18.04.2009 - Čelákovice - LEX - 1. kolo MON LOS ´09


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » sob 18.4.2009, 20:11

Albert píše:Drobná vítka pro situaci č4, pravý remízek. Nelogický zákaz použití ochrany kolen (zdůrazňuji!!! JÁ je nikdy nepoužívám) ohledně střelců kteří je mají vysloveně kvůli ne-znečištění oděvu.
Jen bych doplnil - daný závodník, který si stěžoval že to má jen kvůli ochraně kalhot před znečištěním po chvilce dohadování řekl, že by tedy souhlasil s tím, mít chrániče pod kalhotami. To myslím vypovídá o tom, kde je ten pravý důvod používání chráničů.
Z mého pohledu tam nepatří ("tak jak kdo nosí a jak chodí oblečen"), výhodou určitě jsou (asi malou, ale přeci) - závodník může jít do kleku s mnohem větší razancí a tedy i rychlostí.
Na střelnici si přeci beru oblečení, které mohu zašpinit (minimálně kalhoty určitě), na jiných závodech jsou i situace s ležením či plížením...
Albert píše:A ještě jedna věc, rozhodčí váhal při udělení procedur ,,hodnocený zásah versus skutečný počet výstřelených ran". Pravidla by měl znát.
Ano, měl. Na jeho omluvu mohu říct, že to je jedna z věcí které se měnily při posledních změnách pravidel; přesto by to měl samozřejmě znát. U zapisovačů je to složitější, ne každý z nich prošel školením. Přesto by pravidla měl znát každý účastník závodu (ostatně registrací to potvrzuje).
Albert píše:A ještě jedna věc, rozhodčí váhal při udělení procedur ,,hodnocený zásah versus skutečný počet výstřelených ran". Pravidla by měl znát. Teď když se nad tím zpětně zamýšlím, střelec ze sqadu č.2 který střílel jako první, nesplnil podmínku klečet na obou kolenou, rozhodčí to zjistil až po ,,teplém bonzu" soupeřů, páč si toho vůbec nevšiml. Střelci bylo uděleno 5 procedur (přičemž hodnocených ran bylo 7) a jen díky jeho fair play chování, kdy špatné klečení přiznal mu byli skutečně započítány. Po mém soudu mu neměli být počítány vůbec, IMHO chyba rozhodčího!
Chyba rozhodčího. Ale můžu vám říct, že rozhodčí toho má na starosti docela hodně a taková věc se holt může stát. Proto je supr když jsou se zapisovačem sehraní a vzájemně se upozorní - bohužel z časových i personálních důvodů tohle nejde naplnit na 100 %.
Když pískám, tak jde většina mé pozornosti na bezpečnost, aby závodník neprovedl něco nebezpečného, procedury jsou holt až na druhém místě. Žádné výmluvy, prostě pohled z druhé strany.
V takovémto případě, kdy se závodník i rozhodčí bez problémů domluví, je to v pohodě. V jiném případě se postupuje podle zásady "V případě pochybností se rozhoduje ve prospěch závodníka", tedy bez procedur.
Jinak respekt slušnému závodníkovi, díky takovým mě stále ještě baví pomáhat (tentokrát dva dny práce a nevystřelil jsem si ani jednou). Naštěstí "hádačů" je (zatím?) málo :)


EDIT: Koukám že mě cmk předběhl, jsem se nějak rozepsal. To mám z toho, že si to po sobě před odesláním vždycky přečtu :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » sob 18.4.2009, 20:13

A pořadatelská poznámka:
Našli se sluchátka - zelené skládací (peltor myslím) a černé Peltor TacticalSport. Majitelé nechť se obrátí na TraToma.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » sob 18.4.2009, 21:00

MarK: díky za upozornění, ty černé SportTacy jsou moje, už jsem TraTomovi psal. Hlava děravá...a bude hůř :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » sob 18.4.2009, 21:19

Já myslím, že už si je stejně přivlastnil Pepa Jochmanů, protože s nima konečně něco slyší :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 266

Registrován: čtv 24.4.2008, 10:55

Zbraň: G19

Bydliště: Vysočina

Příspěvek od MiRaS » sob 18.4.2009, 21:32

Pěkné situace, příjemně náročně strávený den, díky všem za fayn závod.

Nejvíce si mi líbila trojka, moc pěkná situace, přestože sem tam dostal proceduru za zapomenutí srazit popera :( Nebejt toho, tak to byla moje nejvydařenější situace.
Na dvojce sem na tom jako lyžař byl stejně jako cmk, pátá rana samozřejmě miss poper :roll: :evil:
Na pětce sem strávil celý den a i když už jsem jsem ji mohl projít nazpaměť i poslepu, tak jeden poper ne a ne trefit, až nakonec 16 ran nestačilo a muselo dojít na druhý zásobník. Výsledek: nejvíc zkažená stage ze všech :(
Jednička a čtyřka bezproblému.

Celkově samozřejmě spokojenost, i když výsledky by mohli být mnohem lepší :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Příspěvek od Albert » sob 18.4.2009, 21:52

CMK & Mark: nemyslel jsem to zle. Nota bene, to co jsem napsal se ani netýká mě. Jak jsem psal v úvodu, je to jen ,,drobná výtka"... Naopak jsem rád že existují takové věci jako je LOS kde se mohu vyřádit, bez ohledu na to jak dopadnu na výsledkové listině. (special pro CMK: stage kterou jsem ,,drobnou vítkou,, kritizoval jsem absolvoval s časem něco přes 7sekund a se 7mi procedurami. Hádej co jsem udělal? Samozřejmě jedno koleno! Takže tvůj miss poper sice naštve ale ještě jednou opakuji byla to jen drobná vítka a nikoho jsem nechtěl urazit, nebo dokonce na*Ratt)

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Příspěvek od cityshark » sob 18.4.2009, 21:55

Moc super zavod, perferktne jsem se pobavil.

A tematicky to bylo na 1*.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » sob 18.4.2009, 22:24

Albert: Já to taky nebral nijak zle, proto jsem odpovídal věcně a z pohledu "z druhé strany" ;)

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Příspěvek od cityshark » sob 18.4.2009, 23:02

4 CMK - Nemel bys zase jen tak ciste neoficialne kuloarni vysledky ke stazeni? :)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 18.4.2009, 23:15

Cityshark - shodou okolnosti jsem pred 3 minutama vypnul OpenOffice, pomoci kteryho exportuju do PDF :-)

http://www.korecky.com/docs/los/180409_monlos.pdf


Albert - vsak ja to ani zle nebral :-) jen jsem reagoval... Taky to neber zle :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 359

Registrován: sob 10.9.2005, 18:09

Příspěvek od Maco » sob 18.4.2009, 23:16

Závod super i kolegovi Romanovi se velmi líbil a na výsledky jsem taky zvědav a hlavně na ty kde jsem zkoušel double HEAD SHOT :twisted: :twisted:

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Příspěvek od cityshark » sob 18.4.2009, 23:34

Diky za PDF chlape.

A ne ja se na ty vysledky nemel divat. Kdyz jsem si ted spocital, co me stal misak na lyzich a double dvoji zavada na klecici stagi. Sakra sakra sakra!!! :-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 18.4.2009, 23:51

To mi povidej...
Kdybych poppera na lyzich resil, jak jsem zvyklej poppery resit - tedy okamzite po dopreneseni strilet, mam o sekundu lepsi cas a trefil bych se a bylo by z toho 2. nebo treti misto (pri hodne velkym stesti i prvni)... Kdyby kdyby kdyby... Ale ty ryby tam nejsou a nejsou :-(

Kazdopadne - slava vitezum, cest porazenym. I kdyz nekteri byly mimoradne "nadseni" z viteze - oni vedi kteri :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 19.4.2009, 0:04

Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 298

Registrován: pon 08.8.2005, 19:13

Zbraň: Glock

Bydliště: Praha x

Příspěvek od Ptak » ned 19.4.2009, 10:12

Moc pěkný závod. Baví mě, když mají situace nápad a nějakou zajímavou legendu. Tentokrát jsem si to navíc užil bez pískání. A nebýt báby byl bych někde v první pětce (s baby Glockem :-)

K těm chráničům kolen: Na jednu stranu říkáme, že se má střílet s běžným vybavením "z ulice". Na druhou stranu neomezujeme ochranu zdraví jako jsou brýle, sluchátka ap. Logicky si proto někdo vezme na střelnici i chránič kolen. Někdo se tak chrání před zranění kolena (ona vražená hilzna, kámen nebo jen větvička do kolene není nic moc). A někdo si zase chrání oblečení před znečištěním, protože chce opravdu střílet tak, jak chodí "po ulici", ale nechce se vracit domů jako prase. Oba důvody chápu a jsou zcela v pořádku. Jsem zastáncem zásady, že co není výslovně zakázáno, je povoleno. Pokud tedy chceme chrániče omezit, měli bychom to dát
a/ do pravidel
b/ nebo to jasně a PŘEDEM uvést v propozicích

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » ned 19.4.2009, 11:45

Konečně někdo rozumnej. Ty chrániče kolen jsou fakt minimální výhoda, a ty co pořád brblaj že je, maj přece možnost si je místo brblání pořídit taky. Takže jsem pro konečně v tom udělat jasno, a přesně to specifikovat v pravidlech.
Co se týče rozhodčích a jejich občasné chyby. No jsme přeci jenom lidi, každej se občas splete, nebo nevidí. Na té 4řce byli rozhodčí celkem nováčci, takže nějaké opomenutí nebo chybu bych tak nedramatizoval. Samozřejmě že je to nepříjemné, když se to stane, ale rozhodčí se napříště ze svých chyb poučí a na dalším žávodě to bude určitě lepší. Budme rádi, že je vůbec někdo ochotnej to pískat, většina stěžovatelů ani netuší jakej je to vopruz. Takže tem co by pořád rozhodčí za všecho tepali doporučuju si to jednou zkusit. :wink:
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 21.5.2006, 20:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » ned 19.4.2009, 13:51

Pěkný závod,ale je ostuda,že mě CMK uběhal na nejdelší situaci o 10sekund. :lol:
CMK:Proč by ze mě měli mít někteří radost?Že končím?
Zakropíme,uvidíme.
CZ 27,CZ 75 SP-01,CZ 91S,CZ 858,P38,P7M13,Krieghoff K-80

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » ned 19.4.2009, 19:34

mě se závod líbil,ale omezovat něco co není zakázáno pravidly je p.....
chrániče mám a chci je používat.vy snad na ulici nosíte sluchátka?
jinak marku,ohlídat si zda někdo klečí není snad tak těžký..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » ned 19.4.2009, 19:54

Ohlídat si jak klečí, kde má patku zásobníku, jestli má prst na spoušti, jestli dodržuje úhel, ..., ...
Stane se. Oči mám jen dvoje. Holt nejsem neomylný jako ty ;)

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » ned 19.4.2009, 20:45

to si děláš prdel ? :D tam žádný krytí nebylo,
šlo jen o to pohlídat si zda klečí a umět počítat procedury....

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz