29.01.2011 - Tábor / Čekanice - LOS


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 29.01.2011 - Tábor / Čekanice - LOS

Příspěvek od HV » pon 17.1.2011, 18:29

V táboře na to mají energii a elán, obávám se však, že jinde to tvrdě narazí. Tříštěním se myslí hlavně více práce při stejném počtu lidí. Táborští se práce nebojí. Ten Lukášův návrh mi připadá hodně zajímavý a v kontextu posledních příspěvků i pragmaticky účelný pro všechny zúčastněné.
Ale asi jsme zde dost OT, nemyslíte? ;)
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: 29.01.2011 - Tábor / Čekanice - LOS

Příspěvek od jomekabi » pon 17.1.2011, 18:53

Jo, Lukasovi jsem zapomnel odpovedet, tak az nyni. :oops:

Tu kolonku si tam klidne pridam sam, s tim nemusim Honzu otravovat. Kdyz lide chteji svoji vlastni tabulku, proc jim ji neudelat? Budou to tak mit prehlednejsi, a i diplom (nepoharovy) vitezovi skupiny klidne dam. :wink:

HV: Kdyz se to organizatorum ostatnich zavodu nebude libit, ci nechteji se s tim delat, tak at se s tim nedelaji, vzdyt to neni pro nikoho povinne. Pokud vim, tak v Otrokovicich s tim uz taky zacali, akorat Hungry mel vice rozumu a nedelal s tim verejny rozruch. :wink:

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 29.01.2011 - Tábor / Čekanice - LOS

Příspěvek od HV » pon 17.1.2011, 20:29

Vždyť o nic nejde, pokud to není do poháru, který je oficiální, můžete si vyhlásit co chcete. Prostě to vyhlaš mimo soutěž, což jsi dodatečně udělal a je po ptákách. Spoustě lidí se to jistě bude líbit. Zřejmě to protáhne závod a spousta jiných bude přina*raných. Za dobrotu na žebrotu ;)
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: 29.01.2011 - Tábor / Čekanice - LOS

Příspěvek od jomekabi » pon 17.1.2011, 20:46

No prave! Ale kdyz jsem uz zacal sbirat nazory, tak jeste do pulnoci pockam, pak vyhlasim konecnou podobu.

Zavod by to o moc protahnout nemelo. Na stagich zadna dalsi procedura, akorat zpracovani konecnych vysledku se muze o neco protahnout, ale na vic jak na 10 az (max) 15 minut to nevidim.

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: 29.01.2011 - Tábor / Čekanice - LOS

Příspěvek od jomekabi » úte 18.1.2011, 0:47

Pratele, je po pulnoci, tak to uzavru. Jeste jsem to po emailu prodiskutoval s PaFem, podlehl jeho brutalnimu natlaku :D , pustil tam 9mm Makarov a 357, a tady je konecna podoba pravidel KZ pro Cekanice 29.1.2011:

Pistole:
Celkova delka: 155 mm
Vyska 100 mm
Max. raze: 9mm Makarov
Zasobnik: Jednorady
Kapacita: 6+1 pro 9mm Mak a Br, 7+1 pro mensi raze

Revolver:
Delka hlavne: 2.25"
Max. raze: 357Mag/38 Sp
Kapacita: 5 ran pro 357/38, 6 pro mensi raze

Prozatim vse v jedne podkategorii Kapesni zbran (KZ).
Bude-li KZ jedinou, ci prvni, zbrani v zavode, bude take hodnocena v poharovych kategoriich MPi a MRe. V pripade druhe zbrane bude hodnocena pouze v mimopoharove podkategorii KZ a v Poharu bude uvedena jako "mimo soutez".

Zduraznuji, ze toto jsou nezavazna pravidla, platna pouze pro Cekanice 29.1.2011. Jini poradatele si mohou ozkouset jina pravidla, postupne se to budto bude vyvijet, nebo taky ne a rychle to umre.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 29.01.2011 - Tábor / Čekanice - LOS

Příspěvek od cmk » úte 18.1.2011, 18:17

Pepiku, ja chapu, ze chces udelat nekomu radost.
Pocitej ale s tim, ze kazdy dobry skutek byva po zasluze potrestan.
Zvlaste, kdyz uz od pocatku jsou v nem veci, ktere tu logiku postradaji a LOSaci jsou v dusledku skoro stejne hadavi jako IPSCckari, jen LOSaci se hdaj na forech, IPSCckari na uzavreny konferenci.

Nicmene jsem se stale endockal odpovedi na tu dvojotazku na strelectvi :-)

Napisu to tedy jeste sem: "Jaky je duvod u pistole definovane velikosti a kapacity omezovat jeste razi?" - nebo jinak - "Co by bylo spatneho na tom, kdyby se do divize vesel nekdo s nejakym Lugerem stejne velikosti a kapacity?"

Ja se priznam - G26 nosim, kazdy den, porad a chodim s nim i na hajzl. Leckdy bych ale skoro uvital nejakou opravdu kapesni zbran. Ovsem ja trvam na razi 9mm Luger. V uvahu mi prichazi co nejmensi Kahr, Cobra, KelTec nebo neco podobnyho. A pokud by takova zbran byla, tak si ji hned bezim koupit a strelim si i skupinu pidi-guny. Ano, pidi-gun mam uz ted (Taurus 905), ale ted prichazi ta nejvetsi sranda - tenhle pidi-gun je objemove vetsi nez G26 stejne tak, jak bude jakykoli pidi-revolver... Namet k zamysleni :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: 29.01.2011 - Tábor / Čekanice - LOS

Příspěvek od jomekabi » úte 18.1.2011, 21:14

Honzo, uz jsem na to odpovedel na Strelectvi, ale jelikoz se ptas i zde, kopiruji svoji odpoved:
cmk píše:Ja Te nenutim ke zmene nazoru, ale opakuji 2 otazky, ktere patrne zapadly.

Ve chvili, kdy mam definovanu pistoli jako neco danych rozmeru a kapacity zasobniku, JAKY JE DUVOD OMEZOVAT RAZI ?

Ve chvili, kdy mam pro mrnavej revolver povolenu razi 38 special (a dokonce .357 magnum !!!), JAKY JE DUVOD OMEZOVAT RAZI U PISTOLE TAK NIZKO, ZE TAM NENI 9mm LUGER?
Honzo, nehledej v tom logiku, proste to tak nejak vykrystalizovalo jako kompromis. Mozna spatny kompromis, uvidime. Priste to mozna bude jinak, cert vi. :wink:
cmk píše:A radsi se opakuji - chapu, ze mi do toho nic neni, ty jsi poradatel, ktery to vyhlasi, ty jsi poradatel, ktery si za to ponese zodpovednost, na Tebe budou lidi nadavat, ze s pidi-Lugrem nemohli strilet, ale proste me to zajima - uz minimalne proto, ze kdyby se to casem chytlo natolik, ze to bude na divizi, budu urcite u predelavani pravidel.
Proc by si lide s pidilugerem nemohli zastrilet? Akorat budou hodnoceni jen v MPi. No a nez to bude na divizi (pokud vubec nekdy), uplyne jeste hodne vody a nekolikrat se to zmeni.

Jinak tam zatim 9mmL nechci take z dalsiho duvodu: Kdyz ho tam pustime, hned se nekdo ozve, ze jeho je jen o 1 mm vetsi a ze tam taky chce, ... Pak dalsi a pak zase dalsi, az budeme presne tam, kde jsme nyni s MPi. Tak je tam radsi nepustim vubec a mam pokoj.

Ty revolvery jsou trochu neco jineho. Puvodne jsem tam taky 357 nechtel, ale nekolik lidi (at uz na foru, nebo primo mne emailem) poukazalo na to, ze 357 v pidirevolveru je spise nevyhoda, nez vyhoda, tak jsem nad tim mavnul rukou a nechal to tam. A 38Sp vyhodit nemuzu, protoze velka vetsina pidirevolveru je na ni komorovana, v mensich razich jich mezi lidma zas tak moc neni. A stejne revolvery budou v nevyhode proti pistolim, tak proc jim nedat aspon jednu mensi vyhodu?

Tot vse, dale si s tim hlavu lamat nebudu, az po 29.1.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: 29.01.2011 - Tábor / Čekanice - LOS

Příspěvek od Nikdo » úte 18.1.2011, 21:24

Dá to strašnou práci vymyslet pravidla tak, aby se podařilo vyloučit G26 a nechat tam zbraně těžší, ve slabší ráži, s menší kapacitou, hůře ovladatelné, s nečitelnými miřidly a jen nepatrně menší, co :lol: :lol: :lol:

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 29.01.2011 - Tábor / Čekanice - LOS

Příspěvek od HV » úte 18.1.2011, 21:38

G26 nechám v autě a vezmu si TS-ko :)
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: 29.01.2011 - Tábor / Čekanice - LOS

Příspěvek od jomekabi » úte 18.1.2011, 21:55

Nikdo píše:Dá to strašnou práci vymyslet pravidla tak, aby se podařilo vyloučit G26 a nechat tam zbraně těžší, ve slabší ráži, s menší kapacitou, hůře ovladatelné, s nečitelnými miřidly a jen nepatrně menší, co :lol: :lol: :lol:
Jo, byla to fuska! :wink:

Ale vazne: Vadi to nekomu? Proste s G26 (a dalsimi devitkamiL) budete nadale strilet v MPi, tak prece nemate potrebu tlacit se i do nepoharove podkategorie. A i kdyby se z KZ nekdy v budoucnu stala plnopravna divize (o cemz pochybuji), byly by v pistolich 3 divize: P+P (PPK a pckove), MPi a Pi, coz by nebylo zas tak nelogicke.

Jo, sice jsem to psal jiz Honzovi na Strelectvi, ale nez tady nekdo zacne mudrovat o tom samem, napisu sem hned, proc jsem dal PPKcko dohromady s prckama:

Souhlasim, ze PPKcko je asi o trochu vetsi, nez pidigun, ale tohle neni o pidigunech, nybrz o kapesnich pistolich zalozniho charakteru. Ale hlavni duvod, proc ho tam chci: Mezi lidma jsou mraky PPKcek v 7.65 a je skoda, ze s nima nechodi na LOS. Proste je chci pritahnout. Jestli se to povede nevim, to se teprve ukaze.

Mozna bude moudre prejmenovat KZ na P+P (PPK a prckove), a bude po hadkach. :D
_______________

Tak a ted zde plati to same, co na Strelectvi: Tato sranda me uz stala vic nez dost casu, odted se tomu neminim venovat, az po 29.1., kdy budou prvni zkusenosti.

Příspěvky: 22

Registrován: sob 19.1.2008, 0:14

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: 29.01.2011 - Tábor / Čekanice - LOS

Příspěvek od shane.xr » úte 25.1.2011, 19:47

Abych pravdu řekl, mě se to docela líbí. Jen bych chtěl vědět, jestli se do toho pidirevolveru vejde malý revolver s hlavní 2 palce, 5ti raný, v ráži 9mm Luger?

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: 29.01.2011 - Tábor / Čekanice - LOS

Příspěvek od jomekabi » úte 25.1.2011, 19:51

Samozrejme,vsemi parametry odpovida.

Jeste jeden maly dodatek:

Jelikoz vetsina z vas se jiz registrovala, chcete-li si prinest pidizbran, spadajici do podkategorie KZ, a strilet s ni jako se svoji druhou zbrani, klidne tak udelejte, za neregistrovani ji predem nebudete cenove nijak penalizovani. Casu na vydani scoresheetu pro druhou zbran bude dostatek, behem zavodu.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 31.1.2011, 9:43, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 29.01.2011 - Tábor / Čekanice - LOS

Příspěvek od cmk » úte 25.1.2011, 21:45

Tak to asi vyahnu pidi-revolver (prave 2" Taurus 9mm Luger) :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 168

Registrován: sob 26.5.2007, 17:54

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha

Re: 29.01.2011 - Tábor / Čekanice - LOS

Příspěvek od chocholo » ned 30.1.2011, 9:19

G 17, CZUB 858T, M M88, JW-15/ZKM452, A HW 38, N 1911A1, CZ 92, CZUB S 61S, N CQ-A |
Mí kamarádi provozují: Zážitkové střelby Půjčovna zbraní Střelecké kurzy

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 29.01.2011 - Tábor / Čekanice - LOS

Příspěvek od cmk » ned 30.1.2011, 9:46

Uz jsou "davno" i na http://www.loslex.cz ;-)

Jinak zavod byl fajn...
Ono to nevyadalo, ale bylo to tezky jako prase.
Pritom zadny extra zaludnosti. Jedina extra zaludnost byla prave v ty nenapadny obtiznosti.

Jak jsem "predbihal" jako VIP, tak jsem si zadnou stage poradne neprohledl, takze jsem sel do kazde jako do polotajny. Tak jsem sel v klidu a na jistotu. A presto jsem rome spatnych casu mel i spatne zasahy. Po zasluze jsem byl potrestan :-(
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 31.1.2011, 9:44, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: pon 21.4.2008, 16:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Ml.Boleslav

Re: 29.01.2011 - Tábor / Čekanice - LOS

Příspěvek od mitsu » ned 30.1.2011, 11:14

Ne že by na tom záleželo, tenhle LOS jsem opravdu vyšperkoval (dvě báby, zapomenutý terč atd.) ale nechce se mi věřit, že bych měl na třetí stage čas 223,4 za čtyři minuty bych musel zvládnout sborku-rozborku :)
Cena za hříchy je smrt, ale stejný honorář od vás bude požadovat i ctnost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 29.01.2011 - Tábor / Čekanice - LOS

Příspěvek od cmk » ned 30.1.2011, 14:10

Ahoj, opraveno.
Posunulo Te to z 55. na 42. misto a zvedlo procenta z 37 na 50.

Problem byl v desetinny carce - byla o cislo dal.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Re: 29.01.2011 - Tábor / Čekanice - LOS

Příspěvek od Lukáš Koukal » ned 30.1.2011, 20:03

Opět pro všechny na tůbu: http://www.youtube.com/watch?v=QM6u8XzWrV4
Obrázek

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: 29.01.2011 - Tábor / Čekanice - LOS

Příspěvek od jomekabi » ned 30.1.2011, 22:33

cmk píše: Ono to nevypadalo, ale bylo to tezky jako prase.
Pritom zadny extra zaludnosti. Jedina extra zaludnost byla prave v ty nenapadny obtiznosti.
Honzo, diky za komentar - presne s timto umyslem jsem zavod stavel a jsem rad, ze to vyslo.

Mrzi me, ze jsem neposilil rady ucastniku v KZ, ale jelikoz jsem starej sklerotickej dedek, nenasel jsem druhy zasobnik do Kevina. :oops:

Diky vsem za ucast, i kdyz jsem si chvilema myslel, ze jste pekne trhla banda masochistu. Kosa jako na Sibiri, ale vetsina z vas si pochvalovala, jak je to fajn takhle trpet. :lol:
Uživatelský avatar

Administrátor

Příspěvky: 652

Registrován: úte 29.3.2005, 14:38

Re: 29.01.2011 - Tábor / Čekanice - LOS

Příspěvek od MujGLOCK.com » pon 31.1.2011, 9:46

Fotografie ze závodu (díky HV):
:arrow: http://foto.mujglock.com/thumbnails.php?album=319

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz