Alkohol a zbraně


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » sob 02.9.2006, 10:31

Ano, rozdelme temata.

Jinak me alkohol taky moc nechutna, ale rozhodne ho nikomu nezakazuji.
Jsou lide v nalade, kteri jsou v pohode a je s nima sranda, kolikrat i opili se sice motaj a skoro o sobe nevedi, ale porad se omlouvaji a rozhodne nejsou agresivni... takovi mi rozhodne nevadi. Samozrejme ten kdo jde po poziti alkoholu do agresivity, tem bych to zakazal.

Co se tyce nulove tolerance pri noseni zbrane....priznam se ze mi ani tak moc nevadi, ze u vsech, kdo behaji ozbrojeni po ulici, mam (aspon de jure) zajisteno, ze jsou naprosto pri smyslech. Nekteri lide jsou vznetlivi a tahali by hned a ted kdyz si vemu ze by jeste meli, byt malo, napito...
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 105

Registrován: pát 25.8.2006, 0:58

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: Kam na to chodíte?

Příspěvek od mpts » sob 02.9.2006, 11:23

Stepan píše:Ale na rozumovej výkon mozku, na motorický schopnosti, rychlost reakcí, atd. má alkohol vliv vždycky negativní.
No a toto je jednoduše nepravda. Nejen že v mírném množství může alkohol naopak pomoci, jak tu již zmínili jiní přede mnou, ale některým typům reakcí (těm, kde není třeba volit z více možností, kde je prosté spojení signál - jedna standardní reakce, nevadí ani velmi vysoká míra opilosti. A pokud pak jde o rozumové schopnosti, ty mohou být ještě i ve značné opilosti dokonce posíleny oproti běžnému stavu. Samozřejmě to předpokládá, že člověk má se svou opilostí již nějaké zkušenosti a dovede ji kontrolovat.
Lascia ch'io mangi; e se ti piace, manga con me!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » sob 02.9.2006, 11:47

Topic movement :P
mpts píše:Stepan v tom původním příspěvku ovšem psal o tom, že automaticky vinen by měl být ten, kdo je pod vlivem, což je zcela absurdní.

Imho to, že někdo byl pod silným vlivem, může a někdy i má být přitěžující okolností, avšak pouze a teprve poté, kdy je rozhodnuto o zavinění, přičemž samotné to rozhodování má být prováděno -- v naprostém kontrastu se Stepanovým názorem -- zcela bez ohledu na to, kdo co pil či požil. Je-li kdo dospělým a svéprávným člověkem, má se zkrátka chovat lidsky a má nést zodpovědnost za své činy, a to má být jediným kriteriem při posuzování.

Jinak, osobně si klidně tu sedmičku vína dám k večeři sám a není to pro mne důvodem zbraň odkládat.
mpts píše:
Scout píše:Co se tyce nulove tolerance pri noseni zbrane
No, to je jen zbožné přání policie, či lépe některých policistů. Zákon pouze stanoví, že schopnost ovládat zbraň nesmí být snížena (vlivem alkholu aj.), a pouze oni policisté si to vykládají jako nulovou toleranci. Kdyby však došlo na lámání chleba, museli by prokazovat, jestli dejme tomu ta sedmička vína už schopnost k ovládání zbraně sníží, a to u toho konkrétního člověka.
MarK píše:No se sice ani zdaleka nemůžu označit za abstinenta (z čeho mě asitak včera bolela celej den hlava? :P ), ale na pistoli bych - pokud by nešlo o nějaké vážné ohrožení bytu - s alkoholem v krvi nešahal..
Což ovšem neznamená, že bych považoval jedno pivo za tak zásadní, aby se člověk nebyl schopnej ovládat. Záleží na každém ať si to přebere, co ho ovlivní a co ne. Já když mám manipulovat se zbraní si radši to pivo odpustím.
parabellum píše:mpts:
Nechci se přít ale mam takovej dojem že co se týče zbraní a alkoholu je to nastaveno podobně jako řízení auta pod vlivem alkoholu. Jestliže máš v krvi víc než je biologická hranice normálu, tedy víc než 0.2 promile tak už jsi pod vlivem a už by to mohl být problém. Ale jak sem napsal nejsem si jist proto to raději nariskuju a nepiju. :wink:
MarK píše:Pokud vím, tak v silničním zákoně žádná tolerance není. O promile se tam mluví jen jako o hranici 0.3‰, která při překročení znamená vyšší pokutovou a bodovou sazbu.
parabellum píše:mark:
0.2 promile můžeš v krvi mít aniž bys alkohol požil. Ale koukal sem že zbraně vs. alkohol bylo přesunuto do "ostatní" tak se přesuňme též :wink:

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » sob 02.9.2006, 12:16

Moment, a kde je zbytek? Postrádám nejmíň dva svý příspěvky! že by je někdo smazal už předtím?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 02.9.2006, 12:36

Stepan: mozna jeste v puvodnim tematu, protoze byli spise urceny pro tamto tema, zustali tam *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » sob 02.9.2006, 12:36

Štěpáne to neřeš mě se občas taky nějaký ten příspěvek stratí při přesunu témat,ale nehledej vtom nějaký záměr je to prostě tak.sten :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 02.9.2006, 12:42

Zadne prispevky se odsud neztraceji, bud jsou proti pravidlum (a tudiz jsou presunuty do skryte sekce) a nebo proste zustaji pri rozdelovani temat na puvodnim miste. Proto bych konkretne rad pozadal tady Jirku, jestli by si mohl odpustit podobne komentare. Dekuji.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » sob 02.9.2006, 12:45

Jen jsem to chtěl štěpánovi objasnit,ale pokud se tě to nějak dotklo tak to beru zpět mazat to nebudu ale omluvu zasílám. :wink: sten.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » sob 02.9.2006, 13:46

konkrétně tady chybí ten příspěvek, ze kterého je citováno v prvním postu, a potom jsem ještě reagoval na něčí kritiku. Takže jestli ještě jsou ve "zkryté sekci", tak by se možná mohly vylovit i se všema dalšíma souvisejícíma.

Nelíbí se mi, že to začíná citací malý části mýho příspěvku, ke který jsem se už navíc už dřív vyjadřoval.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 02.9.2006, 14:11

Stepan: kdybys cetl pozorne cele, co jsem psal, zjistil bys, ze jsem popisoval dva zpusoby (presun a nebo zustani na miste). Tvuj prispevek se pochopitelne nicemu neprovinil, naopak a je porad na svem miste, protoze tam se hodi vice, viz.:
:arrow: viewtopic.php?p=16071#16071

Bohuzel nelze kopirovat prispevky tak, aby byly na dvou mistech zaraz.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 64

Registrován: stř 06.4.2005, 20:31

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Zlín

Příspěvek od Hungry » sob 02.9.2006, 15:21

Vlada: i lék může obsahovat alkohol... :wink:
Zabijte je všechny, Bůh si ty své pozná...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » sob 02.9.2006, 16:13

...zvláště, když alkohol sám je osvědčeným lékem! *88*

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » sob 02.9.2006, 19:20

aha, mě nenapadlo pátrat tak hluboko, ten thread se vyvíjel nějak strašně rychle.

navrhuju smazat tohle a příspěvky "Moment, a kde je zbytek?..." a šest následujících, aby taky mezi těma lihovinama nepřekážely
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » sob 02.9.2006, 20:20

Hungry: jojo, někde jsem měl lékařský výzkum příznivých vlivů vína na lidský organismus. Jedna sklenička dělala divy, a když to člověku navíc chutná, je to bomba. Až najdeš nějaké rozumné ubytovaní, dorazím, a něco z té medicíny dovezu, jsem zvědav, co jak Moravák povíš na česká vína 8)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 64

Registrován: stř 06.4.2005, 20:31

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Zlín

Příspěvek od Hungry » sob 02.9.2006, 20:31

Vláďa píše: Až najdeš nějaké rozumné ubytovaní, dorazím, a něco z té medicíny dovezu, jsem zvědav, co jak Moravák povíš na česká vína 8)
Tak to je slovo do pranice... Jdu hledat to ubytování... :-)
Zabijte je všechny, Bůh si ty své pozná...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » sob 02.9.2006, 20:45

Hungry: hledej šmudlo... :lol: :lol: :lol: Naložím nějaké podobně založené úchyláky a dorazíme...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » sob 02.9.2006, 22:52

WARNING: Z přemíry chlastu se blbne *62* *92*
Naposledy upravil(a) para dne sob 02.9.2006, 23:16, celkem upraveno 1 x.
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » sob 02.9.2006, 23:08

Kdo ti to povídal? :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » sob 02.9.2006, 23:08

parabellum: to není tak úplně pravda, ale na druhou stranu, když se člověk dívá, co se děje kolem, je možná lepší být neustále ožralej a nepřipouštět si to... :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » sob 02.9.2006, 23:11

SINCITYMAN: kdybych chlastal tak by to bylo jednoduchý, odpověděl bych ti že to pozoruju na sobě. Ale ve svém okolí vídám pár exotů co chlastaj první ligu a na nich už to je evidentní :lol:
"Only the dead have seen the end of war."

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz