, tedy, požádat dostřílevšího závodníka o pomoc nestydím. Zvláště o postavení popperů, protože se již ve svém věku špatně ohýbám a mohly by mi prasknout játra. Zatím se každému mě zželelo, asi díky mým bílým vlasům a námaze v pohybu a nikdo mě dosud neodmítl. Pokavad při breefingu na stage rozhodčí požádá závodníky, aby pomohli lepit a stavět, určitě vždy někdo pomůže, ono to mnohdy lépe utíká. Ale také se najdou lenoši, kteří si přece zaplatili, tak co by lepili?! Já myslím, že těch pár terčů se ve 3 lidech s občasnou pomocí závodníků dá zvládnout. Ledničky a ohřívadla na stanovištích asi nebudou, že by závodníci nosili nápoje, jídlo či lepíky rozhodčím také nemůžeme chtít (že bych za buřta nedal někomu jasnou proceduru, to po mě nechtějte), ale můžeme chtít, aby zásobovače rozhodčích dělal někdo, kdo na to prostě stačí a bude to brát jako stejně zodpovědnou práci jako rozhodčí atd. Holt to nemůže dělat každý lempl.
Taky jsem rád, že už jste se uklidnili, přátelé, používat na adresu kohokoli z nás tak silná a vulgární slova je nepřístojné. (Opi :shock: )
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od opice » stř 14.7.2010, 18:23

Co zase já?
Vždyť jsem se už omluvila!
A to slovo "umrdanec", to mě naučil Stengan a říkáme si
to pořád a ze srandy.
Tak vynadej jemu! :mrgreen:
To vzniklo, když jsme trénovali na přijímačky k fízlům,
tak na mě řval:"Makej, ty umrdanče, bo budeš žrát trávu!" :lol:
A že je Klozík kokot, to přece neni sprostý slovo, když je to pravda :lol:
Žádné jiné urážky si nejsem vědoma a hlavně už jsem se výše omluvila.
Over
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od JK-stengan » stř 14.7.2010, 19:05

já to říkám furt že je opice sprostá jako dlaždič :-) ale to ne ona mě neposlaouchá a jako správná opice jen tlumočí co kde zaslechne.

ale bohužel má pravdu slovo "umrdanec" jsem ji opravdu naučil já, když jsem po ní řval, že když chce něco dělat nesmí se jen válet na trávě a že je malej umrdanec kterej bude žrát trávu. :-)))))

takže když by máhodou někdo byl přítomen toho jak se s Opí bavím, tak at se nediví a raději odvede děti bo to fakt není slušný a jen zasvěcený zná pravý význam celé debaty.
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od JK-stengan » stř 14.7.2010, 19:22

jínak kolem debaty s pomocí na střelnici je dobře, že se otom povídá rád bych, ale všechny upozornil, že je spíše hledaná pomoc při samotném závodě a pak i po závodě při úklidu. Ono stavění je sice zdlouhavé, ale když je tam moc lidí nedá se pořádně dělat vlastně nic a ohlídat všechna +,- je docela honka, tak aby se dodržela závazná pravidla střelnice pak pravidla LOS a především a to je nadevše bezpečnost a úhly, tak aby se nikomu nic nestalo.

já už jsem zde několikrát psal, že není problém sehnat či zaplatit kohokoliv na pomoc či stavění a bourání, ale vše se to pak promítne do celkové ceny závodu atd.. někdo ted na závodu podotknul, že se vybralo 30tis.. ano má pravdu, ale je potřeba odečíst náklady na stavění,pronájem, kantýna,simbolická odměna pro všechny co pomáhali, a zajistit chod na další závody viz: medajle, terče, zálepky, a vše okolo a když se to pak celé sečte, tak zbylo akorád na terče pro MONLOS půška-brokovnice a nedajle.
bohužel jsme limitováni cenou střelnice, kterou si musíme pronajmout pak cenou terčů, který dnes stojí 11kč/ks atd.. to nemluvím o spotřebě zálepek a pronájmu kyvek a popperů.
prostě když každý komu to není lhostejný pomůže cena startovného může být zachována nebo se hold bude úměrně zvedat. viz starotvné LEX vs Čekanice tam je jasně vidět markantní rozdíl páč Čekanický mají svůj prostor a pak se nemusí započítávat do startovného atd.. a těch aspektů je fakt mega, taklže laikovi se může poravdu zdát, že se vydělá ranec, ale opak je pravdou.

já osobně jsem dnes opravdu rád za každou pomoc jak při lepení tak při uklízení a kdo chce pomoct, tak prostě pomůže stejně jako ted Zděnek Sekret, který obešel lidi a prostě přišli pomoct za což jim velké díky.
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od coffee » stř 14.7.2010, 23:54

Pánové, než zase začnete něco vymýšlet, tak se nejdřív zamyslete.
Návrhy, že střelnice bude pořizovat vybavení, aby se pánům rozhodčím (dámy prominou) bumbalo dobře studené nebo teplé, jsou naprosto mimo mísu. Provozovatel střelnice ji pronajímá na střílení, ostatní je věcí pořadatelů.
Že bych měl jako závodník ještě přivést k registraci termosku nebo pytel ledu? Co takhle páreček nebo kuřátko, vždyť rozhodčí mají také hlad. Ufff ...
Doby nultého ročníku LOSu jsou již dávno tytam.
S pomocí střelců moc nepočítejte, nejdříve si zkuste připomenout pravidla - do situace se nesmí!
LOS má nejvíce 6 terčů, což je počet, který na závodech IPSC v pohodě zvládne dvojice rozhodčích, ale mají možnost si odfrknout, což je při Losech spíše zmatek a chaos.
Snad se objeví promyšlenější návrhy. Ovšem při rozsahu současného LOSu se již nabízí otázka lepší organizovanosti rozhodčích a nezávislého odsouhlasení postavených situací (závodů) a nastavení jiných podmínek pro brífingy rozhodčích. 10 minut před závodem nestačí.

Jinak krásně se to lamentování čte, protože takto jsem prudil před cca dvěmi roky a příliš na to nikdo neslyšel a odezva byla spíše negativní. Tak se nestačím divit.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od cmk » čtv 15.7.2010, 1:06

Ja bych reseni nevidel nijak dramaticky slozity.

a) na kazdem zavode bude nekdo ZODPOVEDNY za to, ze personal na stagich dostane vse rozumne, oc zada (terce, zaslepky, sponkovacku, zraso, piti) - bude mit prehled, bude pravidelne prochazet stage, vsichni budou vedet jeho cislo a nebude jim lito 2 korun mu zavolat a hlavne - dokaze rozlisit, ze maso na 4ku muze 10 minut pockat, ze upadly terc na 2ce ma vyssi prioritu, ktere poskytne support. Ale nezapomene na to maso na 4ku a nakonec ho tam, i kdyz s malou prodlevou donese apod...

b) bude udelana poledni pauza - plovouci. Dejme tomu kdykoliv mezi treba 12:00 a 14:00 muzou rozhodci 1x za tu dobu na 30 minut stopnout situaci (rozpeti je tam proto, aby to neukoncili uprostred squadu, ale dotahli squad a dali si pauzu)

c) podobny zavod jako tento zacne pozdeji (11:00 ??), do te dobu budou mit pokud mozno vsichni (nebo aspon 90%) rozhodci odstrileno. Realne se zavod o tolik neprotahne, tedka taky rozhodci dostrelovali ve zmatku skoro 2 hodiny.

d) je-li vyhrazene zraso pro rozhodci, zajisti se u dodavatele cateringu, ze bude opravdu "vyhrazene" (nebo ho bude tolik, aby se nesezralo)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 99

Registrován: pát 20.3.2009, 19:21

Bydliště: Vinařice

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od spawny » čtv 15.7.2010, 10:43

Pánové LOSáci, čtu si všechny Vaše připomínky návrhy atd. Je jasné, že by bylo dobré s organizací ještě něco udělat, ale proto tu nepíšu. Chtěl bych Vám jen říci....střílím LOS teprve druhou sezónu, měl jsem to štěstí a dostal se i na MČR do Brna, ale můžu říci, že tenhle závod byl vůbec nejlepší ze všech....zkuste se na zbytek věcí trošku povznést a taky si říct, že se Vám to povedlo....protože je to skutečně pravda.

Díky všem, byl to opravdu zážitek.
CZ 75 SP-01 Shadow, CZ 75 B, Mossberg 500 SPX
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od opice » čtv 15.7.2010, 10:49

tak až na to oslovení "pánové" mě ta pochvala zahřála u srdce :-)
lepší než v Brně na mistráku... :-)
tak děkujem za pochvalu, to zas dodá sílu :-)
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 99

Registrován: pát 20.3.2009, 19:21

Bydliště: Vinařice

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od spawny » čtv 15.7.2010, 10:59

Dámo...je to prostě tak.
CZ 75 SP-01 Shadow, CZ 75 B, Mossberg 500 SPX

Příspěvky: 65

Registrován: pon 09.4.2007, 22:22

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od PETR 1 » čtv 15.7.2010, 22:04

Já jsem žádný problém nezaznamenal.
S Fandou jsme to krásně zvládali s pomocí i bez pomoci střelců.
Pití a svačinu jsme si přivezli z domova. A když došlo pití a jídlo tak jsme si pro něj prostě došli při výměnach squadů. Jak se to říkalo voják se stará voják má. A do kantýny a zpět to netrvalo déle jak 5 min. ,tak to ani nezdržovalo závod.

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od JK-stengan » čtv 15.7.2010, 22:47

budu trochu oponovat:

MČR 2009-pořádané v čele ze Zdeňkem Malánikem a partou z Brna byl LOS přesně jak má být a pro mě osobně to byl asi jeden s nejlépe provedených LOSů, ale to je jen osobní názor. Nic méně MON -LOS tohoto charakteru byl svoji přípravou a vůbec pojetím dosti připomínající "oblečené IPSC alá IDPA" a já se za to, až tak nestidím ono převést dobu za protektorátu do LOSu přeci jen není sranda a když si to člověk probere hlavou byla to doba, kdy když přišla na řadu zbraň, tak hold ve velkém bylo zde všude spoustu kolaborantů, spolupracovníků a samotných jednotek SS, které hlídali na co se jen podívali, takže tento LOS spíše dokumentoval dobu, kdy když došlo na zbraň muselo se toho prostě využít do poslední střely, protože propojení těchto jednotek bylo dosti účinné a lidi opravdu neměli na vybranou a museli se prostřílet viz. tři králové verzus gestapo atd..., ale s duchem LOSu a reálném použití střelné zbraně to opravdu má pramálo společného. Tudíž nečekejte na dalších LOSech takové to množství terčů a zcela jasnou simboliku k identifikaci útočníka od neterče atd... Dle mého názoru by měli být situace na 1-4 terče a těch situací třeba více, ale je to věc názoru.

Jínak na nedostatkách v organizaci se již pracuje a od dalšího závodu konaného po MČR 2010 se budou uvádět do provozu, tak aby bylo jasné kdo co jak atd.... a nemá teď cenu tu probírat rozpracované témata, které by jen závodníkovi motali hlavu s už tak složitýma pravidlama a opravdu se spíše týkají organizátorů než samotného střelce.
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 99

Registrován: pát 20.3.2009, 19:21

Bydliště: Vinařice

Re: 10.07.2010 - Opařany - MON LOS

Příspěvek od spawny » pát 16.7.2010, 15:50

Stene souhlasím...jen říkám, že si klidně místo řečí co bylo špatně taky můžete poplácat po ramenou za povedený závod a je jedno jestli se to podobalo IPSC nebo ne. Myslím, že každý střelec si to užil a pěkně si zastřílel.
CZ 75 SP-01 Shadow, CZ 75 B, Mossberg 500 SPX

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz