22.04.2006 - Slaný - Kuguar Team - IDPA


Srazy, akce, závody či srandamače příznivců GLOCKu, případně oficiální závody.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 23.10.2005, 17:27

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 5

Příspěvek od jirmax » čtv 13.4.2006, 14:46

To Jonny: Glocka? CZ 858 Tactical to jistí :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » čtv 13.4.2006, 14:59

Toho se nebojím, to bys mě prostřelil i s párkama a obsluhou. To bys neriskoval. Ještě bys tam nadělal svinčík, dostal od personálu výchovný pohlavek a doma bys měl tichou domácnost. :lol:

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » pát 21.4.2006, 19:08

*28* *28* *28* Hledá se navigátor. *28* *28* *28*

Pokud by chtěl někdo z Pražskejch svézt autem, tak aď se ozve.
Aď to nemusím hledat. :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 22.4.2006, 21:00

Fotografie ze zavodu jsou zde:

:arrow: LOS ve Slanem

Zde muj komentar - skvele zpracovany zavod, jedina vytka snad vuci predbihacum, diky kterym jsme tam cekali moc dlouho. Take chci pochvalit cleny MujGLOCK, kteri se velmi dobre v ramci tohoto zavodu umistili. *52*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » sob 22.4.2006, 22:36

Citát dne: "S úsměvem a vlídným slovem se dostaneš daleko. Ale s úsměvem, vlídným slovem a pistolí to jde daleko snáz."


to me pobavilo B-)))
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » ned 23.4.2006, 9:02

S474N: Fotky dobrý, akorát by jsi měl příště zvolit i jiného "figuranta". Takhle to vypadá, že to střílel jen jeden člověk a ostatní tam byly jen "pro parádu". :wink:

Jo a můj názor ... Dobrý závod, zase trochu změna v terčích, což nutí střelce stále přemýšlet na co střílet a na co ne (což je myslím naprasto v pořádku a v duchu tohoto typu závodů), korektní a bezpečnosti bdělí rozhodčí, časová prodleva, která byla způsobena nějkými "chvátajícími" střelci, kteří stejně nakonec čekali než dostřílí všichni ostatní, takže si vlastně vůbec nepomohli, no a jinak.. Ještě kdyby to střílení bylo přesnější :wink:

I já se přidávám k blahopřání kolegům z klubu i nečlenům klubu, kteří sem chodí a píšou na forum. Pokud jde o členy klubu, myslím, že jsme byly 4 v první desítce + dalšímu členu klubu (na svých druhých závodech LOS) v první patnáctce.
Naposledy upravil(a) Jasik dne ned 23.4.2006, 17:21, celkem upraveno 1 x.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 23.4.2006, 10:56

Taky se pridam s hodnocenim.
Myslim, ze clenum MujGlocku se zavod vcelku povedl, hlavne certikovi se to povedlo vzhledem k dost solidni konkurenci.
Me osobne se zavod velice libil.
Vetsina stage naprosto v pohode (akorat v ty tajny byly ty terce na muj vkus fakt ukryty az zbytecne nerealne moc a ve stagi s koleckem neprimerene lpeli na pravidlech a chteli resit nejdriv terc a pak poppery).
Ale jinak - fakt klobouk dolu. Oproti zavodu, kterej stale udavam jako priklad "jednoznacnosti a bezproblemovosti" - tedy Speed Match od kluku z Aegisu byl tenhle sice malicko problemovej (cekani, schovany terce, postup reseni u kolecka), ale opravdu jen malicko coz vzhledem k tomu, jak byl na druhou stranu pestrej (ze to fakt nebylo jen o strileni) je uspech. Takze u me zatim tyhle 2 zavody vedou :-).
Napada me k tomu cekani - podle me by bylo idealni, kdyby strelec sel, a odstrilel si vsechny stage "najednou"... Podle startovniho cisla... (nemyslim tim, ze by jen jeden strilel a ostatni koukali, myslim tim, ze by to bylo jako ted, ze by strilela trojice, lepilo by se najednou, ale ta trojice by se parmanentne tocila na tech stagich) - tim by kazdy strelec mel za 10 minut odstrileno, dalo by se odhadnout, kdy kdo bude strilet, lidi, co by nechteli by nemuseli byt na strelnici celej den a tak...
Naposledy upravil(a) cmk dne pon 24.4.2006, 16:52, celkem upraveno 1 x.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » ned 23.4.2006, 12:33

Také se přidávám s hodnocením. Závody se mi strašně moc líbily. Navíc nám k tomu krásně přálo počasí. Rozhodčí byly bravurně dobří a nekompromisní. Změna terčů byla jen k dobrému a určitě má smysl střílet na reálný terč u kterého je nutné přemýšlet co drží v rukách ať už je oblečený v jakékoliv barvě. Trochu mě zarazila střelba na "Tajný", kde se mělo střílet přes ohraničení s červenobílého "mlíka", což pro mne bylo TABU a taky jsem to tak (ne)vyřešil. Velké blahopřání a pochvala všem členům MujGLOCK za výborné umístění :thumbsup: :banana: .
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pon 24.4.2006, 8:21

Tak stage bych hodnotil jako podařené. Stejně jako vždycky ve Slaném. Rozhodčí se také snažili.

Osobně bych hodnotil pravidlo o pořadí terčů jako velice nešťastné.

Velice mě zklamaly průtahy, které by při tak malém počtu stagí neměly nastat. Když byly na začátku udělány skupiny, tak měly být dodrženy. Když se roztrhaly, tak už to byl jen neorganizovaný chaos. Pak se čekalo jako na smilování, aby si člověk po dvou hodinách zastřílel. Takže příště buď musí zlepšit organizaci nebo zmenšit počet závodníků v daném dni.

I přes kladné hodnocení korektnosti rozhodčích, bych měl výtku na jednoho, který se na závodníky tak lepil, že v jednom případě to mělo za následek kolizi a vyražení timeru. V druhém to mělo za následek, že závodník dokázal oběhnout rozhodčího, který mu pak stál v palebném poli. Spíš to přisuzuji únavě na straně rozhodčích, kteří toho měli po celém dni běhání určitě dost, ale i tak je to zásadní chyba na straně rozhodčího. Takže příště buď musí vymezit prostory, kde se smí závodník pohybovat, pak mohou závodníkovi říkat, že smí nejkratší cestou nebo musí dávat rozhodčí závodníkovi více prostoru.
Naposledy upravil(a) Jonny dne pon 24.4.2006, 16:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pon 24.4.2006, 13:11

:idea: Docela by mne zajímali názory jednak "druhé strany" (takže třeba jirmax) a i dalších závodníků - cofee, Ikar, specnaz...atd...

Příspěvky: 6

Registrován: pon 24.4.2006, 15:43

Příspěvek od glokr » pon 24.4.2006, 16:01

Názor druhé strany: Jonny: nevím jestli 4 stage je "tak malý počet", na zajištění organizace je to až dost. "Neorganizovaný chaos" se mi zdá příliš silné slovo, mohu se zeptat jaké závody jsi organizoval (popř. pískal) ty ?
Pokud jsi nějaké organizoval, tak víš že to není žádná legrace. Nás to stálo 1 den dovolené + další čas na úkor našich rodin + nějaké finance z vlastní kapsy. To si nestěžuju, všichni z nás to děláme jako našeho koníčka. Dále je těžké odhadnout kolik lidí opravdu přijede, ikdyž jsou někteří přihlášeni předem, nikde není záruka že opravdu přijedou. Další faktor je různá úroveň střelců. Někomu se situace zdají jednoduché, někomu moc složité, prostě všem se nazavděčíš. Nebráníme se kritice, to v žádném případě, víme o některých chybách, každý z nás ji někdy udělá a chybama se člověk učí. Sportu zdar !

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 24.4.2006, 16:16

Kliiid :-)
Vsak Johny psal, ze se mu to zdalo dobry.
4 stage jsou akorat a ze to muselo stat spoustu prace, to ani nikdo nezpochybnuje.
A kritika byla recena myslim pomerne slusne i konstruktivne :-)

(viz. napad strilet to tak, ze konkretne na tomhle zavode neudelat 4 10-12ti clenne skupiny, ale 13 tri-clennych (napr. podle cisel) a kazda ta mini-skupinka by strilela najednou nejdrive stage 2-4 (teda ne najednou, ale obdobne, jak se to strilelo - tzn. odstrilet postupne 2,3,4 a pak spolecne hodnotit a lepit) a nakonec by se vsichni presunuli na tajnou a mezi tim uz by mohla strilet dalsi 3-clenna skupinka ty netajny... - vyhoda by byla ta, ze by se vedelo, ze ty 3 lidi si ty 3 stage dokazou vystrilet rekneme za 15 minut a vedelo by se tedy, kdo za jak dlouho bude strilet a kazdej strelec by to stihl odstrilet ve 20 minutach a nemel by prostoj mezi stagema treba az 2 hodiny).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pon 24.4.2006, 16:44

glokr:
Organizujeme cca 4 závody do roka. Minulý rok jsem odvelel mistrovství ČR (jako řídící střelby). Pořádali jsme i pár závodů IDPA, ale jen pro uzavřený počet lidí. Tudíž vím, že je se závody hodně práce. Proto je škoda, že se celkový dojem zkazí organizací samotného závodu.

Jak již bylo řečeno. Měly se vytvořené skupiny dodržet. Počet skupin má být shodný s počtem stagí. Každá skupina se přesouvá po dostřílení stage. Nestane se tak, že u jedné už je jen pár lidí a u jiné jsou naměstnáni všichni.
On není problém napsat, že závod je pouze pro 30 lidí na sobotu. Když se registrace na internetu dostane na toto číslo, tak zastavit registraci nebo informovat o plném počtu a ostatní by stříleli druhý den nebo by měli smůlu. V IPSC je to běžná praxe a nikomu to nedělá potíže. Pokud někdo z registrovaných nepřijede bez omluvy, tak příště bude automaticky vymazán z registrace po internetu.

Pokud bych měl reagovat na tvrzení, že 4 stage nejsou málo, tak bych poukázal na poslední Leiko Cup lev. II, kde bylo 9 stagů, vystřílel jsem cca 130 ran a v 13:00 jsme měli dostříleno. Samozřejmě je to dáno i střelnicí, ale také organizací právě na skupiny.

Jak jsem již předeslal. Stage byly povedené, proto jsem jel do Slaného jako na závody před tím. Jsou to jedny z mála závodů LOS, které se mi líbí. Jen je škoda, že celkové dojmy jsou pak rozporuplné díky čekání.
Umím se i vžít do pocitů rozhodčích, kdy už kolem poledne toho mají dost naběháno a jsou unavení. Vydržet to až do 4 je občas hodně těžké, to vím z vlastní zkušenosti.

Samozřejmě za výhradu o povinném pořadí nemůže nikdo z organizátorů, ale tvůrce pravidel LOS.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 24.4.2006, 17:48

Tak jsem si tak ze srandy napsal, jak by zavod celkove dopadl, kdyby se celkovy poradi urcovalo ne souctem casu, nybrz souctem poradi z jednotlivych stagi (jako AOS) :-) A sakra by to to poradi promichalo...
1. Ivo Wilk (22) - G17
2. Roman Jares (30) - G17
3. Jan Trhlik (33) - G17
4. Ivo Strnad (43) - G17
5. Jan Korecky (44) - G17
6. Martin Zalman (45) - G19
7. Libor Prusa (55) - G17
8. Milos Kysela (55) - G17
9. Jan Sida (55) - G17
10. Michal Goetz (55) - G17
11. Zbynek Kulich (56) - G19
12. Petr Janda (58 ) - CZ75B
13. Pavel Dadak (64) - Glock 17
14. Jan Krcal (64) - neuvedeno, ale asi Glock
15. Tomas Krejci (71) - Glock 17
16. Jan Prochazka (75) - Glock 17
17. Vladimir Bandas (80) - Sig Sauer P229
18. Milan Radonsky (80) - CZ75Dcompact
19. Don May (82) - Glock 17
20. Martin Chrastny (88 ) - Glock 19.
... dal uz me to nebavi pocitat :-)

Nu - proc to pisu, pri tomhle hodnoceni by v prvni desitce nebyla ani jedna jina zbran nez Glock. Z toho 9xG17 a 1xG19.
A v prvni dvacitce by misto 4 byly jen 3 jiny zbrane :-)
To by mohl Gaston pouzivat jako reklamu :-)

Posuny o 1 az 2 mista jinak nejsou asi moc podstatny, zajimavy ale je, ze vitez by takhle skoncil az na 7. miste

A pak ze je statistika nuda :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 6

Registrován: pon 24.4.2006, 15:43

Příspěvek od glokr » pon 24.4.2006, 19:33

cmk: v pohodě, já jsem klidnej. Psal jsem hlavně protože Jasik chtěl názor druhé strany.
Jonny: OK. My to ještě určitě prodebatujeme a uvidíme příště.

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » pon 24.4.2006, 20:41

zdravim všechny střelce.chtěl bych vysvětlit, jak to bylo na tý"dvojce",kterou jsem pískal.celý den jsem si dal tu práci a každému střelci jsem vysvětloval postup.z 50ti střelců to pochopili všichni až na jednoho,který místo aby směřoval směrem do krytu ustupoval velkou rychlostí vzad.já, jako rozhodčí, jsem musel být pokaždé na straně silné ruky,což v tomto případě bylo na pravé straně.střelec mě přečísloval, a já měl dost práce zalézt za něj.přiznávám,že jsem špatně odhadl směr a rychlost střelce,a ktomu vypadlému timeru?nevím jak kdo je dobrý rozhodčí,ale podle mého je nejhorší pohyb vzad.každý střelec má jinou rychlost a styl.když jsem začínal s pískáním tak jsem byl vždy nabádán k tomu,abych byl vždy blízko střelci a mohl popřípadě korigovat směr zbraně.v pohybu vzad je ještě o to větší nebezpečí,že střelec zakopne o nerovný terén,který na venkovních střelnicích je.myslím si,že vypadlý timer je ještě přijatelný než upadlý střelec.nevím, jak to cítíte vy,ale myslím si,že situace kdy ustupujete vzad je ze všech scénářů nejpravděpodobnější.a měl by se trénovat.s pozdravem michal adam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » úte 25.4.2006, 8:17

Problém je v jedné věci. Pokud není dán střelecký prostor jako v IPSC, tak má střelec na řešení situace naprosto volný prostor. Tudíž je na uvážení střelce, aby se v tomto vymezeném prostoru pohyboval podle jeho úvahy, pokud bude zbraní mířit v bezpečném úhlu. Mimo to on při pohybu vzad, měl stále zbraň v pouzdře.
Pokud to srovnám s prácí rozhodčích na IPSC, tak ti pípnou timerem a ustoupí za střelce, aby měl možnost řešit situaci ve vytyčeném prostoru a nemohla nastat kolize. Sledují střelce a nezasahují do řešení, pokud nejde o závažné porušení bezpečnosti. Při řešení posledního terče přistupují ke střelci, aby timer vzal správně poslední výstřel. Jakákoliv kolice s rozhodčím je důvod pro opakování střelecké situace.
Prostě a jednoduše, pokud střelec uzná za vhodné ustoupit od figury,netasit přímo proti ní a udělá to ve vymezeném střeleckém prostoru, tak je to v pořádku. Není přeci možné argumentovat tím, že střelec se má do krytu blížit nejkratší možnou přímkou.
Když jsme stříleli AOS v roce 2001, tak tam bylo naprosto všechno na úvaze střelce, jen se musel krýt (pohybem nebo za zástěnou). Bylo to o hodně zajímavější. Dnes má střelec předepsaný kryt, pořadí terčů a chcete i přímku? Jenže to mu nikdo na ulici nepřikáže a o realitu se přeci LOS snaží.
Abych jen nehledal mouchy, tak foto terče byly perfektní. Sice jsem na ty neozbrojené zíral, jestli přeci jen nemají v té ruce nějakou zbraň, ale super záležitost.
Rozhodčí byly taky korektní, to už jsem psal, ale jsou svázáni pravidly, které už toho dnes, na můj vkus, toho hodně nařizují.

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » úte 25.4.2006, 9:44

johny, jak jistě víš,tak u IPSC má střelec podstatně větší pole působnosti danou pouze přešlapovými čarami.u IDPA musí rozhodčí být přece jenom u střelce blíž,už z důvodu kontroly úhlu a krytí.u IPSC nehledíš jako rozhodčí do kterého terče střílí jako první.(neníli jinak řečeno,např.když se má aktivovat kyvka)nebudu psát kolik jsem toho odpískal,ale pískal jsem IPSC-brokovnici a musim říct,že s porovnáním s IDPA je to "sranda".střelci si celou situaci projdou,do detailů si řeknou kde dobít atd.je to trochu něco jiného.sám jsem tu brokovnici i střílel a je to paráda...měl jsem ještě natáhnou mlíko od figury ke krytu.-příště nezapomenu!!!k tomu dotazu ohledně opakování situace:po dostřílení jsem nabídl střelci reeshot(snad se to tak píše),avšak střelec nechtěl znova opakovat situaci.ještě něco k postavení situací vedle sebe.při dodržení 4situací jsme se museli rozhodnout,jestli nejdříve dvě a překopat je,nebo všechny postavit najednou.tu střelnici jsi viděl.nemáme střelnici jako jsou např.opařany,kde každá situace má svůj box.a taky si tu střelnici nemůžeme zabrat na celý víkend.a to rozdrobení skupin?jako první byla odstřílena tajná a bylo potřeba tam poslat nové lidi.nemyslím si,že při tolika lidech a situacích by tento závod trval tak dlouho.možná příště postavíme 2 situace bez pohybu,dáme tři terče vedle sebe a za hodinu jsme hotový.....
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 25.4.2006, 11:13

Jonny: tezko muzes porovnavat IPSC a LOS. Uz jenom z toho duvodu, ze jaksi IPSC amateri nestrili. Kdezto na LOS se sjizdi spousta lidi, kteri jsou amateri (vcetne mne). Uz jenom proto musi byt rozhodci co nejblize, kdyby tam nekdo zazmatkoval a treba se chtel otocit do davu.

PS. ze ses tam vubec neozval, ze ses to ty z fora... *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » úte 25.4.2006, 11:39

S474N: Teda já nevím jako k tobě, ale ke mně se Jonny hlásil :wink: Nebo že bych se spletl :sneaky:

Zpět na „Srazy, akce, závody“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz