Brokovnice dvojka vyrobená roku 1870


Pumpy, automaty, kombinace a vše kolem nich

Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » úte 10.3.2009, 19:49

Znám kluka co rozchodil druhoválečnou Parabellu a dnes je normálně palbyschopná. Ruce má obě a oči taky :)
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

Příspěvky: 73

Registrován: úte 24.2.2009, 18:24

Zbraň: GLOCK

Bydliště: tukanov

Příspěvek od WOLF » úte 10.3.2009, 20:01

l
Naposledy upravil(a) WOLF dne stř 27.1.2010, 18:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

bbb

Příspěvek od Salamoun » úte 10.3.2009, 20:29

Přeji hodně štěstí.............
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Příspěvek od O.Gun » stř 11.3.2009, 8:26

jsem také názoru (už jsem psal na začátku):

historická zbraň = před 1890 = kat.D = není nutno ZP ani nákupka

střelivo = kat.B = nutno ZP


a co se týče střílení z takovéhle zbraně :?:
to je každého věc. Znám spoustu sběratelů, kteří ze svých zbraní střílejí, ale také spoustu těch, kteří to mají jako koníček a jen to sbírají.
Třebá bych nikdy nevystřelil z válečných zbraní (1.a 2. sv). To jsou zbraně dělané za války (ve výrobě vedla kvantita) a tudíž postavené na 500 ran a to jsem možná ještě přidal...

A ke zkušebně???
Ano, je možnost nechat zbraň otestovat, ale taky by jsi mohl zaplakat.
Zkušebna zbraň ozkouší tzv. "tormentačním" nábojem (možná hned 2x, ale teď nevím) - tormentační náboj = dvojnásobný obsah prachu!!!
takže pokud zbraň vydrží, OK - dáme na to značklu ze skušebny
Pokud zbraň neprojde, bohužel. Tady máš zbytky, neprošla.......

Je to jen na tobě.
Já bych to u takovéhle zbraně neudělal. Okamžitě uložit a mazlit se :wink:

Není jednoduší udělat si zbroják a potom si koupit třeba mosina??? a chodit sřílet jak chceš, kdy chceš a vše legálně???
I s flintou tě to všechno vajde na měsíc a cca 6000,- 8-)

Každopádně jak jsem psal. Je to na tobě.
jak se říká:
"Každý svého štěstí strůjce..."
Také přeji hodně štěstí (na zkušebně?)....
O.Gun

Příspěvky: 73

Registrován: úte 24.2.2009, 18:24

Zbraň: GLOCK

Bydliště: tukanov

Příspěvek od WOLF » stř 11.3.2009, 8:33

l
Naposledy upravil(a) WOLF dne stř 27.1.2010, 18:04, celkem upraveno 1 x.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 11.3.2009, 9:48

WOLF píše:jak už jsem výše psal nechám ji prohnat zkušebnou a ukáže se jak je natom.A cena kterou jsem ivestoval mě vůbec nemusí mrzet.Proč by se do toho měl za každou cenu cpát bezdymák?stačí černý,pokud si střelím 3x do roka po 5-ti ranách.Kamarád má ZP (B,C) má zakružovačku a nějaký ten prázdný náboj na přebití se určitě najde.Tak nějakou vědu bych v tom nehledal.Pokud zkušebna prohlásí,že je střelby schopná proč ne.V jiném případě půjde na stěnu jako dekorace.
No jo, jenze ono to dopadne jinak !!!

a) projde to, zkusebna prohlasi, ze je to OK a pak to bude strilet (tipuju 20%)

b) neprojde to, v lepsim pripade se vyfouknou laufy, v horsim roztrhnou (80 %) a nebude to dobry ani na zed v garazi, natoz jako cokoli s historickou hodnotou.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Příspěvek od Steiner » stř 11.3.2009, 10:01

tormentační náboj = zvýšený komorový tlak o 25% (definice dle CIP pro náboje 16/65)

O.Gun: můžeš mi, prosím, prozradit, kde se píše že střelivo je kategorie B? Střelivo totiž žádné kategorie nemá. S výjimkou zakázaného střeliva, které se řadí spolu se zbraněmi do kat.A (na výjimku). O (nezakázaném) střelivu se v zákoně mluví maximálně jako o střelivu do zbraně určité kategorie. Jeden náboj tak může mít několik režimů pro nabytí a držení. Například 9mm Luger se šokovou střelou pro krátkou kulovou zbraň (pistole, revolver) je zakázané střelivo - ale pro dlouhou kulovou zbraň (karabina v ráži 9mm Luger) zakázané není, klidně si ho můžeš koupit (ZP+průkaz zbraně) a v karabině používat, dokonce i v karabině skrytě nosit na obranu.

Analogicky je to i se střelivem pro historické zbraně (zbraně kat.D).

Nicméně, vyčkáme pár dnů, až mi z MVČR přijde odpověď na můj dotaz a pak to tady bude černý na bílým.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 11.3.2009, 11:47

Zakon rika pouze:
Hlava II
Kategorie zbraní a střeliva
§ 3
Rozdělení zbraní a střeliva
(1) Zbraně a střelivo se pro účely tohoto zákona rozdělují na

a) zakázané zbraně, zakázané střelivo nebo zakázané doplňky zbraní - kategorie A (dále jen "zbraně kategorie A"),
b) zbraně podléhající povolení - kategorie B (dále jen "zbraně kategorie B"),
c) zbraně podléhající ohlášení - kategorie C (dále jen "zbraně kategorie C") a
d) ostatní zbraně - kategorie D (dále jen "zbraně kategorie D"),
e) střelivo do zbraní kategorií A až D, které není zakázané (dále jen "střelivo").

(2) Zbraněmi zařazenými do kategorií A až D se rozumí též hlavní části zbraní, kterých jsou nebo mají být jejich součástí.

(3) V pochybnostech o zařazení typu zbraně nebo střeliva do kategorie podle odstavce 1 rozhoduje Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva (§ 74 odst. 7).8) Postup Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva při zařazování typu zbraně nebo střeliva do kategorie podle odstavce 1 stanoví prováděcí právní předpis.

§ 4
Zbraně kategorie A
Zbraněmi kategorie A jsou

a) zbraně
1. vojenské, s výjimkou pušek, samonabíjecích a opakovacích pušek, pistolí a revolverů, ověřených pro civilní použití, pokud podléhají ověřování podle zvláštního právního předpisu,
2. samočinné,
3. vyrobené nebo upravené tak, že lze utajit jejich účel, nebo u kterých byly původní charakter a podoba změněny tak, aby se jejich použitím mohly způsobit těžší následky, anebo zbraně maskované jako jiné předměty (zákeřné zbraně),
4. palné nevyrobené z kovů, pokud nejsou identifikovatelné jako zbraně při kontrolách osob a zavazadel pomocí detekčních a rentgenových přístrojů,
5. plynové nebo expanzní, nejde-li o dovolené výrobní provedení,
6. střelná nástrahová zařízení a
7. s pevně vestavěnými tlumiči hluku výstřelu nebo s pevně vestavěnými laserovými zaměřovači;
b) střelivo
1. se střelou průbojnou, výbušnou nebo zápalnou,
2. pro krátké kulové zbraně se střelou šokovou nebo střelou určenou ke zvýšení ranivého účinku,
3. které neodpovídá dovolenému výrobnímu provedení, a
4. vojenská munice;
c) doplňky zbraní
1. tlumiče hluku výstřelu,
2. zaměřovače zbraní konstruované na principu noktovizorů a
3. laserové zaměřovače.

§ 5
Zbraně kategorie B
Zbraněmi kategorie B jsou

a) krátké opakovací nebo samonabíjecí zbraně,
b) krátké jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo se středovým zápalem,
c) jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo s okrajovým zápalem, jejichž celková délka je menší než 280 mm,
d) dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje,
e) dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora nemohou dohromady pojmout více než 3 náboje a u nichž je podávací ústrojí odnímatelné, anebo u nichž není zaručeno, že nemohou být přeměněny běžně dostupnými nástroji na zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje,
f) dlouhé opakovací zbraně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm, a dlouhé samonabíjecí zbraně s hladkým vývrtem hlavně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm,
g) samonabíjecí zbraně, pokud mají vzhled samočinných zbraní, a
h) signální zbraně pro použití signálních nábojů ráže větší než 19 mm.

§ 6
Zbraně kategorie C
Zbraněmi kategorie C jsou

a) jednoranové nebo víceranové zbraně pro střelivo s okrajovým zápalem, jejichž celková délka se rovná nebo je větší než 280 mm,
b) jednoranové nebo víceranové, opakovací nebo samonabíjecí dlouhé zbraně neuvedené v § 5 písm. d) až f),
c) plynové zbraně, u nichž kinetická energie střely na ústí hlavně je vyšší než 16 J, s výjimkou paintbalových zbraní, a
d) více než dvouranové zbraně zkonstruované na principu perkusních zámkových systémů.

§ 7
Zbraně kategorie D
Zbraněmi kategorie D jsou

a) historické zbraně,
b) zbraně jednoranové a dvouranové zkonstruované na principech doutnákových, kolečkových, křesadlových nebo perkusních zámkových systémů,
c) palné zbraně určené pro střelbu náboji typu flobert s energií střely na ústí hlavně do 7,5 J,
d) plynové zbraně na vzduchovou kartuš,
e) plynové zbraně, u nichž kinetická energie střely na ústí hlavně dosahuje nejvíce 16 J,
f) expanzní zbraně a expanzní přístroje,
g) mechanické zbraně, u nichž je napínací síla větší než 150 N,
h) znehodnocené zbraně, na kterých byly provedeny takové nevratné úpravy, které znemožňují jejich použití ke střelbě,
i) zbraně, na kterých byly řezem provedeny takové úpravy, které odkrývají alespoň částečně vnitřní konstrukci zbraně, a
j) zbraně neuvedené v kategoriích A až C.
Z toho mi plyne - o zarazeni streliva rozhoduje CUZZS.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Příspěvek od Steiner » stř 11.3.2009, 12:53

cmk: Abychom byli přesní - o zařazení střeliva (zakázané střelivo) rozhoduje v první řadě zákon 119/2002 sb. v §4 b) (s odkazem na vyhlášku 370/2002 Sb.) a teprve v případě pochybnosti jestli se v konkrétním případě jedná o zakázané střelivo nebo ne, rozhoduje zkušebna. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Příspěvek od O.Gun » stř 11.3.2009, 13:01

Steiner píše:tormentační náboj = zvýšený komorový tlak o 25% (definice dle CIP pro náboje 16/65)
- díky za opravu, opravdu jsem myslel že tormentační náboj je jednou tolik prachu. Omlouvám se za dezinformaci :wink:
Steiner píše:O.Gun: můžeš mi, prosím, prozradit, kde se píše že střelivo je kategorie B? Střelivo totiž žádné kategorie nemá. S výjimkou zakázaného střeliva, které se řadí spolu se zbraněmi do kat.A (na výjimku). O (nezakázaném) střelivu se v zákoně mluví maximálně jako o střelivu do zbraně určité kategorie...
- za tohle se taky omlouvám :wink: , napsal jsem to špatně, psal jsem to v duchu že: náboje do zbraní kat.B... bez zbrojáku nekoupíš. Ta kategorie mě tam sklouzla... :oops:
- Vše důležité citoval "cmk"
Steiner píše:Nicméně, vyčkáme pár dnů, až mi z MVČR přijde odpověď na můj dotaz a pak to tady bude černý na bílým.
- jsem moc zvědav jak to dopadne
- proč po mě tedy při každém nákupu střeliva chtějí ZP???
Ať kupuju .22LR , 9mm luger , 10mm auto , 7,62x39 , 7,62x54 , 12/76... vždy ZP...

Ty teda myslíš že když přijdu do prodejny se zbraní kategorie D, tak můžu koupit legálně náboje do této zbraně???
Myslíš že je 16/65 v zákoně rovnocený náboji flobert (flobertka - kat.D)??
Nevím jak by na mě koukal prodavač, když přijdu do obchodu

já: "prosím krabičku 20ks brokových nábojů 16/65"
prodavač: "ano, prosím zbrojní průkaz"
já: "nemám"
prodavač: "bohužel, bez zbrojáku vám nemůžu prodat"
já: "ale já tady na tohle střelivo mám zbraň kategorie D" (vyndám brokovnici a ukazuji prodavači)

:?: takhle jsi to myslel :?:

já myslim, že bych nekoupil ani kus. Ale je to můj názor... :wink:
Jsem fakt zvědavej na odpověď z MVČR :wink:
O.Gun

Příspěvky: 73

Registrován: úte 24.2.2009, 18:24

Zbraň: GLOCK

Bydliště: tukanov

Příspěvek od WOLF » čtv 30.4.2009, 14:08

l
Naposledy upravil(a) WOLF dne stř 27.1.2010, 18:04, celkem upraveno 1 x.

JWK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 390

Registrován: pon 18.2.2008, 20:39

Zbraň: RUGER GP100, vz.58

Bydliště: České Budějovice

Re: Brokovnice dvojka vyrobená roku 1870

Příspěvek od JWK » úte 04.8.2009, 8:25

to je keců... to už by ten panacek mel ten zbrojak hotovej... :D nechapu proc si ho neudela... :?: :shock:
Glock 19

Příspěvky: 73

Registrován: úte 24.2.2009, 18:24

Zbraň: GLOCK

Bydliště: tukanov

Re: Brokovnice dvojka vyrobená roku 1870

Příspěvek od WOLF » čtv 27.8.2009, 19:07

l
Naposledy upravil(a) WOLF dne stř 27.1.2010, 18:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: úte 05.2.2008, 13:33

Bydliště: Severní Plzeňsko

Re: Brokovnice dvojka vyrobená roku 1870

Příspěvek od O.Gun » čtv 27.8.2009, 23:37

:thumbsup: správné rozhodnutí... :wink:
na střílení se dají sehnat jiné a novější, takovéhle je třeba si chránit a udržovat... :wink:
O.Gun
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Re: Brokovnice dvojka vyrobená roku 1870

Příspěvek od Salamoun » pát 28.8.2009, 7:06

Že by Wolf dostal rozum???? :shock: Vítám Tě mezi partu,která umí občas používat mozek :crazy:

Zpět na „Brokovnice“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz