Americká policie odstřelila babičku


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 135

Registrován: sob 28.1.2006, 8:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Košice, Slovensko

Americká policie odstřelila babičku

Příspěvek od pbezo » pát 24.11.2006, 7:33

babička zasa na oplátku zasa troch policajtov


Tři muži z protinarkotického oddělení se totiž dostali při lovu na narkobarona do přestřelky s takřka stoletou stařenkou. Kathryn Johnston (92) se totiž domnívala, že jde o lupiče a všechny tři postřelila. Policisté ji nakonec zabili doslova jako psa.

Vypadalo to jako příprava k přepadení. Tři muži v civilu se připlížili k dveřím Kathrynina bytu a pokusili se je vyrazit. Byli si jisti, že jsou u bytu drogového bosse, kterého chtěli zatknout.


Mnohonásobná babička Kathryn Johnston byla pro změnu přesvědčena, že ji chtějí vykrást pouliční gangsteři. A protože byla ženou činu, vytáhla revolver, a když dveře povolily, začala pálit jak Divoký Bill.


Co rána, to zásah. První policista odpadl s prostřelenou rukou, druhý dostal zásah do stehna a třetí do ramene. Vyplašení muži zákona neváhali a palbu opětovali, aniž by zjišťovali, na koho vlastně míří. Když přestali střílet, našli v bytě ležet mrtvou stařenku.


"Moje teta ten byt neopustila 17 let, zoufá si neteř zabité stařenky. "Ty bestie ji zastřelily jako psa!" Policie, na kterou se snesla vlna kritiky však tvrdí, že policisté šli na adresu, která jim byla zadána informátorem

http://nacerno.blesk.cz/Clanek64476.htm
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » pát 24.11.2006, 10:37

Ten informátor, ten má ale dobrej džob :?
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: ned 01.1.2006, 18:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Radek07 » pát 24.11.2006, 11:21

Správná bábina :lol: - škoda jí :cry:

Možná doma hodně sušila a teď se jí to hodilo 8)

Ale vážně - stát se to může i u nás. Policajti v civilu se budou drát dovnitř vašeho bytu a to bez předchozího upozornění a z vaší strany to bude situace v LOS.
Zlo není ve zbraních, ale v lidech
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 24.11.2006, 11:23

A kdyby jenom PCR, si vem, ze se ti tam bude omylem cpat exekutor. A co ted? Sam vis, ze nic nedluzis a on ti chce za asistence PCR vyrazit dvere. To je teprv spravne na hlavu *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Ředitel LOS

Příspěvky: 266

Registrován: úte 28.3.2006, 10:08

Příspěvek od TraTom » pát 24.11.2006, 14:10

Nechci vypadat jako "Divokej Tom" :twisted: , ale pokud mi vlezou do baráku tři cizí individua bez jakéhokoliv označení, tak je pro mě (a de facto i pro ně) situace jasná...

Něco jiného ovšem je, kdyby dle platných předpisů mě vyzvali k otevření.
Pak bych je klidně pustil dovnitř i bez soudního příkazu, aby viděli, že tam žádnej dealer není.

P.S. Save our children, shot your local drug dealer.
Nejsou rozdíly mezi bílými, černými, velkými a malými, tlustými a hubenými.
Lidé se dělí jen na dvě kategorie. Na blbce a idioty.
gen. G. Patton
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » pát 24.11.2006, 14:38

Až na to, že v zápětí po vyražení dveří začnou řvát Policie, ruce vzhůru a pod., což je dle zákona jasná identifikace a výzva postačující k tomu, aby při neuposlechnutí mohli použít veškerých možných prostředků. Většinou nejdou jen jednou cestou a práskají do toho výbušky a slzák. Moment překvapení je na jejich straně a ani největší profíci se k bouchačce nestihnou dostat a většinou pak potřebují čisté trenky. Nikdo nikoho nemusí vyzývat k otevření, ale může si otevřít sám v případě, že je dáno podezření atd. - viz. Tr. řád.

4 S474N: Exekutor se ti do bytu tímhle způsobem určitě cpát nebude, ten zaklepe, zazvoní a pokud nikdo neotevře, tak pomocí zámečníka vstoupí dovnitř. To, že je u toho občas PČR nebo MP je z toho důvodu, aby při případném napadání výkonu práva exekuce a zúčastněných osob mohli zasáhnout a sjednat pořádek. Oni nic jiného neprovádějí, než stojí a čekají, zda někdo někoho bude napadat. Pokuud si si jistý, že nikomu nic nedlužíš, tak si nejdřív zjisti, kdo bydlel v tvém bytě před tebou, kdo tam má hlášenou trvalou adresu, že si zaplatil všechny pokuty, včas uhrasdil veškeré splátky atd. Neber to ve zlém, ale už jsem se mnohokrát setkal s lidmi, kteří si byli stejně jistí a pak se divili, když měli vyměněnou fabku a klíč na obecním úřadu. Výkon práva exekuce je v dnešní době snad to jediné, kdy se o ničem nemusíš dozvědět až do chvíle, kdy je pozdě. Pokud dojde k exekuci samotné, tak u ž neexistuje odkladný prostředek a exekuce je vykonána. Pak následuje z tvé strany prokazování, že věci byly tvé atd. Ale to je momentálně mimo téma a bylo by to na delší debatu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 24.11.2006, 14:50

Poli: ano takto teorie a potom je taky praxe. Praxe meho kamarada byla takova, ze mu sebrali vez v jeho vlastnictvi v porizovaci cene 9 tisic a stari jednoho tydne. I presto, ze exekuce nemela byt vykonana na nem. Nez se stacil doslova a dopismene rozkoukat, tak jeho vez byla znalcem ocenena na 2.500 a za tuto castku i pote prodana v aukci. Nakonec to dopadlo tak, ze mu zpetne dali za pravdu, ale jelikoz to bylo oceneno na 2.5 tacku, tak mu byla vyplacena tato castka i presto, ze mel veskere doklady o nabyti - tyden stara vec v cene 9.000. A ted si vem, ze se ti zacne exekutor sapat do bytu, kdyz tam ses a navic ozbrojenej....

K tomu rvani POLICIE - takze kdyz budu rvat POLICIE, tak jsem vlastne policista. Super *52**49* - PS. moudri si vzpomenou na Berdychuv gang a co vyvadeli....
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » pát 24.11.2006, 15:16

Neříkám, že to není zneužitelné jako cokoliv jiného, ale dle zákona je to dostačující výzva k tomu, aby tě mohli složit jakkoliv uznají dle situace za nutné. Nehodlám diskutovat o tom, co když někdo a co a jak jiný než a pod. Napsal jsem, jak to chodí ve většině případů, pokud někdo hledá mouchy, ať se obrátí jinam a nenapadá za to mě.

Pokud tvému kamarádovi exekutor něco zabavil a následně to prodal, než se rozkoukal, tak mi tu něco nesedí. Ono totiž stačí, když si kamarád nepřevezme jediný doporučený dopis, ve kterém ho upomínají na splacení dluhu a je to bráno tak, jako by ho převzal a tím byl s věcí srozuměn. Nemusí mu ho posílat exekutor, stačí, když se na něj obrátil věřitel. Proč se neodvolal, nenechal vyhotovit vlastní znalecký posudek a nepodal stížnost nebo žalobu. Pokud exekuce neměla být vykonána na něm, proč byla vykonána.

Co myslíš pojmem ,,sápat exekutor´´? Exekutor nemá zapotřebí tě přepadat, vyrážet dveře a podobně, ale představí se ti, legitimuje a vstoupí ti do bytu, pokud budeš a hodláš v tomto případě střílet, není o čem diskutovat.

Jsem trochu OT, jestli to chceš probrat, tak založ nové téma.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 24.11.2006, 15:23

Poli: delas si legraci (v tom pripade velmi hloupou) a nebo vazne neumis cist? Napisu ti to znova a tucne - exekuce nemela byt vykonana na nem. Frštenzí?

Exekutor se muze predstavovat jak chce, pokud je na druhe strane dveri a ja trvam na tom, ze se musel splect a on to nehodla akceptovat a ani si to nechce overit. A kdyz potom zacne napriklad ty dvere vyrazet, tak se opravdu dal uz nemame o cem bavit...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » pát 24.11.2006, 15:34

Srandu si asi děláš ty, co takhle to rozepsat celé, jak to bylo a jak to probíhalo, kde to bylo, jak se dostal k tomu, že byla vykonána atd? Špatně se hodnotí a diskutuje o čemkoliv, kde má jedna strana pouze informaci Exekuce neměla být vykonána na něm.
Pokud dojde k samotnému výkonu exekuce, tak exekutor už si nemusí nic ověřovat ani nic akceptovat, proto je to exekuce, žádný argument už většinou nemá odkladný účinek. Je to trochu husté, ale je to v současné době asi jediná možnost, jak se jako věřitel nebo poškozený domoci splnění závazků.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 24.11.2006, 15:52

Poli píše:Pokud dojde k samotnému výkonu exekuce, tak exekutor už si nemusí nic ověřovat ani nic akceptovat, proto je to exekuce, žádný argument už většinou nemá odkladný účinek.
To si delas legraci, ne? Takze dle tveho tvrzeni nema ani povinnost overit kde chce provest vykon exekuce a na cem? Chlape, takhle se chovali maximalne estebaci, premyslej....
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pát 24.11.2006, 16:17

Ono s tou exekucí to není úplně sranda. Setkal jsem se s případem, kdy pracovníci exekutora vehementně naklusali do úplně blbého bytu. Majitel měl shodné jméno i příjmení s povinným, že se ale neshodovalo rodné číslo jaxi přehlédli... :?
Nicméně exekutoři naštěstí zpravidla nejdřív zvoní. :)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 24.11.2006, 16:43

Poli> pro tuhle debatu prece neni podstatny, za jakych okolnosti. Prece se jasne prokazalo, ze exekuce nemela byt provedena na tom, na kom byla a tim debata nad dalsima otazkama kde?jak?proc? pada. Ale rozhodne to svedci o tom, ze ten problem nebyl v tom, ze by si ten dotycnej neco neprevzal (viz zpetne odkaz na to, ze uznali chybu ale vratili mu jen 2500 za mnohem drazsi vez)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 24.11.2006, 16:56

Mimochodem - mam taky zkusenopst s exekutorama - za dob svych studii a zaroven podnikani jsem udelal chybu a vyplnil spatne formular zdravotni pojistovny. Cimz mi vznikl realny dluh 5.000 Kc, pojistovna se po 3 letech rozhodla, ze zacne resit tu moji chybu (nechapu, ze to nezacali resit hned, jak jim to prislo) a vyresili to tak, ze ten muj papir rotrhali, prepsali se "spravnymi hodnotami", ale jaksi pozapomneli na to, ze jsem byl student, cimz jim podle nich vznikl narok na 30.000 Kc, jenze k tomu penale a kdesi cosi a najednou to melo byt 60.000. Hmmm... Poslali vyzvu k uhrade, tak jsem zacal zjistovat co a jak, zjistil jsem ze mi nezapocetli studium, jelikoz uz jsem ve finale studoval jen kvuli vojne, mel jsem tech skol dohromady asi 7, tak jsem je rovnou objel vsechny a sehnal si potvrzeni, abych jim to 3 dny pred ukoncenim moznosti odvolani poslal. Hned druhej den (asi jim to jeste nedoslo) volali oni mymu tatovi (NE ME !!!) ze prej v nejblizsich dnech prijedou a jelikoz jsem byl u rodicu nahlasenej k trvalymu pobytu, tak ze tam prijedou a zexekuujou majetek v hodnote 60.000 (tak si predstavte, co tu udelalo s mym tatou - s clovekem, co celej zivot pracoval a jako zamestnanec) jinymi oni v dobe, kdy to jeste nebylo pravomocny oznamili treti osobe, ze jim neco dluzim a ze to seberou te treti osobe. Jak jsem klidas, tak kdyz jsem pak tomu manikovi z pojistovny volal, tak jsem do telefonu rozhodne nebyl ani tichej ani slusnej.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 24.11.2006, 21:41

cmk: Jsou situace v zivote lidskem, kdy je potreba (v ramci zachovani sveho dusevniho zdravi) strilet aspon potelefonu.
:crazy: :bomb: :onfire:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » sob 25.11.2006, 3:39

cmk : To víš dluhy jsou dluhy, já si je radši nedělám a radím to i tobě (než něco podepíšeš pořádně si to přečti) pak se nebudeš muset rozčilovat :)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 25.11.2006, 17:21

Lala - pokud jsem to napsal moc slozite nebo nejednoznacne tak jednoduseji a jasneji:

a) uznal jsem, ze jsem udelal chybu
b) ani by mi nevadilo, ze ji udelali i oni tim,ze kdyz to opravovali, tak mi nezapocetli studium
c) ani by mi nevadilo, ze jsem kvuli tomu musel objizdet 7 skol a mamit z nich potvrzeni o studiu, ktery tam oni museli mit, ale zabordelili to a proto mi to blbe napocetli

ale nebetycne me na*ralo, ze si dovolili 3. osobe (a konkretne tatovi) sdelit v dobe, kdy vymer nebyl pravomocnej, ze neco dluzim a ze to seberou jemu !!!
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » sob 25.11.2006, 17:26

Bohužel, to je jedna z věcí exekuce. Tam, kde má člověk trvalé bydliště nebo se tam zdržuje, tam jdou sebrat věci a nemusí řešit, že to zrovna není jeho. To, ať si pak dokazuje kdo chce. Druhá stránka ovšem je, že došlo k chybě, když hodlají provést exekuci před nabytím právní moci rozhodnutí.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 25.11.2006, 17:35

No a ted je tu otazka, proc slozite exekuovat majetek "v nejakym byte" nez jednoduse sahnout na ucet exekuovaneho a sebrat mu to z nej - k mylce by jednoznacne nedoslo - a na ucte bylo penez dost... Jo - kdyby nebylo, dalsi krok by byla vyzva k exekuovanymu, at ten a ten majetek sam preda a az jako 3. vec bych sel zabirat veci do jeho trvaleho bydliste.
Kdyby exekutori jen trochu chteli, postupovali logicky, zretelne a pruhledne, divali by se na ne lidi ne jako "na ty hajzli, co berou lidem majetek", ale jako "na ty chlapky s tezkou praci, co tem neplaticum berou, co neni jejich".
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » sob 25.11.2006, 17:43

Samozřejmě že exekuce z účtů také probíhá, dokonce ti můžou vybrat stavební, důchodové, životní a další spoření. Proč exekutor jde do bytu a nevyužije tuto možnost, asi záleží na něm. Otázka je také, v jaké době ex. probíhala, protože ex. z účtů je celkem nová věc, fungující dle mých informací pár let. Pak je bezpředmětné se bavit o ex., která proběhla před X lety. Rozmach exekucí, které provádějí exekuční kanceláře, tedy ne soudní exekutoři, ale soukromí, nastala opravdu před několika málo lety.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz