17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

Příspěvky: 134

Registrován: pát 09.3.2007, 18:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od byvaly1 » stř 13.10.2010, 15:39

Registrace, propozice, výsledky na http://idpa.ic.cz/
OA-15 | DW PM7 .45ACP | HPS CL .40S&W | STI Legend 9L | Glock 17 Gen IV | CZ 75D
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od Jasik » stř 20.10.2010, 17:23

Pánové, nechci rýpat, ale pokud to byl pohárový závod, doufám, že např. střelec z videa z odkazu níže, dostal za nekrytí v okně penalizaci (podle video záznamu nedostal !!!).

http://www.youtube.com/watch?v=evXA6Xnmu7M

Protože pokud ne, tak rozhodně protestuji proti srovnávání výsledků z těchto závodů např. z LOSem, který proběhl 16.10. v Čelákovicích.

EDIT: Další podobné nekrytí třeba tady
http://www.youtube.com/watch?v=_szPZnHuuKk&NR=1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od Albert » stř 20.10.2010, 19:45

Tady by se dalo taky krýt?! Ale nevím jak zněla procedura tak nechci zbytečně rejpat.

http://www.youtube.com/GunzoneCZ#p/u/4/45t0HWDu4YA
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od coffee » stř 20.10.2010, 21:14

Jasik: to jsi zapomněl ohodnotit nacvičování na začátku.
Albert: i bez znalosti procedury, tohle nemá s obrannou střelbou nic společného.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od Jasik » stř 20.10.2010, 21:49

cofee: Nacvičování - no, k tomu, aby tam ten zásobník zasunul ještě cca půl centimetru chybělo, takže to bylo v pohodě, ne? :wink:
Jenže...:
Kdyby ty lidi aspoň ty videa nezveřejňovali, když už tam jsou takové zásadní rozpory proti pravidlům, které zůstanou bez postihu..
Další nekrytí: http://www.youtube.com/watch?v=JyPcL8fj45g
Nejasný prst mimo lučík při vybíjení zbraně např. zde: http://www.youtube.com/user/GunzoneCZ#p/u/7/B6tFf94HrRQ
a je tam ještě pár zajímavých procedur.
+ by mohl někdo vysvětlit rozhodčímu, že na timeru, který používá, je "pípák" i mikrofon na straně pod displayem. Nějak nechápu, proč na tem timer pořád kouká, když má sledovat co dělá střelec..

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od JK-stengan » čtv 21.10.2010, 10:22

dle Lexu a ing.Trávníčka k vyškolení rozhodčích došlo v souladu s používáním pravidel LOS.
v případě nějakých poznatků bud z vlastního postřehu přímo na konaných závodech nebo takto z videa je třaba otom netlachat na všech fórech, ale napsat do fora LOS na stránkách www.idpa.ic.cz že docházý k těmto nešvarům a pak lidi odpovědný za kontrolu dodržování poravidel na závodech dle pravidel LOS mohou na základě vašich poznatků sjednat nápravu a pokud to nepomůže do budoucna tak přistoupit k dalším opatření.

oficiální delegát nad dodržováním pravidel může sjednat nápravu nebo dodatečně pokud dojde k velice hrubým porušením pravidel navrhnout ostatním delegátům vyloučit závod z poháru a tudíž ztoho udělat klubový závod.

takže pro ofiko stížnosti toho charakteru prosím využívejte stránky ktomu určené www.idpa.ic.cz
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od Jasik » čtv 21.10.2010, 14:26

Jirko, chápu tvou snahu o sjednocení všech věcí kolem LOSu na jedno jediné forum, ale stejně tady pořád budeme mít odkazy na závody a budeme tu o jednotlivých závodech diskutovat.
Tady je moje "domovské" forum a přestože LOS forum (www.idpa.ic.cz) čtu a budu číst, nemám zatím potřebu se tam registrovat, stejně jako nemám potřebu se registrovat na jiná střelecká fora, která občas navštívím.
A myslím, že to je případ i spousty dalších lidí, kteří se nechtějí registrovat na 10 různých for jen aby tam mohli psát to samé, co můžou napsat na to jedno forum, na kterém registrovaní jsou.
Samozřejmě Ti ale nebráním v tom, abys mé názory a mé připomínky na LOS forum (www.idpa.ic.cz) jako mé citace zkopíroval.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od admix » čtv 21.10.2010, 14:34

Proti foru na idpa.ic.cz by mela stacit extremni pomalost az nedostupnost hostingu, kdykoliv se tam podivam :mrgreen:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Příspěvky: 134

Registrován: pát 09.3.2007, 18:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od byvaly1 » pát 22.10.2010, 13:16

Předem, myslím si že diskuze lidí, kteří na závodu nebyli, ničemu nepomůže, může jen pověsti LOSu uškodit, takže bude reagovat čistě věcně a jen na ty nejdůležitější věci.
Jasik píše:Pánové, nechci rýpat, ale pokud to byl pohárový závod, doufám, že např. střelec z videa z odkazu níže, dostal za nekrytí v okně penalizaci (podle video záznamu nedostal !!!).
Toto okno nebylo považováno za kryt (byl by to nesmysl, když u něj střelec vestoje startuje, je celý vidět a terče jsou bezprostředně za ním). Všichni závodníci byli detailně seznámeni s každou střeleckou situací, střeleckou procedurou (postupem).
Jasik píše:Protože pokud ne, tak rozhodně protestuji proti srovnávání výsledků z těchto závodů např. z LOSem, který proběhl 16.10. v Čelákovicích.
1. výsledky se nesrovnávají, ale započítávají do celkového hodnocení, 2. započítává se celkové procento na vítěze, nikoliv nějaké konkrétní body, 3. celkové procento na vítěze je odvislé od výkonu závodníka v daném závodě, kde měli všichni vzájemně stejné podmínky
cofee píše:i bez znalosti procedury, tohle nemá s obrannou střelbou nic společného.
A to proč, nějaký racionální důvod?
OA-15 | DW PM7 .45ACP | HPS CL .40S&W | STI Legend 9L | Glock 17 Gen IV | CZ 75D
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od Jasik » pát 22.10.2010, 13:54

byvaly: Promiň, ale nepíšeš pravdu.
Na mnou zmiňovaném prvním videu, kde je vidět nekrytí se startuje "za zdí" - http://www.youtube.com/watch?v=evXA6Xnmu7M
Výsledky se "srovnávají" v hodnocení poháru LOS a následně i pro kvalifikaci na MČR.
Co jsem chtěl tím svým protestem napsat je, že pro mně má 80% dosažených na LOSu v Čelákovicích daleko větší váhu než 80% závodníka na podobném závodu z Corrada (jak vzhledem ke konkurenci a celkovému počtu zůčastněných střelců, tak i vzhledem k výkonu rozhodčích), přestože oba závodníci budou následně v tabulce poháru na stejné pozici.

Příspěvky: 134

Registrován: pát 09.3.2007, 18:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od byvaly1 » pát 22.10.2010, 14:23

Pokud hovoříme o videu "za zdí", pak zeď byla považována za vertikální kryt s přešlapovými laťkami, které určovaly ne/krytí se, okno vlevo nebylo považováno za kryt, což bylo řečeno na briefingu. Okno nebylo považováno za kryt, protože potom bychom museli stanovit kritéria pro krytí, tj. o jaký typ krytu se jedná, jak bude posuzováno krytí/nekrytí a s tím spojené taktické pořadí terčů, toto vše musí rozhodčí nejen deklarovat, ale hlavně spravedlivě vymáhat, což nebylo v tomto případě možné, proto okno nebylo považováno za kryt!

Jaká procenta si ze závodu odvezeš záleží na Tvém výkonu a výkonu vítěze tohoto závodu. Je tedy samozřejmé, že pokud na závod nepřijede "výkonnostní" střelec odvezeš si vyšší procento, přijedou-li mistři, odvezeš si drobné. Pokud máš pocit, že na Corradu jsou jelita, namísto elity, přijeď - vyděláš na tom...
OA-15 | DW PM7 .45ACP | HPS CL .40S&W | STI Legend 9L | Glock 17 Gen IV | CZ 75D

Příspěvky: 4

Registrován: pát 22.10.2010, 14:13

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od trubka » pát 22.10.2010, 14:42

nechci se nikoho dotknout, ale dovolím si pár poznámek ...... situace byly odeslány na schválení a schváleny pro pohár byly,
aby se nestalo to co na skvělém MČR LOS kdy rozhodčí měli problém jak hodnotit kryt za oknem, tak byl tento řešen jasně procedurou, aby bylo všem jasné co a jak. Nemůžu soudit jak to chodí v Čelákovicích páč stejně jako klucí z Pha to mají k nám daleko , tak i od nás k vám je to stejná štreka, ale věřím, že jste nejlepší. Každý se učí a není o tom kritizovat jen podle toho co "vidím" na 20vteřinách videa, ale přijed a třeba i poradit. Je s podivem, že ač to byla pohárovka tak se nikdo z "losích profíků" popř. zkušených rozhodčích do Ovy neobtěžoval. Videa na web dávám z důvodu, aby lidi co na nich jsou, viděli své chyby a reakce, což jim pomáhá v dalším rozvoji a zdokonalování se ...... pokud bych však tušil, že bude probíhat jejich analýza za účelem pruzení, tak bych se na to s úctou vy**** :-)

2coffe: a co má LOS jako takový společného s obrannou sřelbou? Já bych řekl, že téměř nic, snad tedy kromě názvu ....

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od cmk » pát 22.10.2010, 15:03

Mozna se nechces nikoho dotknout, ale ocividne se to dotklo Tebe.
Jako se poradatelu MCR dotkly jine veci, ktere na rozdil od okamziteho rozhodnuti byly zname a zjevne rok dopredu a po MCR s nimi byl najednou problem :-)
Zpet k veci.
Na "rypnuti":
Je s podivem, že ač to byla pohárovka tak se nikdo z "losích profíků" popř. zkušených rozhodčích do Ovy neobtěžoval.
Sis odpovedel chvili pred tim sam :-)
Nemůžu soudit jak to chodí v Čelákovicích páč stejně jako klucí z Pha to mají k nám daleko , tak i od nás k vám je to stejná štreka, ale věřím, že jste nejlepší
Nevim, jestli jsme nejlepsi, ale snazime se to delat nejlip, jak umime (a jak nam cas a moznosti dovoli) a to, ze se to rozsirilo i do Ostravy, kde chapu, ze to do 4 jinych hlavnich mest mate bliz a nejaky Prazaci Vam muzou bejt u zadku, tak to rozsireni svedci o tom, ze to nedelame uplne blbe. Neznam jinou disciplinu, ktera by zacilana na zelene louce (dobre, dejme tomu, ze oplocene) a behem 3 let se strilela od severnich Cech, pres jizni, stredni, vysocinu az po jizni moravu a behem dalsich let se rozsirila i na severni Moravu.
A ze se k Vam nikdo neobtezoval? - predpokladam, ze jste pracne na sve vlastni naklady prijeli do te hnusne Praheee na to hrozny skoleni ??? :-)
Mam pocit, ze u Vas particka lidi byla, nic moc za to nechtela a 1 kluk tam pak jeste asi 4 zavody vedl. Taky tusim, ze to nedelal z lasky k penezum, ale aby pomohl.
Sorry, ale to neobtazovani se mi tu nejak nesedi. Kdo z Ostravy se obtezoval do Celakovic ci Oparan?

Toliko obecne...

Konkretne k videu, aniz bych na nej koukal.
Ano, neni to poprve, co se nekteri, co na zavode nebyli pousti do kritiky neceho, co poradne nevideli (jakoupak diskuzi mi to pripomina?).
Neni to optimalni, protoze skutecne z videa nemusi byt patrne vsechno.
Poradatel by si z toho mel vzit 2 veci:
a) vzdycky se najde nekdo, kdo se bude ptat "proc to bylo takto" a ne vzdy to bude prijemne
b) ze je lepsi stavet situace tak, aby tyto dohady nebyly
A strelim i do vlastnich rad - nikomu se to nepovede udelat 100% dobre vzdycky (a kdo tvrdi, ze jo, keca). Jen je treba umet prijmout ty podnety co chodi, umet to vysvetlit, stat si za tim, proc to tak bylo, nebo i prijmout, ze ta chyba nekde vznikla, kdyz nemusela.
Ale urazit se proto, ze nekdo neco napise?
To bych jeste tesne pred Lockem tematu o MCR na strelectvi napsal na jeden prispevek neco opravdu neslusneho.

PS: jinak ja obecne nejsem velkym priznivcem oken v LOSu - presne z tehle duvodu, to hodnoceni je vzdycky problem, kdy uz je to ze strany, kdy spodem...

EDIT po shlednuti videi:
- stavebne vypadaji rozumne a obranne
- k videu, kde se nabijelo z krabice - jaky je v Corradu bezpecny uhel? Nerikam, ze je to spatne, treba jsou tam neodrazive zdi, ale ten strelec tam nabijel zbran a miril proti zdi, ktera byla 20 cisel od zbrane - zvlaste s 1911kou, ktera kdyz se "dobre" poladi, tak umi strilet i sama by to mohlo byt o hubu. Pravda, strelec uz se nataci pri natahovani dopredu, ale ja osobne bych tam dal do procedury, aby vzal pistoli se zasobnikem a veskera manipulace od strkani zasobniku do zbrane uz musi byt smerem do dopadiste.
- na temze videu to suseni fakt neni idealni
- kryti me osobne netrapi - predpokladam, ze hodnoceni bylo pro vsechny stejne a ze to neklekani mohlo mit nejaky duvod, ale jak rikam - ja osobne se oknum (paklize nejsou jen stranova - tudiz uzka a vysoka) radsi vyhybam.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od Jasik » pát 22.10.2010, 15:37

cmk: Díky za "rozbor" a popsání toho, jak jsme tady v Praze a okolí fakt "nejlepší". Naštěstí na rozdíl od střelectví to tady napsat můžeš, protože tu nejsme takoví IPSC fanatici jako jsou tam, čímž nesnižuji kvalitu střelců IPSC, naopak, oni jsou přece ve všem lepší než LOSáci ;-) A jelikož je mi jasné, že minimálně jeden z kolegů z Ostravy je zřejmě IPSC střelec a proto já jako amatér nemám co jim kecat do rozhodování, tak slibuju, že už nebudu..
Akorát si pro příště uvědomte, že na jiných závodech, kde budou okna, za podobné střílení dostanete procedur až se nebudete stačit divit - já totiž na rozdíl od cmk okénka právě díky tomu "miluju". Sám jsem na nich X krát penalizaci dostal, X krát jsem už u nich dělal rozhodčího a X penalizací rozdal. Kritéria na krytí jsou totiž jasně daná a popsaná pravidly.
A ještě jedna maličkost - veškerá kritika, která je vznesena, by měla v tomto případě být brána jako námět pro příští závody, na zlepšení, vynechání krytů které "nefungují", popsání procedur...
Nejsem LOS profík, i když se u LOSu pohybuji již od nultého ročníku, nejsem a asi už ani nebudu nejlepší střelec LOSu (přišli mladší a ohebnější), na IPSC klubovce jsem byl jen jednou, ale to neznamená, že nemůžu napsat svůj názor na něco, co je špatně.

Příspěvky: 4

Registrován: pát 22.10.2010, 14:13

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od trubka » pát 22.10.2010, 16:39

cmk: tvůj elaborát beru. To co píšeš má hlavu a patu. Každý kdo losku dělá ( nejenom střílí ), vymýšlí situace a staví, tak ví o čem to je. Mě popíchlo srovnávání s Čelákovicemi popř. jinou venkovní střelnicí. On je setsakramentský rozdíl dělat LOS venku a nebo vevnitř na necelých 200m2 a věřte mi nacpat tam 4 situace, aby to mělo význam a byla každá jiná je celkem fuška, navíc když máš jen centrální dopadovku .
Zdi na Corradu kulku pohltí a neodrazí ( to jen k tomu nabíjení ), nicméně nejsou dopadovou plochou tzn. nedá se do nich střílet. Ono je fakt něco jiného vidět to na videu a vidět to v reálu, možná by spousta lidí pochopilo jak se věci mají a v čem máme stíženou situaci oproti venkovním střelnicím.
2Jasik: ano v Ostravě dělají losku IPSC střelci ..... a nemáš pravdu, že jsou ve všem lepší, jen jsou dál a mají víc zkušeností....a ruku na srdce, k obranné střelbě mají výrazně blíž :-) A beru konstruktivní kritiku stylu ...... kluci myslím si, že tohle děláte blbě ..... ale styl ..... je to na ***** dávám protest protože ..... v tom je trochu rozdíl.

Jinak chlapi ..... RESPECT !!! xD
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od Jasik » pát 22.10.2010, 16:49

trubka: OK, možná jsem to napsal moc "ostře" s tím protestem, ale zase na druhou stranu je vidět, že jsem "píchnul do vosího hnízda" docela úspěšně ;-)
Prostě, LOS je "jenom" soutěž, a když vím, jak je vyžadováno krytí a další procedury na závodech kam jezdím a na kterých občas dělám rozhodčího, a pak vidím, jak se to jinde "fláká" (ano, po vašem vysvětlení to bylo zřejmě v proceduře popsáno, takže je vše OK), tak prostě to člověka naštve a říká si, jestli má cenu se někde "honit za procenty" a dávat pozor na každý milimetr o který bych se nekryl, když jinde to prochází naprosto v pohodě a procenta se sypou taky.
Jinak respekt i ode mně ke všem střelcům (a rozhodčím), od kterých se můžu cokoliv naučit. A mezi námi to, že jsem začal dělat zohodčího na LOSu, mně naučilo opravdu hodně i jako střelce (třeba právě správné návyky pokud jde o krytí atd..)

Příspěvky: 134

Registrován: pát 09.3.2007, 18:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od byvaly1 » pát 22.10.2010, 16:54

Jasik píše:A jelikož je mi jasné, že minimálně jeden z kolegů z Ostravy je zřejmě IPSC střelec a proto já jako amatér nemám co jim kecat do rozhodování, tak slibuju, že už nebudu..
Proč ta ironie? Proč ta latentní nesnášenlivost? Na Losu jsme všichni Losáci, zvláště když to měsíc předem připravujeme, týden realizujeme, den předem stavíme, pak pískáme, lepíme, stavíme, točíme, počítáme, vyhlašujeme, vše ve svém volnu a zadarmo...
OA-15 | DW PM7 .45ACP | HPS CL .40S&W | STI Legend 9L | Glock 17 Gen IV | CZ 75D
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od Jasik » pát 22.10.2010, 17:01

byvaly: Hele, neber to osobně.. Prostě to je reakce na to, co jsem četl na strelectvi, na to za co dostal (nebo měl dostat) cmk BAN atd..
O co víc tam totiž střelci IPSC píší, že nemají nic proti LOSu, ale prostě to dělají všechno líp, o to víc mi to připadá, že se prostě a jednoduše nad LOSáky povyšují, i když teda prý ne...
Ale to je jen a jen můj subjektivně neobjektivní názor pramenící určitě z neznalosti IPSC..
Přece všechny aktivity, které vedou lidi k tomu, aby své zbraně ovládali lépe, radostněji a hlavně bezpečněji, jsou chválihodné 8-)

Příspěvky: 134

Registrován: pát 09.3.2007, 18:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od byvaly1 » pát 22.10.2010, 17:20

Jasik píše:Přece všechny aktivity, které vedou lidi k tomu, aby své zbraně ovládali lépe, radostněji a hlavně bezpečněji, jsou chválihodné 8-)
Tuhle větu do kamene tesat.
OA-15 | DW PM7 .45ACP | HPS CL .40S&W | STI Legend 9L | Glock 17 Gen IV | CZ 75D

Příspěvky: 4

Registrován: pát 22.10.2010, 14:13

Re: 17.10.2010 - Ostrava Corrado - Pohárový závod LOS

Příspěvek od trubka » pát 22.10.2010, 18:41

byvaly1: Naprostý souhlas !!! A vo tom to je ....
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pát 22.10.2010, 20:15, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nepoužívejte citace předcházejícího příspěvku (viz bod 6 v pravidlech)

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz