12.06.-14.06.2015 - VIII. Velký letní sraz MujGLOCK


Srazy které pořádá MujGLOCK, včetně pátečních dýchánků

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: 12.06.-14.06.2015 - VIII. Velký letní sraz MujGLOCK

Příspěvek od jry2000 » pon 15.6.2015, 22:44

Ja na srazu nebyl, takze taky netusim, koho ma pitt na mysli
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: 12.06.-14.06.2015 - VIII. Velký letní sraz MujGLOCK

Příspěvek od pitt » pon 15.6.2015, 22:49

každej ať si sáhne do svědomí...napovím.....i letos bylo málo střílení a moc teleshopingu....ale to se prostě někomu nedá vysvětlit že to není primárně o střílení........
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: 12.06.-14.06.2015 - VIII. Velký letní sraz MujGLOCK

Příspěvek od Bukowsky » pon 15.6.2015, 22:53

Už to tu bylo řečeno, v mnoha obměnách a tónech...

Na akci tohoto typu má být radost jet, mít vůbec tu možnost se zůčastnit - je třeba vzít v potaz, kolik účastníků toto fórum má a jakou kapacitu je možno organizačně zvládnout, zvlášť s přihlédnutím ke skutečnosti, že nikdo z organizátorů se tím primárně neživí.

Nedokážu pochopit, proč by si měl vůbec někdo stěžovat, místo toho, aby se zajímal, jak to tam udělat ještě lepší a ideálně k tomu sám rukama přispěl - děláme to snad pro sebe, jezdí tam obrovský koktejl zajímavých lidí se zkušenostmi, které se jen tak samy nenasbírají.

Jak říkal Tomík - na tenhle víkend jsem se těšil dlouhé týdny a měsíce...byla to třídenní dovolená, kde jsem vypnul mozek a opravdu si to užil. A věřím, že jsem nebyl sám - kdo to vidí opačně, nebo tam dokonce trpěl...má svaté právo se neúčastnit 8-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: 12.06.-14.06.2015 - VIII. Velký letní sraz MujGLOCK

Příspěvek od S474N » pon 15.6.2015, 23:15

Jasik: *4253* *4253*

Faktem je, ze prvni 3 srazy se nekonaly vubec na strelnicich, ale v kempech a na absenci strileni si malokdo stezoval. Respektive, pokud si pamatuji, tak to bylo hlavne o super pokecu.

Na vyslovene pouze strileni se specializuji jina fora nebo treba i LOS, kde si clovek muze navzajem merit svuj um s ostatnimi. Myslim si, ze primarne je sraz urcen k uziti si vikendu. Bohuzel 70 lidi ma 70 ruznych predstav o tom, jak by si to prali prozit. Navic do toho nekteri maji pocit "zaplatil jsem si to, tak me bavte" (a tim opravdu nemyslim hlasky Pitta, ktery tim naopak prave nastavoval zrcadlo). Jak zminil Jasik, nekteri asi cekaji 12 hodin strileni, nicmene k tomu uz jsem se vyjadroval, ze se jde jinou cestou, ze program obsahuje i veci, ke kterym by se obycejny clovek obtizneji dostaval (prave ta vyse zminovana ochutnavka).

Katy: bud v klidu, urcite to nebylo namirene na tebe a myslim si, ze zrovna Jasik je benevolentni vuci konkretnim lidem az az - to me by uz asi rupla cevka *40*

V kazdem pripade - jedine co to muze posunout dal je konstruktivni diskuse. Prohlaseni o nejdrazsim chlebu v zivote kvalitu srazu opravdu nikam neposune, naopak to konkretni lidi dovede pomerne dost nastvat.

Myslim si, ze tech 70 lidi (vcetne poradatelu) je opravdu mezni co se tyce lokality i vycleneneho casu. Rekneme, ze v sobotu se jedna o 12 hodin. Dalo by se udelat spoustu veci, nicmene je nutne vse brat v kontextu:
a) casu
b) mista
c) poctu ucastniku
d) ceny

Ano, urcite by slo udelat X stolecku, kde bude stat Y dohlizejicich, kteri budou pujcovat Z zbrani. Ale zkusme se na to podivat logikou a, b, c i d. A co nam vyjde?

Primarne je si treba uvedomit nejzakladnejsi vec - sraz neni komercni akce. Slo by udelat spoustu veci, mit to doslova vymazleny. Jenze potom vstup bude zcela realne stat 3-5 tisic Kc na hlavu. A to se bavime o rozsahu da se rict toho sameho, co je ted. Jen by se vsem zaplatil jejich realny cas a dalsi realne naklady (PHM, telefon,...). Muzeme si vsichni o tom myslet svoje, ale pokud kdokoli nezkousel neco organizovat nebo pomahat, tak si ani zdaleka nedokaze predstavit, o cem to je. Nechci, aby to vyznelo jako nejaky brekot nebo omlouvani, ale naopak, jako faktickou vec, ktera tak proste je.

Zatimco tohle pisu, tak me napadlo jedno reseni, ktere by bylo na 99,999%. Vyznamne omezit pocet navstevniku a peclive si zacit vybirat ucastniky. Dojde k vyraznemu zvyseni toho, ze si to vsichni uziji, na vsechny se se vsim dostane, vsichni si vse vyzkousi. Ted to nerikam ve smyslu "drz hubu nebo si trhni a nikam nejezdi", ale ve smyslu toho, ze X lidi vydava nejakou energii a konkretnimu vzorku Y lidi to nevyhovuje. Kdyz se nad timhle zamyslim, tak vubec nechapu, proc by to "X" melo vubec cokoliv delat? Vidi v tom nekdo nejakou logiku? Ja totiz ne.

Nicmene stale jsem presvedcen, ze pokud se tu budou probirat vecne to, jak sraz v konkretnich bodech vylepsit, ze se to opravdu dal posune. Cimz se vracim k vyse zminenym bodum a optice, jakou je nezbytne se na to divat. Jen teda po pravde nevim, co vubec pristi rok, protoze temata jako takova se taky vyznamne tenci...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 15

Registrován: ned 01.6.2014, 23:16

Zbraň: ČZ75 Com, Sig P238

Bydliště: Praha-Západ

Re: 12.06.-14.06.2015 - VIII. Velký letní sraz MujGLOCK

Příspěvek od Katy » pon 15.6.2015, 23:17

No hele obecně vyžádám-li si zpětnou vazbu, neni povinností druhé strany dávat návrhy. Ale zkusim teda něco konkrétněji:
- Minule se mi líbily lepicí jmenovky. Letos zas systém garantů nováčků.
- Soutěž se dá udělat vcelku rychle na duel tree (každej 10 nábojů), účastníky vylosujem, aby jich byl konkrétní počet. Zbytek může čumákovat a fandit (na fotbale čumí na pár maníků i miliony, ne? ;) Příp. rozložit do dvou dnů, finále v neděli.
- Půjčovna se vyvěsí dopředu, zjistí se zájem o konkrétní zbraně (např jednoduše pomocí hlasování na Doodle) a ty, o které bude zájem, se pak vystaví na stolečku, kde si je majitel/jeho zástup pohlídá. Kdo bude chtít si půjčit, je pak povinen se na povel sirény dostavit ke stolečku s příslušnou mincí/papírovkou/smutnýma očima dle ceny, kterou si vlastník určí (nechce-li dvě koruny za malorážonáboj, nechť).
- Program může běžet paralelně, jak navrhoval Dali. Mám zkušenosti s pořádáním akcí pro cca 100-300 lidí a jde to. Má to akorát riziko, že lidé svůj zájem opravdu projeví a jedna z paralelních akcí může zůstat bez diváků. :wink:
- U té Krav Magy mi přišlo, že se Otipka často ptal, kdo má dotazy, ale konkrétní výzva "Tak a teď sem přijde 10 dobrovolníků" tam nezazněla. Proto se IMHO nikdo neosmělil. Tedy dělat konkrétní výzvy je můj návrh, plus agenti provokatéři, plus cca 10-15 lidí najednou.
- Hlídat čas, prezentující mít konkrétní agendu. Klidně je ale utnout s poukazem na "ochutnávku".
- Prokládat teorii praktickou střelbou. První už v So dopoledne/po-o, aby se ti natěšení ukojili a pak neprudili/nebyli otrávení.
- Tombolu přesunout na neděli (bude míň lidí a větší šance na výhru) :twisted: :lol: No dobře no.. :oops: :D

Jinak bude-li třeba přiložit ruku k dílu a pomoct s organizací, jsme s Dalim k dispozici.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: 12.06.-14.06.2015 - VIII. Velký letní sraz MujGLOCK

Příspěvek od Jasik » pon 15.6.2015, 23:33

Katy, tu akci jsi organizovala soukromě, ve volném čase, nebo v rámci svého zaměstnání?
Na střelnici v Bíteši nelze dělat paralelně něco v přední části a zároveň vzadu střílet.
Při střelbě z pistole ještě možná, ale u pušek se vepředu lidé vůbec neuslyší a abys trénovala sebeobranu, kdy hrozí to, že se lidi v zápalu boje dostanou mimo vyznačenou plochu, do toho já fakt nepůjdu. A z druhé strany by se mohlo stát, že nějaký méně zkušený střelec by se po výkřiku nebo nějakém zvukovém vjemu z přední části mohl otočit s nabitou zbraní, podívat se, co se děje a byl by průser...
Naposledy upravil(a) Jasik dne pon 15.6.2015, 23:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: 12.06.-14.06.2015 - VIII. Velký letní sraz MujGLOCK

Příspěvek od maja » pon 15.6.2015, 23:36

Když nebude ozvučení, ať se klidně z těch peněz zakoupí megafon.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: 12.06.-14.06.2015 - VIII. Velký letní sraz MujGLOCK

Příspěvek od pitt » pon 15.6.2015, 23:36

jasik : "lajk"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 15

Registrován: ned 01.6.2014, 23:16

Zbraň: ČZ75 Com, Sig P238

Bydliště: Praha-Západ

Re: 12.06.-14.06.2015 - VIII. Velký letní sraz MujGLOCK

Příspěvek od Katy » pon 15.6.2015, 23:49

Jašíku, taky soukromě ve volném čase. Tu paralelizaci nevim no, třeba venku přednášku typu Lex/balistika a uvnitř buď střelba (nerušilo-li by to moc) nebo nácvik Kravy nebo ten laser.. tak něco jsem myslela.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: 12.06.-14.06.2015 - VIII. Velký letní sraz MujGLOCK

Příspěvek od S474N » pon 15.6.2015, 23:54

Katy: nevim jak ostatni, ale ja bych treba byl rad u vseho. A jak bych to potom udelal? *2633*

EDIT: ma to byt o tom si to pohodove uzit a ne udelat "velkovyrobnu", aby se odbavilo co nejvic lidi v nejkratsim case. Teda ja v tomhle "zajeti" asi ziju. Jak to vidi ostatni?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 166

Registrován: sob 23.7.2005, 0:23

Re: 12.06.-14.06.2015 - VIII. Velký letní sraz MujGLOCK

Příspěvek od Jo.hny » pon 15.6.2015, 23:59

Chci poděkovat všem zúčastněným, "vystupujícím - vystavovatelům" a zejména organizátorům za báječný víkend.

Jsem zejména vděčný že:
- jsem se celý den zajídal libovým masíčkem aniž bych se potil u grilu
- jsem mohl poznat spoustu nových a i už poznaných lidí, které pojí společný zájem
- jsem osobně vyzkoušel a viděl v akci tolikero zbraní a vybavení (na idetu byly větší laufeny, ale sranda tam byla jen s hosteskama)
- jsem viděl dostat pitta do kulí (zepředu, zezadu a i z boku!) :inlove: KravMaga je prostě jasná volba!
- jsem byl vytažen z komfortní zóny, pobodal jsem, pobodali mne, zjistil jsem že i s ulomenou tužkou v hlavni lze útočníka odzbrojit :wink:
- jsem na vlastní bulvy viděl combat medika v akci
- jsem mohl potřást rukou nemálu z těch kteří mají podíl na pomoci pro Václava (co by si on přál na příštím srazu zažít, dojede-li?)
- jste se pečlivě věnovali panu Procházkovi, kterýžto trpí tyto aktivity a asi jen samotná bouře zlikvidovala možnost opakování loňského výjezdu
- jsem prožil sluníčkový víkend bez úrazu a mezi lidmi kteří mají co říct

Jsem nasraný že:
- Guru Jára vyhrál G42 (prostě to přiznám a pokud slíbíte, že se to příště nestane, tak to naprosto stačí!) :wink:

D Ě K U J I, bylo mi ctí
Uživatelský avatar

Příspěvky: 15

Registrován: ned 01.6.2014, 23:16

Zbraň: ČZ75 Com, Sig P238

Bydliště: Praha-Západ

Re: 12.06.-14.06.2015 - VIII. Velký letní sraz MujGLOCK

Příspěvek od Katy » úte 16.6.2015, 0:00

Čerte, blbě no. Já to třeba na konferách řeším tak, že holt něco oželim nebo přebíhám nebo z čeho je video, tak si to pustim pozdějc. Jako neřikám, že to je ideální. Jen je to řešení pro ty příspěvky, které chcete zachovat, ale polovina lidí už je 3x viděla.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: 12.06.-14.06.2015 - VIII. Velký letní sraz MujGLOCK

Příspěvek od pitt » úte 16.6.2015, 0:04

katy sorry,ale konference je trochu něco jinýho.....pochop že je úplně jedno jestli do židlí posadíš 5, nebo 500 lidí...je to jen o velikosti sálu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: 12.06.-14.06.2015 - VIII. Velký letní sraz MujGLOCK

Příspěvek od S474N » úte 16.6.2015, 0:19

Katy: prebihani bych na srazu videl maximalne u poradatelu. Preci neni mozne, aby tam lidi prebihali jen proto, ze budou mit pocit, ze na druhe strane je neco zajimavejsiho. Kam se vytraci ta pohoda?

Mimochodem, nemyslim si, ze by se veci opakovaly. Ano, Shield Tech byl sice podruhe, nicmene se resilo uplne neco jineho - specialni "nater" na dvere, ktery je horkou novinkou a zaroven byla prosba na to, strelit to z co nejvice razi. Proc nevyjit nekomu, kdo da na sraz do tomboly veci za 20 tisic trosicku vstric a pomoct mu vytrhnout trn z paty? A o tom to je, sama to vidis z nejakeho uhlu a nejakou optikou, ale ver, ze zatimco ty vidis v "grayscale", tak vsechny veci jsou v "true-color". *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 616

Registrován: sob 19.2.2011, 11:00

Bydliště: Brno

Re: 12.06.-14.06.2015 - VIII. Velký letní sraz MujGLOCK

Příspěvek od g-relax » úte 16.6.2015, 7:26

Mohu pouze hodnotit sobotní část - skvělé!!!

- pár připomínek: chyběly mně jmenovky + bylo moc slunečno :)

- oceňuji dodržování bezpečnosti při střelbě - celkový počet otvorů účastníků se nezměnil :D

- přimlouvám se o to, aby se z této akce nedělala snobská akce s omezeným počtem účastníků a dokonalým harmonogramem - jsme lidé, chceme si to užít v klidu

Jasik: Parádní scénky!

Katy: Nerad vystupuji, ale bohužel ve stejný den se konal Regi memoriál. Ale doufám, že jsem Tě zcela uspokojil, když ses za mnou nezastavila a na nic nezeptala...

- a dovolím si dát odkaz na jedno FB labužnické video
Uživatelský avatar

Příspěvky: 306

Registrován: čtv 26.10.2006, 23:34

Zbraň: GLOCK

Bydliště: SVK

Re: 12.06.-14.06.2015 - VIII. Velký letní sraz MujGLOCK

Příspěvek od polucias » úte 16.6.2015, 8:57

tak Ahoj.

keďže som sa účastnil celého srazu len tak z rychlíka ťažko budem hodnotiť program ale podla videa to vypadá že ste si to tam ozaj užili,

k našemu výstupu len toľko, že ma milo prekvapilo oproti minulému roku aký počet zostal aj na nedeľu

zvolili sme trochu iný prístup ako minule a myslím že sa toho ľudia chytili výborne, v základe išlo o to ,že sa nemusí v rámci nácviku sebaobrany hneď každý hrať na bezhranične vážnu záchranu života ale že to môže byť aj trochu zábava

situácie a ich riešenia - dalo sa to len ukázať ako približne ten rozruch vypadá aby si každý spravil obraz, z časových dôvodov by nebolo možné obsiahnuť viac záujemcov, aj keď by sa určite nejaký našli,
ale tak ako aj TECC kurzu tak aj simuláciám je ideálne sa venovať odpiky a s vyhradeným časom

tak verím že sme aspoň v niekoľkých z Vás zasiali semienko záujmu o tento druh vzdelávania,

snáď sa mi na budúci rok podarí zúčastniť sa vo väčšej miere ako tento
Izraeli Combat Shooting + Glock 17+ Taurus Pt 1911 + http://www.RBSD.cz + http://www.combatsim.eu
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: 12.06.-14.06.2015 - VIII. Velký letní sraz MujGLOCK

Příspěvek od john.hawk » úte 16.6.2015, 9:41

větší střelnice, více zábavy za více pěněz..
pokud by se vybíralo vstupné dopředu třeba o půl roku dřív, aby se vědělo kolik lidí dojde.
dalo by se s tím něco udělat..
Ale i větší střelnice může být třeba hůře dostupná.. Bíteš je od D1 co by kamenem dohodil.. je prostě na trase..a za dobrou cenu ( pomineme li že správce musí likvidovat odpadky po 60 lidech atd)

Pokud bychom měli větší/dražší střelnici, šlo by dělat paraelní věci.. to je spíše techniký problém..
s s tím souvisí je vhodné ubytování v dostatečné blízkosti střelnice.. to leckdy není uplně dostupné..
Co se týče programu, určitě kdo můžete skuste přijít samy s nečím zajímavým.. určitě se organizátoři vzpouzet nebudou..
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 652

Registrován: úte 29.3.2005, 14:38

Re: 12.06.-14.06.2015 - VIII. Velký letní sraz MujGLOCK

Příspěvek od MujGLOCK.com » úte 16.6.2015, 10:05

Díky klukům z CombatSim.eu, kdy zejména jeden si šáhnul doslova na dno sil a podařilo se mu v rekordně krátkém čase sestříhat video ze srazu. Doufáme, že se Vám bude líbit tak, jak nám:
:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=ENrXg8c5OAw
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: 12.06.-14.06.2015 - VIII. Velký letní sraz MujGLOCK

Příspěvek od Jasik » úte 16.6.2015, 10:08

Malé know how z toho, jak plánujeme program. ..
Pár let tomu zpátky, od doby co spolupracujeme s pány z Bojových simulací, je tam vždy nějaká střelba, ukázka zajímavých zbraní a v neděli simulace.
Sobotní program stavíme na jednom High peaku - většinou na novém partnerovi klubu, na něčem hodně neobvyklém, předloni medik, vloni drogy a shark, letos to mela byt Krav Maga s El Presidente Michalem. K tomu jeden či dva podpurne sloupky, kdyby něco nevyšlo, byl čas a to, co lidi zajímá - letos opět medik, ale jiný, protoze se vyvíjí vše, včetně kurzů, technik, postupů , opět Shark, LEX. .
To vše pak doplňujeme zábavou - střelba, soutěže, scénky, tombola. .. No a když se povede nějaká "třešnička na dortu", letos spíše perla na tom našem Glock dortu, je to super...
Pokud bych to vzal z pohledu potencionálního nadšence a účastníka, byl bych rád, že můžu potkat lidi co znám z videí, vyzkoušet si něco osahat, promluvit s lidmi co o svých kostičkách celé Lego stavebnice srazu něco ví. .

A hurá na video, je fakt SUPER!!!!
Naposledy upravil(a) Jasik dne úte 16.6.2015, 22:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: 12.06.-14.06.2015 - VIII. Velký letní sraz MujGLOCK

Příspěvek od S474N » úte 16.6.2015, 10:20

To video je fakt luxusni pecka! Tohle kdyby se melo nechat normalne (cti komercne), tak by si firma vzala klidne 20k a vic. Navic takhle doslova prioritne den po srazu, proste mazec.

Vecer a rano jsem premyslel. A abych dostal tomu, co tu pisu o konstruktivnim pristupu:
- opravdu omezit pocet ucastniku na 50 a nenastavovat to
- preferovat zejmena ty, co prijedou na 2 dny. Tedy mozna spise doslova to celkove koncipovat na dva dny.
- rozhodne program "nezrychlovat", spise naopak trosicku zvolnit a vic to rozprostrit
- stanovit jedno nebo dve temata, zbytecne tam necpat za kazdou cenu X temat (priklad, pokud dojede KM, tak ji klidne venovat 3-4 hodiny s tim, ze se zaroven vsichni zapoji, tak jak v nedeli).

"Problem" je, jaka dalsi temata zaradit, aby se to zbytecne neopakovalo, jak padlo nekde vyse (i kdyz je to nesmysl, protoze medik byl uplne nekdo jiny, stejne jako prezentace ShieldTechu byla na jine tema). A co me osobne napada? Co treba hasici? Psovodi?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Srazy MujGLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz