28.01.2012 - Čekanice - LOS


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » ned 05.2.2012, 21:51

spawny píše:Nevím co se tady pořád dokola řeší....pokud chcete trénovat reálné situace...jděte na střelnici postavte si vlastní situaci nebo co chcete trénovat a běhejte v -20 třeba ve slipech,pokud chcete závodit tak musíte respektovat pravidla a rozhodčí !!! Díky za pěkné závody a nenechte se remcalama rozhodit.
Ja zas nevim, proc to tady kazdej hroti. Pokud vim, diskusi o bundach jsem nastartoval ja a nebylo to mireno na vytvoreni mega-hadky. Proc se proste v klidu nepobavime o tom, jestli na LOSu bundy regulovat nebo to nechat na kazdem? V ciste teoreticky rovine. Tak jsem to totiz puvodne myslel.

Dost dobre nechapu, proc ma nekdo potrebu prijit do takovy debaty s tim, ze "je to proste v pravidlech, tak mas smolika a tecka". Bavme se o tom, jestli je regulovani bundy dobrej napad pro LOS nebo spatnej napad pro LOS a proc. Organizator se bud bude inspirovat nebo nebude, to uz je pak na nem.... :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od S474N » ned 05.2.2012, 21:57

SDE: obecne? OK, nemam s tim problem. Takze obecne, vzhledem k tomu, ze jsem taky jeden clovek, co byl u zrodu LOS jako takoveho, tak mam nejakou predstavu, jak to bylo. V tu dobu zarodku LOS se tu strilelo IPSC a potom obranna strelba od AOS. LOS byl prave vyvinut jakozto jista forma odnozi IDPA a zcela jiste byly zamysleny i tyto veci. Za sebe tedy rikam, ze jsem urcite pro ruzne "prekazky", ktere budou definovany minimalne na urovni stages.

Takze jak jsem psal drive, pokud budou povinne rukavice, tak je proste zavodnik bude mit i presto, ze je v realu nenosi. Stejne tak bych prece nemohl jit strilet stage, ktera resi nejakou situaci v metru s tim, ze bych rekl "stejne jezdim autem". Komu toto nevyhovuje, at si jezdi treba na IPSC, kde jak nekdo psal vyse, klidne muze odkrokovat celou situaci.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » ned 05.2.2012, 22:02

No parada :) Ja bych na druhou stranu rekl, ze jsou tak nejak dva druhy omezeni - absolutni a relativni (nenasel jsem vhodnejsi oznaceni).

Napriklad rukavice jsou nemenne a logicke omezeni, protoze sundat rukavice je proste moc dlouhy a narocny. To samy misto situace - s tim metrem by to byla asi kravina, to je jasny :)

Jenze co treba ty brejle pri svareni nebo bunda na zip ci druky? Tak jako ja myslim, ze bych pri taseni ty brejle slabou rukou strhl, ty treba ne, takze to bych naopak nechaval na kazdym. To samy s bundou :) Obecne bych rekl, ze nejlepsi zpusob je omezovat jen to absolutne nejnutnejsi - situace bude v metru! ale bundu si zapni jak chces :)

P.S.: Moc peknej napad byl omezit zmeny obleceni - pravidlo bude mej to jak chces ale vydrz v tom na tom mraze celej den. Tak se omezi sundavani bund a svetru pred stagi :)
Naposledy upravil(a) Self-Def-Enthusiast dne ned 05.2.2012, 22:07, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od jomekabi » ned 05.2.2012, 22:07

Satane, plne s Tebou souhlasim, ale je fakt, ze takove zasadni omezeni (jako napr. povinne rukavice, ci urcita cast obleceni) by melo byt v hlavnich propozicich, ktere jsou vyveseny predem. Dat to do popisu situace, ktery lide vidi az kdyz prijedou, je preci jenom pozde.
I kdyz zas tak blba myslenka by to asi nebyla - vyberu startovne a pak poslu vsechny domu, protoze nikdo nema rukavice. :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od S474N » ned 05.2.2012, 22:13

jomekabi: no tak pokud je venku -15 °C, tak vcelku chapu poradatele, ze toto explicitne neuvede v propozicich, protoze s tim proste pocita. V kazdem pripade je to dobra poznamka zejmena pro poradatele, kteri by na tyto veci tedy nemeli zapominat a radeji to tam opravdu vyslovne uvest.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 77

Registrován: pon 14.2.2011, 15:53

Zbraň: Bubák

Bydliště: Čelákovice, Čekanice, Leiko, Avim...

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od vlasten » pon 06.2.2012, 15:58

Co se me tyce - omezovat bundy nebo neomezovat, hlavne aby se to chtelo od vsech stejne. Nejhorsi, co by se mohlo stat, kdyby to rozhodci od nekoho vyzadoval a od nekoho ne. Kdyz nekdo zip nemel, byl takovy pripad tusim jeden nebo dva, mel proste zrovna stesti. To je zivot. Nikdy ten zavod neni stopro spravedlivy. Nekdy ma vyhodu pravak, jindy vysoky strelec (viz stage 3) nekdy ma zase nekdo nahodou lepsi kus odevu.

Co se tyce tech "nesmyslnych" omezeni, tam plati to co v predchozim bode. Hlavne pro vsechny stejne. Ze nebyla legenda pro stouraly dostatecne zduvodnena na veci nic nemeni. Smyslem situace bylo vyzkouset si strelbu za zhorsene viditelnosti. Komu ty bryle vadily, mohl si myslet treba, ze simuluji kour ze svarecky a pak uz by bylo logicke, ze je nemuze sundat. :) Ja myslim, ze svuj ucel to splnilo.
Muzeme se priste bavit o rukavicich, tam asi neni problem dat zavodnikovi vybrat, jestli bude celou dobu strilet v rukavicich nebo si je bude po pipnuti sundavat a zdrzi se tak. Proste startovni pozice je v rukavicich a pak delej co umis. Zase se najde plno lidi, kteri tvrdi, ze v realu rukavice nikdy nenosi. Navic je otazka, jestli davat vsem stejne rukavice nebo kazdy sve. V prvnim pripade budou protestovat zavodnici typu Izabela, ze jsou jim rukavice velke, ve druhem pripade zase bude mit nekdo vyhodu lepsich "streleckych" rukavic. Pokud chceme ty zavody mit aspon trochu zajimave a bavit se, tak to chce obcas primhourit oko a brat to sportovne.

Zajimava je ta myslenka prijd jak chces, ale bud v tom cely den. Na normalnim LOSu je to ale neuhlidatelne. Uz jsme nad tim uvazovali, ale pak by ten zavod musel byt organizovany uplne jinak. Nebyl by pevny zacatek, ale strelci by chodili presne na dany cas. Kazdy by vyfasoval rozhodciho, ktery by s nim cely zavod postupne prosel a hlidal by, ze se nikdo neprevlika. Jinak by z toho zase byly hadky jestli se nekdo prevlekal nebo ne. Treba se nekdy odhodlame to takto zkusit zrealizovat. ;-)

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od HV » pon 06.2.2012, 18:14

...to o tom štěstí (nebo naopak smůle) je pravda pravdoucí. Tedy viděno trochu z jiného úhlu. MZ měl na 3. bábu ale když jsem se na to koukal, soustřel na představeném kartónu byl milimetrový. Problém byl v tom, že latě za kartónem na levé straně byly poměrně silné a jedna střela se po nich svezla přímo do báby, to na*ere :mrgreen:
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 215

Registrován: stř 09.1.2008, 7:05

Zbraň: G19 (3gen), GP K100

Bydliště: Praha

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od Fredouch » pát 10.2.2012, 13:55

Když už se tu zmínila fotodokumentace propozic jednotlivých stage, vyvěsí někdo veřejně foto?
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od HV » pon 13.2.2012, 15:01

Až se Satanáš probudí ze zimního spánku a zpracuje to, tak se objeví ve fotogalerii :mrgreen:
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 652

Registrován: úte 29.3.2005, 14:38

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od MujGLOCK.com » ned 19.2.2012, 10:32

Konečně zpracovány fotografie ze závodu (opětovně díky HV):
:arrow: http://foto.mujglock.com/thumbnails.php?album=341

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz