.308 Win


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

.308 Win

Příspěvek od lo3k » úte 29.11.2011, 19:11

Chodite nekdo lovit? Jakou kuli zvolit,aby moc nepodlejvala a nerozbijela,jde mi redevsim o snci a vysokou,prilezitostne i cernou.Prosim nedoporucujte jinou raz,nedavno jsen koupil tohle tak nechci hned zas vexlovat. :) thx
Oderint,dum metuant.

Příspěvky: 34

Registrován: čtv 07.4.2011, 11:11

Zbraň: G23

Re: .308 Win

Příspěvek od Shiva » úte 29.11.2011, 22:38

:-)
Tohle zni jak myslivec.
308 je v poho, ale neexistuje ani raze ani strela ktera je univerzalni. Normalne (teda vetsina tech co o strelbe neco vedi) voli razi dle toho co budou lovit a kde to budou lovit. v jakem prostredi a na jakou vzdalenost.
Nedavno jsem byl na strelnici a nastreloval si tam mladej lec mohutnej myslivec takvou tu typicky mysliveckou kulovnici. vaha kolem 4kg, poutko na remen priletovany na tenke hlavni. raze 7RM. Kratka pazba a botka takova ta bakelitova. Ani jsem se nedivil, ze se u toho tak kroutil a trasl jak krecovite to drzel.
Pritom to mel na lov na hromadu do 60m. :-)

Lovit muzes se vsim, vzdy je to jen otazka kam to strelis. Bezne pouzivane jsou IB, Accubond, Balistic tip, Mega, v podstate kazdy vyrobce strel vyrabi nekolik typu loveckych strel vhodnych pro ruzny typ zvere.
Ja jsem zvolil jako nejvice univerzalni loveckou razi na vysokou a cernou (srnci na horach je minimalne) 8x57IS se strelou Vulkan (nechal jsem si poradit). Bohuzel, strela nefungovala jak mela. neotvirala se a zver odchazela. Nakonec jsem se vratil k .308 jez teda nevypada lovecky, ale zase funguje. Protoze jsem maso vzdy kupoval, tak jsem neresil jestli vyrezu 200 nebo 300g zveriny. Strilel jsem to Bergrem 175gr Hunting. Strela funguje 100%, zver v ohni kdyz se strili pres lopatku, tak jak vyrobce doporucuje.
http://www.bergerbullets.com/BergerBulletsPromo.flv
Kdyz se podivas na lovecke forum, tak je tam na tohle tema mraky cteni, nejsem si ale uplne jist, ze to cloveku pomuze.

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz