Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípem v


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od Carloss » úte 08.5.2012, 17:20

Ono v jejich kultuře ovšem nejde o to, jestli víc, nebo míň... Jde o to, že náš systém najít práci, jít do firmy, podepsat smlouvu, měsíc čekat na výplatu, během měsice s tím hospodařit, starat se o daně, při změně bydlení spousty ouředničiny kolem, třeba včetně změny zaměstnání včetně zase toho nesmyslného kolečka... je pro ně prostě složitej, nepochopitelnej, zbytečnej... Ačkoli jejich pohled chápu, tak s ním rozhodně nesouhlasím, stejně, jako asi většina z nás. Jsou tu, tak by se měli řídit našimi zákony a kulturními zvyklostmi. Někde k tomu mám zajímavý článek.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od Alci » úte 08.5.2012, 17:39

Jo, souhlasím s Carlosem. "Najít si práci" je dost těžko stravitelná varianta. Už jen proto, že máte povinnosti, že tam musíte pravidelně a na dlouho chodit. I když začnou, tak po 14 dnech to neustojí. Sběr je mnohem volnější. Dělají to pro peníze, ne protože se potřebují jen zabavit. Zadarmo by to nedělali.

Jako mě moje práce taky baví, taky ty peníze nepotřebuju a kdybych to měl dělat zadarmo, tak si najdu zábavnější věci. Ale tak nějak dohromady mi to taky vyhovuje. Dělat práci, která mě nebaví, nebo přímo otravuje, nemám zapotřebí. Stejně jako oni. Ale to neznamená, že to dělám pro zábavu.

Cikáni nejsou blbí, dost možná naopak, jejich inteligence - schopnost se prizpůsobit - je extrémně vysoká.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od Strelkyne » úte 08.5.2012, 19:05

http://janzima.blog.idnes.cz/c/251566/J ... omech.html
Před 14 dny se v Chotěbuzi na Karvinsku rozhodl majitel soukromé dílny bránit svůj majetek a bezpečí se zbraní v ruce. Jak média, tak sami romové opět předvedli, jak se z oběti opakované trestné činnosti, dá ve veřejném prostoru udělat vrah...

Daleko jednodušší se jeví obvyklý scénář, jež už asi týden v tichosti koluje Karvinskou Policií i když ho tiskoví mluvčí zatím oficiálně nepotvrdili. Gang Romských zlodělů železa vnikl možná už po několikráté na pozemek opakovaně vykradeného majitele. Ten natáhl kuš a šel je vyhnat. Romové, vědomi si toho, že má jen jeden výstřel věděli, že ho přemohou. Zatímco jeden se rozhodl z místa utéct, druhý zaútočil na majitele pozemku. Ten střílel a omylem zasáhl druhého, utíkajícího Roma. Romové odtáhli postřeleného kumpána k autu a i kdyby jim poškozený majitel pozemku chtěl pomoci, těžko by šel neozbrojen vstříc několika v tu chvíli hystericky vyvádějícím Romům, jež ho při první příležitosti napadnou, či zabijí. Pokud se totiž týče povinnosti poskytnout pomoc raněnému, nevztahuje se na nikoho, komu hrozí nebezpečí. Tedy ani na ubránivšího se majitele pozemku...

Když nejstarší z Romů uvádí, že byli na veřejné cestě, nekradli a nebyla poskytnuta pomoc, neubráníte se dojmu, že se vyzná dobře v trestním zákoně a plete poškozenému oprátku z paragrafů. Možná by stálo zato, aby novináři zjistili, kolik trestněprávních záznamů mají členové tohoto sběračského týmu už v životě za sebou. Kolik kriminálů je natolik vzdělalo, že se vyznají v trestním právu stejně dobře, jako zkušený právník...
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od nettik » úte 08.5.2012, 19:35

Sem nasranej do bela...co to ten kreten reporter na nove ted zvatla?! Jak ze ma byt obrana primerena...? Nekdo by mu mel zavrit hubu Vanickovi...

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od Carloss » úte 08.5.2012, 19:41

Taky tu veskakuji 5 m vysoko... A to mám jen 2,80 stropy... So se takhle důrazně ohradit? Šlo by to prostřednictvím LEXu? To, co tam plácal se navíc netýká jen střelců, ale všech občanů, kteří jsou ochotni se bránit, bez ohledu na to čím (třeba trubkou, kterou budou mít poruce).
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 12

Registrován: ned 29.1.2012, 15:58

Zbraň: Alfa Proj Defender

Bydliště: Brno

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od fastek » úte 08.5.2012, 20:58

Vidim, ze nejsem sam kdo dneska u Novy soptil...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od lo3k » úte 08.5.2012, 21:12

Fakt mu rozumim,ctyri indiani stali v opozici na pozemku v ojektu,ktery jim zcela zjevne nepatril a po opakovane vyzve se neracili odporoucet.
Clovek v takove situaci,vlivem strachu muze zazmatkovat.On byl sam jedinej pritel ktery byl na blizku,byl ten sipkostroj.Drsne,nicmene me to prijde fer.O co? Ze uz tam zadna cikorka ani nepacne.
Jestli je nejaka vyssi moc,tak doufam ze toho bohatyra ve srabu nenecha.
Oderint,dum metuant.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od kolaCZek » stř 09.5.2012, 10:28

Zacinam mit pocit, ze pokud smaznes hnedocecha, tak ti nepomuze ani svecena voda. On si ted pujde sednout a hnedocesi si v klidecku budou moct sesbirat vsechno, co tam najdou... Teda pokud v mensine zase nekdo nezacne vykrikovat smrt za smrt. Pekne vyhlidky do zivota. Hlavne, kdyz "stredovekou zbran" mu zabavila policie. Nechtel bych byt v jeho kuzi. *257*
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od S474N » stř 09.5.2012, 10:30

kolaCZek: videl si to video na Nove? Ja ti teda nevim, ale pan podle vseho moc rozumu nepobral, je mu jasne, ze si to pujde odsedet a je evidentni, ze po porade s pravnikem se to uz snazi "hrat na nizsi sazbu".
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od kolaCZek » stř 09.5.2012, 10:39

S474N: Priznam se, ze nevidel. Nemam v praci zvuk, tak jsem to odlozil na odpoledne. :?
Ale myslim, ze je uplne jedno, kolik kdo pobral rozumu nebo jak ma ostrihany nehty na nohou. Ja bych se taky priposral, kdyby mi po pozemku trajdala skupinka indianu... Hlavne, kdyz ty potvoru nahnedly maj pak 20 svedku, jak je pan pozval, at si odnesou vsechen srot co najdou. A kdyz odmitly pozvani na kvalitni kolumbijskou kavu, tak z niceho nic zacal palit...
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od S474N » stř 09.5.2012, 11:02

kolaCZek: nejdriv si to laskave poslechni, vypovida tam samotny strelec. Jsem zvedav, jak potom "upravis" svoje nazory.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od kolaCZek » stř 09.5.2012, 11:15

S474N. Proooc? Kecat o necem, o cem vim kulovy je prece cool... Hlavne, kdyz mam na co nadavat. *2680* Odkaz hozenej do oblibenych. Doma na to hodim oko. Jsem zvedav, jaka je verze druhe strany... :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od Strelkyne » stř 09.5.2012, 11:40

Pán si tam bohužel na sebe "šije oprátku" sám. Je mi ho líto. Být jeho právním zástupcem, tak mu snad zalepím pusu vteřiňákem. Ach jo :(
Naposledy upravil(a) Strelkyne dne stř 09.5.2012, 11:48, celkem upraveno 2 x.
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od Alci » stř 09.5.2012, 11:45

podle me tohle rika na radu pravnika. Pravda by byla mnohem udesnejsi.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od Strelkyne » stř 09.5.2012, 11:48

To, že za nimi vyběhl a vystřelil po autě, když utíkali, tam vůbec nemělo zaznít. To mu těžko poradil právník, pokud nechce mít dalšího pana Baštu.
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od Shi » stř 09.5.2012, 19:14

Oj oj, podle rozhovoru v TV bude další pan Bašta. Chudák chlap. Aspoň, že ho vyšetřují na svobodě.

Alci: Pravda ? Úděsnější ? To jako myslíš, že Romové pro něj dlouhodobě pracovali a aby jim za práci nemusel platit, tak že jednoho z nich zastřelil kuší a aby to bylo zvlášť trýznivým způsobem, tak použil šíp terčový a nikoliv šíp lovecký ?

Pro tohohle chudáka pochopení mám, pro toho mrtvýho zloděje ne. A to, že mrtvý je róm, v tom nehraje roli. Když se kolem mě motali tři zloději a na jednom bylo vidět, že by se na mě nejradši vrhnul, tak jsem se klepal úplně stejně, jak to popisuje "Vilém Tell".
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od kolaCZek » stř 09.5.2012, 20:04

Tak jsem to konecne zkouknul. Ten chlapik je takovej noumik. Jestli to takhle popsal i u vyslechu, tak si moc nepomohl. Ale jestli to bylo opravdu tak, jak popisuje, tak mel spis smulu. Chtel je postrasit a skoncilo to sipem v palici. Docela chapu, ze mel nervy na pochodu. Kdo by nemel, kdyz mu particka indianu okukuje barak. Ale co... O zlodejicka min. Trochu skoda, ze to chlapikovi pridela nejednu neprijemnost. :?
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od lo3k » stř 09.5.2012, 23:25

Njn,tak nepobral moc rozumu,ale to v jeho pripade jen potvrzuje,ze cloveku je vlastni,hajit a branit co ve vlastnictvi jeho jest.Kua melo by jit o princip,nikoli o rito pravniku! :evil:
Oderint,dum metuant.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od nettik » čtv 10.5.2012, 8:13

midlos založil další téma k tomuto - Petice za "Viléma Tella"
petice-za-vilema-tella-t8865.html

případně rovnou petice: http://souziti.php5.cz/www/petice/

zastřelit ho ne na svém pozemku, ať si to odsedí když mu ruply nervy, ale na svém pozemku... jsem pro zastavení jeho trestího stíhání !!! A i kdyby petice nepomohla, je to sice smutné, ale myslím že dobrá šance na to ukázat "těm nahoře" co si lid myslí a třeba se toho nějakej politik chytí...a bude koho volit...

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz