11.10.2008 - Čelákovice LEX - 3.kolo MON


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

11.10.2008 - Čelákovice LEX - 3.kolo MON

Příspěvek od Jasik » pon 29.9.2008, 10:21

Memoriál Obrany Národa, závod třetí – „Parašutisté v akci“

Pořadatel: Sdružení LEX

Datum a místo: Sobota 11.10. na střelnici SSK Čelákovice, okres Praha - východ

Účast: Všichni střelci s platným zbrojním průkazem.
Registrace předem je možná na adrese vanulda@tiscali.cz nebo na telefonu 606 822 824.
Doklady: průkaz totožnosti, zbrojní průkaz, průkaz zbraně.

Začátek registrace: 9:00, střílí se od 10:00 hodin.
8:00 – 9:30 proběhne prematch rozhodčích.

Startovné: 250,-Kč za osobu, 150,- členové LEX
Kapacita závodu: cca 50 střelců (aby se to stihlo do 15:00), pokud přijde více lidí, pak to není problém, jen se posune konec závodu.

Situace: 5 situací na základě historických událostí, v každé situaci max. 6 terčů, minimálně 60 ran

Terče, neterče: terče klasické LOS, stylizované do podoby příslušníků Freikorps, wehrmachtu, luftwaffe, apod. nebo ozbrojené říšské moci, samozřejmě bez nacistických symbolů
neterče budou zpravidla označeny jako civilisté, četníci, vojáci či příslušníci stráže obrany státu

Ředitel soutěže: Tomáš Trávníček
Hlavní rozhodčí: Stanislav Gibson
Rozhodčí: budou jmenování zástupcem LEXu

Výsledky: do 15 minut po dostřílení jednotlivých částí soutěže
Protesty: řeší se ihned bez vložného u hlavního rozhodčího, jeho rozhodnutí je definitivní

Ceny:nejúspěšnější střelci v jednotlivých divizích a kategoriích hlavního závodu obdrží diplom

Zbraně: veškeré, které lze skrytě nosit pro potřebu osobní ochrany a které vyhovují pravidlům Lidové obranné střelby.

Kategorie: pistole, revolver, záložní pistole, záložní revolver
Kategorie bude vyhlášena, pokud se v ní sejdou alespoň 3 střelci.

Střelivo: pouze povolené podle zbrojního zákona, zakázáno průbojné a svítící.
Na střelnici v Čelákovicích je přísně zakázáno používat průbojné střelivo. Při zjištění jeho používání bude viník okamžitě diskvalifikován a je povinen nahradit všechny škody jím způsobené !
Rovněž platí zákaz používat zbraně s výkonem .357Magnum a vyšším. Zbraně v této ráži se mohou zúčastnit závodu, ale s použitím slabšího střeliva.

Vybavení: pouzdro na zbraň, které splňuje podmínku skrytého a bezpečného nošení zbraně. Musí zakrývat lučík zbraně. Vyloučena jsou vodorovná podpažní a zádová pouzdra a sportovní pouzdra. Minimálně dva zásobníky, u revolverů pomůcka pro rychlé přebití nebo pouzdro na náboje.

Oblečení: Běžné, jak kdo nosí. Nebráníme se ani dobovému oblečení, ovšem v tom případě opět ponechte doma různé relikvie připomínající nacistickou éru.

Bezpečnost: vstup na střelnici s vybitou zbraní. Vybíjení a nabíjení zbraně při příchodu na střelnici a při odchodu pouze mimo prostor střelnice při dodržení bezpečného zacházení se zbraní.
Pohyb na střelnici pouze s vybitou zbraní a spuštěným kohoutem. Nabíjení zbraně na střelnici pouze na palebné čáře výhradně na povel rozhodčího. Manipulace s vybitou zbraní pouze ve vyznačených bezpečných zónách – zde přísný zákaz s jakoukoli manipulací střeliva.
Při jakémkoli porušení bezpečnosti jsou rozhodčí, správce střelnice a jím pověřené osoby, ředitel soutěže a jím pověřené osoby oprávněni neukázněného účastníka okamžitě vyloučit ze soutěže bez náhrady startovného případně jej vykázat ze střelnice.

Občerstvení: zajištěno pořadatelem na střelnici v množství pro cca 50 lidí.

Závodníci startují na vlastní nebezpečí a jsou odpovědni za jimi způsobenou škodu a újmu. Ochranné brýle jsou povinné v celém areálu střelnice pro každého návštěvníka!

Poloha střelnice:
http://www.mapy.cz/search.py?&sz=1&lo=5 ... 81897&zi=4

Politicky korektní úlitba na závěr:
Pořadatelům této soutěže je jasné, že použití označení příslušníků nacistické branné moci je v dnešní době chápáno jako trestný čin.
Proto jsme se rozhodli terče v podobě gestapáků, vojáků Wehrmachtu či SS označit jiným, přijatelnějším způsobem, avšak zcela odlišitelně od civilistů.
Rovněž v celém průběhu závodů nebude použito dalších symbolů, nacistické hudby ani jiných reálií, které by mohly být chápány jako propagace nacismu.

Totéž očekáváme od závodníků a návštěvníků. V případě porušení výše uvedených principů bude závodník (návštěvník) okamžitě diskvalifikován a vyveden ze střelnice.

Více ZDE
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: pon 21.4.2008, 16:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Ml.Boleslav

Příspěvek od mitsu » čtv 02.10.2008, 15:35

Tohle si nenechám ujít :)
Cena za hříchy je smrt, ale stejný honorář od vás bude požadovat i ctnost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » čtv 02.10.2008, 16:19

Je už potvrzeno použití výbušného terče? Avizován a předveden byl, podařilo se je ale zajistit?
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » pát 03.10.2008, 22:51

caw H.V.

tak jsem dnes psal "sms" s autorem situace mon-LOS a odpověd je taková:

terče jsou zajištěny v počtu cca 115Ks na místě bude i výrobce, protože se jedná o prototip terče a sám je teprv testuje?? avšak garantuje, že to jsou jen zvukové kulisy, které jak bylo na ukázce predvedeno dělají jen hluk a bílý dým. nic méně doporučuji všem se u této situace ŘÍDIT POKYNEM ORGANIZÁTORA p. Klozlíkem a bedlivě sledovat instrukce na dané situaci!!!

takže terče jsou a první to testuje Míra a pak Adis a mnoho dlaších že Ivane a pak aspon zůstane mrdajle na mně pokud se něco posere :lol: :lol: :lol:
sten 8-)
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » sob 04.10.2008, 7:21

JK-stengan: díky za info, všichni už z toho jistě mají pořádný stres a trénujou mířenku :lol:
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » ned 05.10.2008, 20:18

...a co ho místo míření tak jako smahnout brokama? *793*
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek od opice » pon 06.10.2008, 21:13

HV: nevim, jak ty, ale já razim Smiťákovu teorii a beru bročku :lol:
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » úte 07.10.2008, 10:24

Jo vemte si brokovnice ale snažně vás prosím, nedávejte mi ji do ruky :oops: :lol:
Já se to raději posnažím zvládnout jednotnou střelou :twisted:
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 07.10.2008, 15:22

Tobe nedelaji problem vybusne terce, ale zasteny :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » úte 07.10.2008, 15:28

A jo, tak v tom případě bych to taky mohl zkusit broknou ale ne aby někoho napadlo dávat tam zástěnu :lol: :!:
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » úte 07.10.2008, 19:51

Vy hned myslíte na na hromový hole - já spíš přemítal o tom, jestli by ten terč "rozchodil" brokový náboj z devítky. :wink:
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » úte 07.10.2008, 21:09

Jestli ono už není rychlejší zamířit, než pak řešit závadu po tý brokový patroně...
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » úte 07.10.2008, 22:54

Moc velké naděje s výbušnými terči si nedělejte. Jestli jde o prototyp a není opatřen příslušnými atesty a povoleními, tak z toho nic nebude.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » stř 08.10.2008, 7:37

coffee: pokud vím, v době předváděčky měl již atesty za sebou a byl těsně před schválením k používání či dokonce již schválen byl.
Smith: brokovou z 9? Hmm, střílel jsem brokovou z .22 ze 2 m a terč vypadal jako kropenatej, zásahy v kruhu cca 40cm, z 9mm by to bylo ještě horší a bůh ví, jestli by terč reagoval. Nehledě k tomu, že na 2m nám ten terč určitě nedají
Lukáš Koukal: to je názor toho, kdo pilně trénuje a má dobře nastřelenou pistol ;) :lol:
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » stř 08.10.2008, 9:46

Všem Střelcům!!!

Po poslední poradě LEXu a zjištování jak je to s "výbušnýma terčema" je rozhodnuto takto:

Terč který byl předveden na MON-LOSu I. se již od výrobce nedá sehnat!! ukončil jeho výrobu a místo toho začal dělat terč větší a znovu nastává ona mašinérie s úředním šimlem. Toto autor situací chtěl vyřešit tím že by byl přítomen přímo výrobce a garantoval by veškerá příslušná povolení jenž zatím nemá od úřadů zaslány, ikdyž již zkoušky proběhli a čeká se jen na vystavení certifikátu.

Takže Všem střelcům:

"výbušné terče NEBUDOU použity na MON-LOSu III. v Čelakovicích!! místo toho se bude střílet na reflexní a čoudivé "myslivecké holuby" a částečně se dosáhne stejného efektu."

Všem střelcům se autor osobně omluví na střelnici a sám dovisvětlí jak to bude dál s terči kterým chybí už jen vystavení celtifikátu o zkoušce čož úřady bohužel nestihnou.

Prosím všechny střelce aby si tuto informaci předali dál mezi sebou, tak aby se nestalo že někdo pojede na MON-LOS s očekáváním které tam prostě být zatím nemůže.

jk-sten.

P.S vyrobeny terče jsou, ale pro komerční střelnice zatím nejsou oficiálně schváleny protože nemají vystaven celtifikát proto prostě použity zatím nebudou.
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » stř 08.10.2008, 9:58

Jínak nemám stím nic společného jen mě přišlo blbí to kolegům střelcům nedát vědet když jsem se potom pídil a zjištoval jsem jak to bude a obdržel jsem tuto informaci.
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » stř 08.10.2008, 10:13

Nu co se dá dělat. Myslím si, že výbušný terč bylo velké lákadlo pro mnoho z nás a hodně se o nich mluvilo. Doufám, že se dočkají svého užití v některém z dalších LOSů.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » stř 08.10.2008, 19:56

Ještě,že to tam nebude,aspoň si ušetříte nějaký náboje :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » stř 08.10.2008, 21:02

No a nemohly by se na "Heydricha" házet alespoň normální škrtací petardy? Škrtneš, vrhneš (třeba do vymezeného kruhu), tasíš, střílíš...
Jak tam nebude ohňostroj, tak už to nebude taková sranda. :( 8-) :wink: :lol:
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » stř 08.10.2008, 22:35

Smitáku:

neboj neboj já už něco dovymyslím to bych nebyl já abych to trochu nespestřil,ikdyž nejsem autorem ani organizátorem , ale nějak to bude. Přihlaš se pak a uděláme trochu veselo mám nějaké zásoby.
"MP" toho má to by jsi koukal :lol: :lol: :lol:

jk-sten.
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz