Agresivní motorkář v protisměru srazil cyklisty...


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Agresivní motorkář v protisměru srazil cyklisty...

Příspěvek od pitt » pon 12.8.2013, 17:07

Phil píše:Tak pokud nikoho nežaloval a jen čekal s čím příjde policie, tak by mě to ani nepřekvapovalo jak to dopadlo.
co mám já informace......................on jako poškozený zažaloval cyklisty o náhradu škody,atd. ale soud se z toho vyzul tak že sice mu byla způsobená újma,ale vhledem k tomu že účastníků nehody bylo více,tak nelze dohledat konkrétního pachatele,tudím ani nemůže určit kdo bude škodu platit.

To že tu nehodu na něj nehodili je díky videu......soud probíhal jen kvůli náhradě škody
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Agresivní motorkář v protisměru srazil cyklisty...

Příspěvek od Sailor » pon 12.8.2013, 17:23

Shi:
O těch brejlích to je absolutně mimo . . .
Co se týče zbytku tvého příspěvku:no na sobě to testovat nehodlám,ale nerozporuju to a i ti věřím.
Shi píše: V zimě lze elasťáky vrstvit lépe než běžné hadry
Hele nepleteš si elasťáky a funkční prádlo?To totiž v zimě používám taky,ale to je jaksi schováno pod oblečením.A potřeba je,o tom žádná.
Jen sem chtěl tím vším říct,že když vidím chlapa v elasťákách je mi z toho na blití a rozhodně nejsem sám.
A ještě malej dodatek k cyklodresům:když už si to někdo vezme tak mějte soudnost a kupte si jednobarevné,ty pestrobarevné s reklamama jsou totiž teploušký ještě víc :D
Ale já sem člověk tolerantní,jen sem vyjádřil svůj názor,klidně si tu obludnost na sebe nasoukejte a vyražte vstříc novej zážitkům.
Phil má samozřejmě taky pravdu.
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Agresivní motorkář v protisměru srazil cyklisty...

Příspěvek od Pařez » pon 12.8.2013, 21:00

Správné chlap jezdí na bicyklu v modrákách a v rádiovce *47* *47*

Berte to s humorem :D

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: Agresivní motorkář v protisměru srazil cyklisty...

Příspěvek od střelec z Havířova » pon 12.8.2013, 22:55

pitt: ..on jako poškozený zažaloval cyklisty o náhradu škody,atd. ale soud se z toho vyzul tak že sice mu byla způsobená újma,ale vhledem k tomu že účastníků nehody bylo více,tak nelze dohledat konkrétního pachatele,tudíž ani nemůže určit kdo bude škodu platit...

Nemohu si pomoct, ale připadá mi to nějak "ujeté". Já bych na místě poškozeného žaloval toho, se kterým jsem se střetl, a ten byl zcela konkrétní osoba, případně žaloba na organizátory závodu, kteří nezabezpečili náležitě průběh závodu, když došlo ke střetu a tímto by se mělo eliminovat dohledávání konkrétních jednotlivých účastníků havárky. Ale pokud bych měl možnost dotyčnému motorkáři něco vzkázat, pak by to bylo: Vítej v klubu...aneb v české žumpě.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Agresivní motorkář v protisměru srazil cyklisty...

Příspěvek od Mistral » úte 13.8.2013, 7:24

Rozhodování prvoinstančních soudů bejvá občas dost na peetschu, ale to už víme.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Agresivní motorkář v protisměru srazil cyklisty...

Příspěvek od reddog » úte 13.8.2013, 7:28

Pumpicky (nikoli cyklisti vseobecne, ale pumpicky v drézech a vubec very-profi vybaveni) byvaji temi nejsprostejsimi ucastniky dopravy. Obzvlaste kdyz je v dojezdu pred krizovatkou predjedete, projedete kolem nich "velice blizko", vjedete do kaluze a je to obstrikne, atd. Konec koncu rvoci sprostosti z videa to dokazuji. Zdvizene prsticky v rukavickach to mimo jine dokazuji na cestach vice nez jasne. Jejich agresivita a bojovnost ale pada umerne vystoupivsimu a priblizijicimu se ridici, ktery si klidne na cyklodrsone otevre usta a upozorni ho, ze v aute ty jeho nadavky slysela treba moje dcera! A ze koldokola sidliste mame cyklostezky a mam diky tomu s pumpickama hodne bohate zazitky, si dovolim rict, ze ty jejich drézy jsou pro nektere z nich vnejsim pohlavnim znakem (bez urazky). Protoze kecu ve smyslu: To jako nepoznas ze jsem na kole? Je ti ten dres malo? To jako mi ten skot ma svitit ze vsech stran, aby jsi mne neprehledl? - vetsinou konci tim, ze "postizeneho" upozornim na elementarni zaklady slusnosti a fakt, ze stezku tam maji proto, aby se v ni drzeli a nikoli proto, aby v ni poradali "Tour de Poruba" (za nasi cast mesta si dosadte svou, pumpickami zasazenou, lokalitu). Asi ze mne vystupuje nejake zvlastni kouzlo, bo kdyz vystoupim z auta, nadavky tolik pumpicka uz nehyri a casto se i bez meho upozorneni omluvi ;-) .

Mozna je to ode mne hnusne, ale na zaklade proziteho s pumpickama a videneho a slyseneho zde z videa srazky, si myslim, ze jista arogance z nekterych ucastniku odesla a jejich slajfkovani po komunikacich vedle aut uz dnes vypada jinak.

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Agresivní motorkář v protisměru srazil cyklisty...

Příspěvek od E-Ryc » úte 13.8.2013, 8:29

Sailor píše:A ještě malej dodatek k cyklodresům:když už si to někdo vezme tak mějte soudnost a kupte si jednobarevné,ty pestrobarevné s reklamama jsou totiž teploušký ještě víc :D
Ja ti nevim, z pohledu ridice je lepsi divoce zbarveny cyklista, ktery je videt nez ten v maskovaci tmave modre, ktery splyva s asfaltem (bavime se samozrejme o silnici, ne v terenu)...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Agresivní motorkář v protisměru srazil cyklisty...

Příspěvek od S474N » úte 13.8.2013, 8:51

Sailor: jak to tady tak ctu, tak si rikam, jestli to u tebe neni nejaka latentni homosexualita, soude dle toho, jak to porad predhazujes. Me osobne je uplne jedno, co ma kdo na sobe, ale dulezite je, jak se na te silnici chova. Jo a na kole fakt nejezdim (kdo me zna, ten urcite se smichem potvrdi *3* )
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Agresivní motorkář v protisměru srazil cyklisty...

Příspěvek od Sailor » úte 13.8.2013, 10:21

S474N
No to seš vedle,jen se snažím bojovat proti přihřátejm elasťákum.
E-ryc:můžou bejt jedobarevný třaba v reflexní barvě :wink:
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Agresivní motorkář v protisměru srazil cyklisty...

Příspěvek od Nikdo » úte 13.8.2013, 10:24

Sailor: správně. A maskáče nebo motorkářský hadry nebo námořnicné oblečení má být taky jednobarevné, jinak budeš za bukvici příště ty :lol:
A kdo má vlasy delší než k límci, je mánička a zapíše se mu to do kádrové složky :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Agresivní motorkář v protisměru srazil cyklisty...

Příspěvek od Sailor » úte 13.8.2013, 11:19

Ale já se přece nechci pouštět do nějakej barev oblečení.Už sem řekl,ať si každej nosí co chce a kam chce.Jen sem se vyjádřil obecně k elasťákům u kohokoliv,nejenom u cyklistů(kupodivu oni mi ještě nic neudělali ani mě v autě nijak neomezili)ale třeba i u běžcú.(a pozor-když sem doma v ČR,tak běhám denně kdyby mě chtěl někdo osočovat že mám něco proti běžcům).A ještě sem se vyjádříl že pestrobarevný elastáky s nápisama sou u mě na tom žebříčku ještě o něco níž.Toť vše.
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Agresivní motorkář v protisměru srazil cyklisty...

Příspěvek od Shi » úte 13.8.2013, 11:37

Sailor píše: Hele nepleteš si elasťáky a funkční prádlo?To totiž v zimě používám taky,ale to je jaksi schováno pod oblečením.A potřeba je,o tom žádná.
Jen sem chtěl tím vším říct,že když vidím chlapa v elasťákách je mi z toho na blití a rozhodně nejsem sám.
Nepletu - když jsem ještě jezdil na kole, tak jsem na funkční hadry neměl peníze a ani jsem netušil jak moc jsou takové věci skutečně funkční.

Co se týče chování cyklistů, souhlasím, že je to čím dál tím horší. Bohužel styl "já jsem cyklista a zachraňuji planetu" stále více pozoruji u cyklistů-ekologistů, kteří nemají jásavé oblečky, ale zelené, béžové, šedé a hnědé hadry důsledně přírodního původu (vlna, len, bavlna).

Co se týče chlapa v elasťákách, je to jen věc lokálního vkusu v daném historickém období - mužská móda na francouzkém a španělském dvoře v 17. století také nevypadala zrovna maskulinně. A hnusný chlap je hnusný jak v elasťákách, tak v plavkách na pláži.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pát 08.6.2012, 19:21

Zbraň: Alfa 641

Bydliště: Brno-venkov

Re: Agresivní motorkář v protisměru srazil cyklisty...

Příspěvek od Beaver » úte 13.8.2013, 12:24

Suma sumárum jsou dva hlavní druhy nebezpečných pumpičkářů:

- oldchool, zpravidla důchodce na skládačce nebo ukrajině, bez světla, bez odrazek, v rádiovce, optimálně tašku s nákupem na řídítkách, vrávorající mezi dírama, kanálama a středovou čárou. Jízda často bývá dost nevypočitatelná a člověk na ně narazí spíš na vedlejších cestách mezi vesnicema.

- newage, často "závodní" dres, hi-tech kolo, frajer na tom jede, jako by mu patřila silnice, většinou zabírá alespoň 2/3 pravýho pruhu a pokud jede "ve formaci" s podporou podobně postižených, tak často utvoří peleton o několika kolech, který ale zabírá místo jako Liazka s nákladem kulatiny. Zpravidla také dost arogantní a nemají zájem nějak umožnit předjetí.

Na první troubit nedoporučuju, mohli by sebou plácnout před auto. Na druhé naopak držím klakson, dokud se neseřadí, nebo dokud nemůžu někde předjet, ideálně pak ještě lehce vymetu krajnici a zvířím prach, jak to jenom jde :lol: Ty první jsou takové nutné zlo, ty druhý bych fackoval jedna radost, protože většinou absolutně nesmyslně zdržujou provoz a vyvolávají nebezpečný situace.

Ten zbytek cyklistů, to jsou běžní uživatelé co oděnkud někam potřebujou dojet, do práce apod. a na rozdíl od těch "profi" jezdců bych řekl, že většinou v tom provozu už mají nacvičeno, že by se měli držet u kraje a dávat si bacha i když samozřejmě i tak dokážou překvapit a neočekávaně vybočit, přejíždět s kolem přes přechod, odbočovat doprava na červené apod.
Almighty 6mm
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pát 08.6.2012, 19:21

Zbraň: Alfa 641

Bydliště: Brno-venkov

Re: Agresivní motorkář v protisměru srazil cyklisty...

Příspěvek od Beaver » úte 13.8.2013, 14:38

WTF ? http://www.novinky.cz/domaci/310408-cyk ... soudy.html

Frajer vyjede na kole z vedlejší rovnou před auto a může za to řidič... A měl přizpůsobit jízdu meteorologickým podmínkám... tak já nevím, asi si budeme muset do aut namontovat povinně meteostanici, měřit rychlost větru a rosný bod.
Almighty 6mm
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Agresivní motorkář v protisměru srazil cyklisty...

Příspěvek od pitt » úte 13.8.2013, 16:07

střelec z Havířova píše:
Nemohu si pomoct, ale připadá mi to nějak "ujeté". Já bych na místě poškozeného žaloval toho, se kterým jsem se střetl, a ten byl zcela konkrétní osoba, případně žaloba na organizátory závodu, kteří nezabezpečili náležitě průběh závodu, když došlo ke střetu a tímto by se mělo eliminovat dohledávání konkrétních jednotlivých účastníků havárky. Ale pokud bych měl možnost dotyčnému motorkáři něco vzkázat, pak by to bylo: Vítej v klubu...aneb v české žumpě.
vzhledem k tomu jak byli postavený propozice závodu a jak to měl ošéfovaný pořadatel závodu,tak z toho vyznělo že každej jede sám za sebe. Takže se z toho pořadatel vyzul. To je takový to kouzelný "každý samostatně odpovídá za škody jím způsobené".

no a nevím přesně jak zněla žaloba,ale on nemohl žalovat jednoho,protože té nehody se jich účastnilo víc a na zažalování každýho zvlášť asi neměl prachy. co říkal,tak ho ta sranda vyšla na cca 170tis. myšleno motorka,žaloba,špitál,atd

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Agresivní motorkář v protisměru srazil cyklisty...

Příspěvek od Shi » úte 13.8.2013, 16:25

Beaver píše:WTF ? http://www.novinky.cz/domaci/310408-cyk ... soudy.html

Frajer vyjede na kole z vedlejší rovnou před auto a může za to řidič... A měl přizpůsobit jízdu meteorologickým podmínkám... tak já nevím, asi si budeme muset do aut namontovat povinně meteostanici, měřit rychlost větru a rosný bod.
To by chtělo vidět celej rozsudek, vypadá to hodně zvláštně. Podivné je, že řidič nabral cyklistu zezadu a začal brzdit až po střetu. Mi to vychází, tak, že cyklista stihl odbočit, ale auto ho následně nabralo. Kdyby ho nabral z boku, tak je to jasné nedání přednosti, ale náraz zezadu je něco trochu jiného. Další otázkou je jakým způsobem určili rychlost (100 km/h) a kde se to stalo. Odhady rychlostí v posudcích většinou bývají konzervativní ve prospěch řidiče, nevím o místech, kde by se směli motat cyklisti a současně by se tam smělo 100 km/h. Další věc jsou rozhledové parametry v daném místě. Jsou na našich silnicích místa, ze kterých by defacto cyklista, traktor, nebo vozidlo s malým zrychlením v případě absolutní přednosti ani nesmělo vůbec vyjíždět. Bez více informací bych zatím jako řidič nepanikařil, ikdyž jako judikát to zní docela hrozivě.

Příspěvky: 80

Registrován: stř 24.7.2013, 0:48

Re: Agresivní motorkář v protisměru srazil cyklisty...

Příspěvek od Phil » úte 13.8.2013, 16:32

No je to zase ukázka IQ pisálků novinek. NSS de fakto řekl, že řidič nevynaložil žádné úsilí střetu zabránit. Nicméně bez znalosti podrobností je zbytečné z toho dělat senzaci. Ovšem novinky to podají přesně tak, že to vyzní, že ten kdo jede po hlavní nemá přednost. Což je samozřejmě blbost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Agresivní motorkář v protisměru srazil cyklisty...

Příspěvek od pitt » úte 13.8.2013, 18:15

no svým způsobem to řidič auta posral.....protže jak nám říkali na školení pro fir.auta........odbočující může omezit jedoucího po hlavní v jízdě a je tím myšleno i brzdění vozidla na hlavní. K tomu když si přičteš nepřiměřenou rychlost a to že cyklista odbočoval zleva, tak "něco" prostě udělat měl. Ale ten trest je fakt moc

Příspěvky: 80

Registrován: stř 24.7.2013, 0:48

Re: Agresivní motorkář v protisměru srazil cyklisty...

Příspěvek od Phil » úte 13.8.2013, 20:06

Tak to bych chtěl vidět § z 361čky, kterým svoje tvrzení "instruktor" podložil. A tací školí *78*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Agresivní motorkář v protisměru srazil cyklisty...

Příspěvek od Sailor » úte 13.8.2013, 20:21

Já myslel,že tam je nesmí ohrozit ani omezit ne?
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz