„Aktivní střelec“ na Florenci


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od pitt » úte 01.10.2013, 16:26

tak si to tak pročítám a fakt by mě zajímalo kdo má ve svých názorech alespoň trochu oporu z praxe?.....


a psisko...neber si mě do huby, nebo si tě tam vemu já :lol: :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od reddog » úte 01.10.2013, 16:42

Aaa, Pitt se objevilo na foru ;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od pitt » úte 01.10.2013, 16:43

jenom tak jdu kolem zkontrolovat jestli si tu někdo nekoleduje :lol: :lol: :lol:

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od Stepan » úte 01.10.2013, 17:16

Oporu z praxe tady v ČR naštěstí nemůže mít nikdo. U nás se tyhle věci nedějí. USA jsou zbraněmi prosycené "odjakživa", takže získat nelegální zbraň tam bude mnohem jednodušší než u nás. U nás taky zdravotnictví funguje o něco lépe než v USA, takže u nás se většina šílenců léčí. Na druhou stranu nebezpeční šílenci, opilci, narkomani i nelegální zbraně existují i u nás. Taky u nás dospívají děcka, která trávila po mnoho let několik hodin denně na realistických simulátorech zabíjení (tj počítačových hrách), což předchozí generace nezažily. Takže je možná jen otázka času, než se něco semele u nás.

Jak jsem psal, počet lidí majících zbroják je u nás nízký a nemá žádnou tendenci růst, takže je pravděpodobné, že až se to stane, dopadne to hodně špatně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od pitt » úte 01.10.2013, 17:22

proč myslíš že praxi u nás nemůže mít nikdo?.........akorát hovoříš z vlastní nezkušenosti.......konkrétně minulý týden řešila jedna "mě osoba blízká" hrozbu střelnou zbraní vůči své osobě.......a to prosím v dopoledních hodinách v centru velkoměsta a na křižovatce......takže příležitostí je opravdu dost a dost.
Takže pokud čerpáš informace jen z časopisů,novin, atd. tak chápu tvoje teorie......a až mě někde někdo bude ohrožovat, tak mě prosím tě nezachraňuj :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od S474N » úte 01.10.2013, 17:29

Stepan: vetsina silencu se u nas neleci, ty ses toho zarnym prikladem.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od reddog » úte 01.10.2013, 18:28

Pitt:
Ja? A do huby? A tebe? Hehe, to bych si nedovolil :-) . A ten zminovany incident popises i sem, nebo to nechame na konferenci (zitra to mam po ranu volnejsi)?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od pitt » úte 01.10.2013, 19:15

popisovat nic nebudu...ono ani není co......prostě prej chvíli koukáš do malé trubky a říkáš si "co teď?"......... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od maja » úte 01.10.2013, 19:20

No co by. Dojdeš se přebalit :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299

Registrován: pon 23.7.2007, 13:12

Zbraň: Glock 17,26

Bydliště: Praha

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od DeadlyOne » stř 02.10.2013, 7:29

Tak on "aktivní střelec" nemusí být jenom psychicky narušená osoba. Dokážu si představit tzv. "nespokojeného zaměstnance" (taky super název ale je to tak), kterému trochu taky rupnou nervy a rozhodne se vystřílet pracoviště. Chvilkový zkrat díky problémum v rodině, finanční problémy a problémy na pracovišti stačí ke zkratu. Zažil jsem zkrat vyhozeného zaměstnance, který když mu bylo sděleno že je odejit tak reagoval dost násilně, a je toho čím dál tím více. Někdo páchá sebevraždu, někdo se chce pomstít šéfovi a někdo to může vzít všechno jedním vrzem. Případy kdy nasraný zaměstnanec přišel do kanceláře šefa a zastřelil ho nejsou i u nás v zemi nic cizího. Aktivní střelec už u nás proběhl, akorát s tím že nikoho nezranil. Pamatuju si na toho týpka co vzal svou kosu, jestli se nepletu a začal na ulici nebo pře barákem střílet kolem sebe. Takovýhle případů bylo snad i více, dají se dohledat i zde na foru. No a u našich sousedů týpek se sluchátkama a zase kosou a střelba na ulici. Takže "aktivní střelec" není jen USA, a to nemluvim o Brejvikovi.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od cipis » stř 02.10.2013, 8:38

To vůbec nemusí být člověk s palnou zbraní, stačí, když vleze do auta a řádně se projede ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299

Registrován: pon 23.7.2007, 13:12

Zbraň: Glock 17,26

Bydliště: Praha

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od DeadlyOne » stř 02.10.2013, 9:07

To je pravda. Pamatuju na toho magora v Cine nebo Japonsku, kterej zase pobodal a porezal nekolik lidi na ulici. A magora s autem si taky dokazu predstavit. Staci treba magor s bagrem v Izraeli. Prece jenom, "aktivni strelec" je strelec :). A proti aute, nebo bagru fakt nevim jak bych se zachoval. Magorovi rupne v bedne a bude si myslet ze je v GTA nebo jeste pamatuju tu hru kde bylo cilem sejmout chodce autem :).

Jinak mozna se to resilo, ale cetl jsem clanek jak zase kino v USA povolilo cloveku ve fullgearu a replikovu pusky prijit na premieru novyho IronMana. Fakt si nedaj rict.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od S474N » stř 02.10.2013, 9:11

Pro priklad pouziti vozidla neni treba chodit nejak moc daleko, vsem je urcite znama Olga Hepnarova:
:arrow: http://cs.wikipedia.org/wiki/Olga_Hepnarov%C3%A1
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od npc051 » stř 02.10.2013, 9:44

Tuhle jsem na strelnici piloval rychlost taseni -> pretazeni zaveru -> mireni -> strelba a pravdepodobnost, ze bych to stihl vsecko vcas proti "aktivnimu strelci" ktery uz ma namireno je nulova.

Takze nezbyva, nez se naucit taktickou variantu uteku pripadne variantu "uhybam a prechazim do protiutoku".
Na youtube se na to krasne kouka, ale v realu si nedelam velke nadeje :(

A jeste me hreje vedomi, ze kdyby ten "aktivista" mel nedejboze plynovku a ja ho sejmul pripadne zpusobil nejake "collateral damages", tak mi nejaky jouda u soudu vysvetli, ze jsem mel koukat do hlavne a hledat prepazku driv, nez zacnu sam strilet. :mrgreen:

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od Stepan » stř 02.10.2013, 9:57

npc051 píše:Tuhle jsem na strelnici piloval rychlost taseni -> pretazeni zaveru -> mireni -> strelba
Tak tohle prosímtě už NIKDY na střelnici nedělej. To se prostě NEDĚLÁ. Na střelnici, kde jsou další lidi, se prostě žádné věci rychle a ve stresu naostro nedělají, protože to představuje zvýšené riziko pro tebe a hlavně pro ostatní. Rychlost se cvičí nasucho doma. Pokud ti záleží i na přesnosti střelby v rychlosti a ve stresu, pořiď si nějakou laserovou cvičnou soupravu.

V rámci nějakých závodů nebo soutěží všichni o rizicích vědí, jsou ve střehu, jsou další bezpečnostní pravidla.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299

Registrován: pon 23.7.2007, 13:12

Zbraň: Glock 17,26

Bydliště: Praha

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od DeadlyOne » stř 02.10.2013, 10:04

Pekne, divokej zapad hadr :). Jen trochu OT. Cetl jsem o tzv. "realite divokeho zapadu" a tak jak nam ji predhazuju v TV. Realita nejakych souboju cti proti sobe s rychlejsim taseni vubec nebyla, nikdo pry ani nenosil ty jejich stehenaky. Vse bylo ze zalohy, strilelo se i obema rukama, strilelo se z krytu a vetsina strelcu nosila kolty za kalhotama, nebo v pouzdre na boku. Pry ani zadny to jejich pudovy silenstvi, ale klasicka mirenka nebo dynamika.

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od npc051 » stř 02.10.2013, 10:08

nojo. filmova realita divokeho zapadu je tak trochu sci fi.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od maja » stř 02.10.2013, 10:10

Stepan: že víš naprosto přesně, na jaké střelnici to bylo a kolik bylo okolo lidí... :)

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od Stepan » stř 02.10.2013, 10:15

Maja: To je jedno, psal jsem to jako obecnou věc. Aby to třeba někdo další taky někde nezačal zkoušet. Předpokládám, že správci střelnic i všichni, kteří netouží být za/postřeleni nešikovným spolustřelcem na střelnici, který se rozhodl, že si bude testovat tychlost tasení nebo jinou manipulaci se zbraní s ostrými, se mnou budou souhlasit. (Já jsem si všiml, že psal, že natahoval do komory až po vytasení a nebezpečí bylo tím pádem o něco menší, nemusíte mě na to upozorňovat.)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od S474N » stř 02.10.2013, 10:25

Opravdu zeru tyhle kategoricke zavery nekoho, kdo si za x let nebyl schopen ani udelat zbrojak. A jehoz mozek zcela zjevne funguje v rezimu 0-1, respektive cerna-bila. Jedine tak jak rika on je to spravne (samozrejme teoreticky).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz