Bezpecnostni agentury - skryte noseni


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 36

Registrován: pát 22.6.2012, 19:38

Zbraň: GLOCK 17 gen4

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Kubas » pát 28.9.2012, 16:46

Omlouvám se jestli se ptám na něco co už je jinde zodpovězené, ale měl bych dotaz ohledně zbraní u soukromých bezpečnostních agentur. Můžou členové bezpečnostní agentury nosit v práci při hlídání soukromého prostoru firmy své vlastní osobní zbraně nebo musí mít služební zbraň? Díky za odpověď :wink:
"Pacifismus je luxus, který si ve společnosti dopřávají ti, kteří se nechávají ochraňovat ostatními."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od panvrabec » pát 28.9.2012, 17:04

Můžou nosit obě, ale tu služební většinou musí. Pro výkon povolání tu firemní (služební) pistoli, pro vlastní bezpečnost osobní (pokud není do té fabriky zákaz vstupu se zbraněmi, např. jaderná elektrárna apod.).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 36

Registrován: pát 22.6.2012, 19:38

Zbraň: GLOCK 17 gen4

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Kubas » pát 28.9.2012, 17:21

Takže když služební "musí" tak by mohl být velký problém kdyby sloužil pouze se svou osobní zbraní s tím, že firemní ani nemá k dispozici?
"Pacifismus je luxus, který si ve společnosti dopřávají ti, kteří se nechávají ochraňovat ostatními."
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od S474N » pát 28.9.2012, 18:42

Podle me nemusi. Ale asi by tomu mel odpovidat i popis prace. Tezko muzes vykonavat "ozbrojeny doprovod" a nemit firemni zbran.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od panvrabec » úte 02.10.2012, 20:05

Kubas: Tomu dotazu nějak nerozumím. Když služební zbraň nemá k dispozici, tak ji asi k výkonu práce nepotřebuje, resp. vykonává práci, u které není zbraň zapotřebí. Samozdřejmě může nosit svoji, ale to se zaměstnáním nesouvisí, tu může nosit kdykoliv pro svou bezpečnost, ikdyž není v práci.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od cmk » stř 03.10.2012, 12:49

S474N píše:Podle me nemusi. Ale asi by tomu mel odpovidat i popis prace. Tezko muzes vykonavat "ozbrojeny doprovod" a nemit firemni zbran.
Muzes byt ozbrojen obuskem, peprakem, nozem... A taky delas ozbrojeny doprovod ;-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od kolaCZek » stř 03.10.2012, 13:17

cmk: V tom pripade bych chtel firemni obusek, peprak, nuz... Preci si nebudu omlacovat svuj obuch, plejtvat svuj peprak a nebo opotrebovavat svuj nuz. :D

Ale jak to funguje, kdyz mam dostat firemni/sluzebni CZ 75, ale ja bych radsi svoji G19? Da se soukroma zbran pouzit misto firemni/sluzebni?
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od coffee » stř 03.10.2012, 21:26

kolaCzek: no, v principu ne. Pokud vnitřní předpisy předepisují určitou výbavu (ozbrojený doprovod), je povinen tuto výbavu pořídit zaměstnavatel. Stejné je to u zbraně. Může ale být podobným předpisem, že si zbraň pořídíš sám a budeš za ni dostávat nějakou kompenzaci. Kdysi jsem takto pracoval, ale podrobnosti si už fakt nepamatuju.
Jinak ten pricip vychází ze zákona o bezpečnosti práce, kdy zaměstnanec nesmí používat své zařízením, spotřebiče apod. Zaměstnavatel je totiž odpovědný za stav zařízení, která zaměstnanec používá.
Takže jako vždy, nejlépe po vzájemné dohodě.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 36

Registrován: pát 22.6.2012, 19:38

Zbraň: GLOCK 17 gen4

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Kubas » čtv 04.10.2012, 18:01

panvrabec: no známej právě pracuje u jedné bezpečnostní agentury kde po nich zaměstnanec chce, aby hlídali prostory firmy ozbrojení ale neposkytl jim žádné služební zbraně. Docela mě to zarazilo, protože jsem myslel že služební zbraň by měla v případě práce být, ale nebyl jsem si jistý tak proto sem se zeptal tady vás zkušenějších :wink:
"Pacifismus je luxus, který si ve společnosti dopřávají ti, kteří se nechávají ochraňovat ostatními."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od panvrabec » čtv 04.10.2012, 18:58

Nic ve zlém, ale to je jako by chtěl, abych nakládal ve skladu bedny na kamion a neposkytl mi vysokozdvižný vozík. Blbost. Samozdřejmě tím nechci říct, že si vymýšlíš, ale asi to bude trochu jinak, ve smlouvě to jistě není. Pracovní pomůcky musí poskytnout zaměstnavatel, od montérek až po pistoli.

EDIT: teda pokud není jako subka, že má tvůj kámoš živnost a dělá ostrahu firmy, pak si musí samozdřejmě zařídit pomůcky svoje. Ale to je snad jasné.
Je to kvůli případnému úrazu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od rostar » sob 27.10.2012, 14:35

Pánové, uvědomte si prosím, že v dnešní době je činnost určitých divizí SBS téměř shodná s činností Policie. Minimálně v oblasti zákroku. S tím rozdílem, že v 99 případech jsme na místě jako první a nepožíváme statutu "veřejného činitele". Tak proč máme mít také horší podmínky ve smyslu taktické výstroje či výzbroje??? Je to čím dál horší a jezdíme do čím dál větších sraček. Ozbrojené přepadení čerpacích stanic, heren, trafik, ale i restaurací a obchůdků nejsou dnes ničím vyjímečným. Beru svou práci vážně a na každý poplach reaguji jako na ostrý. Proto nosím ve stehením pouzře G17 a ve vestě G19. Vesty používámé stejné jako např. SPJ (tzn. s nezakrytým pouzdrem) protože jsou prostě dobré. Pokud vím, že jedu na nějaký velký průser a stačím přezbrojit, vyměním G19 za pumpu, nebo 858T. I když si jdu koupit jídlo, jsem stále v plné zbroji. Nenechám výzbroj na základně, protože nevím hodiny ani minuty kdy zase pojedu. Četník si taky neodloží zbraň když si jde koupit rohlík. Pachatel vybírá místo a čas, já jsem ten kdo musí reagovat. Myslím, že přesně to by jste vyžadovali, kdyby šlo o vaší ochranu. Zabývám se prioritně zákrokovou činností, osobní ochranou a detektivní službou. Pokud potřebuji strážného, dostane baterku, tonfu, spojení na zásahový tým a funguje jako živý, poplachový detektor pohybu. Na tomto postupu nehodlám nic měnit. Ve vší úctě je mi úplně jedno, když vás bude pohled na nás iritovat. Je to náše práce, naše zdraví a náš život. Potkáte-li nás v lokalitě naší působnosti a nebudete-li to moci rozdýchat, můžete si postěžovat na:
Rostislav Šremer
jednatel společnosti
OMEGA SECURITY Agency s.r.o.
Purkyňova 2206/6, 746 01 Opava
tel: 553611704
gsm: 602444417
e-mail: omega.rs@seznam.cz
http://www.omegaagency.cz

nebo na čísle 158

A když mně na ulici někdo bude prudit ohledně nazakryté zbraně, hodím mu tu vestu do ksichtu a pěkně ho požádám ať udělá tu práci za mně.
Lidi proberte se. Podívejte se za hranice našeho absurdistánu. Tam určitě z ozbrojeného securiťáka nikdo nekolabuje. A že naše zákony ještě pořád chrání víc pachatele než obránce, o tom se nechce ani psát.
České ovce bečí: béééé, ti psi co nás hlídají mají stejné zuby jako vlci co nás chtějí sežrat béééé
Původně jsem reagovat nechtěl, ale fakt mně některé hloupé názory točí. R

Ještě bych dodal, že hodně podobné je to s pohybem naších zásahových vzidel. Když lidi vidí jet po městě auto s nápisem security větší rychlostí, můžou se zbláznit. Pokud se tedy nejedná o výjezd na jejich firmu, barák, či chatičku. Tam je reakce přesně opačná: "Proč vám to tak dlouho trvá"?
Díky bohu, že v naší lokalitě jsou policisté, kteří rozumí své práci a chápou tu naší. R
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 29.10.2012, 14:30, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od FRENKY » sob 27.10.2012, 15:02

Rosar: Tak bych se tedy s dovolením do tebe pustil jako první..než na tebe naskáčou ostatní :)

Tak mi teda vysvětli, o co je tvůj život a zdraví, které je ohroženo zákrokem který provádíš, cennější než můj život když jdu ghetem smradlavých cikánů? Proč si také nemohu připnout stehenní pouzdro? A proč když si ho připnu, tak fízlové žádné pochopení mít nebudou?

Aby bylo jasno, nekryté nošení mi nevadí. Ustanovení zákona o tomto bych nahradil formulací "dle vkusu každého soudruha".

Vadí mi ale, že je tu zase nějaká tolerovaná šlechta, která je zas cosi víc než ostatní blebs.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 13.1.2011, 13:08

Zbraň: Remington 870

Bydliště: EU

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od tuareg » sob 27.10.2012, 16:48

Zase jedna z agentur co nectí zákony(netvrdím že dobré) této země.
Mě chrání Bůh a Remington 870
Cynik je ten, kdo za vůní květin hledá někde poblíž rakev.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Sailor » sob 27.10.2012, 18:37

Rostar: to sou zase cinty vid? :D
Tvoje práce nikoho nezajímá(stejně jako moje),žádný pravomoce ze zákona nepožíváš,takže dodržuj zákony téhle země(skryté nošení,max. povolenou rychlost),pokud se ti to zdá nebezpečné,tak se na tu práci vy*er nebo běž za ty hranice. :!:
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Carloss » sob 27.10.2012, 18:44

A já bych ještě dodal, že SBS ani Tebe nikdo nenutí tu práci dělat. Jestli se Ti nelíbí, že bys měl ctít zákony této země, ať jsou jakékoli, tak tu práci nedělej. Myslím, že Tvou prioritou je vydělat si na chleba, nikoli se ocitnout v Pánu, nebo někomu zachránit majetek... To jsou jen bláboly. A s SBS je to totéž. Jejím zájmem je udělat kšeft a ne někoho chránit. To je přeci jen prostředek k zisku, neboli komodita. Pro policii to už tak úplně neplatí. Takže... až Ti na ulici někdo vytkne nedodržování zákona, myslím, že adekvátní reakcí není hodit na něj vestu, ať si to dělá sám... 1. Mohl bys o tu práci přijít a ten, komu to řekneš tu práci klidně vezme. A možná za míň. 2. někoho peskovat za to, že upozorní na nedodržení zákona.. no nevím... Spíš bych jako adekvátní viděl si posypat popílek na hlavu (aby to máslo na hlavě tolik neklouzalo) a se sklopenýma ušima vycouvat.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od S474N » sob 27.10.2012, 19:14

Ale no tak hosi, ne kazdej z nas muze bejt Kevin Kostej. *71* *24*

Jen se obavam, ze si pan plete bezpecnostni agenturu s Ochrannou sluzbou.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od FRENKY » sob 27.10.2012, 19:21

Já bych nebyl tak ostrý chlapi. Koneckonců jsme na stejné lodi. A můj názor je ten, že ustanovení o skrytém nošení je kravina. Ať si každý nosí jak chce, ale na vlastní riziko.

SBSky to stejně budou brzo mít ošetřeno vlastním zákonem (myslím jsem nedávno zachytil nějakou snahu státu v tomto směru)

Jen ti fízlové by tu toleranci mohli uplatňovat tak nějak víc plošně...
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Carloss » sob 27.10.2012, 19:24

Jistě... O to jde... Jestliže "každý na vlastní triko", tak na vlastní triko. Tzn. že by se neměl ještě obořovat na ostatní, když už na porušení předpisu upozorní. To se netýká jen skrytého nošení, ale obecně o všem. Jenže u nás je zvykem být na porušování norem ještě hrdý, nemluvě o tom, že kdo na to byť jen upozorní je tím největším padouchem pod sluncem. To se mi opravdu nelíbí...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od Lars » sob 27.10.2012, 20:36

Rostar - no Ty jsi ale pěkný dement. Tak nějak mi připomínáš nezanedbatelnou část kulturistů, co na sebe zálibně koukají v co největším možném počtu zrcadel. Asi Ti taky dělá dobře pohled na to, jaký je z Tebe drsňák s kvérem v nezakrytém pouzdru, co?
Tvou práci sis vybral sám, nikdo Tě nenutí ji dělat. A pokud už ji děláš, tak dodržuj zákony této země, protože pokud je nedodržuješ, v principu jsi na tom stejně jako všichni ostatní šmejdi, kteří zákony taky porušují.

Jinak ano, já jsem taky pro to, aby způsob nošení krátké palné byl záležitostí individuálního rozhodnutí každého držitele ZP. Ale dokud jsou zákony nastaveny jinak, platí pro mě stejně jako pro Tebe.
Jo a až budu mít někde cestu přes Opavu, vím na co mám zaměřit svou pozornost - a díky těm Tvým siláckým kecům si piš, že jakmile uvidím nějaké OS-rambotýpky, volám 158.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Bezpecnostni agentury - skryte noseni

Příspěvek od reddog » ned 28.10.2012, 5:42

Rostar:
V pravde medvedi sluzbu jsi udelal BA i sobe. Jen co je pravda. Prirovnavas se k ozbrojenym slozkam statu a zaroven chces vydelavat penize v soukromem sektoru.
Presto vsechno mas, a to jiste nejen muj, obdiv za svoje nadseni z prace.
Preji Ti, aby ty avizovane kontakty na Tvou BA prijimaly jen pracovni poptavky.
Hodne zdaru, Tomik

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz