7,62 TT Tokarev vojenský


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

7,62 TT Tokarev vojenský

Příspěvek od VEIKO » pát 01.2.2008, 10:26

Tak plánuju si koupit čz 52 nebo tokareva 33, tak se chci zeptat jestli je možno do toho LEGáLNě koupit to vojenské střelivo. Myslím že uvnitř střely je kovový váleček který způsobuje famozní průraznost plus je v nábojnici více střelného prachu. Takže je to LEGAL?
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pát 01.2.2008, 10:37

Obávám se, že pouze na povolení kat A.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 94

Registrován: úte 18.12.2007, 15:49

Příspěvek od R123 » pát 01.2.2008, 10:46

Zbraněmi kategorie A jsou

a) zbraně
1. vojenské, s výjimkou pušek, samonabíjecích a opakovacích pušek, pistolí a revolverů, ověřených pro civilní použití, pokud podléhají ověřování podle zvláštního právního předpisu,
2. samočinné,
3. vyrobené nebo upravené tak, že lze utajit jejich účel, nebo u kterých byly původní charakter a podoba změněny tak, aby se jejich použitím mohly způsobit těžší následky, anebo zbraně maskované jako jiné předměty (zákeřné zbraně),
4. palné nevyrobené z kovů, pokud nejsou identifikovatelné jako zbraně při kontrolách osob a zavazadel pomocí detekčních a rentgenových přístrojů,
5. plynové nebo expanzní, nejde-li o dovolené výrobní provedení,
6. střelná nástrahová zařízení a
7. s pevně vestavěnými tlumiči hluku výstřelu nebo s pevně vestavěnými laserovými zaměřovači;
b) střelivo
1. se střelou průbojnou, výbušnou nebo zápalnou,
2. pro krátké kulové zbraně se střelou šokovou nebo střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku,
3. které neodpovídá dovolenému výrobnímu provedení, a
4. vojenská munice;
c) doplňky zbraní
1. tlumiče hluku výstřelu,
2. zaměřovače zbraní konstruované na principu noktovizorů a
3. laserové zaměřovače.



Z vyše uvedeného jasně vyplývá, že průbojné střelivo spadá do kategorie A, navíc se jedná o vojenskou munici, která nebyla schválena pro civilní použití. Takže bych řekl, že máš smůlu a legální to rozhodně nebude.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » pát 01.2.2008, 14:07

NO jo jenže zákon je jedna věc a realita druhá. Jen mě zajímá na jaké úrovni to je. Je mi jasné že to zavání nedovoleným ozbrojováním ale gord na tomto webu jsem četl že lidi si v poho přes známé kupujou do 858ček 58čkové střelivo (vojenské). Tak mě zajímá jek vážně se to bere.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 94

Registrován: úte 18.12.2007, 15:49

Příspěvek od R123 » pát 01.2.2008, 14:38

Zákon je zákon a lidi dělají různe věci. Někdo jezdí ožralej v autě, jiný se nedovoleně ozbrojuje a někdo to kombinuje. Ovšem stále platí, že když se na ně přijde, tak podle toho zákona většinou špatně dopadne.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » pát 01.2.2008, 15:38

kdyby někdo měl nějaké zkušenosti at už špatné nebo dobré s čz52 nebo tokarevem TT 33 tak at písne. Rozhoduju se.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 01.2.2008, 20:38

VEIKO píše:...gord na tomto webu
Co tim myslis? Kord? Nebo kor? Nebo je to preklep? Archaismus? Ci snad nejaky novotvar? :oops: :roll:
Dovolim si pripojit jeden maly odkaz mimo tema, lec castecne souvisejici s prispevkem, na nejz reaguju:
http://lamer.cz/quotes/show/3719
*39*
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » pát 01.2.2008, 21:12

gord v ostravštině je jako nejspíš nebo uplně. Jen mě zajímají věci týkajíci se čz 52 nebo tt33. Je mi jasné že to tady je o glocku. Ale kdo byl na vojně tak se zná s čz52. Já sem nebyla a tak stojím o každou reakci. Co je teda lepší. Spíš mě to zajímá jako zbran na střelnici než sebeobranu, protože stop efekt je nic moc. Ale i ta k by se to dalo. Je to relativně levná zbran s krutou průrazností. S trouchou nadsázky řečeno český desert eagle :D :D
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 183

Registrován: sob 14.7.2007, 22:02

Bydliště: Praha

Příspěvek od Jeňýk » pát 01.2.2008, 23:18

VEIKO píše:...tomto webu jsem četl že lidi si v poho přes známé kupujou do 858ček 58čkové střelivo (vojenské). Tak mě zajímá jek vážně se to bere.
Nejsem si tím zcela jist, ale vojenské střelivo do 58 (pokud nejde o speciální) = zcivilněné od multiagra z armádních skladů, 4kč za kus, normálně prodejné. Je s ocelovým jádrem střely a dalo by se tak považovat za průbojné, nicméně zkušebna to uznala, takže je to ok (někde se to tu snad již probíralo, že to jádro je ocelový z důvodu úspor).
Někde jsem četl, že to v multiagru znovu přebíjej a snižujou navážku prachu, ale přijde mi to jako blbost. To by se jim podle mě dost prodražilo a náboj by nebyl tak levný.
Glock 17, CZ 858 Tactical, Mossberg M590 A1, Tokarev 1933, Sajga M3, Makarov PM, Mosin 44, Beretta 71, SVD-63 Dragunov
Uživatelský avatar

Příspěvky: 237

Registrován: pon 17.12.2007, 20:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: PEKLO

Příspěvek od Edelweiss » pát 01.2.2008, 23:26

Koupíš náboje armádní z roku 52,jádro PB schválené pro civilní použití a dodávané fa.Multiagro,v obchodech cca.4,-Kč Takže nic neřeš a nakup.

Příspěvky: 5

Registrován: pát 16.2.2007, 19:38

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kutna Hora

Příspěvek od milda » sob 02.2.2008, 0:23

u 52 se mi na vojne vyboulil zaver :roll: , videl jsem to pak jeste parkrat,zamykani valeckama nic moc, to strelivo je puvodne vyrobene pro samopal :!: 52 neni nic moc bezpecneho , a TT taky ne , znamemu vypadla na hlaven a vystrelila, strepiny mu posekaly nohu. Udajne 7,62 TT pri statistice z valky melo ze samopalu "lepsi" ucinek nez 9L :!: a bylo vyrazne vyhodnejsi nez 45. :!:

Příspěvky: 469

Registrován: pát 01.12.2006, 20:02

Příspěvek od Andy4 » sob 02.2.2008, 11:19

pro predstavu, co tokarev prostreli
http://www.theboxotruth.com/docs/bot29_3.htm
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » sob 02.2.2008, 18:54

Takže tokarev s průbojným učinkem je ten celoplášt s pb jádrem.

Já myslel že to je nějaký s ocelovým válečkem uvnitř. Ten s PB jádrem asi nebude tak průbojný? Těma průbojnýma se prý střílelo na vojně. Tak kdyby někdo věděl co za typ to je. A jestli to multiagro prodává.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » sob 02.2.2008, 18:57

To Andy:

Někde na netu jsem četl že to prostřelí v poho 3 prasečí hlavy. Nějaký borec to zkoušel. Možná znuděný řezník. Jinak do té kevlarky se dostala skvěle.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 237

Registrován: pon 17.12.2007, 20:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: PEKLO

Příspěvek od Edelweiss » sob 02.2.2008, 22:10

Chlapci chlapci,někde jsem slyšel,četl???To není ono.Takže munice pro Pi.vz-52 se dělala s mosaznou nábojnicí a střelou PB a FE,pro samopal se dělaly v ocelových nábojnicích,které byly lakované a obvykle byli střely stříbrné (chrom nebo co) ale to není pravidlo.Jediné co se nedoporučovalo bylo nabíjení těch lakovaných do pistole z důvodu vyšších tlaků.
Srovnatelný problém byl u 7,65 browning kdy náboje se stříbrnými střelami byli určeny pro sa.vz 61,což jsem osobně nedocenil,koupil velké množství levně a zničil 3 pi.vz 27 (hřebenům to vylámalo zuby)
Pokud se to nezaměňuje není problém.
Mmj.vojenský náboj PB má o poznání větší průbojnost než civilní PB SB,takže cena a výkon jsou důvodem k jeho zakoupení.
Nějaké testy a komentáře najdete zde http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... ht=tokarev
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » sob 02.2.2008, 22:25

to se mi moc nezdá, všechny tokarevy za války se v poho zaměnovali jak se špaginem tak s TT33 a byli s vysokou laborací a bylo to OK.

Myslím že tady nebude problém. Multiagro prý prodává normálně s ocelovým jádrem. Mazec
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 237

Registrován: pon 17.12.2007, 20:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: PEKLO

Příspěvek od Edelweiss » sob 02.2.2008, 22:33

To- VEIKO
Myslet znamená houby vědět!V souvislosti s Multiagrem se bavím pouze o československé produkci nábojů,ta má jisté specifika jako třeba u náboje makaron a vz.82.U nás se vždy dělalo něco trochu jinak.Multiagra FE rozhodně nejsou a na krabičce to je kupodivu i napsané,pokud nevěříš,nelaboruj a rozřízni střelu (já to už udělal) Ber to jak chceš ale budeš li si dál mlít svoje ,,to se mi moc nezdá´´ nemá cenu v tomto hovoru pokračovat.Já to dělám převážně prakticky,na teoretické rozvahy akademiků nemám čas a náladu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 237

Registrován: pon 17.12.2007, 20:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: PEKLO

Příspěvek od Edelweiss » sob 02.2.2008, 23:03

Takže abys nemusel teoretizovat,tak tady máš střelu Multiagro při pitvě v praxi.Kniha a jedna paní co povídá tohle asi nevyvrátí.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » sob 02.2.2008, 23:22

mám doma dva delaborované tokarevy jako přívěsek na klíče. jednu střelu jsem vyndal a dal na kovadlinu. Jedna rána kladivem a pouze sem sploštil špičku. Vevnitř byl nějaký kov ale PB to nebylo ale ocelový váleček taky ne. Takový tvrdší kov. jo a měla mnohem širší plášt než ta tvoje střel co držíš v kleštích.

Myslet znamená houby vědět - souhlasím.

Jen sem někde četl že prý multiagro prodává s kovovým válečkem. Ale bylo to někde kde se soudili nebo co. Chtěl jsem to potvrdit.

A co to v tom přívěšku vlastně bylo. Naboj není značený a u hrdla jsou tři důlky na přichycení střely. Informace nemám přesné to uznávám proto se tady doptávám.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 237

Registrován: pon 17.12.2007, 20:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: PEKLO

Příspěvek od Edelweiss » sob 02.2.2008, 23:32

Tvůj ,,přívěsek´´ patrně nejasného původu mohl mít střelu s FE.
Co se týká problémů Multiagra s municí versus pan Kreml,jednalo se převážně o munici 7,62X39 a 7,62X54R u obou bylo ušetřeno drahé olovo,náhradou za měkké železo.Testy v ústavu jasně prokázaly že tvrdost toho kovu nikterak nezvyšuje průbojnost a tedy byly náboje schváleny pro civilní trh.To ovšem pan Kreml neuznal a nezákonně zakázal prodej,čímž obchodníky poškodil a dále vyhrožoval nedovoleným ozbrojováním všem co to již nakoupily.To je celá věc,pokud chceš najdi si to na webu

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz