16.02.2007 - AVIM - LOS


Srazy, akce, závody či srandamače příznivců GLOCKu, případně oficiální závody.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » pát 09.2.2007, 18:22

No tak co resis, to je v pohode. Ja to onehdy nestihl o 8 dnu :-)
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 17.2.2007, 0:05

Takze vysledky zatim na http://www.korecky.com/docs/avim070216.xls

Vsechny vysledky a poradi Poharu LOS: http://www.korecky.com/docs/poharlos2007.xls
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » sob 17.2.2007, 0:28

Nachystal, Tesil, Nedocekal, Musil, Minul. :cry:

Mihule...
Mohylu...
Mohu-li... jake to bylo? :(
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 17.2.2007, 10:52

Jasny, prehledny, temer bez debat... Ja byl nastesti u breafingu, kdo ne, mohl se pravem trochu vztekat, ze na stagi c. 2 byla nalepena pistole na zdi misto na terci a matlo to - spousta lidi strilela na "zed"... Ale jinak parada... Kdybych nemel zavadu, byl jsem druhej, kdybych na ty samy stagi, kde jsem mel zavadu nemel zhuleny zasahy, byl bych prvni... Kdyby kdyby kdyby... Nezbejva, nez pogratulovat lepsim a priste se vic snazit a pouzivat strelivo kompatibilni se zbrani :-(
Naposledy upravil(a) cmk dne sob 17.2.2007, 10:53, celkem upraveno 1 x.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 17.2.2007, 10:53

Fotky ze zavodu:

:arrow: 16.02.2007 AVIM - LEX LOS
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 23

Registrován: úte 28.2.2006, 19:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od jeff » sob 17.2.2007, 13:45

Díky za fotky, alespoň se mohu potěšit obrázky...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » sob 17.2.2007, 13:50

Kde je ten obrazový záznam mé úžasné střelby s několika výstřely??
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 17.2.2007, 14:18

coffee: videozaznamy jeste nejsou zpracovane. Jakmile budou, budou dostupne v nove kategorii "Audio a videozaznamy".
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 298

Registrován: pon 08.8.2005, 19:13

Zbraň: Glock

Bydliště: Praha x

Avim

Příspěvek od Ptak » sob 17.2.2007, 20:41

Rozhodl jsem se napsat zase jednou kritiku, aby si někdo nemyslel, že kritizuji jen Brno :D :
Ten závod byl v zásadě moc pěkný. Obdivuhodná byla účast a také to, že se vše zvládlo celkem rychle.

Ale ......

1/ Zatímco všichni měli, jak se sluší, normální baterky, vítěz si pěkně posvítil čelovkou !!!! Myslím, že by si měli v tomto případě rozhodčí šáhnout do svědomí. Toto neměli připustit. je to naprosto unfair. :mad:
2/ Nedodržovalo se, že se má střílet ze zcela zapnuté bundy. Když zimní oblečení, tak snad se vším!! Chytráci, kteří měli budnu lehce přivřenou na pár druků případně na sucháče ap. by se mohli také zamyslet :(
3/ No a na závěr krytí. Když je někde bariéra, tak bychom ji měli využívat a krýt se. Nestřílíme přece IPSC.

Ivo
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 17.2.2007, 20:57

Ptak: v prvnim bode si dovolim s tebou souhlasit. Primo v procedure ke Stage 1 je napsano, cituji: "Zavodnik startuje na vyznacenem miste s baterkou v ruce". Takze klidne at si pouzije celovku, ale mel si ji nasadit za zastenou. Skoda jenom, ze to nikomu na stage neprislo divne - a to musim nasypat popel na hlavu i sobe, protoze jsem u toho byl. Na druhou stranu ses mel ozvat na miste.

ad 2) Bohuzel nevidel jsem, zrejme se to tykalo stage 2+3 na velke strelnici.

ad 3) Zde by stalo upresnit, jestli se tva pripominka tyka Stage 2, kde bylo primo v procedure napsano, cituji "Pri kryti za vodorovnou barierou......" nebo Stage 3, kde se kryti neresilo i presto, ze "kryt" zustal po prestavbe stage, ale plnil pouze funkci "cervene cary".
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » sob 17.2.2007, 21:28

Taky bych si dovolil něco málo za sebe.
Ohledně krytí na situaci 2, během breefingu bylo řečeno, že se krýt můžeme buď za bariérou nebo střelbou za pohybu, ale nebude se to nijak penalizovat, pouze bude po odstřílení závodník upozorněn na chyby, takže v podstatě to každý mohl střílet tak, jak chtěl a jak to "cítil".
Pokud jde o zapnuté či nezapnuté bundy, Tratom na začátku zdůrazňoval, že bunda musí být kompletně zapnuta (tedy zip i druky nebo sucháč). Byl jsem svědkem toho, že někdo v klubovně "sušil" tasení při zapnutých pouze drucích či suchých zipech, ale na situaci jsem se zdržel pouze po nejnutnější dobu a ničeho jsem si přímo tam nevšiml, takže nemůžu soudit pro koho to byla či nebyla výhoda.
Pokud jde o baterku - no comment. Výhoda to zřejmě byla, ale... Na přímý dotaz bylo řečeno, že může být použita jakákoliv baterka a řediteli závodu ani hlavnímu rozhodčímu čelovky nevadily, takže z toho plyne pro příště poučení přesně popsat v propozicích co je a co není povoleno.

No a konečně k vlastnímu střílení... Dosáhl jsem svého druhého nejhoršího výsledku co střílím IDPA nebo LOS a chyba nebyla v pořadatelích ani nikde jinde, ale čistě mezi hlavou a rukama. Asi se dám na mířenku 8)

Blahopřeji úspěšnějším kolegům a medailistům (já ti PTÁčku říkal, že mi to vrátíš i s úroky :wink: )
Naposledy upravil(a) Jasik dne pon 19.2.2007, 10:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 298

Registrován: pon 08.8.2005, 19:13

Zbraň: Glock

Bydliště: Praha x

Avim

Příspěvek od Ptak » sob 17.2.2007, 22:07

to Jasik
Nebuď smutný. To je taky hodně o štěstí. No a včera si sedlo na mne :D

Brífink jsem nestíhal. Vycházím z toho, co bylo v propozicích a co si osobně myslím, že je správné :cry:

to SATAN
S bariérama jsem to myslel obecně, že by se měly maximálně využívat.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Avim

Příspěvek od cmk » ned 18.2.2007, 11:34

Ptak píše: 1/ Zatímco všichni měli, jak se sluší, normální baterky, vítěz si pěkně posvítil čelovkou !!!! Myslím, že by si měli v tomto případě rozhodčí šáhnout do svědomí. Toto neměli připustit. je to naprosto unfair.
Tak to kdybych vedel na miste, protest bych podal (nebo jako rozhodci bych ho s celovkou nepustil) - je to fakt velky zvyhodneni (i kdyz - i s normalni baterkou to slo strelit rychle) :-)
2/ Nedodržovalo se, že se má střílet ze zcela zapnuté bundy. Když zimní oblečení, tak snad se vším!! Chytráci, kteří měli budnu lehce přivřenou na pár druků případně na sucháče ap. by se mohli také zamyslet :(
Tohle uz jsme jasne probrali -ale tak jeste jednou. Tyka se to i me, takze budu mluvit ze sveho pohledu:
a) ja se normalne nezapinam VUBEC, tady jsem byl nucen se nejak zapnout
b) celkem nazorne jsem ti ukazal, ze zapnuti na capliky nebylo z duvodu rychlosti - po odhrnuti bundy jsem tasil stejne rychle jako vytrzenim zapliku
c) vsichni se shodneme, ze moc vetsich odborniku na obrannou strelbu, nez Pavel Cerny v tyhle republice neni... A cituji: (Manual obranne strelby, strana 141, 4. radek od spoda) "Jednou ze zasad je nikdy nezapnout bundu napriklad na zip, vzdy nejvyse na patentky, ktere lze v pripade nouze snadno odtrhnout" - sorry, ale krom toho, ze me tohle ucili na kurzech (a rekl bych, ze dobrych kurzech), tak to tu vidim cerne na bilem i od jednoho z nejvetsich odborniku (ne-li nejvetsiho) u nas - opravdu nemam duvod to delat jinak a pokud by byla stage popsana tak, jak ted, udelam to tak priste znova - prece se v zavodech obranne strelby nebudu chovat opacne, nez bych se choval na ulici. To neni o chytractvi, ale o tom, jak se to ucim... A jak se to ucim, tak to pouzivam.
3/ No a na závěr krytí. Když je někde bariéra, tak bychom ji měli využívat a krýt se. Nestřílíme přece IPSC.
Tady taky souhlasim - kdyz uz tam byla, mela byt vyuzivana, nicmene v breafingu to receno bylo...
Naposledy upravil(a) cmk dne ned 18.2.2007, 13:29, celkem upraveno 1 x.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 18.2.2007, 13:07

Zrovna delam ty videa - a je tam prave i Ivo W. s tou celovkou - no... Po pravde - moc si nepomohl :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 18.2.2007, 13:53

Jedna mala navnada na video - aneb Cofeeho roztrileni 3 tercu :-)

http://www.korecky.com/video/los2007/20 ... 8cofee.avi

Zbytek zitra (preci jen - 8Mbit upload z prace je prijemnejsi nez 128kbps z domova :-) ).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » ned 18.2.2007, 14:12

coffee-ho video: :thumbsup: :lol: :lol: :lol:
Neměl náhodou na uších sluchátka, když se na breafingu opakovalo, že potřebuje "dva zásahy na terč"? Mohl se pak přeslechnout a proto střílel "dva zásobníky na stejdž"!
Uživatelský avatar

Ředitel LOS

Příspěvky: 266

Registrován: úte 28.3.2006, 10:08

Příspěvek od TraTom » ned 18.2.2007, 17:12

Ha tejď něco povím já:

1) situace 1 - čelovka
V pozvánce bylo napsáno, ať si každý přinese co chce. Ivo měl sice čelovku, ale ta by mu stejně nepomohla. Že má závodník baterku v ruce jsem říkal každému, kdo takovou měl. Vzhledem k tomu, že se tasilo až po odhrnutí závěsu nečinilo z čelovky výhodu (což potvrdily i výsledky).
Mimochodem cca 10 lidí mělo podvěsné taktické baterky. To byla IMHO také "výhoda", ale praxe byla jiná. Spíš mě zarazilo kolik lidí nevědělo jak s tou baterkou má zacházet. Někteří (zejména revolveráři) při přebíjení vůbec nevěděli co mají dělat. Přitom stačilo na tu chvíli dát baterku do hu...pusy a druhá ruka byla hned volná.

2) Bundy
Jak jsem řekl. Každý startuje s takovou bundou, kterou si přinese. Jestli měl někdo (jako já) zapínání ve předu dvojí a někdo jiný jen sucháže nebo cvoky, tak byl logicky ve výhodě. No ale tak to chodí. Nikomu "znevýhodněnému" jsme nepránili půjčit si od jiného tu lepší bundu.
Co se týče skutečného zapnutí, pak nemohu sloužit. Celou dobu jsem pískal jedničku. Na konci jsem pískal cca 20 lidí na trojce a tam mě nikdo neoblafnul.

Jinak platí to co říkám pořád - jestli vidíte něco co se vám nezdá, nahlašte to hned. Druhý den po závodě je již pozdě.

3) symbol pistole na zdi
Při brífingu i v propozicích bylo JASNĚ napsáno, že všechny papíry na dvojce jsou terče. Tedy i "zedníci".
Jinými slovy dle pravidel tudíž žádný papír nemusel být označen zbraní.
Pistoli jsem nalepil na zeď z čistě zjištných důvodů - kvůli úspoře terčů.
Ale tuto připomínku beru, příště to dám na zásahovou stranu terče.

4) bariéra na trojce
Při brífingu i v propozicích bylo JASNĚ napsáno, že bariéra zde slouží pouze jako "deadline".
Nicméně nikomu z vás nebylo bráněno v tom, aby ji použil jako kryt dle pravidel. Někteří to tak učinili a jejich časy nebyly o nic horší než těch nekrytých.

Ještě řeknu proč jsme to tentokrát udělali takto.
Byla to vlastně taková škola hrou. Smyslem bylo si na vlastní kůži vyzkoušet, že není ideální nosit v zimě zbraň pod pěti vrstvami oblečení a že i rukavice by měly být nejen teplé a pohodlné, ale také pohotově.

Situace s baterkou zase dala lidem, několik námětů k zamyšlení:
1) asi není nejvhodnější baterka za "sotópadesá" z tržnice, stejně tak není dobrý "světlomet" za dva litry, který sice svítí na 200 metrů, ale na tři metry uděládeseticentimetrový bod.
2) Je vhodné se s baterkou naučit zacházet, aby výsledkem nebyli oslněný závodník, terč stíněný zbraní.
3) přebíjení s baterkou je těžké, zvláště není-li střelec standartně vybaven třetí rukou.

A to vše se myslím (i přes malé chybky) podařilo.
Nejsou rozdíly mezi bílými, černými, velkými a malými, tlustými a hubenými.
Lidé se dělí jen na dvě kategorie. Na blbce a idioty.
gen. G. Patton
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » ned 18.2.2007, 18:54

cmk píše:Jedna mala navnada na video - aneb Cofeeho roztrileni 3 tercu :-)

http://www.korecky.com/video/los2007/20 ... 8cofee.avi

Zbytek zitra (preci jen - 8Mbit upload z prace je prijemnejsi nez 128kbps z domova :-) ).
Móóc hézký, děkuji.
to smith: dva missy na dvojce znamenaly ústup ze slávy a zajímalo mě, jestli při třech pojezdech ty dva zásobníky stihnu, když pěti raňáci to problém stihnou měli. :lol: :lol: :lol:
Bohužel mi rozhodčí nespočítali zásahy, ale zase jsem si zatřílel.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » ned 18.2.2007, 20:01

coffee píše:...Bohužel mi rozhodčí nespočítali zásahy, ale zase jsem si zatřílel.
To znám! Z tebe nakonec přece jen vyroste kropič! *40*
Trochu mi to připomíná hlášku, kterou jsem odchytil kdysi v Čelákovicích: "Kašli na terče - koukej, jak to vzadu krásně zvedá drny!" :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » ned 18.2.2007, 20:04

Smith píše:"Kašli na terče - koukej, jak to vzadu krásně zvedá drny!" :twisted:
:lol: :lol: :lol: prašť mně, Ogare, tohle už je vážně moc :lol:
Obrázek

Zpět na „Srazy, akce, závody“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz