Bezpečnostní opatření


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 99

Registrován: úte 28.10.2014, 11:33

Bezpečnostní opatření

Příspěvek od Josh » sob 08.11.2014, 21:43

Jsem asi trochu paranoidní, asi trochu fantasta, každopádně mne napadla otázka zabezpečení zbraně před výstřelem jinou osobou než jejím vlastníkem. Známe notebooky, které aktivujeme otiskem prstu. Totéž u mobilního telefonu. Známe bezpečnostní prvky při vstupu do chráněných místností, scan prstu či oční duhovky oprávněného, jinak se místnost nezpřístupní. Existuje nějaký hi-tech prvek u zbraně? Biometrické prvky na pažbě, které "přečtou" pouze oprávněného uživatele, v případě, že bude chtít zbraň užít někdo jiný, nebude funkční? Kdybych třeba prováhal při konfliktu onen okamžik, kdy zbraň použít, a nedejbože by mi byla sebrána, a následně by byl úmysl ji použít proti mně, a nefungovala by... Nebo dítě, které by se zcela neomluvitelnou náhodou dostalo ke zbrani, by nemohlo vystřelit... Blbost, co?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Bezpečnostní opatření

Příspěvek od Biggles » sob 08.11.2014, 22:17

Ano, je snaha tuto zhovadilost implementovat i do zbraně. Proč zhovadilost? Narozdíl od noťasu, kdy si klidně vyťukám heslo nebo se budu vztekat nad správným přejetím prstem přes senzor, protože vcelku o nic nejde a nějaká vteřina mne nezabije, tak v případě zbraně je to přesně naopak, jakékoliv zaváhání (ať moje či právě zbraně a přidružených kurvítek) mne zabít bezpochyby může. A já opravdu nechci zbraň, která se mne při stisku spouště zeptá: "Opravdu chcete vystřelit projektil?"
Zabezpečit zbraň lze dostatečně i bez podobných nesmyslů, nutné si je především uvědomit, že každý vlastník/uživatel je vybaven poměrně důmyslným kusem hardwaru, a to mozkem a podle potřeby ho tedy využívat.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 180

Registrován: sob 23.4.2011, 21:13

Zbraň: G17, SW Shield, M4

Bydliště: Praha Západ

Re: Bezpečnostní opatření

Příspěvek od dali » sob 08.11.2014, 23:35

Josh: ty koukáš na Skyfall, ne? :-)
Mně se jako člověku, kterého živí IT, na zbraních strašně líbí, že v nich není žádná elektronika.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 165

Registrován: stř 01.10.2014, 18:14

Re: Bezpečnostní opatření

Příspěvek od smajlik » sob 08.11.2014, 23:44

No asi tak. Vidím to úplně stejně. Otisk prstu je super, co se týče zabezpečení telefonu, ale na zbrani? Pokud si ji necháš vzít, tak ji ani nenos. Osobně to beru tak, že mám za zbraň zodpovědnost. Chci ji nechat v autě? OK, ale vezmu si aspoň hlaveň do kapsy :D .

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Bezpečnostní opatření

Příspěvek od Stepan » ned 09.11.2014, 1:13

Josh píše: Kdybych třeba prováhal při konfliktu onen okamžik, kdy zbraň použít, a nedejbože by mi byla sebrána...
Nenechat si sebrat zbraň je jedna z nejdůležitějších povinností člověka, který nosí zbraň u sebe. A nejedná se jenom o zpackané použití zbraně při konfliktu, ale hlavně o běžné nošení.
Jednak je potřeba zajistit, aby si nikdo nevšiml, že máš zbraň, a potom se taky obezřetně a opatrně chovat, například nestoupat si v MHD nebo jinde nechráněnou stranou, kde máš zbraň, směrem do davu, a věnovat lidem kolem sebe i zbrani patřičnou pozornost a podobně.

Nechtěné použití zbraně cizí osobou je důležité téma a zbraně co se týká jejich vlastností můžeš posuzovat z tohohle pohledu. Velice jednoduchá zbraň s krátkou lehkou spouští bez pojistek a podobně je připravena k rychlému a jednoduchému použití NEJENOM pro tebe.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Bezpečnostní opatření

Příspěvek od Int1m1thy » ned 09.11.2014, 12:50

A co kdyby si mel ruku od krve, nebo sis nenacet druhou ruku ? jak to vochcijes ? jenom to ze te tuto napadne.... :mad:
G17gen4
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bezpečnostní opatření

Příspěvek od S474N » ned 09.11.2014, 13:16

Pamatuji se na clovicka, ktery cvicil se svou 1911 a stalo se mu, ze pri trosicku "blbejsim" uchopu se mu povedlo neodblokovat dlanovou pojistku. Co vim, ted ma Glocka a nenavidi jakykoliv zbytecny dil na zbrani. Takze asi tak.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Bezpečnostní opatření

Příspěvek od Steiner » ned 09.11.2014, 17:45

Josh: vygůgli si heslo "armatix"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 45

Registrován: stř 29.1.2014, 9:55

Zbraň: G17, CZ 858

Bydliště: Řepsko

Re: Bezpečnostní opatření

Příspěvek od Cerberus » ned 09.11.2014, 18:08

co budu dělat ve chvíli, kdy budu potřebovat bránit sebe, rodinu, nebo svého kamaráda/kolegu jinou, než svou zbraní, pokud mi to řekne "access denied", můžu to po útočníkovi maximálně hodit...
Nepotřebuju kurz sebeovládání. Potřebuju, aby mě lidi kolem přestali srát!

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Bezpečnostní opatření

Příspěvek od Shi » pon 10.11.2014, 18:35

Josh: Nápad teoreticky celkem dobrý, ale technologie rozhodně není tak daleko, aby to nepřineslo mnohem víc škody, než užitku. Jednak je to konstrukčně problematické, jednak když už "ukradnu tátovi z trezoru zbraň, abych vystřílel školu", tak mám dost času zbraň rozložit a bezpečnostní okruh vyřadit z funkce.

I kdyby náhodou vzniknul spolehlivý neselhávající bezpečnostní systém (nejbližších 15 let to nebude příliš reálné), tak zavedením bezpečnostního modulu se zbraně zdraží a stanou se hůře dostupné nejohroženější části populace, čímž fakticky zabiješ víc lidí, než zachráníš.

Já bych takový krám na své zbrani nechtěl - několikrát se mi na střelnici stalo s ČZ75, že jsem zapomněl odjistit, s 1911 se mi několikrát povedl úchop, který se dlaňové pojistce nelíbil, ale s glockem se mi nestalo, že by vystřelil, když nemám prst na spoušti.

Když už bych se opravdu bál, že mi ho někdo sebere, tak mohu mít zásobník s náboji uložený jinde (jiná kapsa, jiný trezor), než zbraň a zásobník zasouvat těsně před střelbou.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 29.7.2014, 20:43

Zbraň: G19 gen3 a AR15 BF

Bydliště: Praha

Re: Bezpečnostní opatření

Příspěvek od Mosquito » stř 12.11.2014, 21:21

Moc filmu "Soudce Dred" se Stanou

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Bezpečnostní opatření

Příspěvek od Shi » pát 14.11.2014, 15:25

Že má podobné nápady Josh by tolik nevadilo, první myšlenka není špatná, zásadní problém je v realizaci a drobných "detailech". Bezpečnostní inženýrství je dost zvláštní obor a chce to zvláštní způsob myšlení (myslet jako zločinec, ne jako běžný člověk), pokud má výsledné řešení skutečně fungovat a ne škodit.

Tahle banda má podobné nápady a přitom by měli mít dostatečné vzdělání a znalosti na to, aby viděli primární a fatální slabinu svého "vynálezu":
http://arxiv.org/ftp/arxiv/papers/1411/1411.1733.pdf

Podobných nápadů nejspíš bude přibývat.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz