Amnestie prezidenta republiky


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od cmk » stř 02.1.2013, 8:31

Proto jsem OPAKOVANE psal, ze to, co pisu neznamena, ze bych to schvaloval !!!\
Ale jen to, ze to nelze matematicky zjednodusit na "z xyz propustenych se 83% do roka vratilo".
Resp. zjednodusit to muzeme, ale padneme tim na uroven tech lidi, na ktere nadavame a jimz se v jinych oblastech snazime argumentovat, ze takhle to brat nelze.
Naposledy upravil(a) cmk dne stř 02.1.2013, 9:04, celkem upraveno 1 x.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od S474N » stř 02.1.2013, 8:58

Prezidentská amnestie očima policisty
:arrow: http://www.policista.cz/clanky/reportaz ... cisty-922/
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od Steiner » stř 02.1.2013, 9:41

Mně nevadí ani amnestie jako taková, ale její zdůvodňování. Promíjet trest odsouzeným kvůli tomu, že ve věznicích pro ně momentálně není místo mně přijde naprosto úchylný. A nutit soudy aby neposílaly tolik lidí do vězení jako se to děje v posledních pár letech taky. Buďto lidi páchají trestnou činnost a patří do vězení - a ministerstvo spravedlnosti musí zajistit dostatek míst ve věznicích (= postavit nové když je jich málo), nebo celá ta šaškárna naprosto ztrácí smysl. Místo toho znovelizovali trestní řád a propouštět některé odsouzené je možné už po 1/3 trestu (doteď to byla 1/2) a slibovali si od toho že se částečně "vyprázdní" věznice. Jenže soudci jim na to serou a posílají lidi do vězení s vyšším trestem než předtím, aby byla jistota že si opravdu odsedí to co si mají odsedět. Podle mně je to naprosto nezvládnutá situace na ministerstvu spravedlnosti (mimochodem od roku 2006 ho drží ODS) a myslím si že tu amnestii si nevymyslel Klaus (vždycky se vyslovoval proti amnestiím), ale připravil a prosadil ji ... hádejte kdo ...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od reddog » stř 02.1.2013, 11:31

Tak ja to zkusim znova, treba uz to budu umet lepe (nu coz, ucim se cely svuj zivot a jsem vdecny za kazdou sanci, kterou mi lide poskytnou): Zajima mne, kolik amnestovanych se vrati zpet k soudu za t.c., ktere provedou v dobe, kdy by jeste meli sedet (nikoli byt propusteni na amnestii).

Kdyby nic, tak mi stacil komentar jednoho roma (nema problem se nechat nazyvat cikanem, naopak), ktery pro nas pracuje: Jaj, bude zle, pane Tomasi, bude moc zle. Bude strach medzi lidmi. To pan prezident neudelal dobre. Vrati se fetky a corkari, bude se vic krast. Nedobre udelal pan prezident.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od Lars » stř 02.1.2013, 11:58

Pro mne s p. Klaus touto zlovůlí v mých očích zařadil vedle bombardování-chtivého pravdoláskaře Havla, který mým prezidentem nebyl nikdy.

A ten strach Tomíku, ten mezi lidmi narůstá už teď, což mocipány s jejich ochrankami nijak nepálí. Ale ze strachu vznikají zkratkovitá řešení a to, co se ještě loni povedlo uhasit v severních Čechách, se k nám opět o něco přiblížilo.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od reddog » stř 02.1.2013, 12:10

Lars:
Jo jo. Presne na to same jsem myslel. A kdyz si navic pripomenu to sestehovavani individui k ppl za nadrazim ve svinove apod. V souvislosti s tim si musim taky pripomenout tusim cmk z lonska, ze na severu to nebylo jen o "jejich" problemu, ale ze se jedna o prenos i k nam, na moravu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od Fox4077 » stř 02.1.2013, 16:44

Tak, v mém malém městě Opavě, propustí něco kolem 130!!! vězňů, zřejmě to stihnou ještě do konce týdne.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 146

Registrován: pát 16.12.2011, 8:33

Zbraň: GP K100 Mk.7

Bydliště: Tam kde vidíš co dýcháš

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od kašpar » stř 02.1.2013, 20:34

zase jsem se jednou ujistil, že v této zemi je lepší krást, lhát a podvádět.
Náš pan prezident Šašek Klaus, kapsa doširoka otevřená, se zase předvedl.
Zajímalo by mě kolik amnestovaných jedinců, se s panem prezidentem zná osobně a kolik mu z toho káplo, přeci důchod je už tak blízko.
Znáte nějakého živnostníka nebo podnikatele ze svého okolí který by dostal amnestii na daně? A tím nemyslím ty pány podnikatele, kteří vystrojili páně Paroubkovic Jirkovi svatbu a ministr financí jim poté ty daně odpustil. Myslím ty normálně a tvrdě pracující lidi. Někdy mě fakt štve, že mě rodiče vychovávali ve vší slušnosti.

Fox4077: v opavě prý propůstí až třetinu osazenstva, jsem slyšel
----------------------------------------
Hrdý občan České Banánové Republiky. Vote AVATAR for Prezident
GP K100 Mk.7
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od reddog » stř 02.1.2013, 20:40

Kaspar:
A co na to nacelnik? Ten Asi musel bublat...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 146

Registrován: pát 16.12.2011, 8:33

Zbraň: GP K100 Mk.7

Bydliště: Tam kde vidíš co dýcháš

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od kašpar » stř 02.1.2013, 20:55

reddog: raději jsem se ani neptal. má vysoký tlak, ať to s ním ještě nesekne
----------------------------------------
Hrdý občan České Banánové Republiky. Vote AVATAR for Prezident
GP K100 Mk.7
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od reddog » stř 02.1.2013, 21:05

No, tak ta amnestie mu neprida
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 13.1.2011, 13:08

Zbraň: Remington 870

Bydliště: EU

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od tuareg » stř 02.1.2013, 21:48

A je taky otázka kolik kde propustí bachařů?
Mě chrání Bůh a Remington 870
Cynik je ten, kdo za vůní květin hledá někde poblíž rakev.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od S474N » čtv 03.1.2013, 9:54

Narazil jsem na docela zajimavy clanek, autorem pry denik Pravo:

KB a Barak Alon

Zřejmě největším bankovním tunelem v novodobé české historii jsou obchody Komerční banky s firmou B. C. L. Trading rakouského podnikatele Baraka Alona. Banka při nich mezi lety 1997 až 1999 přišla o miliardy korun, podle některých informací údajně až o osm miliard.

Vězení se nejspíš vyhne všech osm obžalovaných bývalých členů představenstva KB, kterým hrozily dva roky až osm let za mřížemi. Policie je stíhá už od května 2000, tedy více než dvanáct let, a případ byl před soudem už třikrát.

Marko Stehlík

Bývalý výkonný ředitel kladenských hutí Poldi. Je podezřelý z toho, že se obohatil na úkor podniku. První obvinění padlo už v roce 1996. Spolu s ním byl stíhaný i jeho otec a bývalý šéf Poldi Vladimír Stehlík, jehož stíhání bylo už dříve zastaveno ze zdravotních důvodů. Další obžalovaný, bývalý ekonomický ředitel oceláren Luboš Pejpal, loni zemřel. Celkem se způsobená škoda měla vyšplhat na 180 miliónů korun.

Manažeři Union banky

Pět členů představenstva banky Jiří Babiš, Miroslav Fučík, Tomáš Michal, Alena Pejčochová a Tomáš Seidler byli obžalováni z toho, že vyváděli peníze z portfolia spřízněným firmám. Union banka zkrachovala v roce 2003. Zhruba 130 tisíc klientů tehdy přišlo o celkem 17 miliard korun. Prvoinstanční verdikt měl být vyhlášen 22. ledna.

Manažeři Českomoravské družstevní spořitelny

Osm bývalých manažerů bylo souzeno za podíl na nezákonných machinacích vedoucích ke krachu záložny v roce 2000. Podle obžaloby připravili finanční ústav o více než 300 miliónů korun. Soud v Ostravě všechny loni v březnu zprostil obžaloby a žalované transakce označil za chybná manažerská rozhodnutí. Případ je nyní u vrchního soudu.

František Chvalovský

Někdejší šéf Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS), kterému loni v říjnu Vrchní soud v Praze zrušil rozsudek deset let vězení za stomiliónové úvěrové podvody. Spolu s dalšími čtyřmi lidmi měl koncem 90. let údajně způsobit Komerční bance škodu 1,5 miliardy korun za poskytnuté úvěry. Případem se měl znovu zabývat Městský soud v Praze.

Manažeři H-Systemu

Bývalí vrcholní představitelé stavební firmy H-System Jaroslav Vítek, Jaroslav Eliáš a Ladislav Tůma dostali v roce 2011 za účast na vytunelování společnosti podmíněné tresty. Strůjce miliardového podvodu Petr Smetka si za to nyní odpykává dvanáctiletý trest a loni neúspěšně žádal o podmínečné propuštění. Amnestie by se ho ale kvůli výši trestu týkat neměla.

Krach Moravia Banky

Podle soudce Karla Gila z Krajského soudu v Ostravě je možné, že se podmínky amnestie budou vztahovat i na sedmnáct obžalovaných v této kauze. Zatím poslední verdikt v této kauze padl v roce 2009. Bývalý ředitel banky Jiří Baron dostal za úvěrové podvody v řádech desítek miliónů korun 8,5 let vězení. V kauze padl ještě jeden nepodmíněný trest a také pět podmíněných trestů. Ostatní obžalovaní byli zproštěni. Rozsudek však není pravomocný.

Bena a Tukový průmysl

Bývalý šéf představenstva firmy Bena Milan Vomela a někdejší obchodní ředitel státního ropného gigantu Čepro Martin Pechan by se mohli dočkat zastavení stíhání v kauze údajného miliardového krácení daní kvůli dovozu pohonných hmot. Obviněni byli už v roce 2003, ale žádný verdikt dodnes nepadl. Jejich obchody z let 1997 až 2002 měly stát připravit o více než 2,6 miliardy korun. První z nich je však stíhán za jeden skutek až od roku 2006 a amnestie se jej dotkne zřejmě jen částečně.

KTP Quantum

Krach obchodníka s cennými papíry KTP Quantum přinesl jeho deseti tisícům klientů újmu ve výši jedné miliardy korun. Případ dodnes neskončil rozsudkem a stíhání se tak vyhnou bývalý šéf představenstva Karel Takáč a výkonný ředitel Oldřich Bakus. Ti podle obžaloby od března 2000 do března 2002 nabízeli zhodnocení vkladů, i když věděli, že své závazky nesplní. Podařilo se jim tak od klientů vylákat celkem 1,3 miliardy korun, z nichž uhradili pouze 300 miliónů.

Fondy Trend a Mercia, akcie Kotvy

Tady už za vytunelování dvou investičních fondů Trend a Mercia padly nepravomocné dvou- či tříleté tresty, které dostala loni v říjnu v Hradci Králové polovina z osmi obžalovaných. Ti měli poškodit fondy o 1,4 miliardy korun. Manažeři v polovině 90. let z portfolií fondů různými machinacemi vyvedli akcie nejcennějších firem, například pražského obchodního domu Kotva. Hlavou celé skupiny byl podle obžaloby Miroslav Hálek.

Private Investors

V kauze zkrachovalé makléřské firmy Private Investors padly už v červenci 2011 nepravomocné tresty 3,5 roku vězení pro jeho bývalé představitele Dušana Tejkala, Petra Kuklu a Daniela Papouška. Definitivně ale odsouzeni dodnes nebyli. Trojice přitom podle verdiktu způsobila svými investicemi v USA více než 2000 poškozeným škodu téměř 800 miliónů korun.

Český dům

Už několikrát a stále bez definitivního rozsudku se pražský městský soud zabýval a dodnes řeší případ údajně nevýhodného pronájmu lukrativního komplexu Českého domu v Moskvě. Obžalobě ze způsobení škody státu přes 26 miliónů korun v této kauze čelí bývalý generální sekretář někdejšího ministra zahraničí Jana Kavana Karel Srba a další dva lidé. Opakovaně byli osvobozeni, ale nadřízený soud vždy věc vrátil. Jejich stíhání začalo už v roce 2004 a podle mluvčí soudu Martiny Lhotákové se na ně amnestie skutečně vztahuje.

ÚŘEDNÍCI A POLITICI

František Dohnal

Městský soud v Praze jej před rokem shledal vinným ze zneužití pravomoci úřední osoby. Jako šéf Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) odmítl v prosinci 2010 poskytnout poslancům kontrolního výboru Sněmovny podklady pro audit NKÚ. Soud mu za to uložil podmíněný osmiměsíční trest s odkladem na 18 měsíců. Po tomto verdiktu Dohnal v čele instituce skončil. Amnestie se však zřejmě nevztahuje na další jeho kauzu, která se týká předraženého pronájmu jeho služebních bytů na pražských Vinohradech. V té ještě nepadl pravomocný verdikt.

Martin Janečka (dříve ČSSD)

Bývalý náměstek primátorky Zlína, kterého Krajský soud v Brně loni v listopadu odsoudil za podplácení insolvenčního správce na dva roky vězení a k peněžitému trestu 400 tisíc korun. Stejné tresty dostali i Radek Dvořák a Janečkův švagr Dalibor Kučera, který byl místopředsedou Fotbalové asociace ČR. Janečka měl nastoupit do vězení v těchto dnech.

ZNÁMÉ OSOBNOSTI

Dara Rolins

Zpěvačka, které pražský městský soud loni v prosinci udělil 18měsíční podmíněný trest za smrtelnou dopravní nehodu způsobenou v roce 2010. Při ní zemřel řidič skútru. Podle jejího advokáta Josefa Lžičaře jí tento trest bude zrušen, zůstane jí ale soudem nařízený zákaz řízení na tři roky i povinnost nahradit pozůstalým zhruba miliónovou škodu.

Jiří Pomeje

Herec a producent, kterému Městský soud v Praze uložil 18měsíční trest s odkladem na tři roky. Podle verdiktu poškodil věřitele, kteří mu poskytli peníze na výrobu filmu Andělská tvář. Zůstane mu ale povinnost zaplatit státnímu fondu pro rozvoj kinematografie 617 tisíc korun.

Regina Rázlová

Bývalá herečka čelí skoro deset let obžalobě ze zneužívání informací v obchodním styku a poškozování věřitele v kauze libereckého Skloexportu. Ze zdravotních důvodů bylo řízení přerušeno. Společnost v letech 1996 a 1997 přišla o více než půl miliardy korun při transakcích s akciemi a při převodech majetkových podílů ze svých zahraničních zastoupení.

Radek Duda

Hokejista dostal loni tři měsíce vězení s ročním odkladem za napadení chodce v Karlových Varech. Duda před více než rokem nedal ve svém voze přednost důchodci, který právě přecházel po přechodu pro chodce. Ten přitom o jeho černé BMW zavadil rukou. Dudu to rozčílilo natolik, že vystoupil a muži dal pár facek.

Jaroslav Šmíd

Manžel (78) někdejší koulařky Heleny Fibingerové byl odsouzen k 3,5letému trestu za to, že před třemi lety v opilosti autem srazil a zabil cyklistu u Vnorov na Hodonínsku. Z trestu si kvůli zdravotním problémům odseděl jen část. Amnestie by se na něj měla vztahovat kvůli věku. Podle zveřejněného textu mají jít z vězení domů lidé starší 75 let, kteří ovšem zároveň nedostali trest vyšší než deset let.

Tomáš Skuhravý

Bývalý fotbalový reprezentant, kterému loni v březnu uložil soud za podvod s autem dvouletý trest vězení podmíněně odložený na zkušební dobu čtyř let. Podle policie fingoval krádež zapůjčeného luxusního auta za dva milióny korun.
KRIMINÁLNÍ KAUZY

Katarský princ a zneužívané dívky

Člen katarské královské rodiny Hámid bin Abdal Sání dostal už v květnu 2005 nepravomocně 2,5 roku vězení za pohlavní zneužití více než desítky nezletilých dívek. Podle místopředsedkyně Obvodního soudu pro Prahu 2 Moniky Křikavové byl Sání zhruba u poloviny skutků obviněn už v roce 2004 a těch by se amnestie týkala, dalších obvinění z roku 2005 však nikoli. Pokud by se někdy podařilo Sánímu, který už je několik let zpět ve vlasti, doručit předvolání k Městskému soudu v Praze, má teoreticky nárok minimálně na nižší trest.

Jaroslav Starka

Soud v Praze 2 zřejmě zastaví stíhání příbramského fotbalového bosse Jaroslava Starky a dalších dvou podnikatelů kvůli údajnému zorganizování únosu italského šéfa finanční společnosti Union Group Giuseppa Roselliho z dubna 2003. Bankéř měl podepsat různé dokumenty týkající se například i zkrachovalé Union banky. Soud dlouho čekal na výslech poškozeného v Itálii a měl rozhodnout teď v lednu. Podle Křikavové byl ale Starka obviněn už před deseti lety a splňuje tak podmínky amnestie.

Tomáš Pitr a Miroslav Provod

Oba byli v roce 2006 pravomocně odsouzeni k pětiletému trestu za daňové delikty z roku 1994. Loni v červnu byli oba v obnoveném řízení nepravomocně zproštěni obžaloby. Případ se tak táhne déle než osm let, což je podle textu amnestie hranice, odkdy mají být staré kauzy zastaveny. Pitr si mezitím odpykal jiný trest, který dostal za vyvedení akcií potravinářských společností Setuza a Milo Surovárny ze společnosti Agrocredit. Ze tří let si dva roky odseděl ve vazbě, proto ho soud loni na podzim podmínečně propustil na svobodu.

Představitelé Dělnické strany

Předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti (dříve Dělnické strany) Tomáš Vandas, místopředseda Jiří Štěpánek, Petr Kotáb a Martin Zbela byli odsouzeni k podmíněným trestům za projevy na prvomájové demonstraci v Brně v roce 2009. Vandas si vyslechl trest mimo jiné za výrok o „ničivé imigrantské tsunami“.

Slawomir Kamedula

Polský občan a majitel sítě Amsterdam shopů v Česku, které pod hlavičkou sběratelských předmětů nabízely syntetické drogy. Soudy jej potrestaly za šíření toxikomanie dvěma lety vězení, část trestu si již odpykal ve vazbě. Do vězení měl nastoupit na začátku února.

Aleš Trpišovský

Silniční pirát, kterému loni v prosinci pražský vrchní soud potvrdil dvouletý trest vězení podmíněně odložený na čtyři roky za agresivní jízdu a ohrožování ostatních řidičů na dálnici D 1. Před dvěma pomalejšími řidiči z vysoké rychlosti prudce zabrzdil, druhý řidič pak už nestihl včas zareagovat a střetl se s jeho vozem. Nikdo nebyl vážně zraněn. Zákaz řízení na sedm let by mu měl zůstat.

Radovan Krejčíř a M5

Na podnikatele Radovana Krejčíře se sice jako na uprchlého milost nevztahuje, vězení se ale nejspíš vyhnou zástupci jihlavské společnosti M5 Milan Vítek a Jaroslav Kovář. První z nich teprve před dvěma měsíci dostal nepravomocný sedmiletý a druhý o půl roku vyšší trest kvůli více než půlmiliardovému celnímu dluhu z přelomu let 2001 a 2002. Kovář ale zřejmě bude muset zaplatit soudem uložený peněžitý trest 4,9 miliónu. Amnestie se asi dotkne i dalšího z této skupiny Martina Haimanna, u kterého ještě ani rozsudek nepadl. Krejčíř za stejnou věc dostal souhrnně jedenáct let.

Lukaš Kohout

Mystifikátor tvrdí, že ho amnestie zbavila pokuty 25 tisíc korun za porušení zákazu řízení uloženého v roce 2009. Zrušit by mu prý měla i trest 28 měsíců vězení později změněný na 10 měsíců, který dostal za to, že se v roce 2002 vydával za asistenta poslance někdejšího předsedy Valného shromáždění OSN Jana Kavana (ČSSD) a létal do exotických zemí. Kohout trest nenastoupil a spis skončil u Nejvyššího soudu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 13.1.2011, 13:08

Zbraň: Remington 870

Bydliště: EU

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od tuareg » čtv 03.1.2013, 10:57

Jestli je tohle pravda, tak to netrvalo ani tak dlouho:

http://www.novinky.cz/krimi/289223-prvn ... uteku.html
Mě chrání Bůh a Remington 870
Cynik je ten, kdo za vůní květin hledá někde poblíž rakev.

Příspěvky: 104

Registrován: pon 31.3.2008, 8:53

Bydliště: kolem Ostravy

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od pekoz58 » čtv 03.1.2013, 13:05

Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 13.1.2011, 13:08

Zbraň: Remington 870

Bydliště: EU

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od tuareg » čtv 03.1.2013, 13:35

Tak co na to místní"humanisté"? Pořád si myslíte že šli ven normální lidi?
Mě chrání Bůh a Remington 870
Cynik je ten, kdo za vůní květin hledá někde poblíž rakev.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od Smith » čtv 03.1.2013, 19:08

Jen pro představu pár nejobyčejnějších případů:
- Muž, odsouzený pro násilíné jednání vůči své matce (důchodkyni) ke dlouhému, leč ještě podmíněnému trestu - díky amnestii je trest prominut a zahlazen, tedy není ve výpisu z trestního rejstříku.
- Muž, během loňského roku 3x před souzen převážně pro krádeže, tento týden se mělo konat veřejné zasedání k přemeně trestů v nepodmíněné - trest prominut a zahlazen.
- Muž, odsouzený pro podvod se škodou několik desítek tisíc Kč, kterého se dopustil ve zkušební době podmíněného odsouzení pro totéž - trest odnětí svobody nevykoná.
- Muž, který v opilosti způsobil dopravní nehodu, od svého havarovaného auta odešel domů pro jiné a tím krátce na to srazil chodce, který na místě zemřel - trest odnětí svobody nevykoná.
- Žena, odsouzená za několik případů prodeje metamfetaminu ve zkušební době podmíněného odsouzení pro totéž - trest odnětí svobody nevykoná.
...
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od reddog » čtv 03.1.2013, 19:18

Nedobre udelal ten clovek na Hrade, nedobre.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od AREYOU » čtv 03.1.2013, 20:00

Je mi z toho na blití v této zemi se mají dobře jen gauneři a prasata slušnej člověk ryje držkou v zemi...proč nejaké amnestie pro zločince, proč raději lidem kteří to měli např 6 měsíců do důchodu neumožnil předčasný odchod do důchodu bez krácení důchodu, proč prostě gesto jen dobré kriminálníkům....proč slušnost je něco co se pomalu trestá?

PS sorry, ale toto je prostě moooc!!!

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Amnestie prezidenta republiky

Příspěvek od Pařez » čtv 03.1.2013, 20:02

http://www.zvedavec.org/komentare/2013/ ... ozumim.htm



Ale vypadá to,že některým se to moc nelíbí,že je vyhodili na mráz..bohužel to odskáčou jako vždy normální lidi..
http://www.novinky.cz/krimi/289284-tri- ... douci.html

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz