12.02.2011 - Slaný - LOS


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: 12.02.2011 - Slaný - LOS

Příspěvek od S474N » stř 16.2.2011, 12:18

gombizak píše:Rád bych vyjádřil pár svých postřehů:

1. Závody v Otrokovicích považuji za jedny z nejlepších. Určitě mají přinejmenším nejblíž k obranné střelbě ze všech. Nařizovat jim, aby předem ukázali všechny terče (nejen např. jeden vzor) je pěkná blbost a budete tím ničit vypečenost a zajímavost jejich závodů.
Tak zde si dovolim durazne nesouhlasit. S necim podobnym jsem se setkal i v brnenskem Triggeru, kde u stropu visel nejaky kovboj a bylo to rano jako terc. Vim, ze je to sport, ale kdyz to vztahnu do realneho zivota, tak taky jasne vidim, kdo na me utoci a muzu se rozhodnout, jestli ho smaznu nebo ne. V pripade nekterych situaci je clovek "zasazen do jiz probihajiciho deje", coz je typicke pro ty tajne. Konkretni priklad byl kdysi ve Slanem nejaky podchod. Kdyz jdu v realu do podchodu, tak snad koukam na celej podchod, vidim zakouti apod. Tam byl clovek doveden doprostred, sundan mu hadr z hlavy a stylem "ted ses semka teleportoval" to res. Kdyz se nad tim prave zamyslime, tak je to stejny nesmysl, jako nevedet predem jak maji vypadat terce. Kazda lokalita si pouziva svoje "vyfikundace" a zbytecne to nasira lidi. Tot muj nazor.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 85

Registrován: pát 23.11.2007, 19:41

Re: 12.02.2011 - Slaný - LOS

Příspěvek od gombizak » stř 16.2.2011, 13:11

2:cmk
1. já chápu smysl přešlapovek uváděl jsem to jen v kontextu ostatního -> že dochází k určitému "sešněrování" na situaci -> méně přemýšlení (koukám z krytu moc,málo akorát?) -> nemusím o tom přemýšlet na prkně přece nestojím...
Nešlo o kritiku jedné věci ale o ilustraci obecného trendu, kdy se rozhodčí bojí učinit jasné rozhodnutí kryl ses málo atd..
Přičemž v případě obrané střelby (a teď mě nekamenujte) to že rozhodčí nerozhodne vždy stejně, u někoho nechá projít něco co jinému ne není nutně chyba, život prostě takhle funguje - co jednomu projde jednomu to jinému už nemusí. Na jednom závodě to může udělat malý rozdíl ale v poháru se už dá předpokládat nějaké normální rozdělení štěstí/smůly.
V reálu stejně neexistuje nic jako správné krytí, jsou v zásadě jen dvě hlediska 1.buď co nejmíň krytý tak ať můžeš pohodlně a rychle střílet na protivníka a rychle se přesouvat a pohybovat. A zároveň 2.buď krytý co nejvíc tak aby se on do tebe netrefil, přičemž situace diktuje pravidla.
Příklad: CMK schovaný za lampou se mi líbí víc přesto, že je ho vidět mnohem větší plocha než když si já stoupnu do prostředku zoraného pole a budu přitom mnohem menší cíl. :D :D

2. co se týče pravidel jednak jsem to nevztahoval jen k poslednímu roku, jednak jsem to prostě přehnal se svým vyjádřením, nicméně je pravda že neustále padají akorát nejrůznější nápady na omezení vybavení, odporu spouště, zbraní do jednotlivých kategorií, oblečení, formální procedurální postupy atd. Přestože naštěstí většina se do pravidel nakonec do nedostane tu a tam část přibude (např. pouzdra, nákoleníky…) a dřív nebo později věřím, že se tam dostanou. No a na druhou stranu návrhy na vypuštění, vyškrtání pravidel nejsou a tím je dán jasný trend. To jsem slyšel snad akorát jednou od Standy.

2:kuba

Někdo bude vždycky nějakým způsobem ve výhodě. Já tvrdím na základě 3 sezón, že pískat není žádná výhoda. A že ve výsledku je horší být na třech situacích v nevýhodě a na jedné ve výhodě, než si závod odstřílet jako běžný účastník.
Toto se týká 80% střelnic a 80% rozhodčích. Brno/Otrokovice jsou holt na tom trochu jinak stejně jako ten, kdo na všech situacích stavěl nebo je vymýšlel. Nicméně v těchto případech není žádné prakticky realizovatelné řešení, které by to odstranilo.
Tam holt musí stačit to, že do poháru se to už dostatečně rozmělní.

Tvá úvaha se startovným je zcela lichá. Rozhodčí pískají proto že střílení LOSu je pro ně opravdu srdeční záležitost a vědí, že pokud nepřiloží ruku k dílu tak žádný LOS už být nemusí. A ne proto, že na některých závodech někdy nakonec dostanou rozhodčí 200. (tuším, že 2-3x to bylo až 500 (i se stavěním/den)). Jindy zase pískají za odpuštěné startovné a jeden lístek do kantýny. A nikomu to ani v nejmenším nepřijde málo, jsou rádi a mojí dobrý pocit že odvedli kus práce a přispěli na dobrou věc. Je to prostě otázka nadšení.
Pokud si někoho na tu práci objednáš tak narazíš na dva hlavní problémy:
Nebudeš mít lidi které znáš natolik a máš v ně takovou důvěru abys jim danou věc mohl svěřit. Prostě né každý to umí a může dělat. A né každý obětuje sobotu/pátek na práci a nikoliv zábavu.
V momentě kdy to budeš řešit tvým způsobem tak těm lidem musíš zaplatit běžnou hodinovou sazbu protože je to pro ně v ten moment “jenom práce” a potom jsi na absolutně jiných částkách.
A nepočítej s tím že ti stačí takový člověk jeden – to by naprosto nestihl v pátek postavit v sobotu pískat a po závodě uklidit, přivést si materiál a nářadí na střelnici, řešit organizační záležitosti atd.
Navíc si myslím, že tenhle problém losu tak nepodstatný, že je mnohem lepší věnovat čas a energii úplně něčemu jinému.

Příspěvky: 85

Registrován: pát 23.11.2007, 19:41

Re: 12.02.2011 - Slaný - LOS

Příspěvek od gombizak » stř 16.2.2011, 13:17

2:čert
svůj názor jim samozřejmě můžeš sdělit a doporučit jim to změnit,
já mám jen problém s tim aby z Prahy dostali befel: takhle nikdy ne, takhle to bejt musí,pánové.
To co může být nesmysl v jedné situaci může mít logiku v jiné, nechme to na nich.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 12.02.2011 - Slaný - LOS

Příspěvek od cmk » stř 16.2.2011, 13:33

Ondro, dokud Standa bude reditelem Lexu a ja reditelem LOSu, tak v souctu NEBUDOU omezeni pribyvat. Kazde pripadne omezeni plynouci z pravidel bude vyvazeno minimalne jednim uvolnenim.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 298

Registrován: pon 08.8.2005, 19:13

Zbraň: Glock

Bydliště: Praha x

Re: 12.02.2011 - Slaný - LOS

Příspěvek od Ptak » stř 16.2.2011, 15:09

Musím říct, že tato diskuse je tak rozsáhlá, že mi trvalo 2 dny to projít :mad:
Ale teď stručně: Miluji tajné situace a jsou svým způsobem kořením LOSu. Bohužel jsou také tím nejproblematičtějším bodem LOSu. Jak z toho ven? Řešení není mnoho a žádné není ideální.
1/ zakázat tajné na poháru - jsem proti
2/ zakázat střílet tajné rozhodčím, kteří je stavěli a pískali - jsem mírně pro
3/ umožnit rozhodčím střílet tajné, ale přeházet jim terče - jsem mírně pro, ale musí být zajištěno, že nemají výhodu v lepším rozmístění terčů
4/ zavést nějaké geniální opatření, které zajistí, že rozhodčí může pískat, ale nemá výhodu - zatím jsem ho neobjevil :-(
5/ zavést pevný čas a hodnotit jen zásahy a procedury - jsem proti, nic to neřeší, lepší střelci budou mít všichni stejný výsledek a je to stejné, jako kdyby tajná nebyla

Tajná ve Slaném byla v podstatě dobře postavená (až na označení bezp úhlů), ale nedotáhl se brífink a procedura. Osobně si myslím, že způsob provedení Pavla nebyl správně. Kryty byly k dispozici a byla tedy povinnost je využít. Přitisknout se ke zdi nepovažuji za krytí :-) Správným řešením bylo po otevření dveří couvnout zpět a z bočního krytu střílet terče tak, jak se odkrývají (včetně toho vzadu uprostřed !). Pak teprve bylo možné projít místnosti vlevo a vpravo, ale opět nevběhnout po hlavě dovnitř a pak v překvapení kropit někdo za pohybu někdo zkoprněle stojící, ale pěkně se krýt za "futrama". Já sám jsem to udělal podobně špatně jako Kafíčko a myslím, že nějakou proceduru bych asi také zasloužil, ale nedostal (pískal mě Radek).

Jinak si myslím, že kauza Libor je uzavřená. Protest nebyl a basta. Na fóru se může diskutovat, ale výsledky jsou dané. Také si ale myslím, že je prostě průšvih, když vyhraje rozhodčí závod, kde je tajná, kterou dokonce píská. Můžeme si říkat co chceme, ale v lidech už zůstaně pachuť ve smylu "no jo, on to tam znal, tak měl výhodu". A že to tak třeba nebylo, ví jen Adis, CMK a pak možná ještě 10 dalších organizátorů ap. Ale co těch zbývajících 60 střelců ze Slaného a několika stovek střelců na tomto fóru? Ti už pochybují. A že to dobrému jménu LOSu nepřidá je asi jasné. Oceňuji na tajné ve Slaném to, že si ji každý střelec mohl projít. To je asi základ, který by měl být povinností. Problém byl v tom, že bílí a černí neměli úplně stejné rozmístění terčů. Mělo to být přísně symetrické. Měly být lépe řešeny úhly. Určitě měly být praporky určující úhel viditelné v situaci. Ty fáborky x metrů nahoře na valu byly na nic. A možná mohly být ty úhly i širší, ale to je dost citlivá otázka s ohledem na bezpečí diváků vzadu (povolit úhel 90st by bylo nebezpečné, protože malá úchylka zbraně by znamenala míření na lidi za papírem, ale 45 st klidně šlo a řešil by to praporek v rohu každé místnosti).

A na hlasovací dotazy CMK: Jsem proti rušení Poháru, proti zákazu tajných v poháru a proti sušení v LOSu! :x

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 12.02.2011 - Slaný - LOS

Příspěvek od cmk » stř 16.2.2011, 15:47

HLASOVANI

Na nize uvedenem odkazu najdete 5 otazek.
Ono je tam napsano 4, ale je jich 5 a nejde to zmenit :-(

http://www.vyplnto.cz/databaze-dotaznik ... pohar-sus/
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: 12.02.2011 - Slaný - LOS

Příspěvek od Steiner » stř 16.2.2011, 16:18

Podle mně by rozhodčí měli střílet jako první v pre-matchi. Postavit stage, odstřílet rozhodčí, udělat briefing a pak střílet ostatní závodníci. Pak by rozhodčí nikdo nemohl podezírat že mají "nasušíno" a "odkoukáno".

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: 12.02.2011 - Slaný - LOS

Příspěvek od adis » stř 16.2.2011, 18:00

Jo to by byla paráda-postavit,odstřílet,briefing a pak ostatní.bohužel to asi nikdy nepujde.ráno se řeší i jiný věci-opravit stage po dešti,kam postavit hajzl,kolik klobás,kdo má benzin do centrály atd...při tolika lidech se musí začít ráno hned střílet.nechtěli jsme aby to zkončilo za tmy a to se povedlo..
A den předem?to jsem naháněl Honzu a ještě,že nepřijel,jen by ještě dostal práci :D
Z celého klubu jsem to střílel jen já a teď vím,že v tom je ten hlavní problém.
-ohledně briefingu a procedury na tajný -to beru na sebe
-úhly-nikdo nemůže napsat,že bych to neopakoval každému squadu a dokonce jsem na to upozorňoval střelce u kterých jsem věděl,že by s tím mohli mít problém.mohl jsem natáhnout mlíko od pravé hrany dveří kolmo k oknu,ale po závodě je každý generál :(
-rozhodcování u Pavla muselo být okamžitě po dostřílení,jestliže jsem pochybil,tak je mi líto ,jsem jen člověk.
Je škoda,že jedno video a jedno prohlášení udělá podle mě z kvalitního závodu něco co stálo za hovno,ale s tím už asi nic neudělám.

Mám pro vás všechny,ale povzbuzující zprávu :D závody se podle mého klubu osvědčili a budeme v nich pokračovat.jen to bude omezený počtem závodníků cca.40 a pokusíme se nabídnout ještě víc střeleckých zážitků...

Příspěvky: 7

Registrován: ned 13.2.2011, 20:19

Zbraň: pistole

Re: 12.02.2011 - Slaný - LOS

Příspěvek od Libor Boháč » stř 16.2.2011, 20:22

Adis / Pták
Tak poněkolikáté a snad naposled. Adisi, ano brečím tady u netu. Jak psal i Jašík, tak to říkám i já.Doufám, že Tě ,,utluču" argumenty. To, jak jsem protestoval přímo na stanovišti, jsme si snad už vyjasnili ve výše uvedených příspěvcích. Protože jsem do té doby neviděl Tvé hodnocení ostatních, věřil jsem tomu, že se mělo vykružovat - vykrývat, a tudíž jsem se s procedurami chtě nechtě smířil. Jakmile jsem ale uviděl Pavlovo video, vystřík jsem a šel jsem Ti zavolat, abych Ti řekl něco od plic.
Píšeš, že jsem si mohl stěžovat u CMK, ale vím, že když si byl Pavel stěžovat u Honzy, tak ten přehodil stížnost na Tebe. Takže moje stížnost by dopadla stejně. Vždyť sám Honza v prvním příspěvku napsal, že byl pouze klofáč a tiskárna. (Diplomat jeden šibalskej).
Ano Ty jsi šel v Čelákovicích za ředitelem závodů, což byl CMK. A já bych šel ve Slaným za kým? Za ředitelem Adisem! Ha, ha! A už vůbec nechci spekulovat, jesli ředitel může i pískat. Pokud ano, myslím že by se to dalo považovat za střet zájmů.
Musím uznat, že to vše organizačně klapalo, stage byly dobré a všem, kteří přípravě závodů bezesporu věnovali spoustu času, patří dík. Ale jak málo stačilo k tomu, abys předešel vzniklým případným nepříjemnostem. Do tajné by nasázel terče Radek, potom by písknul Tebe a zapisovatele a všem by jsi zavřel hubu.
V žádném případě jsem nechtěl rušit závody ani přepisovat výsledky. Až do Tvých závodů jsem byl v pohodě. Dařilo se mi( viz. výsledky) a pokud ne ( něco jsem pos ...l), tak si většinou zařvu a dokážu si vynadat, že jsem pěknej ču....k. Jsem rád, že jsem na 1 postupoval jako náš učitel ( školí rozhodčí) CMK, jako Jašík, Karel a další, kteří to všichni stříleli nejdřív ze dveří. Takže můj názor je, že Pavel měl dostat několik procedur. Promiň Pavle. V žádném případě si nemyslím, že bys Pavlovi nadržoval, ale já si bohužel po shlédnutí videa připadal jako Tvůj ,, zadřený" kamarád. Asi bych všechno skousl, kdybys dokázal svou chybu přiznat hned. Tohle všechno se nemuselo stát.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 12.02.2011 - Slaný - LOS

Příspěvek od cmk » stř 16.2.2011, 20:39

A to jeste Libore nevis, ze v rade ma na starosti vedeni a skoleni rozhodcich prave Adis :-)
Ne, kluci, ja mam pocit, ze bylo receno vse nejmene 2x, neco i 5x ;-)
Vyjadrili se vsichni zainsteresovani.

Ne vsechno bylo idealni, diskuze vedla (i dyz troch bolestive) k vyrikani si, jak to muze u LOSu fungovat, systemove problemy se budou dale resit.
Co se tyce Slanyho - ano, nebylo vse optimalni, ale byl to mocpekny zavod.
To, co se stalo na jednicce je skoda, ale neni to ani duvod ke ruseni poharovosti, ani ke zpetnemu udileni/odebirani procedur (i kdyz to byla taky moznost, kerou jsem zvazoval - na druhou stranu - ono to proste dost dobre nejde). Co byla skoda vuci zavodu, to je pozitivum k zamysleni, jake casti se vyhnout nebo udelat jinak.

Nicmene, prosim strelce - hlasujte, hlasujte. Ono to hlasovani sice svym vyznamen nepresahne hranice teto diskuze, je to spis takovy pruzkum nalad, ale i tak bych rad mel na stole par cisel.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: 12.02.2011 - Slaný - LOS

Příspěvek od kuba » stř 16.2.2011, 21:07

myslim ze liborovi slo spis o princip nez o to aby se nekomu zpetne udileli procedury, defakto slo o to jestli tenhle postup jakej zvolil coffee byl spravnej a dle pravidel a takhle chcete(me) aby se LOS vyvyjel (tedy do hledani skulin v pravidelech apod) nebo ne. taky stacilo vcelku si mylsim kdyby se adis k sobe postavil trochu vic kriticky a treba i pripustil ze se zmilil. ja chapu ze je to rychly a ze delat rozhodciho neni prdel, ale trocha sebereflexe nikdy neuskodi. (opet opakuju ze ty ostatni jsi nastrilel hodne pekne a vyhrat sis nejspis zaslouzil :))

k memu navrhu ze rozhodci stavi stage a uz ji nestrili i kdyz je za to financne ohodnocen. nemyslim si ze vsichni rozhodci jsou na vsech zavodech, a pro nektere uz muze byt motivace financni tam prijet a postavit a za chvili jet dom a zavod jede dal. pokud to tak neni, priklanim se k tomu ze se vsechny necha projit tajna a resi se jenom rozestaveni tercu, ovsem i v takovem pripade by mel rozhodci situaci strilet prvni. kdyz uz nejde ty podminky pro vsechny udelat uplne stejne tak aspon snaha o jejich vyrovnani nebude nikomu vadit. a jestli se zavod protahne o par minut na zacatku kdy strileji rozhodci nebo nakonci kdy strileji rozhodci, je vcelku jedno..

ps: ta anketa je vcelku nedostatecna, protoze odpovim ano, ale za predpokladu, nebo odpovim ne, za predpokladu ze.....
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 298

Registrován: pon 08.8.2005, 19:13

Zbraň: Glock

Bydliště: Praha x

Re: 12.02.2011 - Slaný - LOS

Příspěvek od Ptak » stř 16.2.2011, 23:10

Adis a Kuguáři
Nerad bych, aby z této diskuse vznikl dojem, že závod nestál za nic. To rozhodně ne. Psal jsem to již hned po závodu, že se mi moc líbil a tajná obzvlášť. Jenom jsem teď považoval za vhodné reagovat na tu dlouhou diskusi o jedničce :? Co se týče Adisovy zprávy, že příště to bude pro cca 40 lidí, tak musím v zásadě souhlasit. LOSí závod na 4 stage a pro cca 70-80 střelců je opravdu za hranou snesitelnosti. Pokud je ve squadu 20 a více střelců, je to prostě zdlouhavé, ať dělají organizátoři maximum (a ve Slaném to zvládali na jedničku z hvězdičkou !!!). Prostě pro 80 střelců je nutné mít 5 a lépe 6 situací.

PaF

Příspěvky: 272

Registrován: pát 18.4.2008, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BRNO

Re: 12.02.2011 - Slaný - LOS

Příspěvek od PaF » stř 16.2.2011, 23:41

Safra, adis s cmk mne budou muset ohybat min napadne, aby to nebylo tak poznat :D :roll:

Libore, ja schvalne vubec neresil spravnost postupu na videu (dle meho nespravne). Mne vadi prave to, co konstatoval adis... ze to skoro vypada jako spatne zavody. A k tomu neprispela fakticka stranka Tvych vyhrad, ale ton, zpusob a vyjadrovani, kterym to delas. Proto ty "hracky".Promin, jestli to bylo moc silne.

Ale zkazene vyzneni zavodu, zkurveni smyslu LOSu zavedenim "absolutni" spravedlnosti odstranenim vseho zajimaveho a tezkeho, coz de facto navrhujes, by byla strasna cena za zmirneni pocitu osobni krivdy. Tohle mi na Tvych vyjadrenich hlavne vadi. Pisu to verejne, ikdyz je to vlastne SZ. Ale tady uz se tolikrat vzpominalo a odvolavalo na minula vyjadreni, ze je to asi lepsi.

Zavody i pri pohledu pres web vypadaly zajimave a mrzi mne, ze jsem nebyl. Kazdy delame chyby. Strelci i rozhodci. Jsme jenom lide. Lide, ktere to bavi. Pokud to nekoho za techto podminek nebavi, nebude jezdit. Logicke a snadne reseni.

Strop na cca 50 lidech pri 4 stages bych vnimal jako rozumne doporuceni pro organizatory. Tajne zachovat, spis rozsirit. Pohar nerusit. Kdybych mel ale volit, jestli pohar nebo tajne, je vec jasna. TAJNE! A zabouchat si jezdit na klubovky IPSC. Tam ta atmosfera taky nebyva spatna.
PaF
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: 12.02.2011 - Slaný - LOS

Příspěvek od coffee » čtv 17.2.2011, 0:12

Mohu navrhnout, aby na na dalších závodech byl jako terč ofocený adisák? Všem se nám bude tak snadno střílet. :P :P :P :lol:
A určitě si dáme záležet na samých alfách. :banana:

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: 12.02.2011 - Slaný - LOS

Příspěvek od jomekabi » čtv 17.2.2011, 1:25

Nevim, proc tu furt resite Adise. Jasne, neni neomylnej, ale furt to je jeden z nejlepsich rozhodcich v LOSu. Ano, je prisnej, ale taky ferovej.

Honzuv navrh na 3 urovne zavodu se mi opravdu moc nelibi. Spis bych se klanel ke Stenganovu, tj. zrusit pohar a nynejsi poharove zavody by byly kvalifikacni na MCR. Myslim, ze by to velmi uvolnilo atmosferu.

A jinak uz toho nechte. Komu se LOS nelibi, at zustane v IPSC a je to vyresene. :wink:
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: 12.02.2011 - Slaný - LOS

Příspěvek od Jasik » čtv 17.2.2011, 9:01

cofee:No ještě, že jsi jako terč nenavrhnul mně, i když bylo by to zajímavé - standardní LOS terč zúžit z každě strany tak o 10cm, to už by mohlo mít mé tělesné proporce :-P
Ale pro mně za všechno můžeš Ty, protože si sem dal to video, takže na terčích budeš Ty ;-)

PaF to napsal velmi dobře - jsme pouze lidé, omylní, unavitelní, máme jen 2 oči a tak občas něco přehlédneme, uděláme chybu, ale to neznamená, že je potřeba svádět vinu na jednotlivce a veřejně je pranýřovat, ale poučit se z toho co se tu probíralo do dalších závodů.
A proč tu byla tahle diskuze? Pokud by tu bylo jen video od kafíčka a chyběla by diskuze, mohl by si někdo říct - "hele, to je zajímavé, pravidla LOSu a lidé kolem LOSu pořád mluví o krytí a tenhle člověk si tam vběhne a ani se nepodívá".. Takhle i třeba potencionální zájemci o LOS vidí, že je snaha v LOSu podobné případy řešit a diskutovat o nich a nejen nějakou "šuškandou", ale na veřejně přístupném fóru.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 298

Registrován: pon 08.8.2005, 19:13

Zbraň: Glock

Bydliště: Praha x

Re: 12.02.2011 - Slaný - LOS

Příspěvek od Ptak » čtv 17.2.2011, 10:33

Když odhlédnu od některých emotivnějších částí této diskuse, tak to bylo velmi zajímavé. Alespoň se diskutovalo o něčem konkrétním a byl k tomu i slušný "důkazní" materiál. Zkrátka tajné jsou takovým neuralgickým bodem LOSu :? Rozhodně ale nevidím důvod pro rušení tajných, poháru LOSu ap. Myslím, že na LOSu je svým způsobem zajímavé a krásné právě to nekonečné přetahování "sporťáků" s "obranáři". Když se rozhlédneme okolo sebe po jiných disciplínách, tak všude mají v zásadě vše jasné, nalajnované a není o čem debatovat (snad s výjimkou problematické divize Production v IPSC :P ). Tak buďme rádi, že můžeme spoluvytvářet tuto mladou odnož střeleckého sportu.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 12.02.2011 - Slaný - LOS

Příspěvek od cmk » čtv 17.2.2011, 10:46

Tak tam jako terc dame vic lidi...
Muzu tam bejt ja, Adis, Libor, Ptak, Jasik, Gibon, Ludmila, Pavel, ...
A at si lidi vyberou :-)
Ac brutalni, tak taky pruzkum verejnyho mineni :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 77

Registrován: pon 14.2.2011, 15:53

Zbraň: Bubák

Bydliště: Čelákovice, Čekanice, Leiko, Avim...

Re: 12.02.2011 - Slaný - LOS

Příspěvek od vlasten » čtv 17.2.2011, 11:01

Ahoj,
já jsem doteď nic nekomentoval a spíš jsem se snažil všechno přečíst.
Díky chlapi za super závod. Video jsem si nahrával taky, ale raději ho sem nedám. :lol:
Jakožto zástupce nové generace LOSu (jezdíme necelý rok) rozhodně nesouhlasím s rušením tajných situací, ale ani poháru. Pro nás, kteří se pohybujeme na konci výsledkové listiny, je pohárový excel velice dobrá motivace pro další rozvoj. Byla by škoda nám to vzít. Výsledky v jednom závodě jsou fajn, ale když člověk vidí, kam se posune v hodnocení, které je z pěti/tří nejlepších závodů, určitě to má vypovídací hodnotu. I když z některých pohárovek uděláte kvalifikační závody, člověk už nebude mít celkový pohled na svoji výkonnost.
Ale jezdíme rádi i na klubovky, takže pokud náhodou pohár nebude, zas tak moc se neděje, akorát si budeme výsledky do excelu přepisovat sami (zatímco teď to za nás dělá CMK - díky mu za to). :wink:

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: 12.02.2011 - Slaný - LOS

Příspěvek od adis » čtv 17.2.2011, 11:02

Ahoj všem,dnes jsem mluvil s Liborem a myslím,že ani jeden nechceme aby tyto diskuse ohledně závodů přerostli v osobní nesnášenlivost.Jsou věci co štvou jeho a jsou věci co serou mě.takže jsme se domluvili,že se sejdeme v čekanicích a tam to v klidu a bez netu proberem.
ps.soupeři na závodech,ale budeme stále :D

takže jestli to lze,tak bych toto forum už uzavřel...

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz