Ani těžkooděnci nezabránili okradení muže za bílého dne ve..


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Ani těžkooděnci nezabránili okradení muže za bílého dne ve..

Příspěvek od S474N » čtv 25.8.2011, 8:23

Ani těžkooděnci nezabránili okradení muže za bílého dne ve Varnsdorfu

Policie poslala do Šluknovského výběžku na 50 těžkooděnců, aby pomohli zajistit bezpečnost v regionu, kde se v poslední době odehrálo několik střetů mezi místní majoritou a Romy. I když jejich přítomnost situaci pomohla, okradla za bílého dne čtveřice mladíků muže ve Varnsdorfu.

"Pětadvacetiletého muže okradla v Žitavské ulici kolem druhé hodiny odpoledne čtveřice pachatelů. Odnesli mu ledvinku. I když jí muž po chvíli získal zpět, už v ní chyběly doklady, peněženka s platební kartou i MP3 přehrávač. Škoda byla vyčíslena na 1 200 korun," uvedla mluvčí děčínské policie Petra Trypesová.
Policie k pachatelům pouze uvedla, že je hledá pro krádež a nedovolené nakládání s platební kartou a že jim hrozí až dva roky vězení. Okradený mladík ale tvrdí, že se jednalo o mladé Romy ve věku 14 až 16 let.
Emoce ve Šluknovském výběžku rozvířil nedělní útok dvacítky Romů na šestici mladíků v Rumburku. Dva útočníky policie chytila, po třetím a údajně nejagresivnějším z nich pátrá.
Podobný incident zažili před dvěma týdny obyvatelé Nového Boru, kde pět Romů napadlo hosty místní herny. Radikálové kvůli tomu svolali na 10. září pochod městem (více zde).
Policie na to zareagovala a vyslala na pomoc 50 těžkooděnců, kteří od úterních 17:00 působí v rizikových lokalitách v Novém Boru, Šluknově, Rumburku a Varnsdorfu. Zejména v noci byl díky nim v těchto místech naprostý klid.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ani-tezkoodenci- ... zpravy_cen
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Ani těžkooděnci nezabránili okradení muže za bílého dne

Příspěvek od S474N » čtv 25.8.2011, 8:25

S474N píše:Policie k pachatelům pouze uvedla, že je hledá pro krádež a nedovolené nakládání s platební kartou a že jim hrozí až dva roky vězení. Okradený mladík ale tvrdí, že se jednalo o mladé Romy ve věku 14 až 16 let.
Tak to uz si z verejnosti delaji prdel ne?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 297

Registrován: úte 14.12.2010, 16:10

Bydliště: Praha

Re: Ani těžkooděnci nezabránili okradení muže za bílého dne

Příspěvek od Stenny » čtv 25.8.2011, 10:05

Pokud tam nebylo násilí, tak je to nejspíš to jediné, za co je můžou stíhat.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Ani těžkooděnci nezabránili okradení muže za bílého dne

Příspěvek od S474N » čtv 25.8.2011, 10:28

Stenny: jakoze myslis, ze borec si takhle jede na voziku, pristoupi pricmoudlici se slovy "Dobry den, dekujeme za vasi ledvinku" a odejdou?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Ani těžkooděnci nezabránili okradení muže za bílého dne

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » čtv 25.8.2011, 11:02

Tady neni o cem diskutovat, pro klasifikaci jako loupez staci jen pohruzka bezprostredniho nasili:
§ 173 odst. (1) zakona c. 40/2009Sb., trestniho zakoniku píše: Kdo proti jinému užije násilí nebo pohrůžky bezprostředního násilí v úmyslu zmocnit se cizí věci, bude potrestán odnětím svobody na dvě léta až deset let.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Ani těžkooděnci nezabránili okradení muže za bílého dne

Příspěvek od panvrabec » čtv 25.8.2011, 11:07

CMK: Žiješ ještě ? :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Ani těžkooděnci nezabránili okradení muže za bílého dne

Příspěvek od Fox4077 » čtv 25.8.2011, 12:04

Mě včera ta klasifikace místo loupež tak krádež taky řádně nadzvedla z křesla. I když tam asi násilí nebylo, tak jen proto, že se ten postižený ani nebyl schopen nijak efektivně bránit. Kdyby se bránil, tak by ho tam asi ukopali, a bylo by z toho výtržnictví. Tuším, že ti mačetáři jsou stíhání taky jen za výtržnictví a těžkou újmu na zdraví! Takže žádný pokus vraždy!!!
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Ani těžkooděnci nezabránili okradení muže za bílého dne

Příspěvek od Starosta » čtv 25.8.2011, 12:44

cmk: Taky doufám, že už nejsi v ulicích Varnsdorfu :angry:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Ani těžkooděnci nezabránili okradení muže za bílého dne

Příspěvek od S474N » čtv 25.8.2011, 13:26

Ted v ulicich a vecer na Nove/Prime *40* *47*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 297

Registrován: úte 14.12.2010, 16:10

Bydliště: Praha

Re: Ani těžkooděnci nezabránili okradení muže za bílého dne

Příspěvek od Stenny » čtv 25.8.2011, 18:48

S474N: Ne, ale třeba přeříznutí opasku ledvinky a útěk je krádež. Pokud si dobře pamatuju, loupež to začíná být ve chvíli, kdy je tam pohrůžka bezprostředním násilím, použití násilí, nebo překonávání aktivního odporu poškozeného. Klasická "trhačka" kabelky, ledvinky, batohu na jednom rameni atd. loupež tudíž není.
Taky jsem četl, že dotyčného shodili na zem, a pokud ano, rád bych je viděl osolené za loupež, ale tak, jak je psaná zpráva ("odnesli mu ledvinku"), to neřekne nic.
Každopádně jsem dost zvědavý, kam se situace vyvine.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Ani těžkooděnci nezabránili okradení muže za bílého dne

Příspěvek od S474N » čtv 25.8.2011, 18:53

Stenny: ja vim jaky je rozdil mezi kradezi a loupezi. A nemyslim si, ze by ho okradli "neviditelne", zvlast kdyz byl na voziku a on je navic i videl.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Ani těžkooděnci nezabránili okradení muže za bílého dne

Příspěvek od Kmoch Vladimír » čtv 25.8.2011, 21:19

Těm parchantům není ani 15náct.Nemůže se tedy ani jednat o TČ(až od 15ti).Ale pokud by se výslechem těch nezletilých prokázalo organizátorství někoho trestně odpovědného,potom by to byla jiná!A že tam to organizátorství je "cítit",to je fakt!10ti letej ví prdlajs o tom,že nemůže být trestán podle Tz.Ale ti starší to vědí,a využívají to ve svůj prospěch zcela bezostyšně,a policajtům co tam zajišťujou klid a pořádek jen tak pro "psinu"a vztek!Jsem pro zavedení trestnosti jakéhokoliv věku,pokud bude prokázán zločinný úmysl Tč spáchat.Jestliže má dítě myslí na to aby kradlo,loupilo,či poškozovalo zdraví,čest a důstojnost jiného,potom by tento úmysl měl být trestný!A některé "děti"jsou takto i účelově kriminálně vedeni svými rodinami a prostředím ve kterém vyrůstají,a mají tak i svojí kriminální kariéru postupu,na pomyslném žebříčku společensky pokřivených hodnot!!Zdravím :oops:
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: Ani těžkooděnci nezabránili okradení muže za bílého dne

Příspěvek od coffee » čtv 25.8.2011, 21:50

Jestli jej shodili na zem, je to použití násilí a tedy loupež. Tak i "trhačka" klasifikaci loupeže splňuje. To se u soudu už odsoudit dá. Hovořím z vlasní zkušenosti .... z té správné strany stolu. :)
Stenny píše:S474N: Ne, ale třeba přeříznutí opasku ledvinky a útěk je krádež. Pokud si dobře pamatuju, loupež to začíná být ve chvíli, kdy je tam pohrůžka bezprostředním násilím, použití násilí, nebo překonávání aktivního odporu poškozeného. Klasická "trhačka" kabelky, ledvinky, batohu na jednom rameni atd. loupež tudíž není.
Taky jsem četl, že dotyčného shodili na zem, a pokud ano, rád bych je viděl osolené za loupež, ale tak, jak je psaná zpráva ("odnesli mu ledvinku"), to neřekne nic.
Každopádně jsem dost zvědavý, kam se situace vyvine.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Ani těžkooděnci nezabránili okradení muže za bílého dne

Příspěvek od cmk » pát 26.8.2011, 8:53

VK> ale pro detencniho ustavu pro mladistve by jit mohli.

kazdopadne pro vsechny dotazujici se - ANO, ZIJU. Nejsem ve Varnsdorfu, jsem v Praze, jelikoz si kolega vzal dovolenou, tak makam od rana do vecera jako sroub (dneska je v planu 8-19:30).
Na severu je kolega (taky ozbrojeny).
Kdo vi, co by se stalo, kdybych mel tu dovolenou ja. [nadsazka]Patrne by to nebyl muj zivot, o ktery by bylo treba se strachovat.[/nadsazka]

Kazdopadne - odpoledne je jedna mensi akce planovana na 16:00 do Varnsdorfu, od 17:00 pak bude v Rumburku. V tom Vandaku to bude jen par slov a spis shromazdeni se ke spolecnemu odjezdu do Rumburka.
Pruser je, ze se do Rumburka chystaji i rekneme pochybne skupiny z druheho extremu, takze hrozi, ze cela akce mistnich bude zbytecne prehlusena uplne jinym pruserem.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 169

Registrován: ned 14.3.2010, 16:17

Bydliště: bydlím

Re: Ani těžkooděnci nezabránili okradení muže za bílého dne

Příspěvek od LAKIM » pát 26.8.2011, 17:29

Jediné co na ně platí !-šáhnout jim na prachy co vesele bez jakéhokoliv přispění sebe sama bohatě čerpají !!!! JEDNODUŠE-NEMAKÁŠ-V RODEINĚ KRIMINALITA-NASERTE SI !! Nic jiného na ně neplatí . Staří mrokáři si potom ve strachu (že jim nepotečou koláče bez práce udělají pořádek)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Ani těžkooděnci nezabránili okradení muže za bílého dne

Příspěvek od cmk » pát 26.8.2011, 22:10

Mimochdem - Zitavska ulice - tam jsem trvale zil od roku 1981 do roku 1996, kdy jsem odesel na VS a i pak jsem tam travil dost casu.
Zhruba uprostred tetou dlouhe ulice je tzv. HOTEL SPORT.
V tomto byvalem hotelu se pronajimaji pokoje za 6.000 Kc/mes. Nutno dodat, ze k "hotelovemu bydleni" to ma hodne daleko. Jsou to spis takove garsonky 3. kategorie.
A jelikoz neprizpusobivi na to nemaj, dostavaj na najem socialni davky - tedy nase penize - v plne vysi.
Mestu budiz pripsano k dobru, ze dela vsechno proto, aby se nevyplacelo 6000/pokoj, ale jen podle vymery budou davat 17 Kc/m, coz je normalni najem v tomhle meste.
Tim prestane byt lokalita pro neprizpusobive snad zajimava a potahnou snad do prdele.

Jinak k dnesku - bude to znit americky pateticky - ale jsem na ty lidi v tom meste po dnesku hrdy. Ze po tech utrapach se konecne dali dohromady a pres zakazy a vsechno dokazali pokojne, ale velice jasne dat najevo, jak moc je to uz sere.
A drobne potycky s policii (nejhorsi vec byla snad par hozenych jablek) jsou tolerovatelne, dokud nejde o zdravi na zadny strane (pac i policajti jsou jen kluci, co delaj svoji praci).

Jedna perlicka z Rumburka... Lidi vypiskali Sykacka (starosta Rumburka), Foldynu (myslim, ze okresni nejvyssi socan), nacez prisel nekdo, kdo mluvil k veci, rikal jasna fakta v jasnych cislech, lidi mu tleskali... A ejhle, helikoptera, ktera situaci sledovala znicehonic sletla niz tak, ze ten clovek nebyl poradne slyset. NAHODA???
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Ani těžkooděnci nezabránili okradení muže za bílého dne

Příspěvek od panvrabec » sob 27.8.2011, 0:43

Měl jsi ji sestřelit :lol: . Ale ne, je dobře, že lidi mají snahu problém řešit a umí se spojit a pěkně dát najevo, co jim vadí. Situace přesahuje únosnou mez. Snad to mělo nějaký smysl :roll:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Ani těžkooděnci nezabránili okradení muže za bílého dne

Příspěvek od cmk » ned 28.8.2011, 14:13

Zpravy z Varnsdorfu:
Vsude klid. U Hotelu sport, kde normalne v okruhu 100-200 m pobihaji bandicky deti az mladistvich je ted klid, 2 baby sedej na schodech baraku, 2 maly deti si hrajou u nich.
Mistni nocni bary vypadaji skoro jako zavreny - zadny krik a bordel kolem nich.
Az by clovek rekl "ospale nedelni mestecko, kde se vubec nic nedeje"
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz