26.03.2011 - Tábor / Čekanice - LOS


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

Uživatelský avatar

Příspěvky: 9

Registrován: úte 05.4.2011, 9:15

Re: 26.03.2011 - Tábor / Čekanice - LOS

Příspěvek od Miloš Müller » úte 05.4.2011, 10:02

zdravím všechny, jé tady jsou pěkní smajlíci :shock:
nedělám to často, ale přispěji svoji troškou do mlýna
moji kritiku neberte nikdo osobně a spíš jako podnět ke zlepšení.
předně podle mě, závod v Čekanicích měl negativ více, možná zásadnějších. střílet 4 krátká jednoduchá stanoviště tolik hodin mi připadá fakt síla, vleklý začátek, neustálé předbíhání rozhodčích.
ke st. 4 postavené bylo pěkně, ale i já si myslím, že ta první část byla udělaná příliš jedovatě. střelil jsem jí dobře jen díky tomu, že jsem se pozorně díval a díky tomu, že přece jen mám nějaké zkušenosti. na druhou stranu jsem se díval jen z míst pro diváky, což se o několika lidech, kteří to pak stříleli, říct nedá. A v tom dlouhodobě spatřuju jeden ze zásadních problémů LOS závodů.
hlavě si prosím vás nehrajte na to, že je to jakože reál.
Jsou tu pravidla? ANO!
mají mít všichni ve svých divizích srovnatelné podmínky? ANO!
takže je to prostě SPORT!
ALE PĚKNÝ SPORT!
tak ho tak berme.
pokud mají být hodnocení rozhodčí a stavěči v jedné skupině s ostatními, musí mít běžný střelec možnost si situaci prohlédnout, jinak to podle mě objektivita prostě zařídit nejde. navíc pokud jde někdo střílet mezi prvními, na st. jsou kryty, zástěny kam není vidět, je zvýhodněn již např 3., 4., 5. atd střelec
tajná ? ano, super, ale ať má hlavu a patu, prověří střelecké, taktické i rozhodovací schopnosti střelce. Ale musí být tajná se vším všudy. To znamená, že ji prostě střílet nebude ten kdo ji stavěl, pokud ji má střílet rozhodčí s lepiči, musí ji střelit jako první. na situaci by nemělo být vidět, pak to bude o něčem. samozřejmě při perfektním poučení o bezpečnosti. Ano je možné, že to úplný začátečník nezvládne, ale i tím se člověk učí.
co se snažit stavět běžné situace jako tréninkový dril důležitých dovedností? s dobrou legendou, proč se tohle střílí a řeší zrovna takhle, po závodě o tom pokecat na stanovišti, obohatit se navzájem svými názory a příště to dělat třeba jinak, možná líp. pak si podle toho můžou lidi i plánovat svoji přípravu.
To by koneckonců mnozí potřebovali, LOS střílí sposta lidí, kteří mají mezery právě v technice, postoji, atd atd ...... bohuže si myslí, kdo ví jací jsou odborníci a bojovníci. rozdíl mezi sportem a bojem je především v hlavě.
K omezení střeliva - ano, ale na takhle křečovitě. S lepší legendou, jak už tu někdo napsal. vlastně NIKDO :lol: hlavně je nesmysl chtít srovnávat revolver, záložní zbraň a třeba kompaktní pistoli. každý si nosí co chce a tak ať se s tím pere.
Kde je taktické přebití? ale ne do kapsy, za triko a pod.
kdo z těch co střílí STI s trychtýřem, CZ SP 01 a pod tyhle zbraně nosí?
Kdo nenosí v civilu druhý zásobník tak je dost odvážnej- nechci nikoho urazit :wink:
jo a kdo nosí v civilu IPSC opasek, holster a magnety na zásobníky??? HA HA HA
víc mě teď nenapadá, určitě mi někdo a připomene další téma.
taky mě jistě spousta lidí prokleje se slovy co to ten Müller kecá :D
hlavně chci poděkovat lidem co vůbec něco takovýho jako je LOS dělají, bez nich by tu bylo prd.

zdravím Miloš Müller DSTI
Uživatelský avatar

Příspěvky: 298

Registrován: pon 08.8.2005, 19:13

Zbraň: Glock

Bydliště: Praha x

Re: 26.03.2011 - Tábor / Čekanice - LOS

Příspěvek od Ptak » stř 06.4.2011, 12:49

Ahoj Miloši, díky za tento příspěvek. Napsal jsi to velmi pěkně. Názor vynikajícího střelce, profesionála a člověka, který vidí LOS trošku z "nadhledu" je nejen pro mne velmi podnětný.

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz