7 cikánů ukopalo kluka k smrti


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Starosta » ned 06.3.2011, 23:57

Fighter: No, já bych začal zeširoka, ale pokusím se to udržet stručně:
1) Muay thai je thajsky "thajský box" a je to tedy totéž jako thai-box, což je česky.

2) Co čteš za knížky, které zmiňuješ? Je dost roztodivný, když jednou píšeš, že se často několik hodin nad něčím zamýšlíš a přitom Ti hned začne pískat v hlavě, když Tě někdo urazí.
Nespoléháš trochu zbytečně na sílu a "přemožení" protivníka fyzicky? Jak bys popsal svoji náturu? Přemýšlivej/vznětlivej, extrovert/introvert...?

3) Tělesnými proporcemi myslím to, kolik měříš a vážíš a jestli seš atletická figura, nebo hubeňour, slabonožka s namakanými bicáky, nebo něco jinýho.

4) Jak psal cmk, v tomhle věku je lepší plavat a běhat, hodně Ti to dá do výdrže, to budeš potřebovat vždycky. Výbušnou sílu Ti řekne dobrej trenér, co a jak cvičit, abys to na svůj věk nepřehnal. Ta posilka fakt není optimální nějak do toho bušit - zbytečně si zkrátíš pohyblivost a narušíš zdravej růst.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od panvrabec » pon 07.3.2011, 7:16

Když už jsme u těch bojových umění, fighter, nejsi tohle náhodou ty? :mrgreen: : http://navratdoreality.cz/?p=view&id=8103

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Mistral » pon 07.3.2011, 8:41

Divný. Dělaj jsem judo několik let na zš, a klaněli jsme se akorát tak na záčátku a na konci - tedy adekvátně k dobrý den/nashledanou. Jinak judo je na sebeobranu víceméně k prdu, je ale dobré k naučení se pádů a boje při tom, když se dostanete na sebe (na zemi atd.).
Jinak osobně vidím jako nejlepší variantu nějakou formu karate/boxu, protože základem úspěšného vyřešení střetu je praštit toho druhého jako první (a pořádně).
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Příspěvky: 43

Registrován: čtv 26.8.2010, 21:49

Zbraň: ALFA 9241

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Vašek » pon 07.3.2011, 10:48

Hlavně se to chce vykašlat na bojový sport a věnovat se bojovému systému :lol:

Příspěvky: 9

Registrován: pát 04.3.2011, 18:37

Zbraň: airsoftky, ruce

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Fighter » pon 07.3.2011, 11:51

Starosta: to jsi měl říct rovnou, thai-box u nás učí nějaká paní, rodiče řikali, že to je mistryně světa, ale nevim jak se jmenuje, zkusím se zeptat...

já čtu všechny knížky, od encyklopedií po časopisy, s tím pískáním jsem to samozřejmě přehnal, jen jsem tím chtěl naznačit že mě to naštve :D jo, s tím přemýšlením je to pravda, jenže mi to nezmění chování v nějakých situacích ať přemýšlím sebevíc...

no sázim dost na fyzický přemožení protivníka, samozřejmě vím že psychicky se toho dá taky udělat hodně, jenže často na to zaprvé nemám náladu, na něj jít psychicky a zadruhé často nemám ani čas, možná to není výmluva, ale já to tak prostě mám.... no ve škole mi v testu vyšlo že jsem introvert a něco mezi cholerikem a flegmatikem, i když to je dost podivná kombinace... sem pesimista, nemám rád zbytečný bitky, a nikdy jsem ještě žádnou nevyprovokoval, držím se od nich dál pokud možno, všechno to souvisí s mým malým sebevědomím.... no chováním vznětlivej nejsem, už jen kvůli sobě nerad dávám najevo svoje pocity, ale v hlavě jak sem již naznačil, úplně tak klidnej nejsem... a s tou přemýšlivostí - mám sice přezdívku filozof, ale když to přemýšlení nejvíc potřebuju tak to nedělám, nejvíc přemýšlím o životě, vesmíru a podobných divných věcech, a kvůli tomu k jakým závěrům jsem došel při přemýšlení o životě, tak jsem se rozhodl pro kariéru vojáka...

měřim 168cm, a vážim 49kg, no rozhodně mám vytrénovanější horní část těla než tu dolní, ale zrovna slabonožka snad nejsem :) jsem docela malej na můj věk, a to je důvod proč jsem se začal věnovat BU, posilce apod. ale taky je to často výhoda kvůli větší obratnosti a rychlosti... byl sem se školou na pár závodech z atletiky (2. místo v okrese, nebo to byl kraj už nevim :D - tým Nýrsko Školní) a na gymnastice (zlatá ve městskym poháru, a 4. místo v okrese)... s tím opět souvisí moje malá výška :) takže si dovoluji nazvat se atletickou postavou, a doufám že si tu postavu ještě zlepším, hlavně vytrvalost....

ok omezím tu posilovnu, a začnu víc běhat, zrovna dneska jedeme do bazénu (do Kdyně) takže kdybyste tak někdo byl tak mužem pokecat :)) tak si tam dám rovnou trošku záhul :)

panvrabec: to určitě nebudu já :) nikdy nenosím řetízek, a troufám si tvrdit že jsem na tom líp než ten kluk, jak fyzicky, tak stylem jakým se snažím sejmout protivníka :D ale jinak vtipný video :D
Nebezpečí není v tom, když v boji upadneš, ale když zůstaneš ležet...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 99

Registrován: čtv 20.9.2007, 18:27

Bydliště: Západní Čechy

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od urquell » pon 07.3.2011, 14:37

judo není na nic, je to jeden z mála sportů, kde si můžete na tréninku dovolit jít do toho na plný pecky, aniž byste sebe či soupeře zranili = můžete to trénovat často; celkem dobře simuluje fyzickou zátěž u reálného střetu a můžete si vyzkoušet, jak dlouho byste se vydrželi tahat s chapem stejně těžkým jako jste sami; samozřejmě je vhodné se pro účely tohoto vlákna oprostit o "sportovní praktiky či zlozvyky"; naproti tomu naplno dělat sparring u kickboxu apod. již vyžaduje poměrně slušnou techniku, kryty, reakce; pozdrav úklonem není modlení, ale známkou úcty a respektu k místu, kde se cvičí, k trenérovi a k soupeři (je pravda, že kdo byl v Japonsku, chápe, že "tělocvična" je pro ně svaté místo, to, že my to někdy nechápeme, za to judo nemůže)

techniky juda či ju-jutsu ocení i kick- či thajší boxeři u strhů či při zápase v klinči; nevím, jaké procento střetů končí na zemi, ale to už tu někdo připomínal; naučit se někoho uškrtit taky není od věci a když naopak někdo uškrtí vás, rychle si zapamatujete, že od chvíle, kdy se necháte určitým způsoběm chytit, máte tak 5-8 sekund než ztratíte vědomí, to mi také přijde užitečná průprava pro skutečný střet; velmi dobře vás také naučí pohyblivosti a stabilitě

bohužel je to v nám dostupné verzi oholené o údery/kopy, takže je dobré dělat kickbox a doplnit si průpravu v porazech/škrcení/pákách a únicích z nich, nebo naopak dělat třeba judo či zápas a osvojit si základní techniky úderů/kopů/krytů
G17
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Starosta » pon 07.3.2011, 15:19

Jinak řečeno, dělejte ultimátní zápasy :D
Thai-box ve stoje, jiu-jitsu na zemi a něco málo z juda mezitím :)

Ale prakticky, udržíme-li to ve střízlivé rovině, je dobré si vybrat něco méně tanečního a více úderového a pak teprv člověk zjistí, co mu jde nebo nejde.
Thai má tu výhodu, že jde skoro každému a je jednoduché na naučení (základů).
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od cmk » pon 07.3.2011, 15:42

Fighter - zkus Wing-Tsun
Ono to vypada jako takovy motani rukama, ale je to (alespon na zaklady) pomerne jednoduchy a brzo ucinny (na rozdil od Aikida).

Nejdulezitejsi ale je: "bojovat se naucis v boji". Muzes bejt nejlepsi karatista, judista, boxer a ja nevim co. Paklize jsi z ringu mezi 4 provazama zvyklej na pravidla, vez, ze v boji o kejhak existuje jediny pravidlo - odejit zivej. Na to te zadny bojovy umeni samo o sobe nepripravi (o to min bojovej sport).
Lukas_K by mohl povidat - uz par lidi na nej vytahlo nuz (jezdil busem na spatnou zastavku). Nevim, jestli se umi prat, ale vim, ze umi utikat. A vzdycky odesel po svych a jedinej dusledek bylo zvyseni tepovy frekvence na dvojnasobek a trocha vyplavenyho adrenalinu.

Jestli chces umet neco, co ti k necemu bude v zivote, vyprdni se rozhodne na bojovy sporty, mozna i na omezeny bojovy umeni a uc se nejakou rozumnou sebeobranu u nekoho, kdo vi, co a proc uci (coz bude asi nejvetsi problem najit).

A stejne nakonec zjistis, ze to, ze se umis prat je jen jakejsi technickej prostredek, ze nejdulezitejsi je mentalni priprava, odhad situace, zvladnuti stresove reakce v tzv. cernem rezimu.

Kdejakej obejda odkojenej ulici zbouchal velky borce proste proto, ze to byl srac, kterymu nebylo nic svaty a sel do nich hlava nehlava (neni to tak dlouho, co nejakyho Polskyho mistra v Judu pobodal a zabil nejakej drban proste proto, ze Judista neveril, ze to drban udela a kdyz uz, veril si, ze to zvladne).
Ve chvili, kdy jde o kejhak se z cloveka musi stat uplne stejnej srac, kterymu nebude na drbanovi nic svaty.

K tomu tanceni a bouchani - ono to chce oboji. Takovyho zapasnika, jak dobre netrefis prvni ranou, tak jsi v pr*eli, vymete s tebou hospodu a zprelame ti vsechny hnaty a "uderama" s tim nenadelas nic.
Na druhou stranu - thajboxera, jak nechytis poradne, rozmlati te behem chvile, ze po svejch neodejdes a v lepsim pripade te odvezou zlutocervenou sanitkou.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Starosta » pon 07.3.2011, 16:06

"Problém" je, že thajci jsou oproti spoustě BU zvyklí běžně pokračovat v zápasu i na blízko - v klinči. A jsou zvyklí si udělat místo, když je třeba, příp. zamýst s člověkem za krk. Dělá se to na každém tréninku.

Na to navazuje práve judo a BJJ, kde jde o rovnováhu a převahu při přechodu na zem. Na zemi je klíčový získat a udržet dobrou polohu, protože pak je to víceméně jen o čase, kolik (jak dlouho) ten druhej vydrží.
Pak ale zas narážíme na to, že při běžný obraně není žádoucí někoho škrtit nebo páčit, protože jich může být víc, protože není dobrý ho zase "nahazovat" a pak zase "vypínat", když začne blbnout... :D Ale to už je opravdu v teoretický rovině, spíš vtip.

Takže úderový techniky a základy země jsou podle mě optimál - agresivně zabušit a prorvat se "ven", příp. dostat se rychle navrch z pod někoho, zabušit a zmizet.

Ultimáti to kombinujou nejlíp, protože tam se "smí všechno". Zase neznají běžný prsty do očí a kopy mezi nohy jako krav-maga, všechno má prostě dvě a víc hledisek, jak na to koukat.
Ale kdybych si měl vybrat jeden "styl" na ulici, tak ultimátníky, je to spojení thai, juda, BJJ, řecko-římskýho a bůhví čeho ještě :D
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 9

Registrován: pát 04.3.2011, 18:37

Zbraň: airsoftky, ruce

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Fighter » pon 07.3.2011, 21:58

No možná moje otázka bude někomu připadat směšná, jsem amatér, ale to je kdo, ti ultimáti, dá se to někde naučit, je to vůbec nějaké BU?

cmk-kouknu na to wing-tsun... ale ta mentální příprava je nejtěžší :D zatím u mě ale vede ten thai-box...

a jakej je rozdíl mezi kick boxem a thai boxem?
Nebezpečí není v tom, když v boji upadneš, ale když zůstaneš ležet...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16

Registrován: pát 21.1.2011, 12:12

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Pistolník » úte 08.3.2011, 7:48

Thay boxeři kopou i pod pás (rozuměj na nohy). Borec kterej nemůže stát, nemůže bojovat. Vyzkoušeno a funkční.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Starosta » úte 08.3.2011, 9:16

Fighter: Ultimate fighting championship:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ultimate_F ... ampionship
U nás se často označuje jako "UFC", "vale-tudo", "MMA" nebo "ultimátní zápasy".
Je to směska BU, kdy se používají nejlepší z technik různých stylů.

Najdi si to na youtube, ale uvědom si, že je to profi soutěž a většinou jsou tam vidět úplný magoři (mám-li bejt eufemistickej, tak moderní gladiátoři se vším všudy), co se nadšeně kopou do palic do bezvědomí a to po tobě samozřejmě na tréninku nebude nikdo chtít :)

Z mojí zkušenosti jsou všechny tréninky podobných "tvrdých" stylů naopak kamarádštější a člověk tam většinou na magora nenarazí jak je rok dlouhej. Samozřejmě jsou teroristický na fyzičku.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 9

Registrován: pát 04.3.2011, 18:37

Zbraň: airsoftky, ruce

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Fighter » úte 08.3.2011, 11:12

OK díky...

Dělá někdo z vás pankration?
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne úte 08.3.2011, 11:18, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!
Nebezpečí není v tom, když v boji upadneš, ale když zůstaneš ležet...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od FRENKY » sob 06.8.2011, 9:08

Tak nějaké pokračování:

http://brno.idnes.cz/nasilnici-dostali- ... zpravy_bor

http://breclavsky.denik.cz/zlociny-a-so ... 10803.html

Shrnuto. Z původních sedmi pachatelů pokusu o rasově motivovanou vraždu byli odsouzení dva, kterí se ještě odvolali.

A vzhledem k vyjádření soudce, cituji: „Situace v Břeclavi ve večerních a nočních hodinách v posledních letech není vůbec dobrá. Člověk aby se pomalu bál chodit v ulicích. Takto se zkrátka žít nedá,“ se dá očekávat, že odvolání bude soudit někdo jiný..řekněmě více korektnější.
Blil bych.

P.S. Všiměte si, že články jsou opět v těch nejzapadlejších koutech lokálních plátků. Srovnejte to s mediálním humbukem, když si gádžo nedejbože uprdne směrem k černý hubě.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od panvrabec » sob 06.8.2011, 15:01

Takže tady 8 a 10 let a ve Vítkově 3x 22 let a jednou 20 let. A spravedlnost je kde ?

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od GLOCK69 » sob 06.8.2011, 16:58

Vítejte v humanistické, nediskriminující, pro všechny stejně měřící EU...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » sob 06.8.2011, 20:34

Bejt tam nekdo z nas, tak jsou 2 cikani mrtvi a ostani zdrhnou. Psat se o tom bude ve vsech nejvetsich denicich. Budou se zverejnovat rozhovory s bulicima pozustalejma cikankama, bude se burcovat kvuli zakazu zbrani, a cikani, ktery zdrhli, nas svejma duveryhodnejma vypovedma dostanou na 20 let do ustavu analniho znasilnovani se zvysenou ostrahou za rasove motivovanou vicenasobnou vrazdu a pokusy o vrazdu. Budeme muset zaplatit nekolik milionu odskodneni kazdymu pozustalymu a Jose Manuel Barrosso spolu se svym sidekickem Herman Van Rompuyem okamzite vyda smernici o psychotestech a zakazu noseni z nelegitimnich duvodu, jako je "pouhe prohlaseni o pocitu ohrozeni".
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od provarenec » ned 07.8.2011, 14:01

Fighter píše:nazdar všichni, takže, asi sem z vás nejmladší (je mi 14 let) ale nesnášim ty cikány co kradou apod. neříkám tomu rasismus, protože mám několik známejch cikánů kteří jsou fajn a není s nima problém, normálně pracujou atd. ale dneska se mi přihodil takovej incident, parta sedmi cikánů na mě naprosto bezdůvodně nejprve slovně zaútočila, s naprosto vymyšleným obsahem a bylo vidět že se chtějí hádat a prát, já jsem byl sám zatímco jich bylo sedm, přirozeně sem měl docela nahnáno, odpovídal sem na jejich útočný poznámky skoro až zbaběle, tvrdil jsem že u sebe telefon nemám i když sem ho měl apod. jeden z nich si přede mně stoupnul ale podcenil mě, ze zkušenosti jsem věděl že mi bude chtít dát pěstí protože takovejhle typ rváčů neznají jiný tip bitek než tlouct do toho hlava nehlava, pár let sem chodil na aikido a pravidelně chodim do posilky, ale věděl jsem že mi to proti nim bude na nic, vzdal jsem se naděje na čestnej boj, a tak jsem ho kopnul lehce do břicha a začal sem zdrhat, ještě že cikáni většinou kouří a neudržují kondičku :) jen tak tak sem uprchnul, ale to co jsem viděl ve mě vyvolalo nechuť k životu, zaprvý mě obvinili z nechutných a lživých věcí, a zadruhý se klidně vrhli sedm na jednoho, nebudu nic zastírat, byl sem s prominutím posranej a celej dnešek mi to vydrželo a vydrží, ztratil sem dost ze svý sebedůvěry a vůbec si už nejsem jistej jako dřív, mám neustále bolesti břicha a chci s tím něco dělat, vy mi připadáte jako normální inteligentní lidi, kteří to berou tak jak to je bez předsudků, tak si dovolím se vás zeptat na radu co s tím dělat, případně jak se v takovém případě zachovat, děkuji vám a prosím berte ohled na to, že mi je 14 let ;)

Pokud je ti opravdu jen 14, nos mačetu a když tě zase přepadnou, rozsekej je na kaši. Vůbec nic se ti nestane, protože nejsi trestně odpovědný a ostatní si dají pozor. Hodně štěstí chlape.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Starosta » ned 07.8.2011, 20:03

provarenec píše:Pokud je ti opravdu jen 14, nos mačetu a když tě zase přepadnou, rozsekej je na kaši. Vůbec nic se ti nestane, protože nejsi trestně odpovědný a ostatní si dají pozor. Hodně štěstí chlape.
:lol: :lol: :lol:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: 7 cikánů ukopalo kluka k smrti

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pon 08.8.2011, 10:37

Při nedosažení věku 15ti let sice trestní odpovědnost nevzniká,ale to neznamená,že mu nebude určena jiná ústavní výchova!Podle následků jeho jednání.Ty rychlý nohy Ti stejně "všichni"závidí.Není nutno vždy vidět svoje právo!Je dobré však za tím právem,vidět i možné následky.Není nutno se stydět za výsledek Tvého jednání.Buď hrdý na to,že si dosáhl vítězství nad přesilou,a nezpůsobil jsi při tom žádnou škodu.A přesto si vyhrál!Bylo to především chytré.Je jedno jak vítězství dosáhneš.Zda chytrostí,nebo bojem!Záleží vždy jen na tom,jaké při tom vzniknou "ztráty"!A ztráta svobody,i když jen ústavní výchovou,je přeci jenom "Pyrhovým vítězstvím".Hledej raději vždy,podobná řešení.I když to vždy asi nepůjde!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz