Cestující zneškodnili střelce v pražském metru


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od Lars » pon 11.2.2013, 17:00

jry2000 píše:Lars - ad plynovka - tady nejde o posouzeni situace na miste, situaci na miste budou posuzovat jini, podstatne pozdeji, delsi dobu a jelikoz by ti nehrozilo zadne realne nebezpeci (prazdna plynova, detska hracka, nefunkcni airsoft zbran) tak nasledek by mohl byt zjevne neprimereny zpusobu utoku, takze vysledkem by mohlo byt nekolik let ve 3. cenove + veskera nahrada pojistovnam, "poskozenemu" a ostatnim. Cili krome osobni likvidace i v dluhove spirale bez moznosti se z ni dostat. Nedejboze navic odrazena strela a zasah do "baby". Risk/Benefit je trosku v nepomeru pro takove situace.

Nerikam utok na rodinu a pod. To je jina kategorie.
Situaci budeš v prvé řadě posuzovat Ty, protože Ty jsi v onu chvíli na daném místě. A promiň, neber to osobně, ale doufat že kvér, kterým magor na druhé straně mává, je plynovka (nebo airsoft) - to jsi fakt jako ta ovce, dobrovolně jdoucí na porážku s tím, že těsně než na Tebe přijde řada, řezník si to rozmyslí...
Nezaměňuj pořád příčinu a následek - a vysvětli mi, jak v danou chvíli rozpoznáš, že Ti nehrozí reálné nebezpečí. Jestli na to máš nějaký fígl jak od sebe plynovku a ostrou mrknutím oka rozpoznat, budu moc rád, když se o opravdu závažnou informaci podělíš.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od jry2000 » pon 11.2.2013, 18:53

Lars - vzdycky budes na miste jednat podle sveho aktualniho vedomi a svedomi. O tom zadna.
Nicmene za sve jednani budes taktez odpovedny a poneses nasledky. Ja nerikam nic o tom, ze rozpoznam/nerozpoznam plynovku. Nedokazu to. Nicmene ja taky nebudu posuzovat situaci, zda-li se jednalo nebo nejednalo o NO pripadne o exces z NO z pohledu statu.

Myslim, ze nas rozpor je v tom, ze ty posuzujes situaci "co udelat, kdyz se neco deje", ale ja podotykam, ze v tomhle je i faze "po", ktera zahrnuje "nejit do kriminalu/vazby" a "nebyt odsouzen" a "nenest financni nasledky". A tohle je podle mne stejne dulezite jako vlastni chovani pri ohrozeni.
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 102

Registrován: pát 13.4.2012, 3:01

Zbraň: glock 17 4 gen.

Bydliště: Praha

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od style.js » pon 11.2.2013, 19:05

Co se tyce me, rozlisuju tri situace: 1. ohrozeni me/me rodiny 2. ostatnich 3. nejaky gang co si vyrizuje ucty mezi sebou.

ad:
1. bude ohozovat me, me deti, manzelku, pribuzne, blizke zname: nebudu zjistovat ma-li plynovku nebo ne, strilim (za predpokladu ze minimalizuji moznost trefit nezucastnene)
2. cekam na prvni krev - potvrzeni plynovka/prava, pak se snazim situaci resit ad. bod 1. nebo jen zavolam 158 a frajerovi dam "pres hubu" (budu-li na to mit)
3. nemicham se do toho, jen volam 158 a vypadnu jak to pujde

bod 2,3 samozrejme ruka na kveru.. :wink:

teoreticky - asi tak, snad me to nepotka :D

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od Kmoch Vladimír » úte 12.2.2013, 11:53

Pokud si uděláme rozbor toho videa,kdy je plynovkář vidět jak je vyhozen z vagonu metra na peron,tak lze říci,že jestli je ta zdokumentovaná situace jediný přímý důkaz toho co uvádějí média a šetří policie,potom lze konstatovat,že toto video svědčí spíše ve prospěch plynovkáře,"že byl napaden"!Což také on tvrdí,a policie hledá svědky k té události,aby dotyčného vůbec mohla z ňákého Tč či přestupku obvinit.Byly i výzvy v TV,aby se případní svědci přihlásili na PČR.Pokud se žádný očitý svědek "celé"události nepřihlásí,může nastat stav důkazní nouze jako Tč,a zbude jen přestupek z povinnosti "skrytého nošení".O ohrožování bez důkazů nemůže být ani řeč.Takže to celé vidím zatím jako "mediální bublinu".
Může to být také tak,že plynovkáře "ti dva"z nějakého důvodu fysicky napadli,a on se tou plynovkou začal bránit,načež mu ji sebrali a vyhodili ho na perón,atd.
Takže dělat ukvapené závěry a dokonce "tasit" bez znalosti všech souvislostí případu,je poněkud ukvapené, zavádějící a v reálu i nebezpečné.Přdstavte si,že se někdo bude třeba bránit i skutečnou zbraní,a někdo jiný třeba z "neznalosti" celé situace,vás odzbrojí,či střelí,páč o situaci samé ví "jen"to,že držíte zbraň!!Má to logiku?Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od john.hawk » úte 12.2.2013, 18:11

naprostý souhlas s Vladimírem..i tak se to může někdy schumelit.. nebyl čas ptát se kdo je kdo.. :D
Ohledně technického aspektu a fáze provedení, lze se domluvit na srazu MG až zase bude a můžem to detailněji probrat.. můžeme detailněji i probrat výpověd dle 158ky a můžeme probrat vše důležité v trestním řízení..aby bylo zřejmé co a jak chodí a co a jak a proč se děje..( není to nic tajného)
Pokud někomu neklapne sraz, lze se zůčastnil semináře Bojových simulací..kde se právě trénuje postup před, postup při a postup po použití zbraně..s legislativně taktickou rozborkou..protože člověk bez zkušeností fakt jen těžko v zátěži vysmekne dokonalý řešení tak aby riziko dalšího stíhání jeho osoby bylo co nejmenší a o to právě jde..
Střelba v vagonu metra, je dost obtížná, taky bych asi čekal na první krev.. ale co víte, plynovkář vystřelí do země, další člověk se lekne, spadne na zem, a bude to vypadat že je postřelený ( nebude se hýbat třeba problémy s srdcem ) no a co dál..myslím že pistole proti pistoli na krátko asi nebude to nejlepší řešení v první fázi..kor když jsou kolem lidi..kteří se mi budou komíhat před hlavní..něco podobného jsem řešili v rámci akce,,Šalina" a vyšlo nám to trošku jinak než jen střelba v sedě..když seženete vagon z metra, dojedu s svým týmem to zkusit a můžem z toho udělat video.. :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pon 11.8.2008, 21:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Praha 8

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od Pancho Kid » stř 13.2.2013, 11:15

KarelP píše:
Pancho Kid píše:Ona víceméně odmítla s argumentem: Když si pořídím zbroják a někdo mne bude chtít znásilnit a bude na mně klečet a já ho střelím (a nezabiju), on bude tvrdit, že mi chtěl jenom vzít kabelku a rázem máme "nepřiměřenou obranu".
To je tak hloupý argument, až mě to děsí. Takže ona dává přednost znásilnění před možností se bránit a riskovat obvinění z nepřiměřené obrany? Jestli takto smýšlí více právníků a soudců, tak jsme vážně v pr.eli.
Navíc takto zákon o KN/NO nefunguje.
Pancho Kid píše:Takže já to mám (teoreticky) jasné: zbraň použít, ale pouze v případě, kdy budu přesvědčen, že užitítí zbraně bude jasně klasifikováno jako "legální". Je to asi blbý, ale mávání zbraní v metru není pro mne ještě důvod k tomu někoho řachnout double alfa.
Docela by mě zajímalo, v jakém případě "budeš přesvědčen" o legálnosti obrany. Až v sobě budeš mít "double delta"? :-) Aby ses potom nedivil, když tě nějaká soudkyně (kamarádka té Tvojí právničky), pošle za katr s tím, že padouch už dál střílet určitě nechtěl, takže "útok už netrval".
Ad a/Ano, argument je to blbý, až mrazí. Ale bohužel rozšířený, a to, jak vidno i mezi právníky.
Ad b/ Pokud někdo vytáhne pistoli a prostě s ní mává, není to pro mne důvod střílet. Pokud vystřelí (a třeba i netrefí), nebo stojí nade mnou (nebo někým jiným) a huláká "zabiju tě", má ji tam... Poznat, kdy ano a kdy ne je myslím dost těžký (už proto, že na rozhodnutí máš v lepším případě vteřiny, zatímco soudce měsíce) a záleží na konkrétní situaci.... Zažil jsem "akci" kdy chlapíkovi v krámě s oděvy vypadla při zkoušení bundy pistole a on s ní ve stresu dost neohrabaně, až nebezpečně manipuloval. A přestože to fakt nezvlád, řachnout ho by nebylo moudrý :mad:
Glock 17, CZ 75B, Remington 870, 858 Tactical, Drulov 75, manželka 152

Příspěvky: 170

Registrován: pát 27.7.2012, 12:05

Zbraň: glock

Bydliště: Praha

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od josuk » stř 13.2.2013, 12:53

btw: poměrně přísná pravidla platí pro oprávněné použití zbraně pro ozbrojené složky! A stejně přísná pravidla je bohužel tendence uplatnit i na civilistu se zbraní, který se ale dostává do mnohem horších situaci (!) do které by se ten v uniformě nikdy nedostal. Jako k policejnímu autu s majáky taky nejsou ostatní řidiči nijak přehnaně agresivní.. ;-) Každá situace je jiná, nelze se připravit univerzálně. IMHO 99,99% procenta sporů se dá vyřešit bez střelby, nedá se říct dopředu která situace je na střílení a která nikdy ne. V tom metru bych se možná snažil ho nějak uklidnit, ale je dobrý trénovat, aby člověk fungoval automaticky a nezamotal se do vlastních rukou, když se náhodou rozbije sklo, někdo vykřikne.... je to těžký.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od Kmoch Vladimír » stř 13.2.2013, 16:26

josuk:john.hawk píše"s legislativně taktickou rozborkou",to zn.,že každé jednání v situaci kdy dojde k poškození zdraví,života či majetku,nebo i jiného společensky nebezpečného chování,se člověk který "tak jednal"se dostává automaticky do situace "střetu se zákonem",a tím i s OČTŘ!A právě v tomto okamžiku se rozbíhá "standartní"postup Tř!Takže situace jak se do tohoto "kolečka"dostat,jsou různé!Ale samotné "kolečko"Tř je standartní,řídí se svými pevnými :) pravidly v rámci :) zákona!Aby v tomto "kolečku"člověk uspěl,musí se chovat naprosto profesionálně,t.j. způsobem,aby "naplnil a uspokojil tak formální znaky toho kterého § znění tohoto kterého zákona,a "naklonil"si tak zákon ve "svůj prospěch"!Tedy si zbytečně nepřitížil tím co vypovídá,ale také měl dostatek argumentů (důkazů),ke své obhajobě!Takže,každá vzniklá situace,se dá ještě kdykoliv významě "zhoršit",ke své větší škodě! :mrgreen: Zákon stanovuje "pravidla",která se nedoporučuje překročit!Všichni jsou si před ním rovni! :) Hodní i zlí!!Dobří,špatní:Padni komu padni!Vyhovět zákonu:Je vysoce profesionální výkon,na jehož kvalitě závisí soudní rozhodnutí.Trochu jsem "to"natáhl,ale "znalost",je vždy nutným předpokladem "vítězství"!!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Cestující zneškodnili střelce v pražském metru

Příspěvek od john.hawk » čtv 14.2.2013, 9:48

Amen..

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz