23.4.2009 - Poříčany, ČR - Police Open 2009


Srazy, akce, závody či srandamače příznivců GLOCKu, případně oficiální závody.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » pon 27.4.2009, 9:28

Vy organizátoři máte víc informací než my, ale já si taky od začátku myslel, že jde o vychcanost.

K tý pokrývce hlavy - je ze zásahovky, to tam měl jako startovat v helmě?? :roll:
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » pon 27.4.2009, 10:55

provarenec : i borci ze zásahovky mají standartní pokrývku hlavy nafasovanou... mimochodem, na jednom závodě, pořádaném čistě pro ozbrojené složky, stříleli kluci ze středočeské ZJ v kompletní výstroji, a šlo jim to... :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » pon 27.4.2009, 11:19

No jo, dyť já vím houby co fasujou nebo nefasujou...
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » pon 27.4.2009, 11:34

provarenec : ani já to přesně nevím, ale nějakou pokrývku hlavy mají nafasovanou, je jedno, či je to čepice nebo baret...
all: nechme to už plavat, pevně věřím, že pořadatel udělá vše potřebné, aby se to příště nemohlo opakovat, a dotyčnému aspoň přestane zvonit v uších :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pon 11.8.2008, 21:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Praha 8

Příspěvek od Pancho Kid » pon 27.4.2009, 12:26

Trochu tě Vládíku opravím: na certifikátu není bohužel napsáno, v jaké kategorii soutěžíš. MZ jen tvrdil, že tam má napsáno LE. Tím, že při hádce nemohl organizátor předložit certifikát, jen posílal vodu na mlýn MZ, že ho záměrně přehodil do jiné kategorie. Proto jsem i editoval svůj přízpěvek, protože mi došlo, že jsem se původně vyjádřil nepřesně.

XD Man: Myslím, že to nikdo nemůže vysvětlit právě proto, že (dle mých jednostranných informací) na přihlášce je napsáno něco jiného, než si pánové řekli před závodem mezi sebou z oka do oka....takže důkazy jaksi nejsou.

Fakt divný je, že MZ závodil, abych tak řekl "ani nahý, ani oblečený"...a to bez ohledu na to, v jaký kategorii si myslel, že nastupuje.

Každopádně bych to už uzavřel....a jediný v čem jsem ochoten pokračovat je sázka s XD Manem :lol:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 27.4.2009, 15:09

Na Lexu je vyjadreni Miry Zapletala...

Prosim vsechny znesvarene strany - me nekamenujte, jen predavam info a stale jsem presvedcen (i po te, co jsem tohle precetl), ze slo o nedorozumneni, ktere se uplne zbytecne pri vyhlaseni vyhrotilo - myslim, ze kdyby tam Mira prosel kolem Romana a rekl; "ty vole, ja strilel za Poluicajty, takze ted to tu prevezmu, ale po vyhlaseni se musime sejit a nejak to vyresit", tak to minimalne nemusel bejt takhle verejnej pruser, kde jsou bite obe strany. Takhle se do toho jde uplne zbytecne na tvrdo.

Takze ono vyjadreni:
Mirek Zapletal píše: Vážení příznivci střeleckého sportu a především závodu Police open 2009

Dne 23.4.09 byl pořádán druhý ročník závodu Police Open 09 v Poříčanech u Prahy. Závod byl opět velmi zajímavý a prověřil závodníky především z všestrannosti podobně jako minulý rok. Závod probíhal bez větších problémů a téměř většina závodníků vyčkala i do konce oficiálního ukončení a vyhlášení výsledků závodu.

První problém nastal v momentě, kdy výsledky nebyly transparentně zveřejněny ještě před vyhlášením a nebyla tak možnost ověřit dosažené výsledky jednotlivých závodníků z obou divizí CIVILIAN a LAW ENFORCEMENT. Tento proces by měl být prováděn na všech závodech profesionálního charakteru. Možnost ověření výsledků a prostor pro případné protesty tady rozhodně nebyl umožněn. Organizátor tuto skutečnost velmi podcenil a nemohl tak předejít chybě, která vznikla při samotném ceremoniálu vyhlášení výsledků, kdy jsem byl bez udání důvodu a bez mého vědomí přeřazen do divize CIVILIAN.

Tento problém se týká především mě jako osoby, která se cítí velmi poškozena nejen slovním vyjádřením a nemístným výstupem pana Mgr.Jareše, ale i vulgárními slovy, které zřejmě v afektu utrousil na moji adresu a pod tlakem přihlížejících situaci naprosto nezvládl. Tuto věc jsem se snažil nejdříve vyřešit společně mezi čtyřma očima po skončení vyhlášení, bohužel neúspěšně. Dále se na internetu šíří nepravdivé informace zejména ze strany organizátora (viz. vyjádření k excesu) a od některých závodníků, kteří jsou dezinformováni.

Jsem tedy nucen se k této věci oficiálně vyjádřit, především jako tvář závodu Police Open, ale také jako závodník a reprezentant police cítím povinnost uvést pravdivé informace na světlo. Abych očistil svoji osobu zveřejňuji veškerou emailovou korespondenci (viz. Pozvánka na závod ve střelbě), která probíhala mezi mnou a organizátorem p. Jarešem včetně potvrzení registračního formuláře ze dne 4.4.2009, který mi byl zaslán emailem v okamžiku, kdy jsem se do závodu registroval. Rovněž zveřejňuji certifikát, který jsem obdržel rovněž emailem a na místě jsem ho odevzdával. Při registraci v internetovém formuláři jsem žádal o zařazení do divize LAW ENFORCEMENT. K těmto dokumentům není co dodat a myslím, že jednoznačně prokazují zařazení do uvedené divize ozbrojených složek !!!!!

Dále k dané situaci uvádím, že jsem téhož dne ještě před zahájením závodu osobně žádal pana Jareše o přidělení volných závodníků z řad policie, tak abychom mohli vytvořit závodní družstvo, neboť jsem při registraci uváděl, že přijedu sám. (viz. potvrzení registračního formuláře). Nechápu proto jeho další jednání během ceremoniálu vyhlášení výsledků.

Závod jsem začínal na situaci obranné střelby č. 4. (vlevo). Rozhodčí Libor Průša se mě před několika závodníky, kteří ten rozhovor mohou dosvědčit, dotazoval v jaké divizi závodím…uvedl jsem: Law enforcement. Tuto divizi jsem rovněž uváděl i při rozhorech s některými závodníky, kteří zřejmě byli rovněž dezinformováni. Ještě mi bylo řečeno, že jsem podepsal scoresheet, na kterém bylo špatně uvedena divize CIVILIAN, tohoto jsem si nevšimnul a svým podpisem jsem stvrzoval především platnost dosaženého výsledku na dané střelecké situaci. Tuto tiskovou chybu by měl vysvětlit organizátor.

Co se týče mé ústroje uvádím, že jsem byl oblečen v běžné ústroji policie: služební kalhoty, služební rolák s nápisem policie, služební tričko rovněž s nápisem policie, služební obuv. Uváděnou černou mikinu jsem vždy při střelbě odložil. Služební kšiltovku jsem omylem zapomněl a použil jsem tedy civilní čepici. Ochranné brýle rovněž služební nebyly. Rozhodčí v tom neviděl sebemenší problém, že bych tímto získal nějakou výhodu a mohl jsem tak v závodě startovat. Střílel jsem ze zbraně Glock 17, která je ve výzbroji Policie ČR. Nalepovací gripy, včetně dalších doplňků, které nezasahují do spoušťového mechanismu a mířidel nejsou u policie zakázány a spíše zkvalitňují manipulaci se zbraní.

Doufám, že zveřejněním těchto informací jsem zastavil spekulace šířící se na různých internetových fórech a diskuzích. Svým jednáním organizátor p. Jareš poškodil nejenom mě, ale podle mého názoru i sponzory, kteří svěřili věcné ceny do závodu, se kterými bylo nakládáno v rozporu s propozicemi a výsledky závodu.

Myslím, že by bylo velice vhodné, aby na toto mé oficiálnímu vyjádření organizátor vhodným způsobem zareagoval a ne telefonickým vyhrožováním na moji osobu, což již několikrát předvedl. Rovněž prosím ostatní závodníky, kteří byli svědky některý mých debat s rozhodčími, aby se vyjádřili svými příspěvky k danému problému…případně zodpovím další dotazy k danému problému, směřující k objasnění věci……děkuji všem za pozornost mého vyjádření.

Sepsáno dne 26.4.09

Bc. Prap. Miroslav Zapletal

Přihláška do závodu:

--- Začátek vložené zprávy ---

To: top.point@sez­nam.cz

Subject: Potvrzeni o registraci Police Open 2009

From: Police Open <info@policeo­pen.cz>

Date: Sat, 04 Apr 2009 22:04:52 +0200 (CEST)

Reply ReplyAll

Přihlašovací formulář

Příjmení Zapletal

Jméno Miroslav

Datum narození 26.4.1974

E-mail top.point@sez­nam.cz

Telefon +420777073785

Jiný kontakt

Pohlaví M

Stát Česko

Organizace PČR

Sportovní klub

Přihláška do LAW ENFORCEMENT

Družstvo nevím s kým….. :o)

--- Konec vložené zprávy ---
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 19

Registrován: pát 23.1.2009, 1:11

Zbraň: Glock 22

Bydliště: Brno

Příspěvek od XD-Man » pon 27.4.2009, 20:52

Nesouhlasím s CMK (ostatně s většinou, toho co píše). Pokud je pravdivé vyjádření M.Z., tak proč by měl při vyhlášení akceptovat nastalou situaci? Tady už nejde o nějakou natrženou desítku, tady jde o pravdu. A tu má jenom jeden z těch pánů ! Takže opravdu nechápu některá vyjádření ve stylu, už toho nechme, stalo se... (tak to zaměťme ve stylu našich politiků) Tady je to již otázka cti obou pánů, a proto by myslím bylo moc dobře, dobrat se skutečného stavu věcí !!!
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pon 27.4.2009, 21:03

XD-Man: A máš nějaké informace, které všem ostatním čtenářům této diskuze pomůžou k tomu dobrat se pravdy? Nemáš! Takže počkejme na reakci "druhé strany" a pak můžeš udělat závěry.
Jinak, spousta lidí, co vůbec nemají potřebu exhibovat tady na foru zná oba aktéry a závěr si udělá každý sám. Opravdu si myslím, že není potřeba to tu probírat dalších půl roku.
Ať už to dopadne jak dopadne, rozhodne se následně každý střelec sám, zda pojede nebo nepojede příští rok na Police Open a nějaký "plky" tady na foru ho nebudou moc zajímat.
A nám tento exces rozhodně nezabrání v tom dál spolupracovat s organizátorem na pár dalších "projektech", které pro MG chystáme.

Příspěvky: 19

Registrován: pát 23.1.2009, 1:11

Zbraň: Glock 22

Bydliště: Brno

Příspěvek od XD-Man » pon 27.4.2009, 21:13

to Jasik
Znám oba aktéry a nemám potřebu exhibovat zde na fóru :lol: . Ale myslím, že jsi to byl Ty, kdo psal, že má informace, že byl M.Z. v kategorii Civilian. Tak nechápu proč najednou mlžíš, navážíš se do mě, a nezaujmeš jasné stanovisko. Jak jsem již napsal, tady jde o pravdu dvou pánů, kteří něco reprezentují. Pokud lže R.Jareš, tak myslím nikdo nebude chtít už jezdit na závody, které pořádá. A pokud lže M.Zapletal, tak reprezentuje morálku Policie ČR a kdo pak bude chtít, nechat se chránit od takových policistů...
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pon 27.4.2009, 21:22

XD-Man: Ano, tu informaci jsem měl. Takže nemlžím, nenavážím se do tebe, ale prostě už mně štve image, které má MujGLOCK mezi střelci právě kvůli neustálému "plkání o ničem" a proto bych byl rád, aby se diskutovalo pokud možno věcně a ne stále jen v domněnkách...
M.Z. dnes zveřejnil písemný důkaz o registraci, bohužel ani já a zřejmě ani Ty jsme nebyly u ústní domluvy s R.J., ze které mělo vyplynout, že má M.Z. zájem o start v civilní divizi. A jsem u spekulací, se kterými končím...
Dejme prostor R.J. ať se vyjádří buď tady nebo jinou formou a pak, jak jsem již napsal, každý ať si udělá svůj závěr.

Příspěvky: 19

Registrován: pát 23.1.2009, 1:11

Zbraň: Glock 22

Bydliště: Brno

Příspěvek od XD-Man » pon 27.4.2009, 21:28

to Jasik:

Nechtěl by ses probudit? Tohle je pro Tebe plkání o ničem? Situace, ze které vyjde jeden z chlapů, kteří tu něco znamenají, jako blbec? Ztráta prestiže závodu, který Jareš buduje usilovně dva roky? A dává tomu opravdu hodně! To je plkání o ničem? Podle mě je plkání o ničem co trefil a netrefil CMK na nějakém závodu a jaký při tom měl pocit. A klidně mě můžete vyloučit z fóra, demagogie si užiji v tomto státě každý den až dost !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pon 27.4.2009, 21:54

Probudil jsem se a nyní budu čekat na další fakta - na vyjádření organizátora. Nikoho z fora vylučovat nebudu a plkat na foru budu jen když to bude mít smysl.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pon 11.8.2008, 21:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Praha 8

Příspěvek od Pancho Kid » pon 27.4.2009, 23:01

Ale XD, copak nechápeš, že tahle situace nemá řešení?
R.J. tvrdí, že ústní dohoda zněla civilian (myslím, že není důvod mu nevěřit), MZ podepsal ScoreSheety, na kterých je napsáno Civilian.
M.Z. se o žádné ústní domluvě nezmiňuje a dokládá přihlášku s LE.
Prostě se kluci špatně dohodli, udělali chybu, která se může stát každému z nás...a my si máme o čem psát :twisted:

Příspěvky: 19

Registrován: pát 23.1.2009, 1:11

Zbraň: Glock 22

Bydliště: Brno

Příspěvek od XD-Man » pon 27.4.2009, 23:20

NE, dohodli se dobře, ale jeden tu dohodu prostě nedodržel! A od začátku jde o to, který....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 6

Registrován: pon 27.4.2009, 23:53

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Louny

Příspěvek od Václav Dlouhý » úte 28.4.2009, 1:26

Zdravím všechny střelce,jako nový člen fora. Přečetl jsem si všechny vaše názory k problému, který vznikl na POLICE OPENU 2009. Je mě to líto, jako vám, protože závod se mě líbil a je smutné,že došlo k problému s vyhlášením,ale musím reagovat na vzniklou situaci. Startoval jsem s č. 108, tedy s Mírou Zapletalem, který měl č. 109. Dále moje dcery Milena a Helena s čísly 106 a 107. Mohu potvrdit, že celý závod jsme prošli společně s MZ a již před prezentací, jasně uváděl, že startuje v divizi policie, že to ani jinak nejde, že obhajuje ročník 2008. Celý závod prošel v uniformě dle požadavků propozic. Jeli nyní bazírováno na zbytečnostech, jako co fasoval u policie, mohu potvrdit, že nebyl na žádné stage rozhodčími na výstroj upozorňován. Rozhodně byl v uniformě na každé střelecké situaci a měl zbraň v polic. pouzdru viditelně, proto nemohl být považován za divizi civilian. Souhlasím s jeho prohlášením, že nebyly vyvěšeny výsledky, ani verify. Já sám jsem na toto čekal, neboť jsem chtěl dát oficiální protest na střelce Koreckého, který startoval s IPSC rampou a dokonce se s ní nechal vyfotit na stupni vítězů, při vyhlášení družstev. MZ znám od jeho střelckých začátků u policie a to na několika ročnících MR Policie, několika ročnících Tanfoglio kapu v EPP a znám jej, jako ctižádostivého závodníka, který na sobě pracuje. V žádném případě to není křívák, jak se nyní z něj někteří snaží udělat. Proto jsem přesvědčen, že k žádnému ústnímu dohadování nedošlo a je to jen způsob, jak spláchnout ostudu, která opravdu vznikla, ale né vinou Míry. Byl jsem rovněž přítomen slovních útoků od pana Jareše, když MZ včas upozorníl na chybu. Dalo se to vše zastavit , zjistit a přepočítat. Omyl, kterého se může dopustit každý( a vím o čem mluvím, neboť pracuji, jako rozhodčí a organizátor i republikových závodu po řadu let) mohl být napraven čestně bez lží a urážek. Je jasné, že chybné umístění MZ má vliv na všechny výsledky v obou kategoriích. Hledání chyb na závodníkovi je jen oddalování rozhodnutí ke kterému musí dojít, né věc tzv. zamést pod koberec. Pana Jareše znám jen z tohoto závodu a věřím, že to byl jen jeho takový úlet a pokus vyhnout se problému, že nad věcí se zamyslí a provede opravný prostředek, jak již měl udělat. MZ schvaluji, že se chce bránit a to i tvrdě. Celá naše skupina mu to schvaluje a v případě potřeby dosvědčí čeho jsme byli svědky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » úte 28.4.2009, 2:18

To je dusno, to je dusno... Že byl na konci exces? No dobře. Upřímně, z hlediska závodníka mi může být úplně jedno, čí to vlastně byla vina. Prostě černej puntík, ale žíly mi to netrhá. Mně se závod líbil, příště pojedu zas. Co se mi líbilo víc a za co se na sebe zlobim, že jsem pokazil, sem psát nebudu, protože bych plkal jako cmk a XD-Man by z toho byl nešťastnej :lol:

@VD: cmk s ipsc rampou nestartoval, střílel Shadowem z poctivého skrytého nošení. Do druhého pouzdra s Glockem byl převléknut až po dostřílení jako spolupořadatel vloženého závodu pro Paraple - za klub MujGlock.com reprezentoval na místě s Glockem u pasu v klubovém tričku. To jen pro ujasnění, než se toho někdo chytne dřív, než to Honza vysvětlí sám :roll:
Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 28.4.2009, 7:56

XD-man píše:Podle mě je plkání o ničem co trefil a netrefil CMK na nějakém závodu a jaký při tom měl pocit
Kur*a co furt ja? :-)
Václav Dlouhý píše: Já sám jsem na toto čekal, neboť jsem chtěl dát oficiální protest na střelce Koreckého, který startoval s IPSC rampou a dokonce se s ní nechal vyfotit na stupni vítězů, při vyhlášení družstev.
To jste mě, Václave, překvapil. Z Děčínského EPP Vás znám jako rovného a komunikativního chlápka. Jestli jste měl problém s ipsc holsterem, stačilo přijít a zeptat se. Závod jsem odstřílel CZtou v pouzdře Uncle Mikes. Do Glocka jsem se převlékl po závodě, pač jako člen MujGlocku jsem chvíli vypomáhal u vzduchovky pro Paraple.

Fakt se tu začínají vymýšlet hovadiny.

Souhlasím, že MZ je mimořádně ctižádostivý a není křivák.
RJ ale taky není křivák.
Po dvanácté se zopakuji, že podle mě až do konce oficïálního vyhlášení neudělal nikdo nic schválně a byla to spíš nešťastná náhoda, že k tý záměně došlo. Stačilo trochu "taktičtější" chování a místo kidání hnoje jsme si tu dnes mohli v klidu plkat, co kdo podělal nebo co se komu povedlo.
Že se pak pánové zhádali na veřejnosti a teď jim čest nedovolí ustoupit...

MZ mě požádal, abych zde uveřejnil jeho prohlášení (totéž, co je na Lexu) plus certifikat a pozvánku. Přislíbil jsem to, ovšem jen s tím, že podobné vyjádření budu mít od RJ.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » úte 28.4.2009, 8:35

cmk: je fakt, že když jsem odcházel, některá z řad uniformovaných žen prohlásila cosi ve smyslu, že aféra MZ nic není, když nějakej k*eten startoval s rampou :lol:
add kauza MZ: nemyslím si, že kdo ustoupí, bude za de*ila. Naopak. Určitě se stala chyba v místě, kdy měly být vyvěšeny výsledky a měl být dán prostor soutěžícím pro případné námitky. Tam by se hodně spravilo ještě před ceremoniálem. Ať už ustoupí kdokoli, u mě bude frajer. Řešení musí nalézt Roman s Mírou. Nikdo z nás to za ně nevyřeší.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » úte 28.4.2009, 9:14

Z pozice provozovatele serveru MujGLOCK a spoluorganizátora střeleckého minizávodu pro Centrum Paraple musím jen potvrdit to, že CMK se skutečně do IPSC pouzdra s Glockem převlékl pouze proto, aby "reprezentoval" klub s touto zbraní při dohlížení nad soutěží pro Paraple, protože celý oficiální závod střílel zbraní CZ 75 Shadow, ze samosvorného pouzdra a ze skrytého nošení.
Naposledy upravil(a) Jasik dne úte 28.4.2009, 9:15, celkem upraveno 1 x.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » úte 28.4.2009, 9:15

Soudný člověk si snad nemůže myslet, že by rampa u rozhodčích prošla ;)

Zpět na „Srazy, akce, závody“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz