Bezpecnostni agentury - skryte noseni


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Lars » sob 11.5.2013, 19:13

Satan - docela dobrý odhad, taky bych si tipnul něco podobného.
A nejhorší pro tuhle sortu je skutečnost, že už to nejsou oni, kdo rozhodují o ostatních, kdo je k čemu způsobilý a kdo ne - že už je to jen na nás samotných, kdo se sám pro co rozhodne.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od S474N » sob 11.5.2013, 19:23

Dobre panove, tak ted zcela vazne. Podle jeho typu reakci prave v tomto tematu je nasnade se duvodne domnivat, ze to muze byt sam provozovatel koncesovane zivnosti v tomto oboru a svym zpusobem mu tohle principielne vadi - co kdyby se "nahodou" nekde produciroval s kverem venku a nekdo ho zacal buzerovat? Cimz se vracime obloukem k tomu, co jsem psal hned v prvni reakci na jeho prispevek, tedy za jakou bezpecnostku kope? Ono vystudovat magistra zvladne kazde individuum a ziskani koncese asi taky nebude neprekonatelnym problemem.

Nicmene to zase nejde nejak dohromady s tim "fizlovanim", kterym se tu ohanel vuci jinym - ze by v tomto pripade mel sam "maslo na hlave"? Vlastne ne, kdyz nekdo nekoho sleduje za penize, tak to neni fizlovani, ze? *3004*
ataman píše:... a okolo zbraní všeho druhu se pohybuju od svých 14ti let, takže vím o čem mluvím.
Safra, safra, koho mi to jenom pripomina? *2633* *4286*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Biggles » sob 11.5.2013, 19:33

Jaký fízlování? Když zavelí strana a vláda nebo zákazník tak je to v cajku :-D

Jen doufám, že se kolem nich tak dlouho motá s vysokou mírou precize :-D
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne sob 11.5.2013, 20:04, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Sailor » sob 11.5.2013, 20:20

Třeba to je mistrův tatík-ten z BISky :lol:
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od nico » ned 12.5.2013, 0:21

Jak proboha souvisi pravo nosit zbran, ktere nam dala az demokraticky zvolena vlada, s odmitnutim nucene slouzit vlade totalitni nebo jejim pohrobkum? A co kdyz jsem nechodil do pionyra, to je OK? Co ti, kteri emigrovali a tim se krome jineho vyhnuli vojne? Slapes tu po lidech, kteri zrejme meli vetsi smysl pro svobodu nez ty sam. Nedokazes pochopit, ze nekdo se nerad ohyba a podvoluje cizi zvuli.

Jinak bych ocenil odkaz nebo citaci zminenych zakonu Svycarska a USA. Kdyz uz ti tedy zeme, kde lide od nepameti ziji ve svobode, prijdou jako vhodny etalon k porovnani s CR v obdobi totality a prechodu ke svobode.

Opravdu mas alespon hrubou predstavu, co tu vlastne srovnavas a co obhajujes?

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Shi » pon 13.5.2013, 11:03

ataman píše:Když někomu smrděla zbraň v devatenácti tzv. v zájmu státu, proč by jí měl mít jako občan.
Něco podobného jsem kdysi zaslechl od příslušníka lidových milicí. A není divu. Nadřazovat zájem státu zájmům právům občanů je příznakem totalitního způsobu myšlení. Já věřím, že stát by tu měl být pro lidi, opačné pojetí je základem všech totalitních režimů.

Mi vojna v provedení AČR "smrděla" tak v pětadvaceti - naštěstí jsem měl příležitost mluvit s kluky, co na vojně byli a usoudil jsem, že ta šaškárna nemá žádnou reálnou přidanou hodnotu. Za užitečnou vojnu označil pouze jeden z kamarádů - naučil se tam velmi slušně programovat, což ho živí dodnes. Ostaní se naučili chlastat, někteří i kouřit a brát drogy. Někteří tam také pochopili, jak efektivně funguje stát. Armáda ve velkém nakupovala rohlíky za 1,30 Kč/kus, přičemž vedle v pekárně si koncový zákazník mohl koupit jeden rohlík za 1,10 Kč. Ale na munici a kvalitní výcvik nebyly peníze...

Co se týče výcviku, tak se tam nenaučili nic. Když jsem si prolítl příručky US Army a bavil jsem se o jejich obsahu s absolventy naší vojny, tak na mě koukali jako telata - v příručkých byli věci, o kterých oni v životě neslyšeli. Co se týče střelby, tak za rok pobytu byli na střelnici dvakrát, vystřelili 2x 6 nábojů ve dvakrát dvou dávkách, jeden z nich si zařídil extra výlet na střelnici, ten těch nábojů vystřelil celkem 18. Tolik roční vojna v 90 letech. Ale ani dříve to s kvalitou výcviku nebývalo o moc lepší - můj otec je pravák, má dominantní levé oko, takže na vojně po absolvování dvouletého výcviku dle vlastních slov netrefil z pistole ani vrata od stodoly. K teorii střelby se tam nedozvěděl nic.

Vaše tvrzení "jsem zastáncem zdravého rozumu" je v silném rozporu s tvrzením o tom, že kdo nešel na vojnu, tomu zbraň do ruky nepatří. Vojna a zdravý rozum toho mnoho společného neměly.

Kdyby bylo v tomto státě vše v pořádku, tak by po absolvování vojenského výcviku absolventi, kteří se kvalifikují, dostávali zbrojní průkaz.

Kdyby tento stát za něco stál, tak nebude v zákoně o zbraních klausule umožňující občanům zbraně v případě ohrožení státu zbraně posbírat, ale naopak bude tam klausule, že v případě ohrožení státu je MV povinno zneprodleně zničit registry zbraní i registry držitelů ZP. Tento stát je legislativně velmi dobře připraven tak leda na kolaboraci s nepřítelem, takže se obávám, že "zájmy státu" a zájmy slušných, zákonů dbalých a demokraticky smýšlejících občanů, mohou být v dost silném nesouladu.

Zpět k tématu: Rostar napsal to podstatné - u jejich SBS se nosí skrytě (a tak to má být). Můžeme si o tom myslet co chceme, ale když zákon říká, že SBS nosí skrytě, tak prostě SBS budou nosit skrytě. Když vidím někoho, kdo vypadá jako SBS a má neskrytou zbraň tak u mě vzbuzuje pochyby, zda to vůbec SBS je, když nezná či nerespektuje zákony. A když se mezi lidmi motá nějaká podivná exitence v pseudouniformě s neskrytou zbraní, tak to ve mě pocit bezpečí nevzbuzuje ani náhodou a volat policii je zcela v pořádku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Nikdo » pon 13.5.2013, 11:07

ataman píše:...
Mně osobně mnohem víc vadí to kolik bývalých civilkářů (absolventů tzv.civilní služby) má dnes ZP a zbraň. Přitom se fakticky veřejně zřekli jakéhokoliv vztahu ke zbraním z osobních, náboženských nebo jiných důvodů. Divím, že se toho ještě vojenská policie a OČTŘ nechytli, je to jenom po tom porovnat si dvě databáze.
Byl jsem na civilce, mám ZP a zbraň, a nikdy jsem se vztahu ke zbraním nezřekl.
Jsem civil, co s tím má co dělat vojenská policie?
Ničeho trestného se nedopouštím, co s tím mají dělat OČTŘ?
Naposledy upravil(a) Nikdo dne pon 13.5.2013, 11:23, celkem upraveno 1 x.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Shi » pon 13.5.2013, 11:12

nico píše:
Jinak bych ocenil odkaz nebo citaci zminenych zakonu Svycarska a USA. Kdyz uz ti tedy zeme, kde lide od nepameti ziji ve svobode, prijdou jako vhodny etalon k porovnani s CR v obdobi totality a prechodu ke svobode.
V USA povinné odvody zrušili někdy kolem roku 1970, dnes je tam pouze registrace osob pro případ, že by bylo nutné odvody zrealizovat, ale vojenská služba je tam dnes striktně dobrovolná.

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od nico » pon 13.5.2013, 13:21

1973, ale i předtím snad byly povinné odvody pouze párkrát v období válek, případně za kulminace studené války.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od ataman » úte 14.5.2013, 16:05

Omlouvám se, že jsem nereagoval dřív, času málo - povinností mnoho..
Jak jsem psal víš s civilkou je to můj osobní názor. Vychází i z osobní zkušenosti - to by bylo na velmi dlouhou vášnivou debatu počínající machrováním se zbraněmi na veřejnosti, veselým popíjením po střelnici a střelbou na veřejnosti konče.

Je pravda, že zákony v USA neznám, ale odtud pár let pár přátel. Jeden z nich také řešil kdysi kariéru, chtěl si pomoct ale přitom splnit jakýmsi způsobem vlasteneckou povinnost jelikož se tam na to ve firmách dost hledí, přitom chtěl ale zůstat v oboru. Tak mu tehdy někdo poradil ať se ve svém oboru přihlásí takzvaně ke službě beze zbraně. Problém to nebyl, v, šechno mu klaplo odkroutil si tři roky služby podle svého, k plné cti své i spokojenosti armády, nakonec zůstal ve firmě která s armádou přímo spolupracuje. Jelikož ale tehdy podepsal prohlášení z osobních náboženský bla bla bla, když si chtěl pořídit legálně krátkou zbraň, přišel mu z úřadů velice zdvořilý, nicméně zamítavý dopis. Ano je pravda, že by mohl za určitých okolností a snaze zbraň získat, nechtěl a nechce riskovat určitou "společenskou újmu" ve svém profesním postavení. Obešel to legálně přes manželku.

Shi : Ukažte mi kde jsem napsal, že kdo nešel na vojnu tomu zbraň do ruky nepatří? Vyjádřil jsem svůj názor pouze o civilkářích, z důvodu toho co podepsali/prohlásili...nechci se opakovat. Z pistole se standardně na vojně co vím nestřílelo a pokud ano, tak tě pár serií po třech by vás asi střílet nenaučilo. Mimochodem jsem pravák, mám dominantní levé oko, na vojně jsem se kosu naučil střílet z levého ramene a přimělo mne to naučit se střílet z pistole i levou rukou (kdybych nebyl líný a pořádně sušil možná by to levou rukou bylo i mnohem lepší, než pravou, ale když už jsem to za ty roky tou pravou nadřel :) )

Hezký zbytek dne
Nico: To samé co píšu Shi - o emigrantech, modrých knížkách ani pionýru ani slovo!
Chcete li kritizovat prosím, ale nepodsouvejte mi vaše smyšlenky, domněnky apod. Já vaše názory taky nepřekrucuju. Mimochodem CS byla zavedena až r.1993-4.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od S474N » úte 14.5.2013, 17:24

ataman: problem je o tom, ze argumentujes stylem JPP (jedna pani povidala). Pokud zde nedas doslovnou citaci prohlaseni tveho kamada, tak to "bla bla bla" muze byt pomerne zasadni. Naopak ja jsem ti zde dal jedno z konkretnich prohlasenich a opravdu bych rad vedel, kde se v jeho ramci clovek zrika zbrani? Tedy zkracene receno, posuzujes neco abstraktniho a nijak nicim nepodlozeneho a konkretni citace nechavas bez povsimnuti.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od reddog » úte 14.5.2013, 19:42

Ataman:
Prijed na sraz. Udelej si ten cas. Rekl bych, ze svou navstevou obohatis obe strany. A kdovi, sebe mozna i vic ;-)
Myslim si, ze jsme se navzajem nepochopili tak dobre, jak bychom chteli. Koneckoncu jak jsem psal uz driv, svou zivotni zkusenosti, znalostmi, vekem, tim vsim mas urcite co rict mnohem vic, nez se vejde do psani sem na forum.
Tomik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od ataman » úte 14.5.2013, 20:04

Reddog : Dík za pozvání Vážím si toho, věř mi že bych opravdu chtěl, podle toho co jsem četl, bych se určitě spoustě věcí přiučil, bohužel (jak už jsem psal Satanovi do SZ) !!! mi ryze osobní problémy, které bych nepřál ani nepříteli, leccos nedovolí. I hračky jsem musel raději dát na nějaký čas k ledu (rodina už i chtěla abych se zbavil všeho aby s tím nebyly starosti) a dost mne s...
Držte se, dobro mušku a třeby někdy...

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od nico » úte 14.5.2013, 21:04

Nikdo ti nic nepodsouva. To jsou moje argumenty a hlavne otazky, na ktere mam, v ramci debaty, pravo. Nikde jsem neuvedl, ze jsi cokoliv z toho napsal. Jestli nekdo nekomu neco vlozil do ust, tak ty mne modre knizky, o kterych jsem se nezminil. Ale nevadi, radim je pro tento pripad do stejne skupiny.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od reddog » úte 14.5.2013, 21:35

Ataman:
No, sam vis jiste nejlepe. Sraz by mohl pro tebe byt klidne i vhodnym odreagovanim. Do srazu jsou jeste tydny, pokud se rozhodnes, klidne prijed.
Tomik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od ataman » úte 14.5.2013, 22:07

Reddog : Pokusím se, ale nechci nis slibovat. Odreagování bych fakt potřeboval, i kdyby to měl být třeba jen dobrý pokec s partou dobrých lidí se společnými koníčky :)

Nico: Ty modré jsem napsal už tak nějak navíc, nemyslel jsem to jako vložku do Tvých úst, promiň. Ono je opravdu někdy lepší než psát hodit pokec osobně. Psané je někdy velmi ošemetné. Tak vše dobré....

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Shi » stř 15.5.2013, 16:50

ataman píše:Shi : Ukažte mi kde jsem napsal, že kdo nešel na vojnu tomu zbraň do ruky nepatří? Vyjádřil jsem svůj názor pouze o civilkářích, z důvodu toho co podepsali/prohlásili...nechci se opakovat.
Omlouvám se za desinterpretaci. Každopádně civilkáři si své prohlášení formulovali každý sám, takže každý podepsal něco trochu jiného. Já jsem se před těmi cca 20 roky práva na sebeobranu rozhodně nezřekl. Psal jsem tam něco o nesouhlasu s ozbrojeným řešením mezistátních konfliktů. Nad formulací prohlášení jsem nějakou tu hodinu přemýšlel právě s vědomím toho, že by to někdo jednou na mě vytáhnout mohl.

Mimochodem, kolem roku 1999 jsem od slyšel (od jednoho cizince) názor, že během dělení ČSFR na ČR a SR měla Česká republika vojensky napadnout SR a obsadit její území. Jeho názor na válku v Jugoslávii byl takový, že ty hromady mrtvých za to (nevím co) stály. Takže apriorní odmítání použití vojenské síly na řešení sporů může být v dnešní Evropě poměrně racionální stanovisko, mnohem racionálnější, než ochota padnout "za vlast a její územní celistvost" (ve skutečnosti většinou padnout za osobní zájmy těch, co jsou zrovna u koryta). Kéž by nás chtělo obsadit třeba takové Švýcarsko ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od ataman » stř 15.5.2013, 20:32

Shi : No, proti tomu se nedá nic namítnout, na tom něco bude. Každá válka je svinstvo, ty komárovský kecy o spravedlivé a nespravedlivé jsou jen ideologické žvásty. Sovětská mírová doktrína toho byla zářným příkladem - my na vás nezaútočíme jako první, ale pak vás uválcujeme ve spravedlivém boji miliony mírových pásů, které máme ukovány přeci jenom na svou obranu.
Normální lidi to odnesou vždycky tak jako tak, na ně nikdo nehledí. A ti co to spustí jsou vždycky zahrabaní v teple hodně daleko a ještě pěkných pár metrů pod hlínou a betonem. Tuším Bismarck to řekl jasně a výstižně, že válka je jenom pokračování politiky jinými prostředky.
Naposledy upravil(a) ataman dne stř 15.5.2013, 22:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Sailor » stř 15.5.2013, 20:50

Ataman:
Máš recht,a kdo s tebou nesouhlasí-do Janovic s ním :lol:
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Nikdo » čtv 16.5.2013, 9:51

ataman píše:Omlouvám se, že jsem nereagoval dřív, času málo - povinností mnoho..
Jak jsem psal víš s civilkou je to můj osobní názor. Vychází i z osobní zkušenosti - to by bylo na velmi dlouhou vášnivou debatu počínající machrováním se zbraněmi na veřejnosti, veselým popíjením po střelnici a střelbou na veřejnosti konče.
...
Sorry, ale nechtěl bych vášnivě debatovat s někým, kdo machruje zbraněmi na veřejnosti, vesele popíjí na střelnici a střílí na veřejnosti :angry:

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz