Čas na Castle doctrine


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 146

Registrován: pát 16.12.2011, 8:33

Zbraň: GP K100 Mk.7

Bydliště: Tam kde vidíš co dýcháš

Re: Čas na Castle doctrine

Příspěvek od kašpar » pát 20.1.2012, 0:17

Co se činnosti LEXu týče, jak se říká tichá voda břehy mele. Myslím že LEX je dost tichá voda :lol:
cmk: pardon já si to prostě nemohl odpustit. BTW článek ohledně "castle doctrine" v SR je výplod LEXu? Pokud jo, tak se to četlo moc dobře a nástřel jak by to mohlo fungovat u nás dává hodně smysl.

Každopádně tiše doufám, že naši banánoví poslanci, potažmo jejich výbory a podvýbory, komise a lobbisti, zpracovatelé bezpečnostních studií, experti z příslušných ministerstev a podobná havěť, konečně odsouhlasí něco co je pro lidi a z čeho jim pravděpodobně nic nekápne
----------------------------------------
Hrdý občan České Banánové Republiky. Vote AVATAR for Prezident
GP K100 Mk.7
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Čas na Castle doctrine

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » pát 20.1.2012, 1:25

Clanek v LEXu na tema Castle Doctrine psal clen predstavenstva LEXu....shodou okolnosti ten, ktery se ted angazuje v cinnosti, na kterou se ptal zakladatel tematu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Čas na Castle doctrine

Příspěvek od Starosta » pát 20.1.2012, 8:12

Bavíme se o nějakém článku pro veřejnost? Když tak odkaz pls...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Čas na Castle doctrine

Příspěvek od S474N » pát 20.1.2012, 8:23

Ano, Kenjiro je asi tak jediny clovek, ktery maka na necem, co je realne videt. Bohuzel mi prijde, ze s cimkoliv na LEX prijde, tak je mu receno "tak to udelej sam". Ja sam jsem se nekolikrat presvedcil, ze to tak bylo. Jemu osobne drzim palce a fandim mu (stejne tak, jako par konkretnim jedincum).

V kazdem pripade me chybi jedna vec - kdyz uz pise o techto vecech do odbornych casopisu, proc tam neni nejaka aspon malinkata zminka na LEX? Treba i kdyby tam mel nejake "O autorovi" a tam napsano, ze funguje za LEX.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Čas na Castle doctrine

Příspěvek od cmk » pát 20.1.2012, 8:26

Ondreji - Lex sice nepatri k medialne ultra-cinnym sdruzenim (necerpa na vlastni medializaci zadny evropsky ani cesky dotace) - ale pokud se o tom clanku bavime anzto o necem, co je z dilny nekoho z Lexu, tak logicky: http://www.gunlex.cz/2012/01/09/doktrina-hradu/

pripadne primy odkaz zde:

http://www.streleckarevue.cz/kategorie. ... 04-005.pdf

Pripadne na googlu 2 prvni odkazy po zadani "Doktrina hradu".

Pripadne druhy a ctvrty odkaz na tentyz dotaz na seznamu :-)
S474N píše:Ano, Kenjiro je asi tak jediny clovek, ktery maka na necem, co je realne videt.
Ano - a prave proto jsem vzdal jakekoli presvedcovani.

Je rozdil mezi vetou "on je jediny, kdo dela neco, co je videt" a "ja osobne vidim jen praci toho a toho".

Takze Certiku - budiz Ti prozrazeno sladke tajemtstvi, ze pri rozdeleni praci predstavenstva byla prave Davidovi sverena "ta prace, co je videt".
A to ze ty vidis jen jeho praci je v podstate dobre a svedci to o tom, ze uvnitr Lexu existuje urcita strukturovanost a delba prace. A ze to neni sdruzeni, kde kazdej dela vsechno a zaroven nikdo nic.

A aby nekdo nerekl, ze si to Lex schovava pod poklickou - i toto je davno zverejnena informace: http://www.gunlex.cz/2011/12/12/zapis-z ... 8-12-2011/
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pát 20.1.2012, 8:56, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Čas na Castle doctrine

Příspěvek od Mistral » pát 20.1.2012, 8:52

cmk píše:Ac Vam do toho panove nic neni, kona se, kona... A odpoved tu mas driv, nez sisi umel predstavit.
Gut, diky a GL.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Čas na Castle doctrine

Příspěvek od Starosta » pát 20.1.2012, 9:04

cmk: Díky. Z tématu jsem nepochopil, že jde o článek LEXu, odtušil jsem jen povzdech nad tím, jak by to mohlo fungovat, a že pak se to zas "bez příčiny" zvrhlo do navážení do LEXu.
Takže díky ještě jednou.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Čas na Castle doctrine

Příspěvek od kolaCZek » pát 20.1.2012, 9:05

To pak budou mit squatteri docela rizikovy bydleni... :lol:

Jsem vsemi deseti pro!
Kam bych mel ustupovat ze sveho domu? Vzdyt tam bych mel byt v nejvetsim bezpeci, jake jen muze byt. A jak vic mne muze lump zahnat do kouta, nez tim, ze mi vleze do domu? A nechat se okradat jenom proto, ze mne zlodej neohrozuje na zivote? To opravdu musim nejdriv na lupice nastoupit, aby se ochrana majetku zmenila v ochranu zivota? To neni zrovna domysleny...
A i kdyz me lupic napadne v mem vlastnim dome, tak i tak ma grazl pred soudem lepsi startovni pozici nez ja... On je obvinen z kradeze a ja z umyslneho ublizeni na zdravi (nedej boze s nasledkem smrti). On si za tyden vesele beha s jizvou na brise a tesi se, jak mu budu platit odskodneni za trvaly nasledky a ja tvrdnu ve vazbe s vidinou 8 let natvrdo.
To chce zmenu!

EDIT: Ted me napadlo... Kdyby mel lump nahradit vsechny skody, ktere vznikly jeho nezbednym jednanim... Mel by mi teoreticky zaplatit i strelivo, ktery jsem mu vypraskal do hrudniku, ne? :twisted:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Čas na Castle doctrine

Příspěvek od Mistral » pát 20.1.2012, 9:40

Nu, a což tak aby každý napsal svému poslanci? Mělo by to smysl? Od lexu bych třeba čekal, že dá střelecké veřejnosti (na svých stránkách, minimálně) k dispozici nějaké věcné argumenty do diskuse. Třeba jak to vypadá s konkrétními částmi kriminality na Slovensku od té doby, co zavedli castle doctrine, jak je tam formulovaná, jaký byl vývoj na Floridě a dalších státech po zavedení CD atd.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

vsw

Příspěvky: 100

Registrován: čtv 24.11.2011, 17:50

Re: Čas na Castle doctrine

Příspěvek od vsw » pát 20.1.2012, 12:51

kolaCZek píše: A i kdyz me lupic napadne v mem vlastnim dome, tak i tak ma grazl pred soudem lepsi startovni pozici nez ja...
Obrovsky problem, protoze Ty musis cekat na utok, aby ses nasledne mohl branit. Klasicka situace ... miris na 120 kiloveho chlapa s bouchackou. Ten da ruce nahoru a nahlas rika 'mam prazdne ruce, nechci ti ublizit, prece bys me nezastrelil' a vyrazi pomalym krokem tvym smerem.
Čím více z nás bude nosit zbraň, tím méně z nás ji jednou bude muset použít.

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Čas na Castle doctrine

Příspěvek od E-Ryc » pát 20.1.2012, 12:56

Pokud na nekoho miris za kriku Stuj a on jde presto k tobe, tak mi rozum napovida, ze te nechce pratelsky obejmout na rozloucenou. Jak by to videl soudce je druha vec.

vsw

Příspěvky: 100

Registrován: čtv 24.11.2011, 17:50

Re: Čas na Castle doctrine

Příspěvek od vsw » pát 20.1.2012, 13:02

No prave, soudce by to s nemalou pravdepodobnosti videl na zabiti nebo vrazdu. Grazl se za mrize vraci ke kamaradum, pro slusneho cloveka je to zivot v rozvalinach. Ze vsech stran tahame za kratsi konec provazu.
Čím více z nás bude nosit zbraň, tím méně z nás ji jednou bude muset použít.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Čas na Castle doctrine

Příspěvek od kolaCZek » pát 20.1.2012, 13:03

Kdyby se 120kg hromotluk sunul smerem ke me i kdyz bych v tu chvili priposranym hlaskem kricel "Stuj! Nebo budu strilet!", tak asi nevaham a budu muset sadrovat, malovat a cistit koberec. Jenze, ze za soucasnych zakonu je nejlepsi utect z bytu a nechat ho, at si tam dela co chce. *1114*
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Čas na Castle doctrine

Příspěvek od Mistral » pát 20.1.2012, 13:17

Ale prosímvás. Vy jste přeci řekli: "Vypadni odsud" a on řekl: "Zabiju tě, hajzle", a pak napřáhl ruku, ve který něco držel, asi nůž* to nebylo v šeru moc vidět, tak jste v sebeobraně vystřelili, máte tam přeci ženu a děti, žena taky slyšela, že vás chce zabít.

---------
* byl to třeba šroubovák, něčím se dovnitř dostat musel
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 240

Registrován: stř 22.6.2011, 21:16

Zbraň: G17,CZ75,858

Re: Čas na Castle doctrine

Příspěvek od lo3k » pát 20.1.2012, 13:18

A troufnu si prorokovat,ze se to nezmeni!Moc bych si pral aby ano,ovsem pri soucasnem trendu humanity,zapomenme na ideu moznosti branit zbrani majetek a nebyt popotahovan,nedejbuh souzen a odsouzen.Spolecnost je manipulovana a zamerne dezinformovana co se zbrani a lidi je vlastnicich tyce.Nejlepsi priklad mi poskytly moje vlastni deti,chodi ze skoly stakovymi bludy,ze jsem raci pristoupil k pasivnimu postoji.Proste se nesnazim je presvecovat o opaku,ony prichazeji sami na to,bohuzel az po vlastni skusenosti,ze ne vse co jim ve slkole napovidaji je spravne. :huh:
Oderint,dum metuant.

vsw

Příspěvky: 100

Registrován: čtv 24.11.2011, 17:50

Re: Čas na Castle doctrine

Příspěvek od vsw » pát 20.1.2012, 13:29

Mistral: to jde, ale me to nestaci .. rad bych mel moznost se ucinne branit zcela legalne.
Čím více z nás bude nosit zbraň, tím méně z nás ji jednou bude muset použít.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Čas na Castle doctrine

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » pát 20.1.2012, 13:39

Mistral píše:Ale prosímvás. Vy jste přeci řekli: "Vypadni odsud" a on řekl: "Zabiju tě, hajzle", a pak napřáhl ruku, ve který něco držel, asi nůž* to nebylo v šeru moc vidět, tak jste v sebeobraně vystřelili, máte tam přeci ženu a děti, žena taky slyšela, že vás chce zabít.

---------
* byl to třeba šroubovák, něčím se dovnitř dostat musel
Tak to je dobrej for. Jak rika stare prislovi "Vsechno na svete ma sve hranice. Jedinna bezbreha vec je lidska blbost."

a v tomto svetle prinasim jeden stary ale jeste stale vonavy rozsudek...

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Čas na Castle doctrine

Příspěvek od Mistral » pát 20.1.2012, 14:00

Jistě jsi také četl soudní spis ...
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: Čas na Castle doctrine

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » pát 20.1.2012, 14:13

Přiznám se, že nečetl - i když docela pochybuju, že by to k něčemu bylo. Z rozsudku totiž vždycky plyne, že trest je patřičný (viz. jak oprávněně zní samotný rozsudek zde známého případu z Krušných hor, zbytek spisu ukazuje opak). Podle všeho, co jsem ale četl já to vypadá, že družka chlapíka poslala mrtvého (což byl její milenec) do řitě, protože ji prej mlátil. Ten byl drobátko agresivní a dostal jednu bodnou ránu v obraně od maníka. Dorazila ho potom ta ženská.

Pokud máš odkaz na spis, rád se nechám poučit...

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Čas na Castle doctrine

Příspěvek od Mistral » pát 20.1.2012, 14:30

Nemám, ale v zásadě nedělám závěry o správnosti nebo nesprávnosti rozsudku, pokud není k dispozici dostatek informací.
Tady je nějaká komplexnější rekonstrukce: http://www.barrandov.tv/45759-sudte-je

Je tam vcelku zajímavá informace, která uvádí, že si ho tam družka sama pozvala - smskou a nějaké další věci. Není to tak úplně jednoznačné. Možná, že by to neprošlo ani v případě platnosti castle doctrine.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz