28.01.2012 - Čekanice - LOS


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od jomekabi » ned 15.1.2012, 0:47

Pohárový závod Lidové Obranné Střelby (LOS) v Táboře – Čekanicích

Termín: Sobota 28. ledna 2011
Pořadatel: Střelecký klub Čekanice, GPS 49°26'1,2"N; 14°40'23,66"E
Závod je součásti Poháru LOS ČR a zároveň prvni závod Poháru Čekanický LOS 2012 (viz níže)
Pravidla soutěže: dle pravidel LOS, která jsou vyvěšena na http://www.loslex.cz/ .
Účast: Široká střelecká veřejnost s platným zbrojním průkazem.
Doklady: Průkaz totožnosti, zbrojní průkaz, průkaz zbraně, případně čl. průkaz LEXu
Předregistrace na http://los.zbranekvalitne.cz/ do pátku 27.1. ve 12:00

Discipliny: Pistole, revolver, malá pistole, malý revolver, kapesní zbraň (vysvětlení na str. 2) Kategorie bude vyhlášena, pokud se v ní sejdou alespoň 3 střelci.
Kapacita závodu: 80 střelců

Presentace: 8:30 – 9:30
Zahájení: 10:00
Předpokládaný konec: 15:00
Výsledky: budou vyvěšeny do 20 min po skončení závodu, vyhlášení do 30 min po vyvěšení.
Startovné: Předregistrovaní členové LEXu a SK Čekanice 180 Kč, jinak 230 Kč
Ostatní předregistrovaní 250 Kč, jinak 300 Kč
Druhá zbraň (tj. mimo soutěž) členové 140/190 Kč, nečlenové 200/250 Kč

Rozhodčí: Budou delegováni ze členů SK Čekanice a sdružení LEX. Rozhodčí neplatí startovné, dostanou oběd a nečekaničtí 250 Kč. Čekanickým se počítá brigáda.
Počet střeleckých situací: 4 situace po 6 terčích, plus neterče. Střelivo minimálně 42 nábojů.
Kalibrační zbraň: Kevin 9mm Br.
Vybavení: pouzdro na zbraň dle pravidel LOS, minimálně 50 nábojů, dva zásobníky, u revolverů pomůcka pro rychlé přebití nebo pouzdro na náboje. Oblečení vhodné pro skryté nošení zbraně.
Střelivo: Pouze povolené podle zákona, s měkkým (neocelovým) jádrem. Běžné ráže lze zakoupit na střelnici, za rozumnou cenu.
Ceny: Diplomy a medaile za první tři místa v kategorii
Protesty: Řeší se ihned na místě. Pozdější protesty (max. do 15 minut po vyvěšení výsledků) s vkladem 200,– Kč u hlavního rozhodčího, jehož rozhodnutí je konečné.
Bezpečnost: Vstup na střelnici s vybitou zbraní. Pohyb na střelnici pouze s vybitou zbraní v pouzdře, se spuštěným kohoutem a bez zásobníku. Nabíjení zbraně na střelnici pouze na palebné čáře na povel rozhodčího. Manipulace s vybitou zbraní je možná pouze ve vyznačené bezpečné zóně – zde platí přísný zákaz manipulace se střelivem. Manipulace se střelivem, např. napáskování zásobníků, kdekoliv mimo bezpečnou zónu. Ochrana zraku a sluchu je povinná. Porušení bezpečnosti znamená okamžitou diskvalifikaci závodníka, bez vrácení startovného. Závodníci startují na vlastní nebezpečí a jsou odpovědni za jimi způsobenou škodu a újmu.

Občerstvení a teplo je plně zajištěno v naší útulné hospůdce „U Stena“


ČEKANICKÝ POHÁR LOS 2012

Soutěž Čekanický pohár je, na rozdil od Poháru ČR, hodnocena za kalendářní rok.
Do hodnocení se budou soutěžícím započítávat 3 nejlepší výsledky (ze 6 závodů) v ročníku.
Nebude-li mít žádný střelec odstříleny minimálně 3 závody v dané divizi, nebude Pohár v dané divizi vyhlášen.
Výsledky budou vyhlášeny po skončení posledniho závodu roku 2012.



KAPESNÍ ZBRAŇ

Pro tento ročník je nadále v platnosti podkategorie Kapesní zbraň (KZ), do které jsou zařazeny všechny málé zbraně do velikostí pistole Walther PPK. Jedná se o nepohárovou kategorii. Bude-li KZ jedinou, či první, zbraní v závodě, bude také hodnocena v pohárových kategoriích MPi/Mre, ale navíc bude mít svoji vlastní výsledkovou listinu. V případě druhé zbraně bude hodnocena pouze v mimopoharové podkategorii KZ.

Zbraně zařazené do KZ:
Pistole:
Celkova délka: 155 mm
Výška: 100 mm
Max. ráže: 9mm Luger
Zásobník: jednořadý

Revolver:
Délka hlavně: 2.25"
Max. ráže: 357Mag/38 Sp
Vše v jedné podkategorii Kapesní zbraň (KZ).
Naposledy upravil(a) jomekabi dne pát 20.1.2012, 1:44, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od jomekabi » úte 17.1.2012, 3:11

POZOR, zmena pravidel pro KZ:

Pistole: raze 9mm Luger. Ostatni parametry beze zmeny!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 28

Registrován: úte 07.12.2010, 21:09

Zbraň: já, kosa, mlok

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od Kaja » ned 22.1.2012, 23:37

Ahoj

Nejedete nekdo s volnym mistem z Prahy/ Hradce Kralove? Kamos onemocnel, a ja ted abych stopoval u dalnice...

Dikes
Fire superiority is best medicine!

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od jomekabi » pon 23.1.2012, 3:47

Zkus to na Strelectvi.cz, je tam spousta ucastniku.
A vyrid kamaradovi, at se odhlasi, volnych mist je pomalu. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 28

Registrován: úte 07.12.2010, 21:09

Zbraň: já, kosa, mlok

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od Kaja » pon 23.1.2012, 22:05

Diky, zkusim a vyridim :)
Fire superiority is best medicine!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od kuba » sob 28.1.2012, 20:35

sice budu sam proti sobe a na protest je tech 15 minut od vyhlaseni vysledku..

ale komu mam napsat kdyz jste mi ve vysledkovce pri scitani zapomeli zapocitat babu? preci jen to dela pres 10% ve vysledku tak by to bylo nefer..
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od jomekabi » sob 28.1.2012, 21:13

Tezko rict, mozna nebyla zapsana na score sheetu, nebo jsem udelal chybu, fakt nevim.
Score sheety uz vylitly z komina, vysledkovka (a jeji mozne upravy/opravy) je v rukach cmk.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od kuba » sob 28.1.2012, 21:15

tak kdyz vam to nikomu nevadi ja si ty procenta necham ale me by pak tizilo svedomi i kdyz jde o tak hroznej vysledek :)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od jomekabi » sob 28.1.2012, 23:58

Pratele a kolegove strelci,

jsem moc rad, ze se vam u nas libilo (aspon dle reakci, kterych se mi na miste dostalo). Nase diky patri zejmena skvele parte rozhodcich, ktera se tu sesla, zvlaste pak squadu rozhodcich pod vedenim Pavla Rasky. Kluci a damo, byli jste vsichni opravdu skveli!

Navic me potesilo, ze se osvedcil prematch rozhodcich, coz jsme v Cekanicich udelali poprve. I kdyz jste museli vstavat o neco driv, aspon jste si to odstrileli neunaveni, a ostatni nemuseli po skonceni zavodu cekat na rozhodci.

A samozrejme vrele diky vsem soutezicim! Vsichni jste byli pohodari, zadne zbytecne drzkovani, ... :)

sig

Příspěvky: 52

Registrován: pon 10.3.2008, 19:13

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od sig » ned 29.1.2012, 11:48

Musím říct, že jak jsem na sousedním fóru vyjádřil neskrývanou obavu,
že 100 osob na 4 stejdže (z toho dvě závislé) bude opruz,
tak nebyl.
Organizátorům a rozhodčím patří bych dal za 1.

ALE
Nápady stejdží je za 3!!!!

Přijde mě, že snaha vymyslet za každou cenu něco, co tu ještě nebylo,
posouvá ten sport někam do prd..le.

Ze čtyřech stejdží postavit dvě, na kterých nevidíte a jejich vyřešení je nad únosnou míru závislé na náhodě .... to ,podle mě, na závody ve střílení nepatří!

Na jedničce střelec vyfasoval zapatlaný poškrábaný brýle, přes který nebyla vidět
mířidla a jen horko těžko obrysy terčů. Notabene v tomhle chaosu a snížé možnosti orientace se měl umrzlém na sněhu krýt za skutečný automobil, tzn, kdyby si ze třiceti centimetrů střelil do nějaké dveřní výztuhy tak je úraz na světě.
Naštěstí rozhodčí měl víc soudnosti než autor nápadu a tak to krytí nechával s větší distancí....

Na trojce se vyžadovalo střílení skrze papírovou desku, za kterou byly čtyři terče a neterč
a střelec si to sice před samotným řešením situace mohl prohlédnout, ale při řešení měl vizuální kontakt pouze se horní částí dvou terčů (např. já, 178cm vysoký...vyšší na tom byli lépe, nižší hůře) a spodní terče a neterč nebyl vidět vůbec.
Druhá možnost byla stát úplně u zástěny, koukat tam přes ní, ale díky tomu, že bylo vyžadováno střílet terče výhradně skrz zástěnu, nebylo možné kontrolovat miřidla a muselo se střílet od boku a podle toho kam to padá, korigovat náměr.

Tak pánové...tohle nepatří už vůbec nikam!!!! Sport to není, obrana to není, taktika to není,
a v reálu vysypat zásobník bez míření skrze dveře,
za kterými jsou čtyři útočníci a manželka ... to by bylo na Choholouška nebo na Pankrác!

Výsledek těhle experimentů (kdybych napsal exkramentů,
tak to není tím, že si pletu cizí slova) je, že si všichni pochvalovali a náramně užili stejdže 2 a 4, kde byly prostě nějaké terče, neterče, popery, kyvka.... normální úloha, při který si člověk krásně zastřílí, kreje se, hýbe se.... tak to má vypadat!!

CMK: Nemohlo by se propašovat do pravidel, že situace na závodech ve střílení
by měla být postavena tak, aby závodník měl možnost vidět miřidla a terče...

Petr

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od jomekabi » ned 29.1.2012, 14:01

Situace jsem tentokrat nevymyslel, ale jelikoz jsem je schvalil, samozrejme se zodpovednosti nevyhybam.

Zastrikane bryle: S temi nemam sebemensi problem. Kdyz budu v dane situaci, nebudu mit cas rict: "Pockejte hosi, musim si sundat bryle". Proste se budu branit, i za cenu zhorseneho kryti (s tim bylo pocitano).

Strelba skrz dvere: Opet, v realne situaci bych pudove palil skrz dvere. Ale kdyz se nad tim zamyslim, asi ne, kdyz by na druhe strane byla taky manzelka. Ten neterc tam asi nemel byt.

Obecne bych rekl pouze, ze LOS se snazi znazornovat realne situace. Proto obcasne experimenty v tomto smeru jsou nevyhnutelne. Neco se osvedci, neco ne, jen zkusenostma se muzeme ucit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » ned 29.1.2012, 14:47

Jomekabi: Ja teda si troufnu rict, ze bych si ty brejle asi v realu sundal. Jde o to, ze sundani brejli je otazka asi desetiny vteriny, kor kdyz se mezi tim skrcujes za auto, aby sis v krytu vyndal kver. Prirozena reakce je bud rozepnout bundu, tahat silnou kver a slabou si strhnout brejle na zem nebo tahat zbran a ucuknutim hlavou brejle setrast. Ty brejle mi prisly divny, ze si nemuzes sundat. To zdrzeni, ktery rikas, ze by na nej nebyl cas, by se proste zapocitalo do casomiry a videlo by se, co je ucinejsi a co ne :)

Co se tyka situace c. 3 - tam bych i pochopil, ze se jako strili skrze dvere, akorat je skoda, ze ze 4 situaci tak byly jen 3, protoze jsem na situaci cislo 3 stravil asi 4 vteriny, nejrychlejsi strelci odhaduju tam stravili tak asi 2 a pul vteriny.

Posledni vec, ktera me na jinak super zavodu mrzela, byly nejasnosti s bundama (svrchnim odevem, jak chcete). Pred zacatkem zavodu, jsem se te ptal, jestli muzu mit svrchni odev (bundu) zapnutou jen na takovy ty cvakaci knofliky misto zipu do 2/3. V normalnim zivote to nosim zapnute jen na knofliky, protoze v pripade potreby tu bundu proste rozepnu skubnutim. Na zip jsem trochu zanevrel od dob, co jsem zacal nosit. Potesen tvoji odpovedi, ze si to muzu zapnout na knofliky, ze je to OK jsem napochodoval na stage 1, kde mi rozhodci sdelil, ze i pres tvuj souhlas mam smulu, protoze nektery prede mnou uz strileli se zapnutym zipem a tak by byli v nevyhode. Tyhlety drobnustky to priste chce domluvit predem, aby se predeslo tomu, ze lidi to zkousej nejak obejit - jeden manik strili jen v kosili a tricku (v -5 stupnich) aby byl rychlejsi, nekteri jini (vcetne me) kvuli tomuto odlozili vsechny prebytecny vrstvy odevu a meli jen bundu :)........skoda, trochu se tim ten nacvik reality krivi...

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od jomekabi » ned 29.1.2012, 15:01

V tom s Tebou plne souhlasim. Mel sis me nechat zavolat, vysvetlil bych rozhodcimu, ze to, jak si kdo zapne bundu, je jen jeho vec, nemuzeme trvat na tom, aby vsichni byli stejne obleceni. Co kdyz nekdo na bunde zip nema, nebo je rozbity? Ja si taky bundu nezapinam na zip, ne kvuli noseni, ale proto, ze se se zipem proste neobtezuju. Pokud obleceni vyhovuje pozadavkum na skryte noseni, nemame do toho co kecat. Ani do toho, ze nekdo v -5 tam lita jen v tricku a kosili, i kdyz bych dotycnemu urcite dal na jevo, co si o tom myslim.

Za sebe se Ti mohu jenom omluvit, priste na to budeme myslet predem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » ned 29.1.2012, 15:11

jomekabi píše:V tom s Tebou plne souhlasim. Mel sis me nechat zavolat,
no vidis a to je presne to, co jsem delat nechtel :) protoze jsem tam prijel za zabavou a treninkem a ne se hadat s rozhodcim a volat si reditele zavodu, abych si vydupal bundu :)

A omlouvat se nemusis, rozhodne ne me :) Mne jsou ty 2 (nebo kolik) vteriny kvuli zipu fuk, spis si rikam, ze ta parta, co se prala o prvni mista to musela pocitit vic :)

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od jomekabi » ned 29.1.2012, 15:17

Self-Def-Enthusiast píše: no vidis a to je presne to, co jsem delat nechtel :) protoze jsem tam prijel za zabavou a treninkem a ne se hadat s rozhodcim a volat si reditele zavodu, abych si vydupal bundu :)
Budiz Ti to ke cti, i to urcite prispelo k pohodovemu prubehu zavodu. Dekuji.

sig

Příspěvky: 52

Registrován: pon 10.3.2008, 19:13

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od sig » ned 29.1.2012, 16:43

@ Jomekabi:
možná jsem ve svém rozhořčení použil některé výrazy,
které nejsou běžnou slovní zásobou gentlemana.
Tvá slušná a korektní odpověď (jako vždy)
je s mým předešlým příspěvkem trochu v kontrastu.
Za což jsem se tedy trochu zastyděl,
nicméně, diplomaticky řečeno, asi oba setrváme na svých stanoviscích.

Zastříkané brýle:
v reálu bych si je nejspíš strhnul,
protože bych určitě nestřílel polonaslepo mezi lidi...

ve sportu, kde je první bezpečnost, je snížení schopnosti orientace v kombinaci
s krytím za skutečným železným autem a přesuny po sněhu (podle mě) nešťastné
... ne nadarmo platí nějaké bezpečností pravidlo o minimální vzdálenosti
mezi střelcem a kovovým terčem.
Navíc se trochu ztrácí sportovní souměřitelnost,
portože brýle měli sice všichni stejné, ale každý má jinou fyzignomii hlavy
a každému se ten který cákanec v záměrné buď objeví nebo neobjeví.
Což může být zásadní, pokud střílíš na cca 15m na plate o průměru 20cm.

Střelba skrz dveře:
v reálné situaci by nikdo nestřílel naslepo skrz dveře.
ani kdyby tam nebyla manželka, ani kdyby tam nebyla.

Nehledě na to, že kdyby tam nebyla, tak by taková situace (čtyři divný lidi za dveřma)
ani v náznaku nenaplňuje podmínky krajní nouze nebo nutné obrany ....

o sportovní souměřitelnosti pře střelbě na terče,
který nevidíš, nemá smysl vůbec diskutovat.
Stačí se podívat na výsledky.

Navíc v LOSu krátké stejdže rozhodují, takže pokud si dáš C na situaci,
trvající 15 vteřin, je ztráta 7%. Pokud si dáš C na stejdži okolo 3 vteřin,
je ztráta okolo 30%. Takže i z pohledu vyváženosti závodu je to nešťastné,
protože o umístění může rozhodovat D na terči, který jsi neviděl.
A to mluvíme o čtyřstejdžové pohárovce...

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od jomekabi » ned 29.1.2012, 16:58

Petre, vubec se o tom neminim hadat, s nejvetsi pravdepodobnosti mame oba tak trochu pravdu. My v umyslu, Ty co se tyce provedeni. Jeste to budeme muset vyhodnotit a priste se podle toho zaridit.

Jenom poznamka ke strelbe skrz dvere/NO: To by se dalo jednoduse osetrit v legende, napr.: "Podivam se skrz okenko (ci kukatko), vidim, ze jiz vytahli zbrane a chystaji se vyrazit dvere", ci neco podobneho. I kdyz mas pravdu, ze z hlediska sportovni soumeritelnosti ...

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od adis » ned 29.1.2012, 17:50

Ahoj všem,mě se závod líbil a překvapil mě čas kdy jsme s klukama dostříleli.konečně někdo pochopil,že každý nemůže trávit celou sobotu na střelnici a udělali jste premache.
situace 1 byla pro všechny stejná-taky jsem prskal,že nic neuvidim a taky nic neviděl.jen obrys terče,už se to na LOSce dělalo a mě se to zpětně i líbilo.nejde o brýle,ale o pocit-třeba toho,že vám teče krev do očí-prostě něco neobvyklého.Problém vidím v krytí za bočními okny.je to blbej návyk a ten by na LOSce být neměl.každý nemá neprůstřelný okna.krytí mělo být za blatníkem a bokem vozu,ale to je jen můj názor.

situace 2 -jsem rád,že se otoče neotáčely-ne snad,že je nemám rád,ale zbytečně by to zdržovalo a mohlo by dojít v takovém mrazu i nehodě zařízení.

situace 3 -no divný.na 4terče bez míření od boku...ok dejme tomu,ale víc mně vadilo,že si rozhodčí neuhlídali to,že to se to střílelo různě daleko od zástěny a tím docházelo k tomu,že někteří nestříleli od boku,ale pěkně si zbraň chytly a propnuly ruce,předpokládám,že se tím dá lépe zamířit...
dále rozhodčí si neuhlídal to,že se mu tam pořád srali lidi, co tam neměli vůbec být a pořád špekulovali jak si odstoupit od zástěny,jak naúhlovat ruce atd.

situace 4 -klasická LOSka,jen z pohledu od s.3 tam byla dle mého trochu větší volnost v krytí.

Ohledně bundy zapnuto-na sucháč,nebo na cvoky.je to závod a když se řekne zapnutá bunda na 2/3 tak to neznamená mikyna,košile,nebo tričko-ale bunda na zip do 2/3 je jedno jestli jsi tlustej,hubenej,nebo agent CIA-tohle je závod a ten by měl být pro všechny stejný.

Takže to shrnu,jsem rád,že jsem byl po dlouhé době v čekanicích a už se zase těším na další závod.ty drobnosti si příště určitě uhlídáte :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » ned 29.1.2012, 19:23

Vnesu do toho trochu filosofie :lol: :

LOS neni jen obycejnej streleckej zavod. Kdyz mas streleckej zavod, musi mit vsichni stejny podminky, to je jasny :) Jenze u LOSu je to jiny, sleduj hned druhou stranu pravidel LOS:
Pravidla LOS, 2/21 píše:LEX si prostřednictvím LOS klade za cíl vzdělávat a zlepšovat schopnosti a návyky zacházení se zbraní, a to zejména v krizových situacích.

Závody LOS jsou sportovní podobou reálné obranné střelby. Proto musí být závod reálnou simulací branných situací. Zbraně i výstroj musí být vhodné na skryté nošení, které je pro občana dáno zákonem. Závody jsou určeny pro nejširší střeleckou veřejnost. Jejich úkolem je procvičovat návyky obranné střelby v rámci sportovního soutěžení, a to i na nejvyšší celorepublikové úrovni.
Dochazi tu totiz ke sporu o principialni zaklad discipliny LOS. Nekteri (treba Ty) berou LOS predevsim jako urcitou "streleckou soutez", takze chteji zaklad jakekoliv spravedlive souteze - rovne podminky vsech.

Jini lide (treba ja) to berou jako sportovne ladeny trenink sebeobrany, takze si predstavuji takove podminky, jake jsou na ulici - kazdy ma drobek jine.

Pak to vidis na samotnem zavode - nekdo prijede s vyvonenym sportovnim specialem, protoze ten ho postrci bliz prvnim prickam; nekdo prijede s neupravenym Holkem 2'', protoze to je zbran, kterou nosi.

Kdyz stanovujem pravidla souteze a hlavne hranice, kde pravidla zacinaji a kde konci (a jak k nim pristupovat), musime mit jasno, zda chceme trenovat obranu a prohlubovat navyky manipulace a nebo jestli chcem soutezit ve strelbe. Ja se priklanim k vykladu o treninku obrany, takze bych kazdymu rekl, at si bundu zapina jak chce. Opravdickou akcni streleckou soutez tu prece mame (treba IPSC), opravdicky hromadny trenink obrany tu ale mame jen jeden (LOS).

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: 28.01.2012 - Čekanice - LOS

Příspěvek od adis » ned 29.1.2012, 20:35

Ahoj,už se to tady mnohokrát psalo.je to soutěž a jako taková má pravidla.
LEX potažmo LOS má nějaký X-letý vývoj a směr je spíš do sportovního pojetí.Podle počtu střelců si já osobně myslím,že je to správný směr a lidi to baví.Ze začátku LOSu to byl takový srandamač tréning,ale je fakt,že lidi chtěli a chtějí víc.-pravidla,kvalitní rozhodčí,víc situací,postupem času i celoroční pohár,MČR atd.
Já osobně znám ve svém okolí lidi co LOS jezdili,pískali,pořádali-ale už nejezdí,nepískaj,nepořádají.Nechtějí soutěžit na čas,ale taky si nechtějí kurvit správné návyky,které bohužel nejdou z důvodu bezpečnosti na LOSu použít.

Je to prostě každého věc jak to vezme.jestli to bude žrát,nebo to pro něj bude jen tréning-(taky jsem takový střelce zažil ve slanym kam přijeli a bylo jim jedno za kolik vteřin udělali stage,ale zajímalo je jejich krytí,)nebo na LOSku jezdit nebude.

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz