23.09.2005 - střelnice AVIM Praha - LOS LEX a SWAMP


Srazy, akce, závody či srandamače příznivců GLOCKu, případně oficiální závody.

Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

23.09.2005 - střelnice AVIM Praha - LOS LEX a SWAMP

Příspěvek od Jasik » pon 19.9.2005, 12:43

Datum a čas: Pátek 23.9. na střelnici AVIM v Praze na Florenci, začátek registrace 17:30, střílí se od 18:00 hodin.

Ředitel soutěže: Jaroslav Štěpán

Účast: otevřena pro prvních 25 držitelů zbrojních průkazů, kteří se zaregistrují na adrese jardax@swamp.cz

Zbraně: veškeré, které lze skrytě nosit pro potřebu osobní ochrany.

Kategorie: pistole, revolver, záložní zbraň
Kategorie bude vyhlášena, pokud se v ní sejdou alespoň 3 střelci.

Střelivo: pouze povolené podle zbrojního zákona, zakázáno průbojné a svítící.

Doklady: průkaz totožnosti, zbrojní průkaz, průkaz zbraně.

Vybavení: pouzdro na zbraň, které splňuje podmínku skrytého a bezpečného nošení zbraně. Musí zakrývat lučík zbraně. Vyloučena jsou vodorovná podpažní a zádová pouzdra a sportovní pouzdra. Minimálně dva zásobníky, u revolverů pomůcka pro rychlé přebití nebo pouzdro na náboje.

Počet stanovišť, terčů, ran:
3 stanoviště simulujících reálné obranné situace, na každém stanovišti 1 – 3 papírové terče
minimálně 20 ran na závod

Pravidla soutěže: www.gunlex.cz.

Oproti stávajícím pravidlům budou moci být záložní zbraně nabity do plné kapacity, aby více odpovídaly reálné situaci.
Povinnost nabíjet záložní zbraň pouze 5 náboji bude na schůzi LOS na konci roku zrušena.

Startovné: 100,-Kč za osobu a kategorii, členové SSK SWAMP mají vstup zdarma

Bezpečnost: vstup na střelnici s vybitou zbraní. Vybíjení a nabíjení zbraně při příchodu na střelnici a při odchodu pouze mimo prostor střelnice při dodržení bezpečného zacházení se zbraní.

Pohyb na střelnici pouze s vybitou zbraní a spuštěným kohoutem. Nabíjení zbraně na střelnici pouze na palebné čáře výhradně na povel rozhodčího. Manipulace s vybitou zbraní pouze ve vyznačených bezpečných zónách – zde přísný zákaz s jakoukoli manipulací střeliva.

Při jakémkoli porušení bezpečnosti jsou rozhodčí, správce střelnice a jím pověřené osoby, ředitel soutěže a jím pověřené osoby oprávněni neukázněného účastníka okamžitě vyloučit ze soutěže bez náhrady startovného případně jej vykázat ze střelnice.


Občerstvení: zajištěno na střelnici.

Cesta na střelnici: metrem B nebo C, vystoupit na stanici Florenc směrem do Karlína, střelnice je naproti prodejně Delvita.

Více na www.gunlex.cz
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 652

Registrován: úte 29.3.2005, 14:38

Příspěvek od MujGLOCK.com » sob 24.9.2005, 8:17

Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pon 26.9.2005, 10:21

Jako obvykle, přicházím i nyní se svým subjektivně-objektivním názorem na závod.
Abych použil v současnosti velmi oblíbené a médii nám stále vtloukané slovo, byl to "fičák".
Ze tří stanovišť dvě tajné a udělané tak, že byly opravdu "tajné" díky protisvětlu až do chvíle pípnutí protimeru a rozsvícení světel na ploše střeliště a i díky střelcům, kteří "nepustili" ostatním ještě nestřílejícím ani slovo o dané situaci.
1) Obchod: asi nejvíc problémů dělal terč schovaný vlevo dole za zástěnou. Menší střelci se museli na vyřešení všech tří zloduchů vyhýbat "zákazníkovi" u pultu. My vyšší jsme stříleli kolem zákazníkovi hlavy (i když si myslím, že by ve skutečnosti ještě rád uhnul a nenechal si střílet vedle ucha 8) )
2) Tajná situace: První terč se řešil hned od palebné čáry, pak přeběh za zástěnu s oknem a vyřešení dalších dvou terčů. Mně osobně zklamalo kratí, protože my jaksi v hlavě totálně vyplo a čučel jsem si z toho okna jak na prvního máje. Takže sice jsem lumpy trefil, i když jednoho dost mizerně, ale penalizace za nekrytí na 4 rány už je hóóódně citelná.
3) Tajná situace: Po dvojce každý přemýšlel, co ho čeká na trojce. Viz foto. Tři terče propletené se třemi "bábami". První co jsem po rozsvícení hledal byl kryt, který ovšem tentokrát nebyl, takže alespoň se přitisknout ke stěně a snažit se trefit ty tři zloduchy a netrefit "báby". Nebýt jednoho "myšáka", byla to moje nejlepší stage :? :oops:

Tož celkově: Díky zkušenostem zůčastněných střelců jsem osobně neevidoval porušení bezpečnosti (něco jsem pouze zaslechl), situace super a už se těším na další závody, abych si sám dokázal, že se dovedu poučit z vlastních chyb.

P.S.: Po tom leštění spouště jsem s mločkem nějaký rychlejší :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

To Jasik

Příspěvek od Salamoun » pon 26.9.2005, 12:05

Nebýt penalizace za nekrytí,vyhrál jsem záložku a ještě jsem vám Glockaři šlapal na paty,počkejte příště!!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » pon 26.9.2005, 13:05

To ja jedno poruseni bez. videl a docela drsny.
Asi bych se pekne nasral kdyby mi nekdo miril nabitym desertem na zada :(
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

To Ikar

Příspěvek od Salamoun » pon 26.9.2005, 13:13

Myslím,že mu rozhodčí dali,co proto,nepochopil jsem,proč střelec s DE byl uváděn jako něco extra v celkovém pořadí,asi to bylo kvůli incidentu se safety rules of shooting.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pon 26.9.2005, 14:42

Já o tom porušení jen slyšel, takže nekomentuji. Jinak střelec sám říkal, že to s DE vyzkouší jen tak mimo závod, proto je sice ve výsledcích, ale vlastně nebyl hodnocen.

Salamoun: Nám to nandáš jedině až přijdeš s GLOCKem :P
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

To Jasik

Příspěvek od Salamoun » pon 26.9.2005, 14:50

Výzvu si beru za své,ale přiblížím se k Vám i s CZetou i jinými krámy.Píšeš správně bez komentáře,také jsem o porušení pouze slyšel,myslím,že tato záležitost je věcí rozhodčích,howg pro dnešek jsem domluvil,končím s prací,jdu domů,kde mě čeká jiná,dělám jídelní stůl,nový,takže o střílení zase až zítra.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 308

Registrován: úte 19.7.2005, 0:27

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Jiří-Mek » pon 26.9.2005, 18:31

No ja jsem byl z tajnych stage naprosto uneseny,Skvele mi sedly obe dve.Bal jsem se,ze ruce nebudou poslouchat mozek a ten bude nasledne zmatkovat,fakt to bylo skvely,myslim,ze by tajnych stage melo byt vic.
Blize se priblizujeme realite.
Zaslechl jsem,ze se maji pritvrdit penalizace za zasazeni baby a podobne...???
Life On The Edge
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 27.9.2005, 7:54

Me jenom prekvapila jedna vec - rozhodci porad tvrdili, jak je to v naprostem souladu s pravidly LOS, nicmene zrovna na druhe stage jsem "chytnul" 6 procedur za nekryti. Nemusim snad dodavat, ze jsem nebyl vubec upozornen zvolanim "POLOHA", jak hlasaji pravidla *71**24*:

Bod 27.
Pokud se závodník dopouští chyby v manipulaci se zbraní nebo v řešení situace, je rozhodčí povinen ho na toto zvoláním upozornit. Výstrahy jsou:
PRST – prst je na spoušti dříve než při střelbě
POLOHA – závodník je mimo zónu
ZBRAŇ – nebezpečná manipulace se zbraní
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » úte 27.9.2005, 10:21

To neres ja se to snazil resit v celakovicih a jak to dopadlo vysumelo to do stracena a to stejne se stalo v Avimu, proste ja se podle toho zacnu chovat a jak bude dalsi zavod tak tam nabehnu a budu to resit tak jak se mi bude chtit, proste ktery terc uvidim driv ten budu resit a na nejake pravidla v postupu reseni se vybodnu.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

Příspěvky: 298

Registrován: pon 08.8.2005, 19:13

Zbraň: Glock

Bydliště: Praha x

Příspěvek od Ptak » úte 27.9.2005, 19:35

To nehlaseni polohy a preslapy obecne me pekne stvou a take jsem to kritizoval i na GunLEXu. Ale nejak se z toho rozhodci vykrucujou. Je smutne, ze zavod rozhoduje to, jak moc kdo preslapl caru na zemi. Skoro mi to pripada horsi nez puvodni hodnoceni kryti podle AOS. Tam jsem nemel problem, protoze mi to prislo prirozene se nejak "schovat". Podle LOSu se clovek snazi kryt, ale slapne nekde na caru, ktera je nekdy i v blbem uhlu a je problem.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » čtv 29.9.2005, 12:41

Ptak: Sakra chlape, tebe ten přešlap teda dobře vytočil :wink: Hele, perď na to, já jsem taky uznal, že jsem z toho okna asi moc vyčumoval a penále jsem si zasloužil... Hlavně příště musíme trvat na dodržování pravidel nebo alespoň jasném řečení tho, že se "poloha" nehlásí během breefingu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » čtv 29.9.2005, 19:25

nic proti ale pravidla mluvi jasne .."musi se hlasit poloha" a zadne ze se dumluvime nebo tak nejak.
To by jsi se take mohl treba domluvt s policajtem ze budes jezdit nalitej a on te nebude pokutovat,
Ale to nema cenu :(
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 30.9.2005, 12:37

Ikar: Jenže v pravidlech je i to, že rozhodčí je "pánem situace" a pokud řekne, že i když v pravidlech je napsáno "A", ale tato situace se bude řešit postupem "B", bude se střílet podle toho "B". Takže pokud třeba Jardax nebo Tomáš příště řeknou "ano v pravidlech je, že Vás máme upozornit na krytí, ale dělat to nebudeme, abychom co nejvíce "kopírovali" skutečný život, přestože Vás pak budeme penalizovat za nekrytí", mají na to právo.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 30.9.2005, 12:41

Jasik: pravda, ale POKUD to PREDEM reknou *4*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » pát 30.9.2005, 13:56

Jasik: A ty jsi neco takoveho slysel je rikat ?
Ja teda ne takze plati to co je v pravidlech, jina vec je, ze i kdyby neco rekli tak pravidla jsou od toho, aby se dodrzovala, ale tady plati to, ze jsou od toho, aby se porusovala.
Bohuzel mame na to odlisne nazory, ty jsi za to, ze pokud neco rozhodne rozhodci tak je jedno ze to je v pravidlech jinak tak se pojede podle toho co rek rozhodci, ale ja jsem zastancem pravidel, ze kdyz je neco dano v pravidlech tak to plati a tecka.
Radeji bych tuto debatu uzavrel slovy "bylo to krasne, hezky jsem si zastrileli a tecka"
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 30.9.2005, 14:29

Ikar: Neslyšel, oni uznali, že udělali chybu a proto to příště raději upřesní před závodem (viz diskuze na MZ).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 30.9.2005, 15:07

Jasik: tak co tady do ted rozvadis za teorie, ze meli pravdu? Proste to podelali a tecka.

Vsichni doufame, ze to priste bude lepsi.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 30.9.2005, 15:17

S474N: Konec debat a jde se střílet aneb nechme to na příště....

Zpět na „Srazy, akce, závody“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz