23.11.2007 - AVIM - LOS SSK HAWK, LEX


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek od opice » úte 27.11.2007, 9:29

no vidíš, jak si to umíš zařídit :wink:
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » úte 27.11.2007, 12:27

Hele ty tady moc nevyhrožuj, nebo dostaneš na prdel *4069*
Koukej napíct dva plechy, z toho jeden makovej nebo bude zle!!! :lol:
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek od opice » úte 27.11.2007, 12:49

tsss, tady člověk vidí, že každý dobrý skutek musí být po zásluze
potrestán :shock: :shock:
Bude jeden plech a kdo pěkně poprosí, ten dostane :wink:
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 27.11.2007, 12:53

opice: dostane plechem? *38* *4403* *5351*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek od opice » úte 27.11.2007, 12:55

satan: dostane buchtu, kdo pěkně poprosí
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 27.11.2007, 13:21

opice: uz jsem se lekl, ze jenom ti co maj pekny poprsi *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek od opice » úte 27.11.2007, 13:25

satan: hehe, to bych ten plech buchet musela sežrat celej sama *1* *1* *1*
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ

Příspěvky: 6

Registrován: ned 29.4.2007, 15:13

Příspěvek od Miruna » úte 27.11.2007, 14:34

to: JK-stengan

Ještě si dovolím poznámku ke zmiňovanému času Michala...je to "dobrý" střelec, ale neviděl jsem u něj "čistý" závod....vždy měl "bábu" nebo "miss"....
...a takový střelec nemůže být v LOSu označován jako dobrý střelec, v IPSC možná, ale tohle není IPSC, přestože se to k tomu velice stále přibližuje..., nic ve zlém....je tam celá řada lepších střelců, kteří situace řešily všechny bezchybně, byť o sekundu s delším časem....tak potom kam se ubírá myšlenka reálné střelby-LOS

...tajná situace byla opravdu výborná, ale pro příště je lepší dělat situace, tak, aby to bylo o střeleckém umění a ne o štěstíčku....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 27.11.2007, 16:07

Miruna: Vsak mu to prejme 8-)
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 27.11.2007, 16:17

Miruna: ovsem LOS se ma priblizovat realu, takze ja osobne preferuji radeji 1 miss a byt nazivu, nez 2x alfa, ale o sekundu pozdeji, ktera uz muze byt smrtelna.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 6

Registrován: ned 29.4.2007, 15:13

Příspěvek od Miruna » úte 27.11.2007, 17:21

to si nemyslím, protože jednou miss, je prostě nevyřešení situace....a spoléhat na jednu ránu....no nevím....
hodně štěstí...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 27.11.2007, 19:53

K Michalovi (predpokladam, ze Miruna asi odpovidal spis na muj rozbor - Cmk a JK-Stengan jsou odlisne osoby, i kdyz maji stejny inicialy) - k tomu, jak cisty strelec Michal je... Docela me to nakoplo trochu ke statistice a nasel jsem na strankach lexu skoro vsechny zavody, kterych se za posledni rok zucastnil. Tech, ktere jsem nasel je: 9.

14.4. Celakovice - 1x charlie, jinak samy alfy
19.5. Celakovice - samy alfy, na jedny stagi hodne blbej cas (zavada?), kdyby tem mel prumernej cas, tak by vyhral
2.6. Celakovice - 1xBaba, 1xC, 1xD, jinak samy alfy
14.7. Vrazkov - 1xC, jinak samy alfy
29.7. - K. Lipa - 4xC, jinak samy alfy
4.8. - Celakovice - 1xM, 1xC, 1xD
7.9. - Avim - samy alfy (1 stage s prasklym zachytem zaveru)
17.11. - Zalany - 1xC, 2xD, 1xM
23.11. - Avim - 1xC, 1xM

Z deviti zavodu mel na trech 1 zasah mimo a na jednom 1 babu - tech 9 zavodu je dohromady odhadem kolem 300-400 ran, z nich 4 rany takhle mi neprijde uplne hrozny :-) Odpovida to tomu, ze strili malicko vic na rychlost nez na jistotu, ale zadny velky boty kvuli tomu nedela.

O tom, kdo je nebo neni dobry strelec v LOSu - o tom muzeme vest dlouhe debaty. U Tebe, Miro, je ta diskuze myslim bez debat - na tom se asi vsichni shodnou... U ostatnich jde o uhel pohledu... Pokud se nekdo drzi standardne na vetsine zavodech v Masterovsky tride a sem tam nejaky vyhraje, tak podle me dobry je, zvlast s ohledem na to, ze treninkove vystrili odhadem podle me tak 100-200 naboju mesicne - kdo vi jestli vubec a jeho povolanim je neco uplne jinyho.

O tom, jestli je lepsi A+M nebo D+D, to asi nema cenu resit. Nekdy i jedna D staci k vyrazeni, nekdy 2xA v vyrazeni nevede.

PS: Miro - nech vyhrat i nekoho jinyho a prej mu to, prece by Te to ani nebavilo, kdybys mel vzdycky to prvni misto jisty :-)
Naposledy upravil(a) cmk dne úte 27.11.2007, 20:20, celkem upraveno 2 x.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » úte 27.11.2007, 20:00

tak kde začít??

satanáši myslím si že to jestli je někdo takový či makový tobě do toho nic není - ze svým pupkem máš co koho krytizovat a pokud by ti Opice za tyto keci chtěla dát přez hubu klidně tě podržím, tak aby se mohla opice dostatečně vyřádit za tvoje dementní rýpání.

miruna:

pokud se ti to nelíbí, tak máš možnost si udělat rozhodčovské zkoušky a pořádat závody sám velice rád se poučím od profíků - ale je to asi moc práce lepší jsou keci na netu :twisted:

a co se týká času Adama tak prostě je to tak a pokud se to někomu nelíbí mohl si stěžovat na závodu a ne tady pod nickem píčovat nesmysli.


sten.
Naposledy upravil(a) JK-stengan dne úte 27.11.2007, 20:06, celkem upraveno 2 x.
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » úte 27.11.2007, 20:01

Ahoj,člověk se nepodívá chvilku na net a už mu tady mejete prdel :P vzhledem tomu,že je tu řeč o mně,tak mi dovolte reagovat.Sám jsem zastáncem myšlenky,že rozhodčí co píská by neměl střílet(praktikujem to ve slaném),ale do té doby co bude jen na zaplacení střelnice a někdy ani to ne. tak střílet budu,protože opravdu to zadarmo dělat nebudu.Sám si vždy řeknu osobě o které vím,že je nejen dobrým střelcem,ale i dobrým rozhodčím.Žalany-p.Praplétaný.AVIM-R.Jareš,ještě rád používám J.Koreckýho,nebo I.Strnada. :lol: nepřepokládám,že by mi něco odpustili.Je to problém,ale co s tím?Fajn já příště nebudu střílet,ale chci 500-1000kč.Takže zdražíme o 150-.kč.Tak jak je to u IPSC.
Padl tady názor,že hodnocení neodpovídá kvalitám střelce.ale nějak se to počítat musí.když bylo sčítání časů tak zase všichni mleli,že stačí vyhrát dlouhou situaci a jsi vítěz.To,že tady Mirku hledáš myšlenku obranné střelby je sice pěkný,ale dokud se BUDE reagovat na timer tak vždycky půjde o čas..Je jediný řešení-Nedělat to na čas,ale na přesnost a důslednost.Rozhodčí-instruktor řekne HOP a jdem na to.ale to by si asi nepřijel...asi by ti to neproplatili v práci.

A jestli jsem,nebo nejsem kvalitní střelec???Já jsem amatér a nic jiného,kdybych chtěl být profík tak půjdu k PČR,ale já jsem pohodlnej a nebaví mě buzerace.
A příště,než se zase budete chtít otírat o moje jméno,tak mi to řekněte osobně.a ne tady na foru.
Naposledy upravil(a) adis dne úte 27.11.2007, 21:41, celkem upraveno 1 x.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 27.11.2007, 20:17

Adis - :-) - nakousnul jsi i myslenku systemu hodnoceni...

Je pravda, ze novy model ma jednu nevyhodu:
- zmirnuje nektere chyby (zvlaste na dlouhych stagich) - 2xmissed nebo baba na dlouhy jeste nemusi uplne pokazit zavod...

ALE...

- az na vyjimky - pokud nekdo zkoni jednu stage, tak stejne uz nema sanci vyhrat, jen ho to nenakopne o 20 mist, ale jen o 5

- je spravedlivejsi... v realu bych byl stejne mrtvej, kdybych nevyresil jednoho frajera do 1.5sec jako kdybych v tmavym baraku nevyresil 6 frajeru za 30 sekund - a to je presne ten duvod, proc jsem tohle pocitani vymyslel.

Uvedu priklad - jednoduchy zavod na 2 stage s 2 zavodnikama.

Stage 1 - extra kratka - na pipnuti tasit a sundat popper
Stage 2 - extra dlouha - tajna, ve tme, spousta prekazek 6 tercu, spousta netercu, spatne rozpoznatelne, co je terc, co neterc.

Strelec 1 - na stagi 1 cas 1.3 sec na stagi 2 cas 25 sec
Strelec 2 - na stagi 1 cas 3.0 sec na stagi 2 cas 23 sec.

Podle staryho hodnoceni by vyhral strelec 2, jelikoz jeho soucet casu je 26 sekund, zatimco soucet casu strelce 1 je 26.3 sec.

A podle me je to spatne, jelikoz zatimco tezkou stage strelili oba v podstate stejne, rozdil 8% znamena, ze to bylo spis o stesti, tak kratkou stage strelil strelec 2 extremne pomalu - tzn. musel udelat chybu, netrefit prvni 2 rany nebo neumi rychle tahat zbran a v realu by byl mrtvej - na rozdil od strelce 1 - proto by nemel byt v poradi pred strelcem 1.
Dle noveho hodnoceni bude prvni strelec na prvnim miste, protoze bude mit 100%+92% = soucet 192%, kdezto strelec 2 bude mit 43% + 100% = 143%.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 6

Registrován: ned 29.4.2007, 15:13

Příspěvek od Miruna » úte 27.11.2007, 22:42

Honzo prosím tě vzpamatuj se a všichni ostatní taky, jak jste přišli na to, že mu to nepřeju...co to melete..., myslím, že jsem ten poslední, kdo by měl co závidět či nepřát vítězství...pro mě je to jen dobře, že se každý zlepšuje...pro mne to je přece motivace..tak neblázni....

...a pro Michala: nenarážím na tebe, ale spíše jsi byl příkladem toho, že to hodnocení ještě něco postrádá....mohlo se to stát i mne ...to je úplně jedno...myslím,že když nevyřeším situaci, tak penalizace není dostačující a časem to doženu, což asi není až tak dobře...nevím možná se pletu...

...jinak s tebou jsem se už o tom bavil osobně.....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » stř 28.11.2007, 15:23

Já s tím novým hodnocením naprosto souhlasím a myslím, že je lepší, než to staré.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

Příspěvky: 6

Registrován: ned 29.4.2007, 15:13

Příspěvek od Miruna » stř 28.11.2007, 15:45

JK-stengan píše: miruna:
pokud se ti to nelíbí, tak máš možnost si udělat rozhodčovské zkoušky a pořádat závody sám velice rád se poučím od profíků - ale je to asi moc práce lepší jsou keci na netu :twisted:

a co se týká času Adama tak prostě je to tak a pokud se to někomu nelíbí mohl si stěžovat na závodu a ne tady pod nickem píčovat nesmysli.

sten.
...proč se rozčiluješ, nemáš přeci proč prskat ...nebo snad jo?...
...nikdo tady nepi-uje, nikde nevystupuji jako profík a nepovyšuji se...nemám důvod....

...jestli tě můžu poprosit, tak nech emoce doma a nepřekrucuj věci a poznámky, které jsem tady měl..nech je tak jak jsou....nenapadám žádný Michalův čas...nemám to zapotřebí...

...svoji poznámkou o situaci, která by měla být postavena na střeleckém umu a ne na štěstí...jsem to myslel vážně a není to nesmysl, ale postřeh i možná pro tebe...ale i ostatní, kteří se starají o chod LOSu...

...za další...překpokládám, že jsi dospělý člověk...nevím kdo vystupuje pod tvým nickem, tak se podle toho chovej a nezkoušej na mne věty typu..."když se ti něco nelíbí, tak si dělej závody sám"...takhle se chovají děti...
...nemám nick, je to moje jméno...STENGANE.... :wink:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 28.11.2007, 17:39

No, panove - pres hubu si muzete dat na zavodech - ted k veci :-)

Pravidla jsou jaky jsou.
Navrhy na nova pravidla se resily uz od srpna a konkretne styl pocitani prochazel cenzurou uz nekdy od kvetna myslim (da se to najit nekde na strelectvi, kde jsem tu myslenku poprve vypustil).
Ve finale i nejvetsi odpurci uznali, ze je to spravedlivejsi nez soucet casu.

Mira tady poukazal na jednu vec - a to na tu, ze kdyz da nekdo na nejaky stagi MISS, ze to tolik nepohne vysledkama - resp. ze MISS na stagi A muze mit jiny vliv na vysledek nez MISS na stagi B. Totez s babama. Ano - to je pravda, jenze je otazka, zda-li je to spravne ci nikoliv.
2 stage, 2 strelci, oba stejne rychli, akorat jeden da Babu na kratky, jeden da babu na dlouhy, paklize dostanu 10s penalizaci za babu na kratky, jsem odepsanej, jelikoz mam razem o hodne desitek procent v souctu min, dam-li ale babu na hodne dlouhy (treba 40sekundovy stagi), hned mam jen o 20% min (coz na 4stagovym zavode udela ve vysledku jen 5% ztraty).

Timhle prikladem jsem chtel ukazat 2 veci :
- ne vzdy je baba mensi pruser, nez byl driv, ona ta baba muze byt naopak i vetsi pruser.
- to, jestli je to dobre nebo spatne je ted na celorocni diskuzi :-), letos uz se to menit urcite nebude.

Ja si osobne mysli, ze kdo trefi babu na kratky stagi je lama a mel by za to byt potrestan vic, nez kdyz ji trefi na dlouhy, kde to bejva slozitejsi.
Takze ja hlasuju pro stavajici system :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » stř 28.11.2007, 17:46

Mirku,předpokládám,že jsi to ty.ohledně stavění situací se toho zde dočteš asi mnoho.Já za sebe mohu napsat,že když pořádáme závod tak si situace nakreslíme dopředu a pak je na místě dořešíme.I tak to dělá Jirka Kotek-"stengan"ale něco jiného je si to postavit a mít čas na doladění,než to dělat 20minut před začátkem.není to jeho neschopnosti,ale o drahém pronájmu střelnice.O jirkovi mohu jen napsat,že je to fanda do střílení,který většinu závodů které pořádá platí ze své kapsy.(důsledek lidového startovného,vysokých nájmů a pořizování nezbytných věcí)
Tak se nediv,že startuje na našlápnutí.ono to zamrzí,že jedna chyba při stavbě částečně zastíní jinak SUPER podařený závod.
A to,že by mohlo být více pořadatelů závodů je fakt.Neber to jako nadsázku-ale klidně můžeš oslovit LEX a s nimi udělej závod.Já ti půjdu klidně pískat a neboj za 500,-střílet nebudu :D
ahoj Michal Adam

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz