7 cikánů ukopalo kluka k smrti


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od admix » pát 04.3.2011, 21:57

Ahaa, ja myslel ze reagujes na to "speed, surprise, violence of action" ;) Pak si samozrejme rozumime :D Urcite je to na nem, kazda situace je jina.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od cmk » pát 04.3.2011, 23:29

Fighter - jak to rict.
Priznam se, ze na 14 let mas nektery nazory docela vyzraly (nektery odpovidaj).
A ve 14ti se moc do posilky nechodi - v obdobi velkeho rustu je lepi venovat se prirozenym pohybovym aktivitam, behat, skakat. Posilovani muze zpusobit rustovy problemy.
Navic - idealnejsi pro zivot je mit nejakou dynamickou "silu" - tedy ne umet zvednout 120kg na bench, ale ubehnout 1500 pod 6 minut, dohodit daleko kriketakem.
Vyprdni se se na posilku, chod hrat hokej, fotbal, volejbal, behat...

K te situaci - pochroumany sebevedomi preboli, rozkrapla hlava nemusi. Vyresils to asi dobre. Utek a vyhnuti se boji je vzdy nejlepsi reseni (pokud to jde) - neni se za co stydet. Furt lepsi bejt zivej posera nez mrtvej hrdina - tech jsou plny hrbitovy. Nakonec zjistis, ze i pojem "posera" je relativni, a ze to, zes utekl pred presilou neznamena bejt posera, ale znamena to dostatek zdravyho rozumu do dobryho usudku.
Az te treba jednou za "hrdinstvi" budou platit, bude to mozna neco jinyho. Jako normalni clovek se nemas za co stydet.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 9

Registrován: pát 04.3.2011, 18:37

Zbraň: airsoftky, ruce

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Fighter » sob 05.3.2011, 10:10

No teď je zas řada na mě :) zaprvý vám všem děkuju za ochotu napsat, a rozhodně to byly dobrý rady, cmk - na ty vyzrálý názory - jsem zvyklej třeba několik hodin přemejšlet o životě apod. a taky sem dost velkej knihomol, to bude možná tím, nebo to jsou prostě "Mendelovy zákony dědičnosti" ;) ohledně toho k. nože - nosim u sebe házecí nůž Airborne, jenže nikdy nevíš jestli na tebe ten druhej nevytáhne taky nějakou kudlu.... takže vám všem opět děkuju, všechny rady se pokusím probrat a nějak si to zformovat do jednoho ;)

ohledně tý školy: no problém je v tom, že vojenská kariéra je přesně to, co sem si od života představoval, nevim jak to říct, prostě už nejsem ten malej kluk co si hraje s čínskejma kuličkárnama na vojáčky, myslím si že znám všechny klady i protiklady vojenské školy, já prostě miluju tu vojenskou atmosféru, minulej rok sem byl na vojenskym táboře od 15 let(byl sem tam ve 13 :) a hrozně se mi tam zalíbilo, miluju tábory a podobný věci, ale každopádně zkusim udělat co jste mi poradili ohledně toho zaměření a rozhodně napíšu SZ ;) jo jinak jsem z Nýrska (Klatovsko) - je tady krásná šumava, a není to tu moc nebezpečné, jsou jen dvě takový agresivní bandy, jedna si holt vybrala mě :) takže s nebezpečím to tu není tak hrozné, ale člověk pod 170 cm se tu bojí sám no :)
Nebezpečí není v tom, když v boji upadneš, ale když zůstaneš ležet...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Starosta » sob 05.3.2011, 14:53

Pepřák by mohl taky pomoct - ale nespoléhej na to, je to jen prostředek, kterej Ti může získat pár vteřin navíc znásobením momentu překvapení. Představa, že stojíš uprostřed hloučku, kterej se stahuje, aby Ti dal přes držku a Ty začneš šátrat v kapse, abys je všechny pokropil - tak takhle to nefunguje ;)

Jinak doporučuju cokoli jinýho než aikido. Bez urážky.
Vypadá to krásně, ale pro normálního smrtelníka bez několika (desítek) let tréninku je to k ničemu - naučí Tě pořádně jenom padat, ale to není nejlepší sebeobranná technika.
Doporučuju RBSD, krav-maga, thaibox, box, judo (cokoli z tohoto je vynikající sebeobrana "na ulici") a co nejlepší školu ve Tvém okolí.

Klidně toho obejdi víc a uvidíš, kde se Ti bude líbit trénovat. Není to totiž jen o tom, "jaké BU je nejlepší", ale kdo to trénuje, jak často tam chceš chodit a kolik tomu skutečně budeš dávat a jestli Ti to dalo i fyzičku...
Všechny tyhle parametry totiž velmi významně vypovídají o tom, jestli to "vlastně k něčemu bude".

Uvidíš, že když dobře vybereš (to je asi na vlastní téma nebo SZ), tak potom se zdravou úrovní sebevědomí nebudeš mít problém :)
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od admix » sob 05.3.2011, 17:34

Starosta: mam kolegu aikidistu, takze mu to aikido klidne doporucim :) Ono to s nim totiz taky jde :)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Starosta » sob 05.3.2011, 17:46

admix: Já respektuju všechny, kdo se pro něco nadchnou a rozhodnou se tomu věnovat a věřím, že člověk v tom může být za nějakej čas velmi dobrej.
Jde mi o to, že přímý srovnání s těmi sporty/BU, co jsem psal, v tom je prostě rapidní rozdíl.
V rychlosti tréninku i efektivitě útoků a obran. Proto to nedoporučuju, stejně jako tai-chi, karate a další tradiční formy BU.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od admix » sob 05.3.2011, 18:04

Ano, to je pravda, ale pokud uz ma v aikidu nejaky zaklad, tak uz se vyplati ho rozvijet. Samozrejme souhlasim, ze na rychle nauceni sebeobrany aikido rozhodne neni, je to beh na dlouhou trat.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Starosta » sob 05.3.2011, 20:19

Já bych byl ještě přísnější a postavil to tak, že "naučení sebeobrany aikido rozhodně není".
Je to fakt nesrovnatelný.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od admix » sob 05.3.2011, 20:55

Kolegovi to funguje, a jeho pritelkyni tech par chvatu taky funguje :)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Starosta » sob 05.3.2011, 21:17

Hele, kdybych Tě chtěl chytat za slovíčko, tak přesně vytrhnu to, že "těch pár chvatů" možná jo, ale prakticky je nepoužitelnej ani jeden z nich.

Místo toho to zkusím víc vysvětlit. (Když tak prosím přesunout, asi jdeme už dost OT.)

Ve spoustě BU se učí stylem "udělá-li útočník A, udělej B a pokud chceš, můžeš udělat i C".
Nutno podotknout, že zapomínají dodat "pokud půjde vše hladce".
V praxi to ak dopadá tak, že i pokud je člověk připraven na souboj (dejme tomu v přátelském mezi-stylovém utkání), v drtivé většině případů se nedaří nasadit ani jednu sofistikovanou praktiku, protože je to prostě moc složitý a vyžaduje to nemalou "spolupráci" protivníka, např. používání stejného stylu, obvyklých útoků, nebo zákaz "nekalého jednání" a nečekaných forem útoku či využití improvizovaných zbraní.

Například, co udělá několik málo let trénující aikidoka, když se má utkat s jiným stylem? Udělá vše, co by udělal každý jiný styl - snaží se aplikovat to, co byl učen. Např. nasadit páku, využít energii těla protivníka, nebo podobně. Problém je, že většinou máte sotva dva pokusy na něco podobného, z nichž ve většině případů nevyjde ani jeden.

Problém začíná už na lekcích BU, kde se člověk učí reagovat na přesně dané útoky, ne plošnou obranu a maximálně efektivní protiútoky v pravý čas. Neučí se použít cokoliv jako zbraň a využít výhody prostředí, protože "jeho BU je perfektní samo o sobě". Nebere útoky podle intenzity a neřeší, že většinou "se ocitne" člověk v souboji až po první ráně do rypáku, kdy už je pozdě zaujmout správný postoj nebo se šikovným podmetem vyhnout jednomu a přitom sejmout druhého.

Netvrdím, že to nejde, jen že se to normální člověk během několika málo let nemá šanci naučit. Oproti tomu každej průměrně zdatnej člověk se dokáže do roka relativně efektivně bránit některým ze sportů/BU, které jsem psal prve.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od admix » sob 05.3.2011, 21:20

Ja prave pisu o prakticky pouzitelnosti, vyzkousene v praxi, ale jinak souhlasim s tim, cos napsal. Mozna bych to mel podat tak, ze je lepsi umet par chvatu z aikida, nez nic, coz je vicemene to, co jsem puvodne myslel - pokud uz ma neco natrenovano, a nechce se mu to zahazovat, tak je lepsi pokracovat v aikidu, nez toho treba nechat uplne. Ale hlavne ze si rozumime :)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Starosta » sob 05.3.2011, 21:22

Jasný, pod to se podepisuju :)
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16

Registrován: pát 21.1.2011, 12:12

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Pistolník » sob 05.3.2011, 21:26

Tady musím trochu nesouhlasit. Kdysi jsem dělal rok aikido. Po tak krátké době se s tím nedá téměř nic a určitě ne proti někomu v boji zkušenému. Je to na mnoho let tréninku. Nyní dělám několik let muaithay. Po pár měsících usilovného tréninku se dá zápasit. Tedy i úspěšně bránit.

Edit: vidím, že než jsem to na founu napsal, jsou tu už dva další příspěvky. Takže nesouhlasím s těmi staršími, s těmi hned nad ano. :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od admix » sob 05.3.2011, 21:35

Ono to je tim, ze za aikidem stoji pomerne rozsahla filozofie, ktera - rekneme si otevrene - neni pro kazdyho :)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od panvrabec » ned 06.3.2011, 1:06

Pánové nehádejte se, stejně je nejlepší bojové umění LOS :mrgreen:

Příspěvky: 9

Registrován: pát 04.3.2011, 18:37

Zbraň: airsoftky, ruce

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Fighter » ned 06.3.2011, 13:46

No chodil jsem na aikido jeden rok, a to ještě pouze jeden den v týdnu, na 3 hodiny, a troufám si říct že každej ve třídě se mě bojí, kromě jednoho bouchače kterej je ale bezmozek :) je pravda že sem se naučil velký prd za ten rok, ale pochytil jsem něco z teorie aikida, a kupodivu mi to stačí abych v případě nouze sám vymýšlel nějaké jednoduší páky apod. nejsem nijak zběhlý v BU, takže si nedovažuji s vámi nesouhlasit, jen konstatuji, že páky jsou skvělá věc, která se mi bude hodit....

Jaké bojové umění myslíte že je nejlepší začít cvičit v mých, dejme tomu 15 letech (v květnu) aby jsem za rok něco z toho uměl.... a aby mě ty tréninky nezabili ;) Jinak děkuji už zase všem, co mi tu radíte :)

EDIT: jinak, krav-maga a judo vypadává, krav-maga zaprvé, protože v blízkosti není žádný oddíl cvičící toto BU, a zadruhé i kdyby byl, můj tatík ví co to krav-maga je, takže by mi to určitě nedovolil, protože ví, že se lehce naštvu takže by to nemuselo někde na ulici pak dopadnout uplně dobře (co jsem slyšel tak krav maga je nejbrutálnější sebeobrana) a judo odpadá, opět kvůli tátovi, protože sám na něj chodil a já mám tu smůlu že odsuzuje klanění se někomu (např. slunci nebo komu se to klaní) a podobný věci :( ale thai box se u nás cvičí, a box by měl taky někde okolo být, jinak máte někdo zkušenosti s taekwondem?
Nebezpečí není v tom, když v boji upadneš, ale když zůstaneš ležet...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od panvrabec » ned 06.3.2011, 14:17

Ano to klanění, přesně proto jsem toho nechal a přešel na jiný boj. sport. Ale taky mi tenkrát mohlo být 13 let, když jsem to JUDO dělal. Ale to přiblblé modlení není jen v judu ale ve spoustě dalších BU, některé jsou trapné.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16

Registrován: pát 21.1.2011, 12:12

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Pistolník » ned 06.3.2011, 15:16

To admix. Samozřejmě, že je za tím filozofie, ale probíráme-li možnost obrany, pak potřebuju okamžitě přežít. Přemýšlet si můžu potom.
To fighter: to by se aikidikům moc nelíbilo, že si vymýšlíš vlastní páky :) (problém těchto zkostnatělých stylů, nesmí se použít vlastní nápad).
A druhá věc.: To, že se tě všichni bojí, to dle mého názoru není moc k chlubení. Doufám, že si spíše chtěl použít slova "respekt". Mě osobně by dost vadilo, že se mě lidi bojí.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Starosta » ned 06.3.2011, 17:33

Fighter: Mno, jak to myslíš s tím, že se snadno naštveš? Jaké máš tělesné proporce ve svých 14?
A kdo učí u vás muay-thai? Musí to vzít samozřejmě v potaz a nechtít z tebe udělat hned krabici.

S taekwondem zkušenost mám jen velmi letmou - jedno přátelské porovnání laika TW vs. laika MT. Každopádně doporučuju muay-thai :lol:
Třikrát týdně trénink po dvou hodinách a nebudeš se ani rychle naštvávat - ani si potřebovat něco dokazovat :D
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 9

Registrován: pát 04.3.2011, 18:37

Zbraň: airsoftky, ruce

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Fighter » ned 06.3.2011, 22:09

Pistolník: možná jsem se špatně vyjádřil, nemyslel jsem tím strach, myslel jsem tím to, že spolu vycházíme dobře a máme ze sebe respekt, jak jsi již zmínil ty, a rozhodně jsem neměl v úmyslu se chlubit... mě by ten strach vadil jen u některých lidí, a také podle toho z jakého to je důvodu ;)

jak to myslím? že jsem tak trochu cholerik, naučil jsem se to trochu ovládat, ale i když občas nevypadám že jsem naštvanej, tak ve skutečnosti mi to v hlavě křičí, píská apod. - nesnášim když mě někdo urazí, to mám asi z těch knížek takže často reaguji bohužel přehnaně, což mi způsobuje mnohé potíže...

tělesné proporce? no není to žádný zázrak, znám i silnější kluky... akorát nevím jak ty proporce myslíš... rychlost? síla? vytrvalost? no každopádně nohy mám normální, ruce lehce nadprůměrné (od 12 let v posilce), břicho ujde, ostatní svaly normální, s vytrvalosti to je nahnutý, nejsem žádnej vytrvalec, ale silou vůle se často překonám :) a s rychlostí... nejsem žádnej Sonic, nebo jak se tomu maníkovi říká, nevím zda jsem rychlej nebo ne, moje rychlost je různá, podle nálady, počasí apod. :) tohle jsi měl na mysli?

muay-thai u nás neučí nikdo, ani v okrese :( dost přemejšlim o thai-boxu, ale tatík říká, že box a thai box jsou jen o tom, co nejsilnějš toho druhýho majznout, jenže on si dělá srandu ze všeho takže nevím...

EDIT: o těch pákách.... tak ať se jim to nelíbí, maj pravidel víc než ČR a kdo to má všechno dodržovat :( nesmím si odskočit na WC, bez toho že bych se poklonil vousatému pánovi který visí na zdi, a mezitím mi praskne močový měchýř (prakticky to možné není, ale teoreticky ano :wink: )

admix: máš v avataru snipera, máš s nima něco společnýho, nebo se o ně zajímáš? výštak SZ ;)
Nebezpečí není v tom, když v boji upadneš, ale když zůstaneš ležet...

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz