20.6.2009 - Vražkov - 18. kolo LOS 2009


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Re: 20.6.2009 - Vražkov - 18. kolo LOS 2009

Příspěvek od Vláďa » pon 22.6.2009, 11:14

Na závodě jsem bohužel chyběl, ale použité terče znám, a tušil jsem, komu asi budou vadit :)
cmk : přesněji by to vysvětlil Roman, a nejspíš to i udělá,ale než se k tomu dostane, nedá mi to k tomu něco nenapsat. Velikost delty odpovídá zhruba velikosti běžného člověka, nikoliv drobečků tvých nebo mých rozměrů. Charlie obsahuje zhruba tebou zmiňované plíce, a alfa je srdce,hrudní kost a aorta. Hlava jako taková není ideální cíl, pokud nemáš v ruce brokovnici se slugem. Pokud si vzpomeneš na Police open, kde tyhle terče byly použity poprvé, tak tam byla i jiná penalizace, za C bylo +0,5 s, což je na střední a větší vzdálenost přiměřená daň za rychlost.Jaké bylo hodnocení tady nevím, ale nejspíš dle pravidel LOSu.
Když si na svoje tělo položíš současný terč LOSu, a jeho ,,hektarovou " alfu máš pomalu od podbřišku až k ofině, není to úplně ideální, jednak z hlediska anatomie, a jednak i z metodického hlediska. No a pokud se LOS považuje za ,,přípravu" na případnou obranu za použití střelné zbraně, je potřeba brát v potaz i tuhle stránku.
No a teď ,,kaliči " do mě :lol: :lol: :lol:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 20.6.2009 - Vražkov - 18. kolo LOS 2009

Příspěvek od cmk » pon 22.6.2009, 11:49

Ale jo, ja tyhle argumenty znam, maji svoji logiku a pravdu.
A ze hlava neni idealni cil vime vsichni.
Ale postav pak stage, kde bude terorista s bombou na tele :-( Nebo kde se bude zloduch skryvat a bude z nej koukat jen vyse popsana cast - bude videt jen mala cast charlie a delty :-(
Navic - LOSacke hodnoceni je jake je.

Na Polcie Openu to byly terce takrka idealni a na takovemto zavode s hodnocenim, jake bylo, proti nim nelze nic vazneho namitat.
Ac je v nazvu Open, tak je tam predevsim i Police a forma zasahu strelnou zbrani je tim dana.

Ted jde o to - zmenime pravidla LOSu kvuli tercum, nebo terce kvuli pravidlum?

Ono jde i o druhou stranu barikady. Baba trefena do cela znamenala penalizaci 0 sekund proto, ze to slo tesne nad hranici delty, pritom v realu by byl ten nezucastneny pravdepodobne mrtev.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 20.6.2009 - Vražkov - 18. kolo LOS 2009

Příspěvek od cmk » pon 22.6.2009, 12:06

Vláďa píše:Když si na svoje tělo položíš současný terč LOSu, a jeho ,,hektarovou " alfu máš pomalu od podbřišku až k ofině, není to úplně ideální
To mas samozrejme take pravdu.
Mozna kdyby Alfa koncila obloukem dole a nebyla protazena az na hranici s deltou, tak by to melo taky sve kouzlo.

Nicmene - narazime u obou typu tercu na 1 technicky problem.
Predpokladam, ze Roman ma vyrobene kvanta tercu, kluci v Otrokovicich maji vyrobena kvanta tercu (delali jich asi 10.000, vetsina je jeste ulozena), ktere nemaji dole alfu ukoncenou pulkruhem. Co ted - domalovavat to? Nechat delat nove? Dostrilet stavajici tak jak jsou (coz je minimalne na tuhle a pristi sezonu, alespon co se tyka LOS tercu), mezi tim udelat par sezeni, kde se silene zhadame co je a co neni dobre, nicmene "konfrontaci kupredu zpatky ni krok" a vznikne z toho nejakej univerzal, kde se vsichni a nikdo ne/shodneme, ale bude to jakejsi rozumnej kompromis? Bude k tomu vule ze strany Tratoma, Romana, ostatnich?
A ted - LOS si poradatele nestavi pro sebe. Co se poradatelum muze zdat jako super, to muzou zavodnici odmitnout. Ja mam k Romanovym tercum vyhrady. Obecne se mi libi, ale udelal bych na nem preci jen nejake zmeny. Na muj vkus se to posouva k mirence moc, na neci vkus zase malo a stale tvrdi, ze se na LOSu moc kropi. Takze ve finale se muze jeste otevrit diskuze, zda neomezit pocty naboju apod apod...

No, ted jsem se do toho trochu zamotal, takze nejakej result, aby to nebylo vysvetleno jinak, nez to myslim :-)
Chci tim rict, ze jakakoli diskuze, jak resit terce a penalizace bude slozita, pac je to hrozne provazano a neexistuji 100% jednoznacne argumenty pro a proti, kde ubrat a kde pritvrdit.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Re: 20.6.2009 - Vražkov - 18. kolo LOS 2009

Příspěvek od Vláďa » pon 22.6.2009, 12:10

cmk : teď ti zas budu oponovat já.. myslíš, že se k realitě blíží zásah proti teroristovi s bombou na těle? K tomu se tady nejspíš nedostanou ani speciálky, natož běžný civil. No a pokud chceš schovávat terč, necháš prostě za krytem kus alfy koukat.
Když půjdeme do důsledků, tak tyhle terče LOSím pravidlům nijak neodporují. Jsou tam 3 hodnocené zóny...
No a ten příklad s bábou je úplně špatný...pokud nezůčastněná osoba přežije mou chybu při střelbě, bude to mít sice pro mě lepší dopad u případného soudu, ale tak jako tak je zásah takové osoby špatně, a je jedno, jesli jí způsobím hladký průstřel svaloviny, nebo ji usmrtím.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pon 11.8.2008, 21:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Praha 8

Re: 20.6.2009 - Vražkov - 18. kolo LOS 2009

Příspěvek od Pancho Kid » pon 22.6.2009, 12:28

Nevím jaké pohnutky ke střílení máte vy, ale já to mám jednoznačně jako přípravu na nejhorší, který doufám nikdy nepřijde (mi tudle říkal kolega vtip: optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista střílet). Jakékoli závodění je pro zábavu a hlavně jako příprava (stres a tak). A z toho mi jednoznačně vyplývá, že čím hůř na cvičišti, tím líp na bojišti a čím menší alfa v papíře, tím dřív neutralizovanej drban.
Glock 17, CZ 75B, Remington 870, 858 Tactical, Drulov 75, manželka 152

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 20.6.2009 - Vražkov - 18. kolo LOS 2009

Příspěvek od cmk » pon 22.6.2009, 12:29

A ted ti budu oponovat ja - a zacnu netradicne "Ano mas pravdu".

Ale uz jsem psal: "je to sport a snazime se nevybocit z reality vice nez je to nutne, predevsim kvuli bezpecnosti a sportovni soumeritelnosti".

Pokud bych to bral skutecne tak zavazne, jaks to vzal ty, budeme tu mit 2 typy stagi v ruznych variacich. Stage na 1 terc a stage na 2 terce. Pricemz jednou u toho budes lezet pod tercem, jednou nad nim, jednou budes utikat od nej a jednou pred nim bude neterc a pujdes spis k nemu.

A jsme u te provazanosti, slozitosti a neexistujici 100% pravde :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 99

Registrován: pát 20.3.2009, 19:21

Bydliště: Vinařice

Re: 20.6.2009 - Vražkov - 18. kolo LOS 2009

Příspěvek od spawny » pon 22.6.2009, 12:35

To Vláďa: mám odstříleno sice jen 5 losích závodů ale tady nemusí jít jen o bombu, co kdyby měl před sebou bábu....

Nové terče...no zajímavě řešené, ale mě vyhovovaly ty staré a ne jen kvůly strhávání, ale mohl jsem si pojistit abych netrefil nezúčastněnou osobu, tím že mířím výše a nehrozí mi penalizace za zónu. Osobně bych uvítal prodloužení alfy alespoň do oblasti hlavy.
Naposledy upravil(a) spawny dne pon 22.6.2009, 12:36, celkem upraveno 2 x.
CZ 75 SP-01 Shadow, CZ 75 B, Mossberg 500 SPX
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Re: 20.6.2009 - Vražkov - 18. kolo LOS 2009

Příspěvek od Vláďa » pon 22.6.2009, 12:36

cmk : co dodat :lol: :lol: :lol:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 20.6.2009 - Vražkov - 18. kolo LOS 2009

Příspěvek od cmk » pon 22.6.2009, 12:42

To je podpasovka :-) :-) :-)

spawny> tohle je presne duvod, ve kterem Romana anzto tvurce tercu chapu. Proste kdyz nekam strilim, tak nekam strilim a pokud to strhnu, mel bych byt penalizovan (v podstate bez ohledu na pouzite terce). Ze nam soucasne LOSi terce tento komfort jaksi umoznuji je mozna hezke, ale vyuzivat toho zamerne neni dobre a radsi bych se orientoval na odstraneni strhavani nez na "mireni vys, kdybych strhnul".
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: 20.6.2009 - Vražkov - 18. kolo LOS 2009

Příspěvek od Jasik » pon 22.6.2009, 12:50

Hele pánové, nechci prudit, ale pokud chcete pokračovat o debatě na téma těch či oněch terčů pro budoucí LOSy, přesuňte to sem pravidla-los-diskuse-t3980.html?hilit=pravidla LOS

Tady pokračujme o Vražkovu, o chlápcích s nebezpečnýma vrtačkama, o netrefování popra jednoruč atd :wink:
Naposledy upravil(a) Jasik dne pon 22.6.2009, 12:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 168

Registrován: sob 26.5.2007, 17:54

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha

Re: 20.6.2009 - Vražkov - 18. kolo LOS 2009

Příspěvek od chocholo » pon 22.6.2009, 12:52

To nebyla vrtacka, to byla lozena Walter P99 :) Proto ji oba zaslouzene nekolikrat dostali :)
G 17, CZUB 858T, M M88, JW-15/ZKM452, A HW 38, N 1911A1, CZ 92, CZUB S 61S, N CQ-A |
Mí kamarádi provozují: Zážitkové střelby Půjčovna zbraní Střelecké kurzy
Uživatelský avatar

Příspěvky: 99

Registrován: pát 20.3.2009, 19:21

Bydliště: Vinařice

Re: 20.6.2009 - Vražkov - 18. kolo LOS 2009

Příspěvek od spawny » pon 22.6.2009, 12:58

To jsme si nerozuměly...nemluvím o míření výše kvůly strhávání,ale kvůly tomu pokud by pod terčem byla třeba bába, ale to je teď jedno, myslim že je to o zvyku a všichni se naučíme trefovat alfu :D

Jo a s tou vrtačkou to byl fakt podraz :D .... co kdyby jí po mě hodil dostanu vrtákem do oka a co pak :D
CZ 75 SP-01 Shadow, CZ 75 B, Mossberg 500 SPX
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pon 11.8.2008, 21:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Praha 8

Re: 20.6.2009 - Vražkov - 18. kolo LOS 2009

Příspěvek od Pancho Kid » pon 22.6.2009, 13:16

CMK: já to zas tak vážně neberu...ale chápu to jako přípravu. A mám radost, že popra jednoruč jsem trefil, a toho na jedničce dokonce za pohybu. A toho troubu s vrtačkou taky :cry:. Jen mi přijde divný ukájet se pocitem vlastní dokonalosti (trefil jsem alfu), která je v reálu trochu mimo.
Jasíku promiň, už mlčím :inlove:
Nemlčím: Když už mluvím o realitě - více skrčenejch šmejdů!!! :bomb: To mi přišlo fakt dobrý. I když jsem byl samozřejmě v té většině, co by si ho všimla snad jen kdyby o něj zakopla.
Glock 17, CZ 75B, Remington 870, 858 Tactical, Drulov 75, manželka 152

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: 20.6.2009 - Vražkov - 18. kolo LOS 2009

Příspěvek od adis » pon 22.6.2009, 14:21

Vrtačku jsem rozpoznal celkem dobře,ale trochu mě zmátl ten první terč.hipíka s bouchačkou :D myslel jsem,že chodí jen s kytkama...

jinak mi to nedá a napíšu něco k těm terčům.
myslím,že je to jedno jaký terč se používá.záleží na lidech co závod staví,jaký tam dají terče.
třeba mě se nelíbí terče co se používají v žalanech,ale je to můj problém.střílíme všichni na to samé a je to pro všechny stejný... 8-)

Příspěvky: 160

Registrován: pon 24.4.2006, 10:55

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Čelákovice, Praha-východ

Re: 20.6.2009 - Vražkov - 18. kolo LOS 2009

Příspěvek od MISSFAST! » pon 22.6.2009, 17:20

Jasik: Teď již off-topic, sorry. :-)

Nehledejte za tím hned snahu o likvidaci dosavadních terčů LOSu. Je to mnohem prozaičtější. Nějaký Jareš totiž pocítil pro svoji metodiku tréninku potřebu tochu jiného terče, který:
- má jasně daný ideální bod zásahu při čelním pohledu na celou postavu
- má alfu dostatečně malou (aby střelce nesváděla k mylnému dojmu, že stačí kropit)
- má všechny zóny odpovídající velikostí a rozložením realitě lidského těla (aby se nestalo, že alfa má hektar, nebo na výšku metr, tedy střílím na hlavu, trefím o 50 cm níž břicho je to pořád ta samá hezká alfa)
- nemá mezi "hrudní" a "hlavovou" alfou charlie (takže není možnost střelit na hlavu, dát břicho a mít zas alfu)
- se dá číst i pod oděvem (tj. má "čitelnou" hlavu a ramena)
- nemá hlavu jako hlavní, ale jen nouzový cíl (stojí-li proti mě celý chlap, střílím ho spíš do hrudníku, než do hlavy)
- je rozumným kompromisem dalších asi 150 naprosto protichůdných okolností

Záměr se myslím podařil, terče máme, v Police Open i v LOSu se vyzkoušely a trefit se to dá, když se to umí.
Komu se budou líbit (včetně pořadatele LOSu), může je používat, pravidlům LOSu odpovídají.
A komu ne, nebo se mu na ně špatně střílí, OK ... ať si nakonec každý doplní co chce. :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: 20.6.2009 - Vražkov - 18. kolo LOS 2009

Příspěvek od Albert » pon 22.6.2009, 17:58

Dovolil bych si taky pár slov k LOSu a terčům. Ohledně terčů... Nevidím v nich žádný problém, naopak. Je určitě dobře že se mění. Například popr nastříkaný maskovacími barvami umístěný v lesním porostu použitý na MONLOS v Čelákovicích, fototerče použité v Květnici, nepříjemné terče v Žalanech atd.atd.. V podstatě na každém LOSu je něco nového co vždy překvapí jak začínající tak profíky. S tvarem a zásahovími zónami se přece může seznámit každý před závodem. Použití terčů bych i nadále přenechal výhradně na fantazii pořadatelů. Nutí to soutěžící neustále přemýšlet, zdokonalovat se, nespoléhat se jen na zažité techniky. Každý si tak v praxi může ověřit kde má ještě mezery, co je třeba se ještě naučit, co je třeba zdokonalit a co třeba dělá úplně špatně. V případě skutečné situace se jen těžko budete vymlouvat na to že takhle to nemělo být, že útočník byl špatně vidět, že se pohyboval příliš rychle a že ta paní s kočárkem tam neměla co dělat (kdyby se tam nemotala tak bych jí přece nezastřelil). Teroristu v metru opásaného výbušninou hulákajícího Aláh akbar si taky dokážu představit. Stejně jako terč který ho bude simulovat kde alfa bude pouze kolečko o průměru 5 až 10 cm uprostřed hlavy, proč ne? Myslím že LOS jde správnou cestou, je dobře že se mění a obměňuje, určitě to přispívá ke zdokonalení střelců. (to Pancho Kid: darebáka na čtyřče si vyřešil správně, co má kdo pohledávat ve tvém sklepě s tvojí vrtačkou )))

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 20.6.2009 - Vražkov - 18. kolo LOS 2009

Příspěvek od cmk » pon 22.6.2009, 18:47

Nechal jsem se unest, Missfast to napsal hezky :-) pravdu diz :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Re: 20.6.2009 - Vražkov - 18. kolo LOS 2009

Příspěvek od provarenec » pon 22.6.2009, 18:57

Tak já taky něco k terčům. Já jsem s trefováním neměl problém, za celej závod jsem dal cca 5 charlie...?

Ale mezi námi přátelé, pokud bude hlava jako delta, budem akorát za idioty. Ti 4 z pěti patologů jaksi zapomněli i na krk...

Jinak souhlasím s Adisem. Nejhorší terče jsou tradičně v Žalanech. Nejasné a neodpovídající zóny.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pon 11.8.2008, 21:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Praha 8

Re: 20.6.2009 - Vražkov - 18. kolo LOS 2009

Příspěvek od Pancho Kid » úte 23.6.2009, 9:29

V Opařanech jsem něco natáčel na svůj geniální foťák. Až při pouštění v noťasu jsem si uvědomil, že krom jiného jsem zachytil i rozhovor, který nebyl v plánu. Hecnul jsem se a přepsal záznam.
Co je pod pííííp je jasný, pod čárkama jsem nerozuměl:

TT: Románku, kamaráde... (neidentifikovatelný zvuk)
RJ: Mám nový terče, Tome. Nechceš je na toho tvýho LOSa?
TT: Jak to vypadá?
RJ: Takhle. (podle zvuku ukazuje terče)
TT: Hmmmmmmmmmmmmmmmmm.
RJ: Tak jak to vidíš, draku?
TT: Ale jo, docela dobrý. Ale už slyším ten řev nad tou mini alfou.
RJ: Co naděláš? Dyk ani v reálu to nemá hektar, vole.
TT: No já nevim. Víš jak do toho dycky všichni kecaj.
RJ: --- Pííííííp --- na to, vole. Ať si kecaj, co chtěj.
TT: OK, tak je zkusíme. Ve Vražkově?
RJ: To by bylo super.
TT: A co to volný místo po kraji, teď koukám na to.
RJ: No, to už..., prostě miss, no.
TT: A do --- Pííííííp ---, to se kropiči po--- Pííííííp ---.
RJ: No, jo, no. Ale co naděláš? Ty špeky už moc nefungujou, tak to snad nějak vokecáme.
TT: Máš recht, nakonec. Tak do toho teda pudem a od novýho ročníku to tam dáme?
RJ: Takže to bereš, jo, draku?
TT: Jasný. A je tam aspoň bůra na to?
RJ: Ses po--- Pííííííp ---, --- Pííííííp ---, ne? Tě neurazím ňákým bůrem. Deset kilo je tam!
TT: Tak deset kilo, jo, vole? Ses docela pěkně votelil. To ti fakt nezapomenu.
RJ: Jasný. To spolu neděláme první den, ne?
TT: Jasně, vole.
RJ: Tak tady je to.
TT: (šeptá) Nedávej mi to tady, moh' by někdo čumět!
RJ: Kdo by čuměl? Ty čuměj akorát tak na ty svý alfy, --- Pííííííp ---.
TT: Máš recht.
RJ: A zatlač na toho Honzu, ať toho Evu trochu řeže v těch výsledkách.
TT: Myslíš toho s tim hadem?
RJ: Jasně toho. Dost zlobí teď. Takhle se s mladym do toho poháru neprosadíme na bednu.
TT: To jo, sem mladýho dlouho neviděl. Vom ňák nemá čas teď mladej?
RJ: Jo, voni mu snad jako žloutnou ty bílý tygři, nebo co. A já už taky --- Pííííííp --- vidim. Tak se mi to taky --- Pííííííp --- v těch výsledkách.
TT: To víš, přibrzdíme toho praotce. Ve Vražkově to asi nepude, ale pak ho říznem trochu.
RJ: Co Honza? Nebudou kecy?
TT: Ten je v pohodě. To víš, musí kecat na plasťáku, aby to nevypadalo blbě. Ale je to náš kluk.
RJ: Takže ho řízne?
TT: Ve Vražkově mu tam dá aspoň miss a pak uvidíme dík, draku. Ňák mu ty procenta sundáme.
RJ: Super, vole. Musíme tomu jít trošku naproti, ne?
TT: Jasný. A dík za ty kila, vole.
Glock 17, CZ 75B, Remington 870, 858 Tactical, Drulov 75, manželka 152
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: 20.6.2009 - Vražkov - 18. kolo LOS 2009

Příspěvek od Jasik » úte 23.6.2009, 9:47

No Pančo, dobrá práce, ale obávám se, že když Axxxx alias Evu zaříznou, tebe rovnou podříznou :lol:

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz