Bezpecnostni agentury - skryte noseni


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Kmoch Vladimír » ned 28.10.2012, 10:20

Pokud na celou tuto debatu pohlédnu očima "tvůrce"příslušného ustanovení zákona,potom vidím smysl omezení neskrytého nošení stř.zbraně v tom,že je pro uzbrojené složky státu jakýmsi atributem a právem, právě jen pro ozbrojené složky státu a ne pro "ostatní"majitele střelných zbraní.Mají na to prostě právo!!Ti ostatní však nepatří do ozbrojených složek státu a nemohou se proto "tvářit",jako by těmito složkami byli.NEJSOU!I když vykonávají svoji profesi jakkoliv bohulibou.
Ozbrojené složky státu mají právo nosit neskrytě a používat i další zbraně (šavle,obušky,nože a pod.),což upravuje pro tento účel zákon,o výzbroji těchto státních ozbrojených složek!Policista třeba nemůže neskrytě nosit u boku připnutou šavli(myslím :) ),což voják ano, a tak podobně.Civilisté(ti ostatní),nemohou žádnou zbraň nosit neskrytě.Za určitých okolností (demonstrace,sport.utkání a pod.),se jakékoliv i skryté zbraně často zabavují.Prostě jedním z atributů ozbrojených složek je kromě tř.uniformy,odznaku a pod. i neskrytě nošená zbraň!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od rostar » ned 28.10.2012, 11:16

Ano tuhle práci jsem si vybral a dělám jí 18 let, pořád s přesvědčení. Vím přesně co je třeba aby to fungovalo. Tu trochu respektu a tolerance ze strany Policie jsem budoval léta a to výsledky.
Vaše reakce jsou typické pro lidi co nikdy nepotřebovali ochranku. Chlapi z ochranky jsou přece tupí bijci a porušují zákony. Vy se s přehledem ochránite sami. Máte zbraň a viděli jste spoustu filmů jak se to dělá, takže máte i výcvik. Můžete být všude kde vaší blízcí nebo váš majetek potřebuje ochranu. Samozřejmě vše v naprostém souladu s zákonem. Máte přece ten televizní výcvik a kontakty s pachatelem jsou pro vás běžné. Zvládáté to naprosto bravůrně a bez stresu. Vždyť na tom nic není. A kdyby bylo nejhůř ja tady Policie. Vzhledem k jejich dnešnímu vytížení je tam snad za půl hodiny máte.

Doufám, že pokud by jste náhodou ochranku potřebovali(třeba vaší manželku pracující na čerpací stanici napadnou fetky s nožem) pojedou tam chlapící ve slušivých neagresivních oblecích, samozřejmě neozbrojeni a předpisovou rychlostí. A po příjezdu předpisově vyzvou pachatele aby upustil od protiprávního jednání. Pak budete spokojeni a nebude důvod si stěžovat.

Snad můj předchozí příspěvek chápou alespoň ti co o tom něco vědí. Kecy ani urážky mně určitě od mé práce neodradí. Já už jsem jich za ta léta slyšel. Občasné poděkování poškozeného za dobře vykonanou práci všechny ty negativní bláboly kompenzují. R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od S474N » ned 28.10.2012, 11:20

rostar: problem je, ze toho saska tady z tebe nedela nikdo (jak si bohuzel myslis), ale toho saska tu zvladas delat ze sebe sam. A to je smutne.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Sailor » ned 28.10.2012, 12:50

A já myslel,že bude nuda,když mistr odjel :lol:

rostar:to že děláš svoji práci rád a s nadšením tě šlechtí,kéž by to tak bylo u některých státních úředníkú :D
Nemáš ale nejmenší právo(a to ani morální) porušovat zákon(a ještě si to tak trapně odůvodnovat)
Proč tyhle "úlevy" od skrytého nošení nežádaj automechanici nebo řidiči hovnocuců?
naopak se to objevuje pouze u rádobysekuritáků se zbraní.
To že deš na svačinu i s nezakrytou zbraní,no co k tomu říct,tam už bych se přikláněl k té demenci o které psal Lars :!:
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od S474N » ned 28.10.2012, 13:05

Sailor: tak co kdyby byl ohlasenej vyjezd, to jde rovnou vlasak i s rohlikama do kose a kver do ruky! Nelze se jakkoliv zdrzovat, aby treba pachatel nezmizel v huste zastavenych aglomeracich.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Lars » ned 28.10.2012, 13:08

Rostar - co kdybychom tedy úplně zrušili Policii České republiky a plně se spolehli na Tebe a Tvou Omega Security Agency?
A jestli mi chceš namluvit, že ve Vaší společnosti nepřetržitě rádiově monitorujete blízké okolí (abych to nepřehnal, tak dejme tomu do 30 km od Vaší "základny"), aby jste mohli v kteroukoliv denní i noční dobu (a ano, třeba i od svačiny, či oběda :lol: ) ihned vyrazit sjednávat zákon a pořádek tam, kde dojde k nějakému trestnému činu, pak jste buď naklonované bytosti typu "spiderman", nebo jsi na tom argumentačně hůře, než jsem si původně myslel..
Nicméně - ani Tvé přesvědčení o vlastní důležitosti vykonávané práce (jakkoliv je pro dobře odvedenou práci jakéhokoliv charakteru jistě důležité) Ti nedává právo porušovat zákony této země a ještě se tím veřejně arogantně chlubit!

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Carloss » ned 28.10.2012, 13:09

Rostare, přesně Tvůj pohled směřuje k DIVOKÉMU západu, protože před zákonem jsme si všichni rovni. Ať právnická osoba - SBS, tak občan. Kdyby to fungovalo, jak říkáš, asi by tu byl zlomek lidí, bo by se navzájem postříleli. Tvé bláboly o výcviku z filmů vypadají zase jako urážky ostatních diskutujících. Nemyslím, že by pracovníci SBS byli ti jediní, "kdo to umí". A ačkoli je Tvá práce možná záslužná, ani to Ti nedává právo porušovat zákon (a ještě to obhajovat a chlubit se tím, o házení vesty na kolemjdoucího, který na Tě na toto porušení upozornil). Totéž platí i pro ostatní občany. Prostě je třeba si uvědomit, že opravdu NEJSI víc, než kdokoli jiný!!!
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od rostar » ned 28.10.2012, 13:17

Jedna citace: Jaký je rozdíl mezi člověkem, kterého děsí lidi nosící zbraň a člověkem nosícím zbraň kterého děsí lidi nosící viditelně zbraň? Ten druhý je o level výš.
Když bude mít člen ochranky chlopeň na pouzdru u vesty, co to změní? Do háje, každy ví co tam má.
Obecně k problému: Já samozřejmě nepopírám zákon o skrytém nošení. Jen to je dle mého názoru špatně a špatné věci se mají měnit. R
Si vis pacem, para bellum!

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Carloss » ned 28.10.2012, 13:21

Takže cílem neskrytého nošení agenturami je děsit lidi??? No to teda potěš... Měnit. Nikoli porušovat. Princip demokratických zřízení.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od rostar » ned 28.10.2012, 14:05

Ach jo, zřejmě mluvíme každý řečí jiného kmene. Špatně se mi s váma diskutuje pánové. Mnohem lepší je to s lidma znalýma problematiky z mého pohledu. Ještě lepší je to s lidma kteří mně znají osobně. V žádném případě si nemyslím, že jsem něco víc. Sloužím dlouhá léta jak nejlépe umím. Je zřejmé, že za tu dobu mám zcela jiný pohled na věc. Každý máme nějakou tu profesní deformaci.
A každý máme právo na svůj nazor, bez napadání a urážek. Nejsme na foru novinek cz. Pokud někoho můj názor a přístup pohoršil či urazil, omlouvám se. Z mé strany je to vše. Přeju hezký den.

Nicméně pokud pojedete někdo přes Opavu, rád to s váma proberu osobně u skleničky dobré whisky. R
Si vis pacem, para bellum!

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Carloss » ned 28.10.2012, 14:34

Rostare, Tvému přístupu se neříká jinak, než ANARCHIE. Kam bychom se asitak dostali, kdyby si každý sám bez jakýchkoli souvislostí rozhodoval, která norma správná je a která není? Bychom se dostali nejspíše k tomu, že by si každý dělal co chce bez ohledu na ostatní. Nikdo neodsuzuje Tvou práci. Ale nikdo tu nefandí systematickému porušování zákonů, i když tak říkajíc "ve jménu dobré věci". Ale kdo rozhodne o tom, co dobré je a co ne? U zásadních věcí, jako jsou otázky života a smrti, asi problém není. Ale u těchto "drobností"... tam si myslím, že se právě ukazuje respekt k zákonům obecně a ke společnosti jako takové. A nakonec to i ukazuje, co si o sobě myslí i onen jedinec (viz to, jak jsem psal, že opravdu nejsi víc, než kdokoli jiný). Přeju, ať Tě nakonec nikdo nepotřebuje - myšleno, aby nebylío lumpů na tomto světě - nebo aspoň ať se vždy vrátíš domů zdráv... :-)
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Kmoch Vladimír » ned 28.10.2012, 15:41

Pokud se pokusím rozumět rostarovi v otázce neskryého nošení zbraně při výkonu jeho práce,potom musím konstatovat fakt,že v Opavě kde působí si třeba dobrou prací jeho SA vybudoval u místní policie takový respekt a uznání,že je místní policie ochotna "respektovat"a "nepostihovat" porušení zákona o skrytém nošení zbraní.Byla pro tento region vytvořena mezi PĆR a agenturou jakási kompromisní "dohoda",nijak nepsaná,ani nedefinovaná,nicméně existující a fungující-tolerance!Toto může být však kdykoliv ze strany PČR ukončeno,na základě jakéhokoliv negativního incidentu.Prostě a jasně,"kde není žalobce,není ani soudce"!Věřím,že "Omega security agancy",je úspěšná agentura s dobrými výsledky práce.Toť však je k otázce neskrytého nošení zbraní vše!Nesnižuje to výsledky práce,ale také to nic nemění na jinak obecné platnosti zákona o skrytém nošení zbraní nestátními ozbrojenými složkami,jakými SA jsou. :) Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Carloss » ned 28.10.2012, 16:29

Nojo, jenže to má další aspekt: Policie v takovém případě NEKONÁ, což i jí ukládá zákon. A takto se řetězí porušování předpisů, což nemůže dospět jinam, než k anarchii.
Potíž vznikne v momentě, kdy k tomu takto začne přistupovat více lidí, než je "mez stability". Prostě proto, že "když může jeden subjekt, tak může i jiný subjekt". Jesztliže se tedy budu producírovat po Opavě s neskrytou zbraní, pak by ani mě nemlěli policisti cokoli říkat. Protože jestliže to tolerují jednomu, pak by to měli tolerovat i mě. Proto tu máme ony předpisy, normy a zákony. A jestliže se někdo chce chovat jinak, mělo by to být i jinak ošetřeno.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od rostar » ned 28.10.2012, 17:11

Carlossi, tušíš vůbec kolik času, jakého úsilí a důkazů profesionality je třeba pro získání důvěry Policie a jejich striktních požadavků na dodržování zákonů. A jak psal Vladimír, jedno pochybení a vše je pryč. Nenosíme zbraně jako kompezaci malého péra. Snažíme se ze všech sil přispět bezpečnosti v lokalitě naší působnosti. A věř, nebo ne fungujeme nonstop. Lidé ocení, že je tady někdo, koho můžou zavolat v tísni. A není to nic proti Policii, naopak. Máš to stejně? Pokud ano a máš na to koule, mám pro Tebe práci. :wink: R
Si vis pacem, para bellum!

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Carloss » ned 28.10.2012, 17:28

Jak bych to.. Nejen, že tuším. Jen si myslím, že pokud někdo chce přispět k bezpečnosti v nějaké lokalitě, existují jiné a zákonné způsoby, jak to dělat. Opravdu si nemyslím, že by si tím někdo chtěl napravovat své ego. Ale pokud je v tom nějaký soukromý subjekt, pořád je holým faktem, že zadarmo, nebo se ztrátou to dělat opravdu nebude. Je to prostě biznis, jako každý jiný. Jen s líbivou komoditou, navíc především pro ty, kdo "na to mají" (prachy). To je prostě holý fakt. Vše ostatní je pouze o lidech (ale i tak si nemyslím, že by poskytování vašich služeb někomu jinému, než kdo platí byl ochoten váš majitel tolerovat, tedy pokud to nevezme jako dobrou reklamu). Nikdo tu vaši práci neshazuje. Co se ale nelíbí je to, že pod zástěrkou "vyšších cílů" tu propagujete porušování zákona, zíkona, co platí pro všechny, a dokonce do toho zatahujete ty, kteří na dodržování zákona maj dohlížet především (PČR). Stále se tu stavíte NAD ostatní občany. A to právo vám NIKDO nedal. Dokonce ani ti, co platěj.
A taky si myslím, že důvěru nejen PČR dostali všichni, co jsou držitel nejrůznějších skupin ZP.
Mno a nakonec... I ochranky nerůznějších činitelů z drtivé většiny nosej skrytě a taky to "fak uměj". Tak teď přemýšlím, proč vy skrytě nosit nemůžete???
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od S474N » ned 28.10.2012, 18:00

Carloss: hele brzdi, at ti na hlave nepristane takticka vesta se slovy, ze si to muzes jit delat sam.

Coz je mimochodem to, co me osobne docela nadzvedlo. Jako by se snad jednalo o nejakou nezastupitelnou praci s maximalni dulezitosti pro cele lidstvo.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Carloss » ned 28.10.2012, 18:18

No... to se myslím nestane, Satane. (hle, jak hezky se to rýmuje)... Já se o svou bezpečnost aspoň snažím starat sám, tedy nespoléhat se JEN na poldy, nebo JEN na pomoc ostatních (takových je nás tu nejspíš víc). A dokonce k tomu nemusím hned někoho volat (to až pak... hned). ;-) Ostatní tu jistě také svouji práci vykonávají dobře a ještě lépe. Ale ani jim to nedává nějaká vyšší práva, natož nepsaná.
Jinak ať si klidně nosej neskrytě.. Mě osobně je to naprosto fuk. Co mi už není fuk je to pohrdání společností a jejímy zákony. Není mi fuk laxnost orgánů (to totiž jinak nazvat nelze). Není mi fuk to, že se tu někdo povyšuje (a svou práci) nad ostatní řádné občany. A to zdaleka ne jen v tomto případě. Takže... až se někdo ozve, že to není v pořádku, nemyslím si, že adekvátní reakcí je po něm házet taktickou či jinou vestu. Ba spíše naopak... ale to jsem už psal... Takže až se ozve někdo, kdo na to má ta práva, tak ať se pak nedivěj ani pracovníci a majitělé oné SBS, ale i policisti, kteří takové jednání tolerují (neb to je prostě proti zákonu. Obojí).
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 13.1.2011, 13:08

Zbraň: Remington 870

Bydliště: EU

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od tuareg » ned 28.10.2012, 18:36

Človeče, vůbec jsem netušil že je Opava tak drsné město kde se proháníš jako Šerif a zatýkáš a likviduješ denně plno pachatelů.
Mě chrání Bůh a Remington 870
Cynik je ten, kdo za vůní květin hledá někde poblíž rakev.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Lars » ned 28.10.2012, 21:25

Rostar - napadání a urážky obecně do žádné slušné diskuze nepatří, s tím nelze než souhlasit.
Ale je zvláštní, že teprve až po tomto "napadání a urážkách" z naší strany (zřejmě tady zafungoval princip přísloví: na hrubý pytel hrubá záplata) jsi značně změnil tón a z arogantního sebejistého vyjadřování jsi se vrátil k tomu, co dnes lidé bohužel postrádají a co z nedostatku lepšího pojmenování nazývám pokorou k názorům druhých.
Mrkni schválně na stránku 4 a pročti si příspěvky od uživatele Evil_M - mezi ním a Tvým prvotním vstupem do této diskuze je propastný rozdíl. Těžko se pak můžeš divit, že BA obecně nemívají mezi lidmi tu nejlepší pověst, pokud je někdo prezentuje s arogancí, jakou jsi tady předvedl (to "hození vesty do ksichtu", kategorická tvrzení: "na tomto postupu nehodlám nic měnit" , "ve vší úctě je mi úplně jedno".. a podobné perly z Tvého prvního příspěvku :mad:)

A k té důvěře obecně - myslím že většina lidí bez znalosti ohledně zbraňové legislativy netuší, že i BA mají povinnost nosit skrytě. A u těch, kteří nějaké znalosti mají, rozhodně "šerifové s kolty proklatě nízko" (členové různých bezpečnostních agentur) příliš důvěry vzbuzovat nemohou - neboť svým konáním jednoznačně porušují zákony České republiky.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od reddog » pon 29.10.2012, 6:35

Rostar:
pokud už 18let podnikáš - pracuješ v BA (nikoli sloužíš), pak se divím, že jsi se nenaučil jedno ze základních pravidel koexistence (i té profesionální - obživné) s PČR. Na tuto vydřenou výhodu prostě neupozorňovat.
Jsi jednoznačně srdcař (a ponechme stranou výdělek z činnosti) a pokud k Opavě zahrnuješ i Krnov (divoký Kurdistán), pak máš u mne tu sklenku vizoura ty. Jen už raději nikdy, opakuji nikdy, neurážej případné klienty (řeči o televizním výcviku a podobně opravdu vhodné nejsou).
Držím palec v nelehké práci
Tomík

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz