17.03.2007 - Čelákovice - LOS "Josefovská férovka"


Srazy, akce, závody či srandamače příznivců GLOCKu, případně oficiální závody.

Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

17.03.2007 - Čelákovice - LOS "Josefovská férovka"

Příspěvek od Jasik » stř 28.2.2007, 9:36

SSK Čelákovice pořádá závod v lidové obranné střelbě (LOS) „ JOSEFSKÁ FÉROVKA “ 17. 3. 2007 na Střelnici SSK Čelákovice.

PROPOZICE ZÁVODU:

Pořadatel: SSK Čelákovice, www.ssk.celakovice.cz

Místo a datum: Střelnice SSK Čelákovice, 17. 3. 2007, registrace od 9:00

Druh závodu: Obranná střelba z krátkých zbraní, střílí se podle pravidel Lidové obranné střelby (LOS) dle sdružení LEX.
Hlavní myšlenkou závodu je dodržet „férový přístup“ ke všem divizím a dát všem závodníkům možnost porovnání v rámci společně hodnoceného závodu. Všechny situace budou připraveny tak, aby byly bez přebíjení řešitelné již pětirannou zbraní. 5 situací, žádná tajná.


Autoři situací: Kolektiv autorů: I. Strnad, M. Votoček, F. Voldřich, P. Dadák, R. Jareš

Účastníci: Soukromí uživatele střelných zbraní i ozbrojené složky – 60 střelců. Start na vlastní nebezpečí. Každý závodník je povinen před závodem prokázat oprávnění k užití střelné zbraně. Pořadatel si vyhrazuje právo nepřipustit ke startu závodníka, jež by nedostatečnou znalostí ovládání zbraně či nedbalou manipulací se zbraní mohl ohrozit bezpečnost.

Divize: Pistole, Revolver, Záložní zbraň – pistole, Záložní zbraň – revolver. Skupina Ozbrojené složky se vyhlásí v souladu s pravidly.

Hlavní závod „Josefská férovka“ - všichni střelci se hodnotí společně.

UPOZORNĚNÍ: Každý závodník může startovat pouze v jedné divizi!

Zbraně a střelivo: Pistole nebo revolver. Zbraně i střelivo musí vyhovovat právní úpravě, pravidlům LOS a vyhlášeným divizím, min. 30 nábojů.

Důležité upozornění: Z bezpečnostních důvodů je v bočních remízcích zakázáno používání "magnumového" střeliva a ráže 7,62mm Tokarev obecně. "Magnumáři" budou muset buď své miláčky pro tentokrát ponechat doma nebo použít střelivo se sníženým výkonem.

Startovné: 150,- Kč

Ředitel závodu: Ing. Pavel Dadák

Hlavní rozhodčí: Bc. Roman Jareš

Rozhodčí: Oficiální rozhodčí LOS delegovaní LEX a jmenovaní pořadatelem

Časový rozpis:
9:00 – 9:30 Registrace závodníků
9:45 – 10:00 Oficiální zahájení
10:00 Zahájení soutěžní střelby
Konec střelby cca 16:00, vyhlášení do 30 min poté.

Vybavení: Povinné skryté nošení zbraně Pouzdro na zbraň pro skryté nošení a veškeré další vybavení používané v závodě musí vyhovět pravidlům LOS. Odpovídající oděv a obuv do přírody a nepříznivého počasí. (Ozbrojené složky, bude–li divize vyhlášena, startují v kompletním oficiálním služebním oděvu včetně veškerého vybavení). Dostatečná ochrana sluchu a zraku povinná pro všechny závodníky, přihlížejícím důrazně doporučena.

UPOZORNĚNÍ: Každý závodník je povinen startovat v pořadatelem určeném kompletním oděvu, tj. mít na sobě všechny určené oděvní součástky, odpovídající roční době s přihlédnutím k aktuální povětrnostní situaci (pro tento termín závodu lze očekávat např. mikinu a kompletně zapnutou svrchní bundu, nelze vyloučit rukavice). Oděv a povinný způsob jeho užití bude vyhlášen při oficiálním zahájení.

Bezpečnost: Povinné vybití zbraně před vstupem na střelnici. Pohyb ve volné zóně střelnice pouze se zbraní vybitou, po ráně jistoty a bezpečně uloženou. Přísný zákaz manipulace se zbraní mimo „Prostor povolené manipulace se zbraní“ a přísný zákaz manipulace se střelivem v tomto Prostoru. Vstup na střelecká stanoviště jen na výslovný pokyn rozhodčího. Veškerá manipulace se zbraní na střeleckém stanovišti jen na povel rozhodčího.

Doprava: Autem: z Prahy po D 11 směrem Hradec Králové - EXIT 8 – dále přes Nehvizdy - odbočka na Čelákovice 1 km za obcí – v Čelákovicích odbočit na Brandýs n. L. – po 500 m u benzinky doleva na Mstětice – po 300 m odbočit vlevo na zpevněnou polní cestu a dále asi 500 m.

Vlakem: do žel. stanice Čelákovice (z Prahy z Masarykova nádraží)

Registrace: Předběžná registrace: ssk.celakovice@iol.cz , řádná registrace osobně v den konání na střelnici od 9.00 do 9.30 hod. Závodník, který se řádně osobně nezaregistruje nemá nárok na zařazení do závodu. Střelci budou rozděleni do skupin (squadů) těsně před závodem, předběžné požadavky na zařazení nelze garantovat.

Občerstvení: V přiměřené míře na střelnici

Ubytování: Pořadatel ubytování nezajišťuje.

Kontakty na ubytovací kapacity v okolí – CMC Hotel Čelákovice 326999111, Hotel Bouček Mochov 326992387, Hotel Holiday Mochov 728734590, Penzion Lony Kozovazy 607137207, Hotel Jizera Otradovice 326998111 (bez záruky)

Změna propozic vyhrazena.

Další informace i ZDE
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » stř 28.2.2007, 10:22

A co když rukavice nenosím - to jako nebudu moct střílet? Řekněte to hned co si máme všechno vzít a nedělejte takovýhle kraviny.

...Oděv a povinný způsob jeho užití bude vyhlášen při oficiálním zahájení...

To je jako by se na olympiádě před startem na 100m běžci dozvěděli, že poběží 1500m :roll:
Naposledy upravil(a) provarenec dne stř 28.2.2007, 13:28, celkem upraveno 1 x.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » stř 28.2.2007, 11:15

Provarenec: Je to spíš důsledek a poučení z minulého závodu na AVIMu a zapínání či nezapínání zimních bund.. Prostě když bude relativně chladno, nebude umožněno startovat třeba jen v lehké vestě, ale budeš startovat skutečně tak, jak v daném počasí chodíš normálně oblečen - takže třeba mikina a bunda. Když bude pršet a normálně nosíš deštník, vezmi si jej také atd..atd.. :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 28.2.2007, 11:16

provarenec: asi tak, kdyz prijedu autem v tricku, tak tezko potom po me bude chtit, abych shanel mikinu nebo zimni bundu. Prijde me to pomerne uchylne *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » stř 28.2.2007, 11:29

Jasík: A máme problém. Já mám v zimě péřovku, takže nenosím mikinu. Jedině pod vestu. Nenosím ani dešník v dešti. Pokud mám kapucu dám si kapucu nebo zmoknu. Nenosím ani rukavice - mám ruce v kapsách.

Věřím, že ostatní maj určitě jinej styl než já. Takže podle koho to chceš unifikovat? A neříkej že ne, protože jedni budou dycky brblat. Já jsem byl ve Slaným v zimní bundě, ale stage jsem odstřílel v mikině. Na tom přece nic není, ostatní se mohli taky svlíknout. Někteří tak učinili, druzí nikoli. Každého věc.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » stř 28.2.2007, 11:36

Provarenec: Bohužel nemůžu mluvit za organizátory, ředitele závodu a hlavního zozhodčího. Já budu max. pomahat pískat a zapisovat, takže píšu jen to, co jsem slyšel a co to znamená pro mně. Když bude pršet, bunda s kapucou budou OK, když bude relativně teplo, stačí Ti mikina, když bude horko, můžeš mít jen tričko a vestu....

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » stř 28.2.2007, 12:13

teď se asi zeptám blbě,ale mám tomu rozumět tak,že hlavní závod bude rozdělen na divize a potom ta josefská férovka bez divizí(pistole,revolver atd.)?ještě,když bude svítit slunce mám si vzít sluneční brýle,jako všichni.... :?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » stř 28.2.2007, 12:29

Adis: Ne musíš si vzít dioptrický. Protože je mám já a musíme na tom bejt všichni stejně. Hlavně na nic nezapomenout...

Nosí někdo plíny??? :?: :?:
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » stř 28.2.2007, 12:29

adis: No jasně a musíš mít i stejný trenky nebo slipy a hotovo :lol:

Hele, hodnocení bude v rámci jednoho závodu. Hlavní ideou :idea: je možnost porovnání střelců napříč divizemi (proto situace na které stačí 5 ran), ale jelikož je to součást poháru LOS, bude se to hodnotit i dle divizí pro tabulku LOS. V rámci "férovky" bude hodnoceno myslím prvních 5, v rámci divizí LOS první 3, takže se stane, že kdo vyhraje, dostane vlastně dvě ceny ("A to se vyplatí." :wink: )

Příspěvky: 160

Registrován: pon 24.4.2006, 10:55

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Čelákovice, Praha-východ

Příspěvek od MISSFAST! » stř 28.2.2007, 12:40

Já za organizátory mluvit můžu, takže na vysvětlenou.

Především, žádné olympiády v tom nehledejte.

Předpokládáme (a snad správně), že většina závodníků v lidové obranné střelbě jezdí na závody v oděvu, který i jinak používá pro nošení zbraně, který je přiměřený konkrétnímu počasí v daný den a s pistolí již na opasku.
Chceme, aby všichni stříleli právě v tomto oděvu, ve kterém se i jinak celý den dokážou běžně pohybovat na střelnici, aniž by se přehřáli nebo nastydli.

Vzhledem k tomu, že termoregulace každého z nás je poněkud jiná a chceme, aby to pro všechny závodníky bylo pokud možno stejné, určíme přesnou kombinaci oděvu podle počasí před zahájením závodu, tak aby to co nejlépe odpovídalo momentálním podmínkám a dal se tak odstřílet celý závod.

Uvedené formulace z propozic tedy neznamenají, že kdo nenosí mikinu, musí si ji kvůli závodu koupit :-)

Příklad: Pokud bude v den závodu kupříkladu 5 nad nulou, běžný občan si kromě trenýrek a kalhot zřejmě vezme na sebe nějaké to tričko či košili, na to mikinu nebo svetr a přes to bundu, kabát či něco podobného, co si řádně zapne aby neprochladl, protože bude na střelnici celý den bez možnosti se jinak zahřát.
To považujeme v tomto konkrétním případě za adekvátní oděv a v tom se také bude střílet.
Chceme závod blížící se realitě, a nechceme prostě na startu žádná trička s krátkým rukávem nebo rozepnuté vestičky v mínus 20. Pokud tedy někdo přijede v takovém mrazu v krátkém rukávu a bude se mezi stagemi chtít ohřívat ve svém klimatizovaném voze, zřejmě bude muset zvolit jiný závod.

Tolik na vysvětlenou.

S dalšími případnými dotazy se neváhejte obrátit na klub ssk.celakovice@iol.cz nebo přímo na mne info@gunandfun.cz

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » stř 28.2.2007, 12:43

[quote="provarenec"]Adis: Ne musíš si vzít dioptrický. Protože je mám já a musíme na tom bejt všichni stejně. Hlavně na nic nezapomenout...

dej pokoj,takhle prd vidim a ještě dioptrický. :)
jasik:díky za vysvětlení,z propozic to neni dostatečně jasný.PROČ nakazovat jednotnost oděvu a vybavení?nestačí skryté nošení?ráno bude 4C a odpoledne 12C,takže budu muset podle toho co se řekne ráno na briefingu?

Příspěvky: 160

Registrován: pon 24.4.2006, 10:55

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Čelákovice, Praha-východ

Příspěvek od MISSFAST! » stř 28.2.2007, 12:45

jasik:

Já se tady smolím z odpovědí a ty mě vždycky předběhneš. Asi si ani nepískněš :-)

Hodnocení přesně jak napal jasik

Je to normální závod LOS s ideou možnosti řešení situací již pětirannou zbraní bez přebíjení.
Hodnotí se všechny divize LOS jako obvykle a navíc v hlavním závodě "Josefská férovka" všichni dohromady s vyhlášením absolutních vítězů.

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » stř 28.2.2007, 13:18

Romane,to budou 2 papíry a popper na každý situaci?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » stř 28.2.2007, 13:25

Missfast: Chápu, ale třeba včera jsem šel po městě a dle povětrnostních podmínek jsem měl chvíli bundu zaplou, chvíli rozeplou. Budou organizátoři hlídat kdo tam přijde se zapnutou a kdo s rozepnutou bundou? Protože dle předchozích příspěvků úprava nebude možná a rozepnutá bunda je pro někoho výhoda.

Já se tam budu celý den tetelit v zaplé bundě, ale před střelbou si ji rozepnu. A prdím na to, co si o tom kdo myslí. Vem si příklad ze Slaného, tam takový kraviny nikdo neřešil.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 21.5.2006, 20:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » stř 28.2.2007, 13:47

Budu mít svetr na tom vestu a každý mi může víte co.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » stř 28.2.2007, 13:54

To je slovo :lol: :lol:
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

Příspěvky: 160

Registrován: pon 24.4.2006, 10:55

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Čelákovice, Praha-východ

Příspěvek od MISSFAST! » stř 28.2.2007, 14:25

to adis:

Každá situace bude při dostatečné přesnosti řešitelná ji pěti ranami, to je idea a hlavní myšlenka závodu - férovky. Pro tentokrát nechceme složitější situace.
Přesné počty terčů bych nyní neřešil, ale kombinace 2 papíry + 1 kov, 1 papír + 3 kovy, 1-5 kovů apod. se určitě dají předpokládat.
Zároveň chceme maximálně využít možnosti přírodního prostředí střelnice.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » stř 28.2.2007, 15:37

gewarosse píše:Budu mít svetr na tom vestu a každý mi může víte co.
gewarosse: Asi čteš špatně pravidla a propozice, ale klidně si trvej na svém.

Nikdo nemůže TEĎ říci, jaké bude počasí za dva týdny. Chcete rovnou podmínit účast kulichem, lyžařskými brýlemi, zimní bundou pod kolena, ... ??? Pokud se oteplí, tak v 15 °C se vám to líbit nebude, takže klid. Oblečení obvyklé pro určité počasí s přiměřenými požadavky na srovnatelné podmínky pro všechny.
Je zvláštní, jak se někdy oháníte realitou a jindy tím, že to je jen sport a realita bude vždy jiná.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 28.2.2007, 15:38

No, na jednu stranu se mi moc nelibi, ze se podminky urcej az ve chvili startu... Pri tomto pocasi (do cca 0) napriklad nosim bezne kozenou bundu, pod ni mikinu, svetr nebo vesticku a pod tim tricko.
Jenze jelikoz jezdim vsude autem, bundu nezapinam - ja tu kozenou ani jaksi nezpanu :-(
Tak bych se nerad dozvedel, ze musim startovat se zaplou zimni bundou (kterou bezne nosim jen na lyze nebo kdyz z nejakyho duvodu neberu kozenou).

Na druhou stranu - predpokladam zdravy rozum organizatoru a nechci v tom hledat zbytecny zaludnosti... Udelam to tak, ze si vezmu svoji oblibenou kozenou bundu, pod ni svuj oblibeny az dolu zapinaci svetr a pokud bude vyzadovano "zapnute noseni" i pres teplotu 5 stupnu a vic, zapnu si aspon ten svetr (ktery taky bezne nezapinam).
(Asi si sebou vezmu i tu zimni bundu, ale jestli ji budu nucen pouzit, i kdyz nebude velka zima, budu donucen si myslet, ze ve snaze o realitu se ji tak akorat vzdalujeme).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 160

Registrován: pon 24.4.2006, 10:55

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Čelákovice, Praha-východ

Příspěvek od MISSFAST! » stř 28.2.2007, 15:50

Jak už máme jasněji napsat, že:

- stejně jako jiní pořadatelé si volí tematické zaměření a skladbu situací podle svého uvážení a možností, rozhodli jsme se i my pro tento způsob závodu a v rámci pravidel LOS jej nabízíme střelecké veřejnosti

- kromě jednoduchých a snadno řešitelných situací chceme také dát závodníkům příležitost vyzkoušet si v praxi střelbu v přírodním prostředí a reálném oblečení, které se obvykle v předjaří nosí, chceme, aby všichni stříleli za srovnatelných podmínek, odpovídajících momentálnímu počasí v den závodu, o kterém ale teď nemůžeme mít páru

- považujeme za neobvyklé chodit a tím i střílet v zimě v krátkém tričku a v létě v kožichu a rukavicích.

- věříme, že závodníci takovou příležitost uvítají a i v tomto závodě se s tím vyrovnají stejně snadno a dobře, jako se jindy vyrovnávají s krytím, použitím ruční svítilny, taktickým pořadím řešení terčů či povinným přebitím


cmk:
Správně předpokládáš soudnost a přiměřenou inteligenci pořadatele. Jsou totiž mezi námi i doktoři a promovaní inženýři :-)

Zpět na „Srazy, akce, závody“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz