9mm Luger-Subsonic


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Příspěvky: 64

Registrován: čtv 21.6.2007, 22:41

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Gforce » sob 04.4.2009, 21:21

to HB: jsem se tím "trápil" tak 3 minuty a vyhrál SB SUB, prijde mi jako cistejsi flat, tem MAG je podle me nekde mezi. O podani bych se nebal, bouchal jsem oboje a nikdy se mi zadny v G19 nehryzl.
Hmm navic mi ty SB SUB prijdou mazlivejsi :D , treninkove jsem zase kvuli cene vymlatil vic MAG SUB :wink:
Jdeme tichou pěšinou, jen stíny našich zbraní tisknou do země svoji podobu a odlesk zapadajícího slunce mnouří naše unavené oči...Jeden za všechny a všichni za jednoho!

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 225

Registrován: stř 23.8.2006, 22:48

Zbraň: G17

Příspěvek od draven » úte 21.4.2009, 12:43

Mnohem bezpečnější je nosit plno-1 +1. Je to dostatečná kapacita a hlavně neunavuješ tolik pružinu v zásobníku ....
důvod proč tak dělat vidím spíš v uvolnění tlaku na závěr zbraně při první ráně(je to opět dáno znalostí typu střeliva a užité zbraně), zásobníky asi něco vydrží, a časem se prostě vymění.
plochost je urcite vyhoda, ale nic zasadniho to neni
přinejmenším určitě lepší pohled než na tu vrtačku, řešení ale leží jinde, kde neni vidět. [/code]

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » úte 21.4.2009, 15:25

Doufám, že nebudu mimo mísu. Nečetl jste někdo test článek o CZ P-07DUTY v SR? Zajímavé byly výsledky s různými náboji, resp. výsledky se subsonic střelivem, kdy z kratší hlavně mělo toto střelivo vyšší rychlost než z hlavně delší. Toto by odpovídalo mému postřehu, že subsonic z G26 kope vice, na což mi spousta lidí s velkou pistolí odpovídalo opakem. V článku vyslovili domněnku, že je tam rychlý prach a v dlouhé hlavni je střela po vyhoření prachu "bržděna" třením.

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 225

Registrován: stř 23.8.2006, 22:48

Zbraň: G17

Příspěvek od draven » úte 21.4.2009, 21:05

vyšší zdvih bude zapříčiněn malouG26 nebot např i G17 má obdobně výkonnější 9g subsoniky stejně jako 8gramy. aby to platilo, by musela hlaven dosahovat rozhodně mnohem větší délky než služební zbraně. nemám ponětí kolik, ale samozř že tam ta mez může být.

sb 140 3,2grs
sb 124 4,4

pro výsledky testú konkrétního střeliva v průměrných hodnotách procent o vlivu délky hlavně na vhodnější užití délky hlavně pro lehký více podsypaný náboj nebo nevhodnost délky hlavně pro určitý náboj je vhodné oslovit někoho, kdo si pořídil hradla a má vyšší IQ než zlatý retrívr. beztak si myslím, že se před zpomalením projektilu hnaným rychlým prachem v příliš dlouhé hlavni, stane ještě něco. pro představu je snad lepší usudek rezerv náboje(bo neefektivní kombinace náboj/zbran) z plamenu za střelou vycházejícího z hlavně. ale odpověd na tuto otázku je jednoznačná.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 21.4.2009, 21:47

Asi si koupim zlatyho retrivra aby mi pomohl - ja to nepochopil :-)

Kazdopadne - z G26 mel subsonic mensi faktor nez z G17. Zatimco z G26 tak akorat prelezl 125, z G17 si to sice nepamatuju, ale vim, ze tam byla doost slusna rezerva.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 225

Registrován: stř 23.8.2006, 22:48

Zbraň: G17

Příspěvek od draven » úte 21.4.2009, 22:03

P vybereš si rychlost, nebo budeš kalkulovat s pf. celková hodnota(průměrná) 115střely z G17(sto procent) z toho rozdíl procent dosažené hodnoty 140střely ze stejné zbraně. to samé např u G26. procenta ukáží efektivnost náboje v dané délce hlavně. například. retrívr se nevyplatí.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » stř 22.4.2009, 8:58

Článek byl od Martina Helebranta, doporučuji přečíst. Chcete někdo zpochybňovat jeho výsledky měření či ho srovnávat se psím plemenem? Měřil a srovnával rychlost subsonicu s 9g střelou z hlavní CZ75 (120mm) a CZ75-DUTY (95mm)
G26 má délku hlavně 88mm. Nejsem si jist nakolik je mimo mísu můj postřeh.
cmk: jestli máš zájem, vezmu subsoniky do Žalan (jestli jedeš) a nechám ti je porovnat v G26 např. s POLICE. Mě ani tak nejde o hradla, výpočet energie ale o subjektivní pocit kopance. O to, jak rychle jsem připraven k další ráně. Já nosím polopláště proto, že se budou chovat stejně nebo podobně jako střelivo, kterým běžně střílím.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 22.4.2009, 9:31

Draven > Sorry, ale ja fakt vubec nerozumim, co mi chces rict :-(
Mam to chapat, jako ze vezmu pomer rychlosti v G17 (rychlost 115ky/rychlost 140ky) a v G26 (rychlost 115ky/rychlost 140ky)?
Pricemz tam, kde se pomer bude vice blizit 1, tak je vhodnejsi subsonic.
Tam, kde se to bude od 1 vzdalovat je vhodnejsi normalni naboj? :-)

HV> ale jo, ja ti verim, ja jen rikam co jsem nameril :-)
Kazdopadne - to, co se strili na LOSu a IPSC, to neni obrana.
Realna rychlost doublu pri obrane je az asi 20. parametr, kterej rozhoduje o preziti/nepreziti. A jestli to s normalnima nabojema zvladas za 0.2 a se subsonicama za 0.25, tak to je fakt jedno.

Samotne zjisteni, ze subsonic ma z delsiho laufu mensi rychlost je fakt zvlastni. Je mi jasny, ze prachu se pod nej dava min, tedy rychleji shori, navic strela je pomalejsi, nicmene v kratkych zbranim je podle me stale jeste rezerva, ze prach zdaleka nestihne vyhoret vsechen, nez i subsonic vyleti. A kdyby ano, naopak by to znamenalo mensi kopanec po vystrelu, pac by byly temer nulove zbytkove tlaky.

Clanek jsem cetl, mereni si z toho nepamatuju, jestli ono to neni tim, ze vzal novou duty a ostrilenou CZ75 a zatimco se v Duty strela pekne zasekla do vyvrtu, totalne ucpalalauf a byla tlakem horiciho prachu krasne tlacena az ven, tak v ostrileny 75ce uz to tak tesny nebylo a prave proto, ze je strela docela tezka, tak tlaku klade vetsi odpor a proto tlak plynu tuto strelu jaksi ochotneji predbehne?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » stř 22.4.2009, 12:09

cmk: Myslíš si, že únik drážkami okolo střely může mít natolik razantní vliv? Při rychlosti rozpínání si myslím, že okolo střely neproleze ani co by se za nehet vešlo.

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 225

Registrován: stř 23.8.2006, 22:48

Zbraň: G17

Příspěvek od draven » stř 22.4.2009, 12:49

Pricemz tam, kde se pomer bude vice blizit 1, tak je vhodnejsi subsonic.
Tam, kde se to bude od 1 vzdalovat je vhodnejsi normalni naboj?
no jasné. normálně, dnes se mi zdálo, žes přijel s rodinou, utrhli sme se a na prknech sjížděli svah písku... někdy bysme mohli
Chcete někdo zpochybňovat jeho výsledky měření či ho srovnávat se psím plemenem?
to sme právě udělali, hodíš kusé informace, člověk by čekal že to byla výzva, žádost o vysvětlení, volání o pomoc? to druhé si s lehkou pomocí zvládnul sám.
i tak, hádej kde mi je něčí jméno z pánského časopisu, na odběr literatury tu zjevně máme jiné
jestli ono to neni tim, ze vzal novou duty a ostrilenou CZ75 a zatimco se...
přesně, ale nechceš to zminovat, neboť neděláš recenzi na kompletní článek, pod kterým se autor podepíše. ale na jisté body a pak je sranda.

si myslím, že okolo střely neproleze ani co by se za nehet vešlo.

radši napiš, čím by to mohlo být, když tvá teorie je dokázaná blbost už tři články zpátky.
ke G26, podle mě zapříčiněný větší zpětný ráz subsoniků ke std zbrani je v poměru malé zbraně a těžké střely, jen tip.
je to totiž krásný rozdíl v 357sig, v neprospěch 9gramu ku 8gramové stř

HB

Uživatelský avatar

Příspěvky: 193

Registrován: stř 10.9.2008, 8:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od HB » stř 22.4.2009, 13:39

Fakt sry za OT, ale jak to procitam, draven ty kura hulis ci co? Cmk neni jedinej, kdo nektere tve vyroky neni schopen analyzovat...
"Be nice to America or they'll bring democracy to your country..."

Příspěvky: 44

Registrován: čtv 13.11.2008, 6:00

Příspěvek od aivosh » stř 22.4.2009, 13:41

muj pocit, kdyz jsem behem nekolika minut strilel jak subsoniky SB, tak 7,5 FMJ SB byl ten, ze mi v G26 kopaly min subsoniky

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 22.4.2009, 14:08

HV píše:cmk: Myslíš si, že únik drážkami okolo střely může mít natolik razantní vliv? Při rychlosti rozpínání si myslím, že okolo střely neproleze ani co by se za nehet vešlo.
Mrkni nekde na fotky - neco proleze vzdy.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 22.4.2009, 14:10

draven píše:normálně, dnes se mi zdálo, žes přijel s rodinou, utrhli sme se a na prknech sjížděli svah písku
Jestli uz jsi s tim sjizdenim nezacal :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: čtv 08.12.2005, 12:57

Bydliště: Č. Budějovice

Re: 9mm Luger-Subsonic

Příspěvek od icks » pon 03.1.2011, 14:46

V katalogu S§B jsem objevil pro mne dosud neznámou verzi subsonicu s 9,7g střelou.
Je evidentně o trochu našlápnutější než 9g, ánšto dosahuje stejných rychlostí.
Máte je už někdo odzkoušené?
http://www.sellier-bellot.cz/cesky/pist ... product=74
"I když násilí v obraně vždy bude v očích lidí pevných zásad smutnou nezbytností,
mnohem horší by bylo, kdyby pachatelé zla vládli spravedlivým."- sv. Augustin
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: 9mm Luger-Subsonic

Příspěvek od panvrabec » sob 08.1.2011, 1:21

Ale, že by novinka pro české ovečky ? :) Mohli by tam udělat aspoň důleček, jako u ceppu.

Příspěvky: 32

Registrován: čtv 14.10.2010, 18:46

Bydliště: Poděbrady

Re: 9mm Luger-Subsonic

Příspěvek od Dann » ned 28.8.2011, 12:51

Rád bych malinko oživil subsonické téma.

Není zde někdo, kdo již zkoušel poslední typ subsoniků se 150grs střelou?
http://www.sellier-bellot.cz/pistol-and ... product=74


Zajímalo by mě porovnání s těmi 140grs, zda je v tom vůbec rozdíl.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: 9mm Luger-Subsonic

Příspěvek od nettik » úte 30.8.2011, 9:43

140×150 gr. od SB bohužel porovnat nemohu, zatím jsem na ně nenarazil, ale za sebe mohu doporučit AE Federal 147 gr. ...koupeno u Brymové, již dvakrát, samozřejmě je měli pokaždé skladem, při lepší ceně (5.45) v porovnání s 140gr SB (5.9) a v mém občas "mlsném" G19 gen4 choděj (zatím) vždy bez problémů. Jsou pocitově přijemnější, do papíru dělaj hezčí díru(netrhaj tolik :inlove: ) a i na nošení budou asi o fous lepší než klasický FMJ 8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: 9mm Luger-Subsonic

Příspěvek od panvrabec » úte 30.8.2011, 17:25

O malililililinkatý fous :) SB má ale větší čelní plochu (aspoň podle odhadu, nemůžu poměřit).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: 9mm Luger-Subsonic

Příspěvek od nettik » úte 30.8.2011, 20:14

ja jo, ale az zitra v praci, at to za neco stoji, rolovacim metrem by to nebylo ono :-) hodim fotky i rozmery...

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz