Ceny GLOCKu v ČR a jinde


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 266

Registrován: čtv 24.4.2008, 10:55

Zbraň: G19

Bydliště: Vysočina

Příspěvek od MiRaS » pon 28.7.2008, 16:53

No konečně taky Glocky v ČR zlevnily :)
Škoda jen, že to nebylo o 3 měsíce dříve, kdy jsem kupoval novýho G19 za 17500 :(

Příspěvky: 119

Registrován: pát 10.8.2007, 12:44

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Ceny Glocku

Příspěvek od Bobby_S_Lugerem » úte 29.7.2008, 15:23

Teď jsem chtěl založit, po náhledu na Brýmovou, nové vlákno, že 9 mm Luger Glocky jsou dokonce za 15,9 tis. Kč:-))). Nicméně jste mě předběhli, a rád bych dodal: Ještě o 3 tisíce níže, a bude to košer.
Mrtví nemluví...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 29.7.2008, 19:30

No, cena Glocka byla 17.500 v dobe, kdy bylo euro pres 30, clovek by skoro chtel, aby cena klesla az na cca. 13.500 pri dnesnim kurzu, ale zaplat panbuh za aspon takovouhle cenu - chapu, ze cena neni tvorena jen kurzem eura.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 119

Registrován: pát 10.8.2007, 12:44

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_S_Lugerem » úte 29.7.2008, 21:40

To CMK: Myslím si, že paradoxně Glock půjde s prodejem v ČR dolů. Ona je tzv. "past nízké kvality" nebo "cena pasti nízké kvality". A upřímně: Mám-li naspořeno 17.530 Kč na novou G17/19/26..., nyní (od 25.7.2008) přihodím 2.470 Kč, a mám Heckler and Koch USP Compact. A nyní mě, prosím, nekamenujte, jsem tím (minimálně) o třídu výše... Nehledě na ještě jeden "pitomej" faktor, a tím je efekt, že zákazníci na tohle, párprocentní zlevnění reagují vyčkáváním... Tuším Veblenův efekt. V praxi to funguje tak, že se nakupuje až po druhé, RAZANTNÍ, slevě. A v neposlední řadě, cenu "ročních" ojetých G17/19/26/27, etc., nyní vidím v reálu do max. 9 tisíc Kč.
Naposledy upravil(a) Bobby_S_Lugerem dne úte 29.7.2008, 21:49, celkem upraveno 2 x.
Mrtví nemluví...

Příspěvky: 80

Registrován: úte 25.12.2007, 20:16

Zbraň: G26

Příspěvek od Kurt » úte 29.7.2008, 21:45

Ovšem Glock je v ČR poměrně silný hráč a možná i tak silný, aby na 10% snížení cen zareagovala i konkurence - a to si my jako zákazníci můžeme jen přát.

Příspěvky: 119

Registrován: pát 10.8.2007, 12:44

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_S_Lugerem » úte 29.7.2008, 21:48

Kurte, plně souhlasím. Silné Euro ve spojení s konkurencí a minimálním zásahem státu ve věci omezení prodeje tak jako tak povede ke zlevnění zbraní. Otázkou je, jak se zachová Česká zbrojovka, ta se, dle mě, stala tímto zlevnění Glocků, naprosto nekonkurence schopnou. Čezetu mám, vše OK, mám jí rád, ale 15,9 tis. Kč za Glocka v nejobvyklejších mutacích bude pro CZUB tvrdý oříšek. Váhal bych, hodně bych váhal, a rozhodoval se i dle záruk (smluvních) výrobce na novou zbraň - tu u Glocků neznám...
Mrtví nemluví...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » stř 30.7.2008, 2:42

Taknějak nevím. Ceny byly podle zdejších vysoké, teď jsou nižší a zase je to špatně........... :roll:
Osobně si myslím, že to je sympatickej krok, kterej v těhle končinách není až tak obvyklej..............jo a H&K o kategorii výš..........asi jak v čem. G mám jako dělníka na nošení, kterej nezklame.........je v tom H&K lepší? A pro radost mám 1911........zase mi H&K někam mizí v dáli. Určitě je to věc vkusu a sympatií, ale že je USP o třídu výš...........to je hodně odvážné tvrzení 8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » stř 30.7.2008, 7:12

No, měl jsem jak HK tak mám nyní Glocka a tu třídu výše v ničem taky nevidím. Jediný značnější rozdíl spatřuji v tom, že lidé na Hecklera koukají jako na známou a dlouze zavedenou zbrojařskou značku. Také pokud před obyčejného člověka položíte USP a G 17, tak většina sáhne po USP, protože se jim prostě víc líbí na pohled. Jak už tady někdo psal, Glock je dělník a pracant. Heckler má menší vůle, ale to může být někdy na škodu. To bychom mohli zahodit AK 47, protože M 16 má menší vůle a vypadá kvalitněji zpracovaná. Tohle nevadí někomu, kdo chodí jen na střelnici. Já mám ale G na denní nošení a mám rád jistotu, že bude střelbyschopný. V prachu, mokru a špíně. Tímto nechci rozdmýchávat vášně proti HK. Byl jsem s ním velice spokojený. Jen nikde nevidím tu vyšší třídu proti G.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

Příspěvky: 119

Registrován: pát 10.8.2007, 12:44

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_S_Lugerem » stř 30.7.2008, 7:23

Nekamenujte mě, chlapi:-). Myslel jsem tu třídu výš v kvalitě použitých materiálů, jejich zpracování, ergonomie a bezpečnosti zbraně...
Mrtví nemluví...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 30.7.2008, 7:26

Vono to "o tridu vys" se u HK projevi zejmena, kdyz si chce clovek cokoliv na ten kver koupit - bud to nesezene vubec nebo to stoji 3x tolik *4227*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 119

Registrován: pát 10.8.2007, 12:44

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_S_Lugerem » stř 30.7.2008, 7:43

Čerte, tak to máš smutnou pravdu:-)). Chce to individuální dovoz. Ale jako "gun" nemá chybu:-).
Mrtví nemluví...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 30.7.2008, 7:55

Boby> ja Te nekamenuju za nazor, ze je o tridu vys, ale mezi nama - rad bych vedel v cem :-)

Jinak zalezi, na co si clovek zbran kupuje:

a) jedna z prvnich zbrani - protoze je jednoduchy na ovladani, lehky na noseni... - vede Glock

b) uz trochu ostrilenejsi strelec, presto nechce tech pistoli mit vic a stale chce mit jen jednu na noseni, strileni, zavody v necem akcnejsim (i kdyz - u zacatecniku i na mirenku) - vede Glock

c) nekdo, kdo chce strilet mirenku ve smyslu VP, KVZ, PPC, EPP a ja nevim co. Tam nevede ani jedna z tehle bouchacek - tam si to tvrde rozebiraji CZ75 a klony 1911 - ale budiz, vemu-li jen G a HK, vede HK

d) IPSC strelec, kterej stale nechce utracet za vic bouchacek - par jich takovyh znam - vsichni maji Glocka - proc asi? - vede Glock

...

Ja se vubec nepru o to, ze HK USP je naprosto super zbran. Oproti Glocku ma pro nektere discipliny vyhodnejsi spoustak - jinde ale vyhody proste nevidim. A tech asi 5.000 rozdilu - no nevim no. Kdybych se mel rozhodovat mezi HK USP a G17 - oba za stejnou cenu, nevim nevim - rozhodl bych se podle momentalni nalady a nebo podle momentalni potreby, na co tu zbran chci mit.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 119

Registrován: pát 10.8.2007, 12:44

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_S_Lugerem » stř 30.7.2008, 8:01

To CMK: Jasně, to co píšeš, je racionální, samozřejmě. Jen vycházím z toho, s čím bych se v Chánově nebo na Luníku IX cítil jistěji:-). Bez diskuse, Glock má mnohem více "extras", ať je to komplementarita dílů, plynulé dodávky náhradních dílů, servisní centra (centrum), x možných úprav - a to relativně levně. A tohle si, myslím, z něj pro masy, dělá "vítěze" nad HK USP (compact) - zde je člověk skutečně v "pasti". Ale všude, kde o něco "šlo" - nemyslím soutěže - jsem viděl HK (nezmiňuji Sig a na roveň postavenou cenovou třídu). Bob PS: Jen bych si dovolil polemizovat s Tvým bodem sub a) - Glock jako první zbraň. Snad nás moderátor nezabije za off topic, ale myslím, že Glock rozhodně není "prvozbraň". Osobně bych Glocka asi člověku s týden starým zbrojákem rozmluvil. Myslím, že glock, resp. jeho obsluha, vyžaduje pár vystřelených ran a pár týdnů manipulace s klasikou SA/DA... většina průšvihů s glockem v cizině je prostě nadrclej glock v kapse od budny nebo za opaskem bez futrálu...
Mrtví nemluví...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 30.7.2008, 8:09

Bobby_S_Lugerem píše:Jen vycházím z toho, s čím bych se v Chánově nebo na Luníku IX cítil jistěji:-).
Ale všude, kde o něco "šlo" - nemyslím soutěže - jsem viděl HK (nezmiňuji Sig a na roveň postavenou cenovou třídu). Bob
Vytrhnul jsem ty 2 vety z kontextu, ale nespojuji je vic, nez je neutne. Kazdopadne jim nerozumim ;-)
ad 1. veta) Pokud se dostanes do sebeobranne situace, strilis do 5 metru, neni cas na mireni, typ spoustaku je nepodstatny (pokud to neni 10kg DAO), jde jen o spolehlivost (a nekde mozna i o kapacitu). A pri vsi ucte k USP - nemam pocit, ze by USPavadlo bylo spolehlivejsi nez Glock.

ad 2. veta) Kde o neco slo? :-) Co vim, tak ceske specialni jednotky maji jako kratkou zbran Glocka, podobne je tomu u vetsiny podobnych jednotek kdekoli jinde, caste jsou jeste Sigy 226ky, vojaci pak casto po vzoru USarmy tihnou k Berrete 92 nebo necemu na zaklade 1911 - ale o vetsim uspechu HK nevim... Ano - MP5ka - naprosta jednicka v samopalech - ale to uz neni kratka (pro ne zalozni) zbran, o kterych se tu bavime.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 119

Registrován: pát 10.8.2007, 12:44

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_S_Lugerem » stř 30.7.2008, 8:25

Jasně, souhlasím. Beretta 92 FS je stále hodně rozšířená. U nás má HK ochrana ústavních činitelů, x lidí z odd. organizovaného zločinu. Po světě všichni, co hlídají činitele EU.
Mrtví nemluví...

Příspěvky: 88

Registrován: stř 24.10.2007, 20:37

Příspěvek od dong » stř 30.7.2008, 11:58

Bobby_S_Lugerem píše:...ale myslím, že Glock rozhodně není "prvozbraň". Osobně bych Glocka asi člověku s týden starým zbrojákem rozmluvil. Myslím, že glock, resp. jeho obsluha, vyžaduje pár vystřelených ran a pár týdnů manipulace s klasikou SA/DA... většina průšvihů s glockem v cizině je prostě nadrclej glock v kapse od budny nebo za opaskem bez futrálu...
Ja si Glocka jako svou prvozbran koupil a myslim ze to nebyla zla volba...ale je fakt, ze nadrcnuto nenosim, prave proto ze mi pripadalo ze bych si mohl spis neco ustrelit :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: pon 21.4.2008, 16:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Ml.Boleslav

Příspěvek od mitsu » stř 30.7.2008, 12:21

Myslím, že Glock je ideální "první" zbraň. Snadná obsluha, jednoduchá údržba, spolehlivost, bezpečnostní pravidla jsou stejná jako ostatních střelných zbraní. Glock je bezpečný, když pominu idioty s nataženou zbraní v kalhotech :-)
Cena za hříchy je smrt, ale stejný honorář od vás bude požadovat i ctnost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » stř 30.7.2008, 12:35

Ja som si G tiez kupil ako prvozbran, a nelutujem!
Zo zaciatku som nenosil natiahnute a ked som si zazil bezp. pravidla tak "nabi a zabudni".
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » stř 30.7.2008, 14:40

2 Bobby_S_Lugerem: O onom použití H&K u našich útvarů by se dalo polemizovat, ale to je jedno. Že Glock není vhodný pro začátečníka je úplný nesmysl (prostě zásady bezpečnosti je třeba dodržovat u všech zbraní, protože ustřelit sobě vercajk či manželce hlavu při "čištění" lze při dostatečné demenci i s deseti pojistkama). Myslím, že nejsem jediný, pro koho bylo G první a nějak nelituju a i nádobí mám stále na svém místě.
A stále nějak nechápu v čem je USP Compact o (minimálně) třídu výš. Ergonomie je dosti subjektivní dojem (já například s G nemám sebemenší problém - drží a ovládá (snad s výjimkou "služební" spouště, ale to považuji za "bezpečnostní" prvek - oproti 1911)se mi naprosto perfektně). Kvalita materiálů? No kdyby byl G aušus, tak asi nevydrží to co vydrží.........

Příspěvky: 119

Registrován: pát 10.8.2007, 12:44

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_S_Lugerem » stř 30.7.2008, 15:06

Kolego z Ruzyně, vůbec bych si netroufal tvrdit, že je G šrot, proboha, jen to ne. Ale že by to byl nějaký extra zázrak? To, co G, vydrží každá druhá zbraň... Nevím, s tou "prvozbraní" se mi to fakt tak jeví... Zásady bezpečnosti jsou jasné, to je fakt...
Mrtví nemluví...

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz