AK-74


Samonabíjecí a vojenské pušky

Uživatelský avatar

Příspěvky: 67

Registrován: pát 24.9.2010, 17:58

Zbraň: GLOCK 17 4.gen

Bydliště: Moravská Ostrava

AK-74

Příspěvek od creck » čtv 07.7.2016, 6:38

Zdravim vsechny,

uvazuji nad novou hrackou (http://www.zelenysport.cz/pusky/works-z ... jeci-puska), a chtel bych znat nazor vice lidi proc ANO nebo proc NE. Diky
Fyzická převaha je převaha primitiva, protože pistole v ruce invalidy rázem mění poměr sil.

Příspěvky: 64

Registrován: sob 24.11.2012, 7:48

Zbraň: G17,V-AR,G26,Saiga..

Re: AK-74

Příspěvek od kabro » čtv 07.7.2016, 7:52

Proč ne, jen mně se nelíbí ten FAB Defense,osadil bych to radši Magpul,je opravdu kvalitnější.
Nevím jak Bulhar,ale origo AK proč ne.Pokud bych nestřílel pušku na platformě AR15,rozhodně bych šel do AK,je to jednoduché, funkční,spolehlivé,trvanlivé,bohužel co vídám v praxi,tak to nemůžu říct o většině moderních útočných pušek jak v semi,tak full auto a to i u jmen zvučnějších zbrojovek.Mé sympatie má i ten náboj, který je poměrně přesný a né až tak drahý,bohužešl není zde široká škála střeliva. Rovněž chování zbraně s tímto nábojem je mnohem příjemnější(nemám rád uskákané kozy :D )
Za mě mají jen jednu velkou nevýhodu ty ovládací prvky,ale vyváží to výhody zmiňované výše.

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: AK-74

Příspěvek od Jarda K » čtv 07.7.2016, 11:30

Třetí měsíc si s tím (74 Bulhar + FAB) hraju.

Pro ANO:
Líbí se mi náboj, nekope to, náboj je účinný a přitom maličký.
Originál pažbení je zoufalé = pro liliputy. Proto jsem kupoval FAB verzi už namontovanou od ZS.
Má to lištu na optiku, ale pozor, není to na prohazování s kámošem. Je to plecháč a po nasazení montáže na dvou zbraních byly vidět "diškrepancie" v úhlu Weavera nad krytem závěru.
Je to zemědělský stroj oproti 58 (ta je ale zbraní meziválečné konstrukce - moc obrábění).
Kurevské charisma qéru z Afgánistánu. :lol:

Pro NE:
Přehmatávání na pojistku pravačkou.
Natahování levačkou nadhmatem, jinak pravou a držet za předpažbí - tam mi to jde blbě, protože jsem zespoda dokoupil ten trojúhelník (nyní v základu).
Největší výčitku mám na neexistenci záchytu závěru! To je nešikovné. :twisted:
Oproti 58 a 16 se to blbě čistí. Vedení vnitřku je ze zevnitř nanýtovaných plechů = ostré hranky, spousta skulinek pro bordýlek.
Hrubý povrch, ale "třením" se to lepší...
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 28

Registrován: ned 14.2.2016, 8:03

Re: AK-74

Příspěvek od Cmeliak » pát 08.7.2016, 8:03

ja mam bulharsku 74 a som spokojny. ano je to tak trochu vsetko bacovske a hrube ale to k tejto zbrani patri. striela to pekne. este nemam kukatko ale uz sa po niecom poohliadam.
cistenie sa mi nevidi blbe, ide to. rozborka jednoducha.
za mna ANO.
trestat treba preventivne, co uz ked sa stane ...

Zpět na „Samonabíjecí“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz