23.09.2006 - Čelákovice - 1. mistrovství ČR v LOS


Srazy, akce, závody či srandamače příznivců GLOCKu, případně oficiální závody.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 23.9.2006, 21:45

Zavod hodnotim pomerne kladne. Sice nektere situace byly dost na bednu a clovek nevedel co ma misty driv delat, ale na druhou stranu to zase bylo pro "mastery", takze se neni cemu divit. Sice mi misty prislo, ze se snazili zavodniky nachytat, ale i tak davam pet hvezdicek z peti. Obcerstveni bylo nejenom ze skvele - ochutnal jsem snad vse, co slo, ale doslova i financne za hubicku. Taky musim pochvalit cleny MG, kteri se aktivne podileli (staveni situaci, piskani, zapisovani, ...) a i vsechny ty, kteri se spickove umistili.

Fotografie ze zavodu:
:arrow: 1. mistrovstvi CR LOS v Celakovicich

PS. fotky budou hotove cca v 22:00 - tridil jsem je do ted a prave se nahravaji.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » ned 24.9.2006, 8:23

Dovolím i přidat rovněž svůj komentář ze dvou pohledů:
1) jako střelec: Při pátečním závodu rozhodčích mi většinu situací pískal buď Jirmax nebo Tratom a vše bylo myslím regulérní z pohledu dalších závodníků (tajné jsme skutečně znali pouze tak jako ostatní atd.) Situace byly občas "na bednu", ale co by člověk mohl očekávat od vrcholného závodu sezony. Masteři by si dle mého skutečně měli umět poradit v daleko zapeklitějších situacích, s kyvkami, lanovkami, krytými terči, střelbou za pohybu a hlavně s kordinací vlastních pohybů, vlastního krytí vůči nevyřešeným terčům, s netypickými, ale dle pravidel označenými neterči. Takže jako střelec si myslím, že to bylo náročné, ale jinak super, střelitelné bez procedur, bab, missů... A konečný výsledek mě potěšil - mohl jsem domů :lol:

2) jako rozhodčí: Navrhoval jsem, nestavěl, ale následně pískal situaci č. 4 - Trezor a možná pro pár střelců již po včerejšku nebude největší potvora rozhodčí jistý J.J. (alias bodlináč), ale J.Š. 8) Asi hodně diskutovaný bude počet procedur, udělených právě na této situaci, takže nejprve stručně jak to mělo vypadat a jak to i několik střelců excelentně vyřešilo.
Závodník seděl uvolněně na židli, po signálu vyběhl, z lavice vzal klíč, odemkl trezor, ve kterém měl zbraň a střelivo, nabil a spoza prvního krytu (dveří) řešil při dodržení krytí (nepřekročení přešlapové čáry) 3 terče v pořadí papír (s nožem), papír (pistole), popper. Následoval přesun za okno, kde se řešili další 3 terče tak, jak se odkrývali - v pořadí vzdálenější papír, popper, blízký papír. Samozřejmě opět při dodržení pravidel o krytí v okně - tedy buď spodní hrana zásobníku pod úrovní spodní hrany okna, případně za úrovní pravé boční hrany okna.
To jsem si myslel, že většina střelců bude znát, při breefingu jsme všechny upozornili, kolik terčů na situaci je, jak se řeší (ne preference druhu zbraně, ale tak, jak se postupně odkrývají) a upozorňovali jsme i na krytí a na okno. Ale ouha... Jednu proceduru dostali ti, jež přeběhli z prvního krytu dál, aniž by vyřešili popper a tudíž byly jistou dobu před ním nekrytí, další procedura byla za každou ránu vystřelenou na terč ve špatném pořadí - nejprve střelec řešil papír č. 2, až poté papír č. 1., no a nejvíce procedur bylo právě v okně, kde střelci občas stáli jak na výstavě (nebo v IPSC), takže opět každá nekrytá rána byla procedura, případně pokud střelec opět přehodil pořadí terčů (nejprve popper, pak vzdálený papír, či dokonce nejprve blízký papír, čímž byl vystaven dvěma padouchům nekrytý). Hodnotili jsme všechny stejným metrem, pokud byl někdo nespokojen, mohl vznést protest, což se myslím nestalo, takže nějaké kritiky na netu od "spisovatelů" mě nerozhází. :lol:
K ostatním situacím se jako rozhodčí vyjadřovat nemůžu, ale myslím, že všichni měřili stejným metrem.
P.S. To okno jsem tam navrhl schválně, protože sám jsem dostal na pár předchozích závodech procedury za špatné krytí v okně :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » ned 24.9.2006, 8:38

Myslím, že se pod to, co tu bylo napsáno mohu jen podepsat. Situace zajímavé, poměrně složité, rozhodování korektní,závod bez zbytečných průtahů, kantýna zásobená, a je vidět, že se TraTom po večerech asi důkladně modlil, protože na jedničku vyšlo i počasí. Jen kdybych nedělal takový kraviny :( Ty závady hlavy, co jsem měl, jsou asi neodstranitelné... :P
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: ned 01.1.2006, 18:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Radek07 » ned 24.9.2006, 10:19

Čau, až na moje osobní výsledky :? převládá ze závodu pocit spokojenosti nad velice příjemně stráveným dnem :)

Doufám, že si zase vystřílím Mastera a příští rok budu stát na židli jako Ludmila :D
Zlo není ve zbraních, ale v lidech
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » ned 24.9.2006, 10:42

Takhle - přesně takhle bych si představoval všechny závody LOS! :wink: Situace nejen na trefování, ale i na hlavu :wink: Zejména přínosné jsou ty "nevřejné" stage, kde není rozestavení terčů a neterčů úplně transparentní a předem viditelné.
Ještě musím pochválit organizaci, která z mého hlediska šlapala bezchybně a tak rychle, že jsem se ani skoro nestačil naž... naobědvat, nemaje nosíče jídla jako třeba S474N :twisted:
Ono je více situací určitě náročnější na počet rozhodčích, ale zase to umožňuje vytvořit menší sqady, které rychleji rotují.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 24.9.2006, 10:59

Presne, vcera to slapalo jako na dratkach. Sice bylo rozhodcich mozna skoro jako zavodniku, ale litalo to pekne.

PS. ono porizeni vlastniho nosice jidla neni zadna sranda. Musis to celej rok vykrmovat a dat tomu i misto na spani. Proste a jednoduse chci rict, ze ty naklady na nosice mohou byti nekdy neumerne noseni jidla *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Ředitel LOS

Příspěvky: 266

Registrován: úte 28.3.2006, 10:08

Příspěvek od TraTom » pon 25.9.2006, 9:13

Jsem rád že se vám to líbilo.

A teď hybaj chválit na GUNLEX!!!

:twisted: :twisted: :twisted:

Ty situace jsme se snažili vymyslet a postavit tak, aby sice byly tvrdé (jste k...a mistři), ale zase na druhou stranu nemám pocit, že by to byly nějaké extrémní špekovky.
Sice se u některých situací vyskytly IMHO dost konstruktivní kritiky, ale vcelku to všichni chválí.

Taky bylo vidět, kdo si přečetl propozice (proč jsem je asi dával každému do obálky???) a poslouchal brífing.
Kdo ne, měl smůlu.

Co se týče velkého počtu rozhodčích, tak je zbytečné o tom mluvit, ale je logické, že chci mít raději 10 rozhodčích a timerů navíc než aby mi jeden scházel.
Díky tomu to taky klaplo IMHO naprosto bezchybně (co se týče organizace).
Nejsou rozdíly mezi bílými, černými, velkými a malými, tlustými a hubenými.
Lidé se dělí jen na dvě kategorie. Na blbce a idioty.
gen. G. Patton

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 25.9.2006, 10:29

Tak ja to nejdriv vychvalim odsud:
a) jako zavodnik - fakt hezky postaveny zavod, tercu jak v IPSC, ale na rozdil od IPSC nutnost vizualni kontroly a rozhodovani terc vs. neterc (ano, vsak jsme k...a mistri), pravidla dana vcelku jasne, jen me nepotesil popper u bankomatu - tedy ani ne tak nepotesil, ale spis se hajzlik nekam schoval, kdyz jsem strilel a vylezl zase az po dostrileni - to od nej bylo necestne a nesportovni :-)
b) jako stavitel - dalo to fakt fusku - stavelo se ve ctvrtek asi od 4 do sedmi a v patek od deviti do jedny - tj. 7 hodin realne v 10ti lidech, ale myslim, ze se to povedlo
c) jako rozhodci - u nasi stage se osvedcil postup, ze jsou potreba nejlepe alespon 3 lidi, jako zaklad 2 rozhodci, z nichz 1 piska, druhy zapisuje a k nim 1 pomocnik, ktery chodi lepit, sbira vyplneny score-sheety apod... a je pripadne schopen i zapisovat. Kdokoli z techto 3 je pak na stagi postradatelny a muze si odskocit na krkovicku, cigo apod... Pritom to vetsinou odcejpa jak po masle. My meli kliku, ze jako "pomocnici" se k nam prihlasil i Vlada, kteryzto by byl pripadne schopen to i odpiskat, takze jsme tam chvilema pobihali 4 a slo to fakt rychle.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 25.9.2006, 10:36

cmk: a to nemluve o fotografich a kameramanech, ktery se vam tam pletli mezi nohama *88**47**49*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 25.9.2006, 10:38

No, ale i trocha kritiky...
Na nekolika pripadech se ukazalo, ze LOS bude vzdycky necim mezi IPSC a realnou ubrannou strelbou a ze to vzdycky bude delat tak trochu problemy.
Ano - neni problem postavit stage "jdete po ulici, proti Vam 2 frajeri vytahnou kudly se slovy penize nebo zivot, vy odhodite tasku, tasite a resite 2 frajery", tady opravdu neni co resit, je to realna situace ze zivota. Jenze mit 6 takovy stagi na zavodu - to by byla pekna otrava. Takze se musi vymyslet neco, kde se clovek bude krejt, hejbat a hledat protivnika (coz v realu by treba nedelal a radsi utekl, nebo by se muselo hodne vymejslet pri popisu situace, aby se nastolil duvod, proc v baraku hledat ozbrojeny lupice). Jenze kdyz se takova stage vymysli, tak se bud treba u jedny prekazky udela preslapova cara na 3 terce dohromady (coz neni uplne dobre), nebo se hold rekne: "budete se krejt", ale kdejakej mameluk se bude s rozhodcim hadat, ze se kryl, i kdyz se treba nekryl. Cestou preslapovych car se to vydalo na MCR, je to podle me lepsi a dostacujici, ale zpusobilo to nejeden problem - vcelku i chapu ty, kteri s tim ten problem meli, jejich argumntace je jasna a logicka, ale proste nelze to zabezpecit 100% pro vsechny idealne... A od toho jsou pravidla a briefingy a hold i preslapove cary.
Nicmene - objevila se rada "polo-stiznosti", resp. konstruktivnich pripominek a myslim, ze to dal bude lepsi a lepsi... A ze to ted rozhodne nebylo spatny - rekl bych, ze to byl nejslozitejsi zavod, co jsem kdy absolvoval a tech stiznosti bylo zhruba stejne, jako kdykoli jindy.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 23.10.2005, 17:27

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 5

Příspěvek od jirmax » pon 25.9.2006, 13:07

Závod opravdu povedený, hodně střelců hodných útočit na medailové pozice to docela zvoralo. Škoda, že ze nedostavilo poměrně dost lidí, závod by byl jistě ještě zajímavější. :) 8)

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » pon 25.9.2006, 18:41

já taky musim napsat,že závod byl perfektní jak po stránce organizace tak i pěkné situace(příště jen používat hlavu a mít v pořádku zbraň) :twisted: jo a JASÍKU příště ve slanym ti ten terč nabiju z druhé strany překážky pod okno!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pon 25.9.2006, 18:54

V pořádku zbraň?
Ale ty rakouský jsou přece v pořádku furt!?! *47*

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » pon 25.9.2006, 19:48

smithe ty si hroznej agitátor...(věř,že kdyby se mi trochu líbil tak bych si ho koupil,ale zatim mám cz a jen tak značku nezměnim,ale to už je asi na jiné téma)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » pon 25.9.2006, 20:13

Jako rozhodčí jsem ten den viděl nejen poruchové čízy, ale i Glocky a další... Tolik závad jsem za jeden závod ještě neviděl, nějak se urodilo :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » pon 25.9.2006, 21:27

MarK: asi jsi je začaroval... Jinak jsem přišel na ten můj problém, dělal to ten nevyzkoušený zásobník :(((
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » pon 25.9.2006, 21:53

Tak to moje CZ83 fungovala naprosto spolehlive, jako ostatne vzdy. Skoro me snad mrzi, ze se ji zbavuju :-)
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pon 25.9.2006, 23:46

adis: Já jsem TI říkal už na místě, že jsem to nestavěl a nikd v návrhu jsem nenapsal, že ten terč má být metr od okna :wink: To si stěžuj jinde 8) :roll:

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » úte 26.9.2006, 9:37

Jasik: stejně za to můžeš TY :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: ned 01.1.2006, 18:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Radek07 » úte 26.9.2006, 11:27

To MarK:

Co se týká toho problému s Glockem, tak kolega z Brna měl G17, který měl nalítáno ca. 100000 výstřelů a úderník už byl opotřebovaný. :wink:

Jinak nou problemo. 8)
Zlo není ve zbraních, ale v lidech

Zpět na „Srazy, akce, závody“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz