Bití ženy na ulici lidé dlouho lhostejně přihlíželi


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: ned 03.4.2005, 18:07

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Adalbertus » úte 19.12.2006, 9:51

Podle kamaráda z Brna se v tištěné verzi článku autorka ještě pobaveně vyjadřuje o momentálním stavu lidí, kteří se nakonec rozhodli pomoct. Prý věci typu "žíla na krku mu ještě dlouho tepala" nebo "pro pana XX to byl opravdu adrenalinový zážitek"...no ještě větší kráva, než napovídá tenhle článek.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » úte 19.12.2006, 10:50

Imho to je kvalitní článek. Většina lidí má plnou hubo toho co by se mělo udělat a jak by, kdyby, ale když přijde na věc, koukaj na jinou stranu a jdou dál.
A rozhodně by to pro naprostou většinu adrenalínový zážitek byl.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: ned 03.4.2005, 18:07

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Adalbertus » úte 19.12.2006, 10:58

Na článku, záměru ani realizaci nevidím kvalitního vůbec nic. Autorka se prvoplánově rozhodla dokázat něco, co bylo Xkrát dokázáno.
Z článku pro mě vyplývá, že sama se nikdy do situace, kdy by šlo o život nebo o zdraví nedostala. Jinak by to nepojímala jako hru.

Například by věděla, že adrenalin je biologickou a nutnou součástí reakce na podobnou situaci. Určitě by ji nepřekvapil a nepobavil...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 19.12.2006, 12:27

Sobull píše:pan Nachodsky v prednasce, kterou tady cmk vystavil. Taky rikal ze malem dostali nekde do huby, jestli se nepletu.
No jo, jenze oni meli dostat na hubu ne proto, ze sehrali to divadlo a nekdo by sel nekoho chranit, ale proto, ze lidi zjistili, ze se bezeli na kriceni "hori" divat zbytecne a nas*alo je to :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » úte 19.12.2006, 13:09

Adalbertus píše:Na článku, záměru ani realizaci nevidím kvalitního vůbec nic. Autorka se prvoplánově rozhodla dokázat něco, co bylo Xkrát dokázáno.
Z článku pro mě vyplývá, že sama se nikdy do situace, kdy by šlo o život nebo o zdraví nedostala. Jinak by to nepojímala jako hru.

Například by věděla, že adrenalin je biologickou a nutnou součástí reakce na podobnou situaci. Určitě by ji nepřekvapil a nepobavil...
Sem tam nikde nečet něco o pobavení. Stejně tak nešlo o to, něco dokázat. Jen připomenout, že lidé jsou i nadále alibistický a bezohledný. Občas to pomůže. Já například od té doby, co jsem viděl uprostřed silnice cyklistu pod plachtou a v příkopu sedět řidiče auta s hlavou v dlaních jezdím mnohem citlivěji. Tohle ale vyprávět nestačí, to se musí vidět na vlastní oči.
Takže doufám, že se po tomhle článku (a pro některé lidi i zážitku) alespoň někdo nad sebou zamyslí.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » úte 19.12.2006, 13:56

Něco podobněho už jsme někde řešili, člověk chce pomoct, udělá to a pak je za to ten špatný, jo, asi je hodně lidí, kteří nevidí nic jiného, než sebe, ale jsou lidé, kteří nejsou tak sobečtí, problém ale je, že to, jak funguje naše právo jim moc šanci nedává, půjde tam, pomůže napadenému a u soudu prohraje žalobu, kterou na něj podá útočník a je to, jak má pak člověk mít chuť pomáhat? Podle mě je ten problém trochu jinde :-/

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » úte 19.12.2006, 14:50

Ale prdlajs. To jsou urban legends.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » úte 19.12.2006, 16:26

To mistral:Měl jsi vidět jak se na mě škaredě lidi dívali,když jsem vyháněl partičku opálenejch hajzlíků z intersparu.Málem mě prodavačky nedali ani kolečko salámu. :evil: Pomoct a rychle zmizet.Nikdo tě nebude popotahovat a obviňovat.Znám případ kdy se kámoš policajt mimo službu takhle mlácené ženské zastal(Chytil chlapa za ruku a slušně ho požádal ať ji nebije)okamžitě dostal do zátylku od té bité kabelkou a musel se rychle dekovat,aby nedostal do rypáku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » stř 20.12.2006, 1:17

Stalo se mi něco podobného. Kolem druhé hodiny raní jsem si všiml jak podnapilý mladík dost nevybíravě cloumá se slečnou v podobném stavu. Evidentně ji bránil aby se od něho vzdálila, o což se ona evidentně snažila. Šel jsem k nim s dotazem zda je nějaký problém. Mladík se na mně ani nepodíval a říkal něco ve smyslu ať se nestarám, že je vše v pohodě. Trval jsem na vyjádření slečny. Kupodivu, vyfakovala mně úplně stejně. Jsem si téměř jist, že kdybych toho trotla bez varování nasáčkoval, ta čůza bude svědčit v můj neprospěch. Ptám se: Mám tohleto zapotřebí? Podotýkám, že tohle zdaleka nebyl první případ kdy jsem se s podobným jednáním setkal. Jednou mně opilec kterého jsem uklidil z prostřed cesty a zavolal mu ,,odvoz" obvinil, že jsem ho okradl. Měl kliku, že když to říkal seděl už mimo můj dosah v policejním voze, směr záchytka. Kdybych na něj dosah, museli by to vzít přes chirurgii. Nicméně, jsem už takové pako, že příště do toho půjdu zase. Co kdyby někdo fakt potřeboval pomoc..... R
Si vis pacem, para bellum!

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pát 22.12.2006, 9:52

No to se semozřejmě stává. Nekteré páry mají divočejší vztahy. Proto je na místě otázka "Potřebujete pomoct?" z bezpečné vzdálenosti.
Na druhou stranu by bylo přirozené, kdyby člověk co potřebuje pomoct taky zařval "Pomooooc". Jenže se většinou stydí. Takle jsem viděl pár okradených, resp. někdo se postrkoval v městské u dveří a pak z něj vypadlo, že ho okradli. Problém je, že než se člověk zorientuje, že se něco děje, co se děje, kdo je na jaké straně atd. tak je většinou pozdě. Ale aby někdo zařval "Pomóc zloději, chyťte je" tak to jsem v životě nezaslech. :evil:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 22.12.2006, 11:58

S474N píše:freak: no tak samozrejme pridavkem muzes pridat zarvani Policie. U pripadneho podani vysvetleni to muzes vysvetlit tak, ze si je volal *40*.
Mluvis mi z duse. Pomerne dlouho jsem o tom premyslel a prijde mi to jako naprosto optimalni hlaska: "POLICIE, NEHEJBEJ SE!"
Jednak "policie" je pro lidi dost autoritativni slovo a nez se rozkoukaj kdo to co to, radsi delaj to co se jim rika. Druhak kdyz zarves pri taseni POLICIE, mas nepomerne vetsi sanci, ze kdyz se podiva nekdo dalsi ozbrojenej (at uz kdokoli) zpoza rohu, nebo se probere z klimbani, nezacne hned bez zjisteni souvislosti strilet, jakmile vidi zbran mirici na "neozbrojeneho" - a bude si (snad) myslet, ze jde o policejni zasah a spis ho to necha chladnym a nebude se rychle hybat.
Hlaska "nehejbej se!" mi prijde koser protoze ten clovek bude mit IMHO mensi snahu delat rychly pohyby - at uz je to sahani pro zbran, rychlej neozbrojenej protiutok, chyceni rukojmiho, nebo jen otoceni a uprk. Ja slyset pri necem nekalem "ruce vzhuru", mozna zacnu zdrhat a doufam, ze za mnou neposlou vcely. Ale slyset "ani hnout", nebo "nehejbej se", nedovolim si dat ani rychle ruce nad hlavu, dokud neuvidim, kdo ke mne mluvi a co presne chce abych delal - proste zmrznu a pomalu ukazu ruce. A to presne chci od utocnika.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 23.12.2006, 1:03

Starosta: dost jsem o teto taktice premyslel, ale ma zase svou nevyhodu. Konkretne tu, ze grazlove moc dobre vedi, ze policista je nucen zachovat zivot a ze strelba je to posledni, co by udelal. Dle meho nazoru ma potazmo tva logika plati na slusne lidi, ale ne na grazly. Tam je lepsi spise vyvolat pocit, ze ti nezalezi na jeho zivote. Jenze opravdu nevim, co na nej rvat *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » sob 23.12.2006, 9:46

hlavně hodně hlasitě a sprostě

Když u toho budeš ještě prskat -líp pro tebe :P
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 23.12.2006, 10:51

Zas jako byt ve dvou - oba dva ozbrojeni, tak by se dal nasimulovat zasah URN. Nicmene by si to chtelo sehrat predem - rvat co nejvic a hlavne povely co ma delat.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 23.12.2006, 12:30

S474N píše:Starosta: dost jsem o teto taktice premyslel, ale ma zase svou nevyhodu. Konkretne tu, ze grazlove moc dobre vedi, ze policista je nucen zachovat zivot a ze strelba je to posledni, co by udelal. Dle meho nazoru ma potazmo tva logika plati na slusne lidi, ale ne na grazly. Tam je lepsi spise vyvolat pocit, ze ti nezalezi na jeho zivote. Jenze opravdu nevim, co na nej rvat *40*.
No jo, ale kdyz na grazla zacnes rvat tak, jako by ti na jeho zivote nezalezelo, u soudu ti to nekdo omlati o hubu, zes vlastne nechtel nikoho branit, ale nekoho zastrelit :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » ned 24.12.2006, 17:01

cmk: Presne tak! Svedek po pul roce vypovi, zes na nej rval "jestli se pohnes zabiju te ty sraci!" a pak zacal strilet. Mezitim jaxi opomene, ze ten srac vytah nuz a sel k Tobe a zes to rval jen tak naoko - to neukecas :cry:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » ned 24.12.2006, 17:32

Myslím si, že není ani tak důležité, co řvát, jako to ŘVÁT a to pořádně nahlas a cokoliv. Základem téhle techniky, kterou mimochodem používají i zásahové jednotky, je psychologický efekt. Prostě co nejvíc kraválu a řevu každého dost psychicky rozhodí. Už jenom tím, že budeš řvát mu ukážeš, že se prostě nebojíš. Mimochodem to dost pomůže i tobě, protože alespoň trochu vypálíš adrenalin.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 40

Registrován: pát 15.12.2006, 16:14

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Btrnio

Příspěvek od Vecernicek » pon 25.12.2006, 19:40

No tak proč nepoužít slovník argotu ?

"Chceš to do hlavy nebo do hrudi ty hajzle jeden zasranej zlodějskej/násilnickej :!: " :oops: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 25.12.2006, 19:58

Vecernicek: to uz na nej rovnou muzes pokrikovat rusky nebo jugoslavsky *40**47*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 27.12.2006, 12:08

Ne to ne, ale on je mozna rozdil kdyz rves "na zem, delej, lehni si na zem!"
anebo
"na zem ty cu..ku, delej, drzkou na zem, ty sraci!"

Jinak souhlasim s tim, ze intenzita je klicova :D Normalne kunkam, ze me neni slyset, ale je sqely vedet, ze clovek umi zarvat tak, az se klepou skla v oknech :woot:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz