Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípem v


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od Alci » pát 04.5.2012, 19:14

2Strelkyne: to "ochrana majetku" jsou predevsim pripady krajni nouze. To porad neznamena, ze muzes nekoho zranit/zabit kvuli majetku. Lidsky zivot je porad cennejsi nez libovolny majetek. Ale muzes tim chranit svuj majetek znicenim ciziho majetku (prostreleni gum nebo treba zvirete, samozrejme stale za predpokladu, ze zpusobis mensi skodu, nez ktera by ti vznikla).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od FRENKY » pát 04.5.2012, 20:08

Chlapi (a dámy), tak tohle je fakt dobré :) Doporučuju :)
Normálně jsem se tu u svého kafe nahlas rozesmál.
Podle informací serveru Romea.cz však na místě byli čtyři muži. Gabriel Gujda, dva jeho synové a jeho bratranec Martin, který dnes zemřel. "Šli jsme na staré zbořeniště, kde byl už spoustu let rozbouraný barák. Byl zdemolovaný až na základy. Kluci se tam chtěli podívat jestli tam nenajdou nějaký starý šrot nebo plech. Ten chlap mě zřejmě viděl jak otáčím auto u jeho baráku. Vyšel ven z baráku s kuší," popsal pro server Romea.cz začátek tragického incidentu Gabriel Gujda.

"Křičel na nás: 'Vy kurvy černé já vás zabiju'. Kluci ani ke zbořeništi nedošli a běželi zpátky ke mě do auta a volali: 'Tati, tati on má zbraň'. Nejstarší kluk ke mě skočil do auta, druhý kluk z druhé strany a Martin chtěl nastoupit do zadních dveří. Já mezitím vylezl ven a chtěl jsem se podívat co se děje. Viděl jsem, jak cíleně míří na Martinovu hlavu a pak ho trefil. Byl od nás asi sedm metrů," řekl pro server Romea.cz Gujda.

"Běhal jsem po ulici a prosil ho, ať zavolá záchranku. On s úsměvem na tváři šel domů, vzal si na sebe triko. V jedné ruce držel housku, kterou jedl, v druhé ruce držel šíp. Přišel k ležícímu Martinovi a změřil mu, jak hluboko má ten šíp v hlavě. Klukům řekl: 'Vytáhněte mu ten šíp, hoďte ho do auta a vypadněte'. Snažil jsem se stopnout nějaké auto, ale projelo jich asi pět nebo šest a nikdo nezastavil. Pak jsem jednomu skočil přímo do cesty a prosil jsem řidiče, aby zavolal záchranku a policii, tak je ten pán nakonec zavolal," vyprávěl co se dělo těsně po střelbě serveru Romea.cz Gabriel Gujda.

"Nešli jsme tam krást. Nás tady lidi v okolí znají a vědí, že jezdíme sbírat železo. My vždycky klepeme na lidi, ptáme se jestli si můžeme vzít staré železo nebo nám něco neprodají," brání se Gujda nařčení, že chtěli střelce okrást.
http://romea.cz/cz/zpravy/udajny-zlodej ... dnalo-roma

Pánové by mohli z fleku přispívat do nějakého humoristického občasníku. Úspěch zaručen.

EDIT: Ale to je popis situace přesně podle mého gusta.

Zastřelit zmrda, dojit si domů pro housku a vychutnat si vítězství (já bych dal tedy v podobné situaci raději přednost francouzskému sýru a sedmičce červeného, i kvůli tomu, aby bylo čím pohostit gratulující policisty).
Po zaslouženém občerstvení a obdivu okolostojicích si změřit penetraci, abych napříště případně doladil nátah kuše.
Při tom všem si nadále vychutnávat pohled na případné přeživší, kterak skáčou pod rozjeté vozy.

Jak říkám, přesně dle mého gusta :)
Naposledy upravil(a) FRENKY dne pát 04.5.2012, 21:29, celkem upraveno 1 x.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od S474N » pát 04.5.2012, 20:12

Jasne, oni nekradou, oni jenom sbiraji. Tak holt ted sebrali i neco navic *4227*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od maja » pát 04.5.2012, 20:22

Na ně platí rčení: "Kdo lže, ten krade" :D

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od Alci » pát 04.5.2012, 20:22

Lister: nepovolená sklizeň. jako kluk sem v liverpoolu chodíval sklízet...
Kryton: ale, krást jablka je stěží zločin!
Lister: jenže s partou jsme sklízeli i auta.....

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od Carloss » pát 04.5.2012, 23:14

maja píše:Na ně platí rčení: "Kdo lže, ten krade" :D
... Kdo krade, může i zabít... JE TO VRAH!!! :-)))

... Nadsázka...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od maja » sob 05.5.2012, 9:33

A proto je to jasná NO :lol:

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od Shi » sob 05.5.2012, 13:12

kolaCZek píše:Shi: Prijeli autem a na vyzvy majitele, at tahnou do riti, nereagovali. Ja myslim, ze moooc dobre vedeli... Jenom netusili, ze pan majitel se neda tak snadno. To musi v tyhle zemi clovek skoncit s rozstiplou lebkou, aby mu pak uznali NO? :?
Bohužel u nás je důkazní břemeno na střelci a pokud nemá audio/video záznam, tak nemá šanci prokázat, že je vyzýval a že oni jeho výzev nedbali.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od lo3k » sob 05.5.2012, 13:32

Nemel ten cikan na hlave jablko? Moc me mrzi ze jsem tu show nevidel v realu.Kazdopadne je to o dost lepsi zasah nez trefit pripadne to jablko. 8-)
Oderint,dum metuant.

Příspěvky: 44

Registrován: čtv 05.1.2012, 19:06

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od mFranta » sob 05.5.2012, 15:41

http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-se-sved ... _krimi_brm

Naprosto nestranný rozhovor na idnesu... chce se mi zvracet a smát zároveň.

Příspěvky: 27

Registrován: úte 22.12.2009, 10:08

Zbraň: STI TROJAN

Bydliště: Vysočina.

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od sacket » sob 05.5.2012, 18:32

Čím to je, že se v takových případech vyrojí svědci(kromě pana Gorola, který ví okamžitě jak to bylo) s odstupem několika dní i týdnů?

Příspěvky: 85

Registrován: čtv 30.6.2011, 18:26

Zbraň: G26,Taurus 85 multi

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od garf » sob 05.5.2012, 18:58

Lovná zvěř ? :lol:
Ne, lovná zvěř- má svou dobu hájení,o lovnou zvěř se straráme, přikrmujeme, aby stavy nenarušily obecnou přírodní rovnováhu,případně zastupujem již neexistující predátory,... své limity odlovu-dle plánu lovu v pořadí průběr=slabý, nechovný kus+ příp .přemnožení, starší,trofej za příplatek -- demokraticky odsouhlasujem v ročních plánech lovu,mimo zůstává škodná ....,tohle je skutečně přemnožená škodná, na kterou je běžná celoroční vyjímka doby lovu...a demokracie si s tím rady neví....
lovu zdar :mrgreen:
garf
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od Strelkyne » sob 05.5.2012, 19:26

http://zpravy.idnes.cz/pravnik-strelce- ... zpravy_jog
a ČT1 k tomu dneska ve zprávách vyblekotala, že socani chtějí umožnit majitelům nemovitostí se bránit před zloději. Kdyby to aspoň mysleli tak, jako Stáník - upřímně. Ale u nich - ať žije populismus :(
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od Carloss » sob 05.5.2012, 19:34

Nojo, o tuhle "lovnou" se taky staráme a přikrmujeme ji. Na základě demokratických voleb... Udržujeme jejich stavy, podporujeme jejich rozmnožování, dáváme jim příbytky... Jen ta regulace v odstřelu poněkud pokulhává... :-(((

Kdyby to aspoň kapku směřovalo asi takhle: http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpra ... USA-219186
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 85

Registrován: čtv 30.6.2011, 18:26

Zbraň: G26,Taurus 85 multi

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od garf » sob 05.5.2012, 20:00

to:carloss:no dyť, :huh:
jsem jen podřadnej,nezajímavej středostavovskej... poplatník daně z příjmu, a kjurva přes ....tis ročně....,tzn "živím"škodnou- ze svého,+ včetně dalších daní aplikovaných na všechny Vás ostatní...Abych nebyl OT,přeju všem následujícím obráncům svého života,zdraví a majetku,dobrou mušku-ať se zločinec hlavně netrápí, a nespotřebovává náklady na péči zdrav pojišťoven pro skutečně nemocné- potřebné...
garf
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od FRENKY » sob 05.5.2012, 20:54

sacket píše:Čím to je, že se v takových případech vyrojí svědci(kromě pana Gorola, který ví okamžitě jak to bylo) s odstupem několika dní i týdnů?
Dneska jsem v TV zahlídl "svědectví" toho Andersena a hle, kdože stál v pozadí za ním.
Ten parazitický arcizmrd Kurwa Wišnětahám
Takže odtud vítr vane.

Edit:

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Naposledy upravil(a) FRENKY dne ned 06.5.2012, 7:05, celkem upraveno 1 x.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od Kmoch Vladimír » sob 05.5.2012, 21:30

Jsem skeptický,že se "někdy"zákon stane "spravedlivým".Tím myslím,že bude těžko kdy tolerovat tužby"vypořádat se s útočníkem"!!I když souhlasím,že současná soudní a policejní praxe "přiměřenosti",je často "...zcela zjevně nepřiměřená,způsobu útoku".Brutalita útočníků,ale i způsobené následky jsou alarmující,příčiny takových útoků jsou čím dál častěji bagatelnější a nicotné.Dnes není nemožné i zemřít,či být zmrzačen,i jen"za cigaretu"!!A soudci to "nevidí"a trestají a trestají ty,jež to jaksi podle mínění st. zást.,či soudce "přehnali" s obranou!Ta "přiměřenost"kterou posuzují a vyžadují od obránce,je potom často spíše požadavkem "statečnosti a odvahy",kterou na obránce kladou,a dávají jim za "vinu",a trestají a trestají!
Než se však cokoliv snad někdy změní v legislativě či "utkvělých představách"justice o statečnosti obránců a chudácích "poškozených - krimi.živlů"(i když byli "srozuměni" s možnými následky),bylo by asi rozumné udělat konec "se zběratelstvím"!!Co tím myslím?Z výkupen sběrných surovin bych navrhoval udělat "pouze"zběrné suroviny!Kam si občan odveze kovový,či jiný odpad,protože již ho nepotřebuje!!A přestane se krást(okapy-
zvl.měděné,různá zabezpečovací zařízení-měděné kabely,dráty vys.napětí,nárazníky vagónů,mosaz.destičky se jmény zavražděných v Terezíně,pamětní bronzové desky,dokonce cínové píšťaly středov.varhan,...atd).Živnost by zůstala(sběrna surovin),ale KRÁST,by se nevyplatilo!!A bylo by i po "blbých"výmluvách všech možných sběračů.Myslím,že kriminalita by klesla.To co "zběratelství"přináší,zdaleka nedosahuje negativ s tím spojených!Můj názor.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od S474N » ned 06.5.2012, 9:45

garf: do dusledku vzato, tak socialnimi a jinymi davkami si je "prikrmujeme" a starame se o ne *88*.

Strelkyne: vzhledem k tomu, ze tak ci tak vyhraji volby, tak jsem klidne pro, at to tam prosadi. Alespon to bude jedina rozumna vec v tom jejich "vladnuti".
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od lo3k » ned 06.5.2012, 11:55

Tak jo,majetek atd,budes moct branit,ale muze se stat,ze s nima nebudes mit cim. :huh: Temhle populistum neverim.
Oderint,dum metuant.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Bránil svůj majetek s kuší v ruce, zloděj skončil s šípe

Příspěvek od Strelkyne » ned 06.5.2012, 13:25

Když já se Satane spíš bojím, že oni na ten svůj populismus a sliby rychle zapomenou a po volbách po Castle doctrine neštěkne ani pes. :( A známe Bublana s jeho výrokem: "Ještě nám tam pořád chybí ty psychotesty...", takže proč pro změnu neopsat ze Slovenska to špatné?
2Strelkyne: to "ochrana majetku" jsou predevsim pripady krajni nouze. To porad neznamena, ze muzes nekoho zranit/zabit kvuli majetku. Lidsky zivot je porad cennejsi nez libovolny majetek
Alci: A já jsem napsala snad něco jiného, než že život zloděje je nadřazen mému majetku a že v případě ochrany majetku nemám právo po nikom střílet?
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz