Češi si zamilovali střelné zbraně


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Češi si zamilovali střelné zbraně

Příspěvek od S474N » čtv 30.11.2006, 19:26

Češi se stali milovníky zbraní. V průměru dnes připadá na každého dvacátého Čecha jedna, a to včetně kojenců a jejich matek. Získat zbraň je u nás velmi jednoduché, není k tomu zapotřebí ani psychotestů. Příznivé jsou i ceny, náklady na pořízení zbraně nepřekročí hodnotu lepší hifi věže. Na černém trhu lze bez větších problémů koupit i samopal. Přitom se odborníci shodují na tom, že držení zbraně v necvičených rukou jen vytváří iluzi bezpečí. A co na to ministerstvo vnitra? V rámci boje proti terorismu se rozhodlo zákon o zbraních novelizovat. Jeho návrh je však v rozporu s ústavou a občanská sdružení a právníci se bouří.

Jste držitelem střelné zbraně? Policie vám bude moci chodit po bytě, kdy a jak se jí zachce. Takovou realitu pro nás plánuje novela Zákona o zbraních, kterou připravilo ministerstvo vnitra a která nyní prochází připomínkovým řízením. V rámci boje proti terorismu totiž významně omezuje práva držitelů zbraní a posiluje pravomoci policie.

V některých případech počítá dokonce s povinností umožnit policii vstup do bytu, aby mohla překontrolovat, zda máte zbraně doma správně zabezpečené. To se ale nelíbí Sdružení držitelů zbraní Lex. „Návrh zákona je závadný a kontraproduktivní. Umožnit policistům prakticky neomezený vstup do soukromého bytu je dokonce protiústavní,“ říká výkonný ředitel sdružení Stanislav Gibson.

Jeho slova potvrzuje i advokátka Klára Samková- Veselá: „Toto ustanovení povede v důsledku k ohrožení domovní svobody a je tudíž protiústavní. Navíc uplatňuje presumpci viny, kdy se předpokládá porušení předpisů u legálního vlastníka zbraně.“

Ministerstvo vnitra nový návrh zdůvodňuje zpřísněním boje proti terorismu. S tím ale držitelé zbraní nesouhlasí. „Terorismus je skutečná hrozba, která se zneužívá pro omezení lidských práv, a tak se boj proti němu diskredituje,“ dodává Gibson. Navíc boj proti terorismu se stává prázdným pojmem.

„Strach z terorismu může vést k bumerangovému efektu. Lidé jím budou tak přesyceni, že to naopak jejich pozornost sníží,“ říká policejní psycholog Joža Spurný. „Je to krok k další amerikanizaci našeho práva, pokračujeme směrem k nesvobodě vyměněné za falešný pocit bezpečí,“ dodává Samková.


Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.denik.cz/z_domova/zbrane061129.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 294

Registrován: úte 06.12.2005, 12:20

Bydliště: WEST

Příspěvek od veselka » čtv 30.11.2006, 20:17

...co to je za blábol ??? - správně jsi zařadil do "černé kroniky"
Pacifismus je NEMOC modEUrni doby.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 30.11.2006, 20:59

veselka: precti si pozorne podnadpis kategorie - "Události o zbraních ve světě i u nás"
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 294

Registrován: úte 06.12.2005, 12:20

Bydliště: WEST

Příspěvek od veselka » pát 01.12.2006, 12:36

satan: a jako o co se snažíš? vo co go?
Pacifismus je NEMOC modEUrni doby.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 01.12.2006, 13:32

veselka: Sdelit nam, ze vyse uvedenem odkazu je clanek zminujici streleckou verejnost, neco o novem zakonu a vyjadreni LEXu...?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 294

Registrován: úte 06.12.2005, 12:20

Bydliště: WEST

Příspěvek od veselka » pát 01.12.2006, 18:19

Starosta: Opravdu? sám bych to určitě nepochopil. :?:
Promiň, ale já jsem reagoval na to proč mě satan "upozorňoval " na podnadpis kategorie. (O článku jsem se snad již podruhé nezmínil!).
Pacifismus je NEMOC modEUrni doby.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 02.12.2006, 10:36

veselka: no protoze ses asi ptal, proc to je v Cerne kronice. Jestli si nam chtel rict neco jineho, tak se poradne vyjadruj a ne utrzkovymi hesly.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 3

Registrován: sob 02.12.2006, 13:26

Příspěvek od william2 » sob 02.12.2006, 13:32

veselka, myslim si, ze bys nemel odpovidat na prispevek, ktery nepochopis, akorat na sebe upozornujes, jak jsi blbej.

satane, diky za info. doufam, ze nic takoveho neprojde, s tim "bojem proti terorismu" maji naprostou pravdu.

co ty nato?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » sob 02.12.2006, 15:08

william2 píše: akorat na sebe upozornujes, jak jsi blbej.
To snad nemyslíš vážně :!: :shock:
Do začátku jedna rada: PŘÍŠTĚ SI TAKOVÝ INVEKTIVY ODPUSŤ
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Re

Příspěvek od realcop » sob 02.12.2006, 17:51

Když něco poseru, co je nejlepší výmluva? ZA TO MUŽOU KOMUNISTI!




Když chci mít nad lidma absolutní kontrolu, co je nejlepší říct? JE TO V RÁMCI BOJE PROTI TERORISMU PRO VAŠE DOBRO


A no na to lidi? ´BEEEEEEE BEEEEEE BEEEEEE BEEEEE BEEEEEEE BEEEEE
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 294

Registrován: úte 06.12.2005, 12:20

Bydliště: WEST

Příspěvek od veselka » pon 04.12.2006, 12:52

Dobře, omlouvám se pánové - napříště se budu vyjadřovat "nezkratkovitě".

( Upoutalo mě "udivující" novinářské srovnání kolik je zbraní, jak je lze pořídit a jak je lze koupit na černém trhu. Dále mě vyvedly z míry věty, že "Policie se bude moci procházet po bytě jak se jí zachce" - Četli jste návrh nového zákona- zůstává to ve stejných kolejích (jinak to bude když budu vlastnit 20 a více zbraní! - Tak jaképak kontroly kdy se jim zachce? Terorismus ve spojení s legálními zbraněmi? - Vždyť je to nesmysl!
Ztotožňuji se akorát úsudkem sdružení Lexu (ale dle jejich stanoviska na stránkách gunlex.cz) ve věci terorismu v souvislosti s navrhovanou změnou zákona 119/2002.
Protože snahou článku je zviditelnit aktuální téma, které však nepřináší zhola nic nového. Všechno je již Xkrát řečeno a řešeno,a proto bych ho zařadil do černé kroniky, spíše bych ho rovnou smáznul.

To : william2 - Nebudu reagovat! Nestojíš mi za to! (zbytečně bych totiž ztrácel můj drahocenný čas).
Pacifismus je NEMOC modEUrni doby.

Příspěvky: 3

Registrován: sob 02.12.2006, 13:26

Příspěvek od william2 » pon 04.12.2006, 19:48

ja jsem tenhle navrh zakona videl ted poprve, predtim jsem o nem neslysel. proto si myslim, ze splnil presne to, co maji prispevky ve foru splnovat. podavat nove informace nekomu, kdo je potrebuje.
Uživatelský avatar

Ředitel LOS

Příspěvky: 266

Registrován: úte 28.3.2006, 10:08

Příspěvek od TraTom » stř 06.12.2006, 12:23

Jestli chcete stanovisko LEXu k článku tak ho máte:

Politicky korektní verze:
Sdružení LEX se vyjádřilo v rámci připomínkového řízení k navrhované novele zbrojního zákona v souvislosti s terorismem.
Protože se LEX podílel jak na stávající platné právní úpravě a podílí se i na navrhované novele, považuje některé pasáže uvedené v článcích Pražského deníku přinejmenším za nešťastné. Nicméně vzhledemmnožství takových článků v médiích si LEX vyhrazuje právo vyjadřovat se jen k těm nejkřiklavějším.

Verze pro pochopení:
LEX nemá potřebu se vyjadřovat ke všem blábolům, který napíše kdejakej novinářskej vocas.
Kdyby jsme se vyjadřovali ke každý takovýhle hovadině, která se objeví v tisku, tak bychom všechny naše členské peníze, čas a námahu prosrali jen na tom.
No a na skutečnou práci (v současnosti novela ZZ) by nám nezbyl čas, prachy ani lidi.
Nejsou rozdíly mezi bílými, černými, velkými a malými, tlustými a hubenými.
Lidé se dělí jen na dvě kategorie. Na blbce a idioty.
gen. G. Patton
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » stř 06.12.2006, 13:37

Verze pro pochopení je skvělá:-))
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » stř 06.12.2006, 18:37

Amen :lol:

Každopádně hotové připomínky jsou rozumné, věcné a krom toho, že odpovídají všeobecným požadavkům střelecké veřejnosti, nejde o to "nesplnitelné snění," jak si mnoho lidí představuje, že se to zgruntu změní jen proto, aby mohli nosit nějaké ty expanzky, a o víc se nestarají. LEXu dík.
Obrázek

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz