.45 pro nošení


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pon 18.9.2006, 15:59

mpts píše:Soudruzi, soudruzi, prosím klid :D

parabellum: A kolik průstřelů lidského těla střelou 9mm Para FMJ a střelou .45 ACP FMJ jsi prosím viděl na vlastní oči?
To necham bez komentáře *14*
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

----

Příspěvek od Salamoun » pon 18.9.2006, 16:24

TO MPTS

U ráže 45ACP se biogivální tvary projektilů vyskytují celkem běžně,u kleští na odlévání střel specielně terčových je to běžné např. u 38Sp. atd.To,že jsi je neviděl Ty, není důkaz,že neexistují,neber to jako výpad,ale kamarádské upozornění před vstupem na nebesa nebo do polohy sedícího budhy. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 105

Registrován: pát 25.8.2006, 0:58

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od mpts » pon 18.9.2006, 16:41

Salamoun: Tvrzení, že může existovat něco, co jsem ještě neviděl, jsem sice do jisté -- nevelké -- míry přístupný, avšak střel .45 Auto FMJ jsem už pár viděl a vždy byly v zadní části válcové, nikdy ani s náznakem odtokového ogiválu. Takže i když nějaké jistě mohou existovat, slova "celkem běžně" budou asi trochu nadnesená. :)

Pokud jde o kleště a odlévání z olova a vůbec domácí výrobu, je to něco jiného -- mluvil jsem o sériových FMJ střelách. Tam bych se opravdu divil, kdyby se někdo namáhal s tvarováním toho zadního ogiválu, protože efekt při těch nízkých rychlostech prostě nevyrovná zvýšené náklady.
Lascia ch'io mangi; e se ti piace, manga con me!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pon 18.9.2006, 23:37

Já se zase můžu pochlubit že sem viděl hada čůrat, koně blinkat a dokonce sem viděl plakat policajta :shock:
P.S omlouvam se za OT, ale nemohl sem si to odpustit :lol:
"Only the dead have seen the end of war."

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

45 pro nošení.

Příspěvek od vito » úte 19.9.2006, 7:32

mpts: Děkuju profesore, už tomu rozumím. Sebevědomí ti ale nechybí a to je asi dneska dobře. :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 105

Registrován: pát 25.8.2006, 0:58

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od mpts » úte 19.9.2006, 10:25

vito: Vždyť to znáš, u klávesnice je každý sebevědomý až na půdu, a v reálu pak... :)

Já jsem holt ten typ, který když ví, že něco ví, tak na tom trvá. Ale zase když nevím, obvykle se nechám poučit, a rád.
Lascia ch'io mangi; e se ti piace, manga con me!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

....

Příspěvek od Salamoun » úte 19.9.2006, 11:03

Specielně pro MPTS

http://www.czmssa.cz/

Zkus to proštudovat,můj bratranec to střílel hodně dlouho,svého času jsem pro něj dělal náboje,třeba FMJ biogivál 45ACP od fy Perkins atd.,jak máš trochu delší lauf u kvéru,je třeba kalkulovat se vším.Doufám,že jsem rozšířil Tvůj obzor.

Savadi kap.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 105

Registrován: pát 25.8.2006, 0:58

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od mpts » úte 19.9.2006, 11:46

Salamoun: Ehm, siluety jsou sice pěkná disciplína, ale ty stránky nějakou velkou přehledností zrovna nevynikají a ani můj zájem o toto téma ani mé časové možnosti nejsou dostatečně velké pro to, abych tomu prostudování mohl věnovat několik hodin. Nemohl bys tedy prosím dát trochu přesnější odkaz na to, co vlastně máš na mysli?

Jinak, to, že pro sportovní účely nějaká firma dělá speciální střelivo či komponenty, je docela dobře možné a nijak to ani nevybočuje z toho, co jsem napsal, tedy že "nějaké jistě mohou existovat", ani to nedokládá to, co jsi napsal ty, tedy že by takové provedení bylo "celkem běžné".

Ačkoliv, abychom se nepřeli zbytečně, uznávám, že termín "celkem běžné" je dost relativní a také že dost záleží na tom, v jakém prostředí se člověk pohybuje. Takže jsi-li siluetář, možná to pro Tebe celkem běžné je a možná se tam ten odtokový ogivál i vyplatí a o nějaké to procento přesnost a/nebo dopadovou rychlost zlepší.

Za laskavou péči o můj obzor a jeho šíři děkuji. :)
Lascia ch'io mangi; e se ti piace, manga con me!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

...

Příspěvek od Salamoun » úte 19.9.2006, 11:58

TO MPTS

Hele mír,nejsem siluetář,pouze jsem léta tuto munici vytvářel,takže aerodynamika a balistika mi nejsou cizí,stránka je nepřehledná,to uznávám,netvořil jsem ji,ale jednou jsem si zkoušel svou 45ACP v balistické hlavni a rozptyl byl znatelně jiný než u tovární,menší.Skončíme tuto debatu,protože komparovat si vzájemně názory asi nemá cenu.... *86*

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 225

Registrován: stř 23.8.2006, 22:48

Zbraň: G17

Příspěvek od draven » čtv 21.9.2006, 18:55

mpts píše:
cmk píše:Ale ano - mas pravdu - i obyc FMJ v tyhle razi uz maji solidni tendenci zustavat v cili :-)
Hmmm, toto je zajímavá pověra a zajímalo by mne, kde se vzala. Čtu to docela často, ovšem jen na českých webech o zbraních, Američané vědí své.

Pro zajímavost: 230 grainová střela v ráži .45 má asi o šestnáct procent větší průřezové zatížení než 124 grainová střela v ráži devět milimetrů.

Při tomto větším průřezovém zatížení, jež samo o sobě by zajišťovalo vyšší průraznost, má střela .45 Auto v běžné laboraci oproti střele 9 mm Para nižší rychlost a tedy nižší tendenci ztrácet energii v materiálu charakteru lidského těla, kde odpor roste zhruba se čtvercem rychlosti, zatímco lehká a rychlá devítka ztrácí energii rychleji.

Střela .45 Auto je téměř dvakrát těžší, tudíž mnohem snáze drží směr, zatímco devítka při průchodu nehomogenním prostředím těla směr snáze mění a tak si může dráhu v těle prodloužit, často velmi výrazně.

Devítka má pouze jednu "výhodu", totiž menší pravděpodobnost, že narazí na tvrdší nebo tužší část těla, např. větší kost.

V článku Have No Faith in Your Defensive Handgun Caliber or Load!, jehož překlad jsem zveřejnil zde, autor uvádí, že dle výzkumů Massada Ayooba přibližně sedm z deseti střel 230 gr. FMJ .45 Auto plně prostřelí trup dospělého muže. Hned za tím sice píše, že se domnívá, že u běžné devítky FMJ to bude ještě častěji, ovšem již sedm z deseti je hodně často.

Já se domnívám, že pokud vůbec to u devítky bude častěji, pak jen o velmi málo, a vůbec by mne -- vzhledem k výše uvedeným faktům -- nepřekvapilo, kdyby to častěji ve skutečnosti bylo u té pětačtyřicítky. Většinu důležitých faktorů má totiž na své straně.

Na každý pád, pokud tři z deseti zůstanou v trupu, neodvážil bych se tomu říkat solidní tendence. :)

cau, hmm...
ne fakt dobry. konecne se bavime o necem.
hale, ale ja bych rekl ze 9 prochazi spis nez 45
i presto, ze kazdou teorii je treba vyvracet, abychom se v ni ujistovaly.
Myslim, zkontroluj Tvoji domnekku vychazejici z -
.45 Auto ma v běžné laboraci oproti střele 9 mm Para nižší rychlost a tedy nižší tendenci ztrácet energii
- ze by to znamenalo prospech pruraznasti pro 45.

ten rozdil v rychlostech na pocatku je ohromn., cca 40procent(tento naskok pomeru rychlosti je vetsi k pomerum hmotností, vzajemne sdilejici stejny efekt), takze i nasledne rapidnejsi klesani rychlosti u 9 mm nedava
45(230) vitezstvi v pruniku.

pozn_ 9mm 8 nebo i 7,5 je i beztak dost stabilni strela, velka tezka a ne toliko rychla, aby se prevracela ci menila smer.

mej se!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 105

Registrován: pát 25.8.2006, 0:58

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od mpts » čtv 21.9.2006, 22:02

draven: O té rychlosti a jakou to má vliv na větší nebo menší průraznost už raději nechci dál debatovat, bez pořádných experimentů to imho nemá cenu, a řešit to teoreticky by bylo velmi složité, pokud by to mělo být dostatečně přesné.

Tož jen podotknu, že s tou stabilitou devítky to opravdu není moc slavné -- naopak je známa řada případů, kdy po těle putovala po velmi klikatých cestičkách, často úplně kolmých k původní dráze střely. Mluvím samozřejmě o běžné FMJ střele. Střely JHP, které mají hmotnost posunutu směrem k obvodu a tudíž jsou díky většímu momentu setrvačnosti přestabilizovány, a obzvláště když se rozvinou, to je samozřejmě něco jiného.
Lascia ch'io mangi; e se ti piace, manga con me!

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz