BrExit aneb vyjádřete se k odchodu zde


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 47

Registrován: ned 25.1.2015, 18:03

Bydliště: Brno / HK

Re: BrExit aneb vyjádřete se k odchodu zde

Příspěvek od mihlit » pát 24.6.2016, 17:55

Odpověď, čeho se ještě k vysvětlení dočkáme, je že úplně všeho, protože neznají hranice. Pro představu, co jsem četl v různých článcích a diskusích jen dneska:
* Brexit volili převážně starší lidé a je od nich značně amorální, že rozhodují o budoucnosti země, když v té budoucnosti v té zemi nebudou (již) muset žít
* Leave hlasovali převážně lidé bez vysokoškolského vzdělání, kteří nerozumí ekonomice a politice na mezinárodní úrovni
* Brexit hlasovali převážně lidé z vesnic, kteří jsou náchylnější na to uvěřit populismu a emotivním manipulacím
* Brexit hlasovali převážně lidé v hůře placených zaměstnáních, protože by snad raději místo v EU byli v komunistickém SSSR, aby je nezneužívali kapitalisti
* Demokracie pořádně nefunguje, protože referendum může být tak o zřízení parku, ale ve věcech na celostátní či mezinárodní úrovni by měli rozhodovat jen ti, co tomu rozumí. Takže právě díky bohu za EU, která se nepodřizuje populistickým politikům

a tak podobně. Prostě kdo (by) hlasoval pro Brexit, tak je úplný debil :roll:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: BrExit aneb vyjádřete se k odchodu zde

Příspěvek od reddog » pát 24.6.2016, 18:23

Vite proc chteji nekteri "chytri" politikove omezit internet a svobodne sdileni myslenek na soc sitich?? Maji strach ze zbrani a informace jsou sakra silnou zbrani, kdyz se jedna o volice. :wink: . Kdyz nemohou media ovladat po svem, tak je chteji zakazat. Urcite mate v pameti: Ja bych ty internety zakazala!!

Kecy proti brexitu jsou zacatkem, pokusem ovlivnit media a tim sledujici volice. Ano, volice, protoze referendum v Britanii bylo o volicich.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: BrExit aneb vyjádřete se k odchodu zde

Příspěvek od Pařez » pát 24.6.2016, 18:27

Jj, třeba u nás kdyby byla jen ČT, to by se to vládlo :inlove:

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: BrExit aneb vyjádřete se k odchodu zde

Příspěvek od hermenet » pát 24.6.2016, 18:30

Pupák: Já mu nevěřím. Je to takový krásný, i nám dobře známý trik, že leader nemá ve své straně žádné slovo, protože si stranící dělají, co chtějí. Proč ho pak ale za sebe pouštějí do médií, když je ve straně ostrakizován? Proč neřekl, že dávají klamavé sliby, hned když jeho proradní spolustraníci polepili ty autobusy? ...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: BrExit aneb vyjádřete se k odchodu zde

Příspěvek od reddog » pát 24.6.2016, 18:40

A rekl to opravdu??? :lol:

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: BrExit aneb vyjádřete se k odchodu zde

Příspěvek od Pařez » pát 24.6.2016, 18:44

I když je to opět překrouceno jako vždy,tak furt lepší kecat o 350-ti mega, než mimo sezónu střílet kachny ve West Yorkshire :lol:


Vy ty fleky nemáte na definitivu, varuje evropské elity bývalý voják, který bojoval s teroristy. Evropa se od nich nenechá poslat do kytek

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/ro ... tek-441816
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: BrExit aneb vyjádřete se k odchodu zde

Příspěvek od Fox4077 » pát 24.6.2016, 19:35

Tak přijdu dnes z rachoty a hned super nálada.

EK a EU něco pro vás mám *4161*
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: BrExit aneb vyjádřete se k odchodu zde

Příspěvek od S474N » pát 24.6.2016, 20:10

Moooc se mi libi:
cmk píše:To je sranda, jak se "Magistri humanitnich studii" povazuji za "vrchol vzdelanosti a inteligence", optimalne, kdyz je jim tak 24 - 27 (a nesahli jeste na praci) a maj (podle sebe) nejlepsi prepodklady hodnotit, kdo se na zaklade zivotnich zkusenosti rozhoduje spravne a kdo ne :-).
Zajimavy je, kolik technicky a ekonomicky vzdelanych lidi se kolem me pohybuje, dost casto lidi, co pracuji v nejakych vyssich ridicich funkcich, vlastni firmy, komunikuji casto s establishmentem... V podstate lidi, na kterych stoji ekonomika... Ale podle tech nejuzasnejsich nejvzdelanejsich humanistu jsou to jen tupci bez schopnosti pochopeni sveta.
Ma to nejake rozumne vysvetleni?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: BrExit aneb vyjádřete se k odchodu zde

Příspěvek od Pupak » pát 24.6.2016, 21:04

Hermenet: Sorry, ale argumentuješ stylem přání otcem myšlenky, pokud nemáš rád Farage, tak napiš že ho nemáš rád, ale nepleť biče z lejna. Kampaň Vote Leave není UKIP, ale společná kampaň Conservative, Labour party a UKIP, předsedkyní je labouristka a místopředsedou konzervativec. Farage se na této kampani vůbec nepodílel, angažoval se v konkurenční Leave.EU, jak bys snadno zjistil, kdybys místo pocitů zkusil zjišťovat fakta.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: BrExit aneb vyjádřete se k odchodu zde

Příspěvek od jry2000 » pát 24.6.2016, 21:54

Je az dojemne, jak se vynorili vsichni "chytrolini", co budou tvrdit, ze vi vse lepe nez Britove a ze by se jim to melo zakazat.

Na Brexitu je nadherne, ze od ted muzou Britove se svobodne rozhodnout a delat svou politiku SAMI presne tak, jak bude v zajmu Velke Britanie. Vcetne rizeni zeme tak, jak si budou prat. Konecne se bude moc GB opet svobodne nadychnout. Mozna budou delat chyby, mozna ne, kdo vi. Maji sanci opet vzit svuj osud do svych rukou a byt jeho tvurci. Coz je o hodne vice, nez mame my.

Preji jim vse nejlepsi na jejich ceste.
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: BrExit aneb vyjádřete se k odchodu zde

Příspěvek od hermenet » sob 25.6.2016, 10:30

Pupak: OK, už jsem si to dostudoval. Já jsem teprve včera začal gúglit slova jako "Farage" a "Vote Leave" (ale omlouvá mne snad dostatečně fakt, že nejsem místní volič)... Nicméně má poznámka směřovala na přiléhavost jména "populismus" a ta myslím na lidi, kteří dávají líbivé, ale nesplnitelné sliby, sedí, ať se jmenují jakkoli.

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: BrExit aneb vyjádřete se k odchodu zde

Příspěvek od Jurda » sob 25.6.2016, 11:11

Teď by nás mělo všechny zajímat jestli se ta banda v Bruselu chytne za nos. Pokud ne tak jsme v pytli...

Příspěvky: 27

Registrován: úte 22.12.2009, 10:08

Zbraň: STI TROJAN

Bydliště: Vysočina.

Re: BrExit aneb vyjádřete se k odchodu zde

Příspěvek od sacket » sob 25.6.2016, 15:18

Ta banda se za rypáky nikdy a za žádných okolností nevezme, protože ONI sami sebe považují za dokonalé a neomylné i když si 3/4 Evropy myslí opak.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: BrExit aneb vyjádřete se k odchodu zde

Příspěvek od reddog » sob 25.6.2016, 18:25

Nejsme v pytli. Jen to nenechme jen tak. Petice jste taky podepsali, urcite prijdou dalsi aktivity.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: BrExit aneb vyjádřete se k odchodu zde

Příspěvek od Bukowsky » sob 25.6.2016, 23:28

Přesně tak.. Ať nyní Britové z EU odejdou, nebo ne - něco se stalo. Byl to jasně vztyčený prst, který říká: "Takhle kurva ne, vážení!"
A teď bylo by vhodné, kdyby i ti, co si myslí, že není podstatné, co udělají oni, jelikož za ně ten jejich boj vybojuje někdo jiný, jako obvykle, zvedli prdel od televize a začali se také zajímat, jak oni sami se svým jedním hlasem a jednou myslí mohou ovlivnit svou budoucnost.

Sám si nepamatuju, že by někdy ČR scénu něco tak sjednotilo, jako plánované omezení zbraní...A je úplně fuk, jestli jde o populismus, nebo o strach, že by krom plebsu mohli být omezení i ti z horních 10 tisíc.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: BrExit aneb vyjádřete se k odchodu zde

Příspěvek od Int1m1thy » ned 26.6.2016, 8:29

Úcta dobrodějů k demokracii? NULA.
Hlasování platí čistě a jen pokud vyhraje "ta správná" varianta.

Dva miliony Britů už podepsaly petici, která žádá opakování referenda o vystoupení z Evropské unie. Hlasování by podle nich mělo mít přísnější pravidla, prostá většina hlasů by pro brexit nestačila. Experti navíc upozorňují, že čtvrteční hlasování není závazné. Vláda i parlament ho mohou ignorovat. V reakci na brexit rezignoval britský eurokomisař Jonathan Hill.

http://zpravy.idnes.cz/petice-referendu ... anicni_mlb
G17gen4

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: BrExit aneb vyjádřete se k odchodu zde

Příspěvek od hermenet » ned 26.6.2016, 8:58

K otočení výsledku z Leave na Remain by stačilo 634.751 hlasu. Rozhodlo tedy 0,97% obyvatel UK a 1,89% těch, kdo přišli k volbám. Vzhledem k tomu, že někteří občané volí ve volbách z okamžitého iracionálního popudu (a troufám si předpokládat, že to bude podstatně více než 2% voličů, i když jsem k tomu žádný výzkum nenašel), připadá mi toto referendum jako velmi těsné a až nahodilé. Hlasování o vystoupení z EU je přitom poněkud závažnější věc než třeba volba prezidenta. Je to v podstatě na úrovni ústavního práva. Pro ústavněprávní rozhodnutí vyžadují parlamentní systémy většinou „kvalifikovanou většinu“ (v ČR 3/5) zastupitelů (tedy osob, které – jak to říct – na rozdíl od řadových občanů mají všechny podmínky a prostředky, aby se mohly v ideálním případě plně kvalifikovaně rozhodnout). Je to proto, aby se zásadní struktury státu nedaly tak snadno změnit každé čtyři roky.
Ovšem Cameron referendum uznal a myslím, že pokud brexit nakonec nebude, bude to proto, že se nenajde osoba, která si vezme na zodpovědnost o něj formálně požádat. Četl jsem komentář na Guardianu, že se všichni brexitáři tváří opařeně, protože jim postupně dochází Skotsko, Gibraltar, Severní Irsko, výpověď hraničních kontrol v Calais, přejednání spousty smluv a předělání tuny předpisů, nutný odchod některých institucí... To je spousta práce, kterou za nikoho těch slavných 17 miliónů lidí neudělá.
Navíc, dodávám já, ta osoba, která podepíše žádost o aktivaci čl. 50, se zapíše do Britských dějin jako ten, kdo posunul Británii zase o kus níže na bezmála stoleté trajektorii od globální koloniální velmoci k sice dobře fungujícímu, ale geopoliticky bezvýznamnému ostrovnímu státečku. A to je to, co velké dějiny budou hodnotit, nikoli nějakou míru spokojenosti jakéhosi anonymního farmáře nebo dělníka. To dobře ví každý velký politik velké země. (A to všechno kvůli tak těsnému výsledku? ...)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: BrExit aneb vyjádřete se k odchodu zde

Příspěvek od S474N » ned 26.6.2016, 9:54

hermenet: nebo to je pouze tvuj katastroficky scenar a vse bude uplne naopak, zalite sluncem, laskou, Bohem a porozumenim, proste celkovym vzestupem.

BTW udivuje me, kolik lidi do "EU", plete i Schengen a jeho vydobytky.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: BrExit aneb vyjádřete se k odchodu zde

Příspěvek od reddog » ned 26.6.2016, 11:05

Ano, bude s tím spousta práce. To bylo i při vstupech do EU. To bylo při všech mezinárodních smlouvách, to bylo vždy, když bylo potřeba přijmout a provést zásadní rozhodnutí. Politici EU nám to dokazují každý den, kdy přijdou s další nesmyslnou normalizací, pseudogeniálním nápadem na cokoli. Stojí to peníze, čas, energii. Spoustu. Výsledek je často rozpačité kroucení hlavou a ťukání si na čelo.
Stojím si za tím, že pokud prasata žerou, mlaskají. A to, co se ozývalo z institucí EU bylo víc než mlaskání. Měli a stále mají, šanci změnit strukturu a fungování nejen uvnitř, ale i navenek. Jenže to by museli začít pracovat a nejen se plácat po ramenou, kecat nesmysly, vymýšlet zbytečnosti a stále si představovat, kterak jsou nedotknutelní, neomylní a úžasní. Nejsou. Chybí jim pokora a přístup k lidem. Přitom jsou úplně ta samá hmota co drtivá většina z nás. Stejně nakonec života umřou jako vy či já.
A pokud někdo bude plácat játro o tom, jak tomu nikdo z nás vlastně nerozumí, tak dodávám, že v tom případě je chyba na jejich straně ještě o to větší. Když nedokáží přesvědčit a ovlivnit ani takové prosťáčky, jako jsem třeba já. To už nemluvě o faktu, že málokomu jde o blahobyt všech - to jsou fakt prvotřídní pohádky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 67

Registrován: sob 26.12.2015, 23:27

Zbraň: G43/34

Bydliště: doma

Re: BrExit aneb vyjádřete se k odchodu zde

Příspěvek od yan.ko » ned 26.6.2016, 12:13

Pokud Britanie nakonec z EU odejde, tak to nebude k nasemu prospechu (pokud v EU zustaneme). GB jako druha nejvetsi ekonomika EU platila za "rebela" mezi zakladajicimi cleny (mnohdy zastavala obdobne nazory jako CR) a tvorila protipol pevninske koalice Nemecka, Francie a Italie. Pokud se ted EU nerozpadne, budou to mit jeste vice v rukou a snadnejsi.
Opet ale EU nezklamala a po oznameni brexitu se seslo sest zbyvajicich ZAKLADAJICICH clenu, aby rozhodlo jak dal - aneb vsichni jsme si rovni, jen nekteri rovnejsi [ANGRY FACE]
Naposledy upravil(a) yan.ko dne ned 26.6.2016, 12:24, celkem upraveno 1 x.
"Na krásu Vaších koní a rychlost Vaších žen"

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz